Zašto izbjegavati Philips???

poruka: 118
|
čitano: 97.275
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Već neko vrijeme tražim televizor, pa i gledam onu pinnanu temu Koji televizor kupiti-vodič za odabir.

Dosta često u toj temi ljudi preporučaju da se ne kupi philips tv nego umjesto toga da se uzme Samsung ili Sony ili LG.

Ali rijetko itko navede razlog zašto da se izbjegava Philips. Što je je, vjerujem da ova 3 gore navedena proizvođača imaju bolji image processing i što već, ali moje pitanje je je li to stvarno zamjetno za osobu koja nije ekspert i ne pauzira film da bi proučavala razlike u svjetlosti i boji kože na raznim osobama/objektima. 

Evo da skratim, zanima me trenutna generacija Philips televizora (8xxx) koja ima Android tv sustav. Je li procesor dovoljno brz da sustav bude fluidan? Je li slika zadovoljavajuća za casual korisnika? Da li je Philips riješio svoje probleme u proizvodnji i jesu li im proizvodi sada opet kvalitetni? Može li se Philips sada preporučiti ljudima kao što sam ja koji žele Ambilight i spremni su na kompromise što se tiče reprodukcije slike (samo ako razlika nije baš baš očita). 

Hvala na odgovorima 😊 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Somebody kaže...

Ali rijetko itko navede razlog zašto da se izbjegava Philips. 

philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli kinezi i nikako ne spada u klasu sony, lg ili samsunga, bore je povoljnijom cijenom nauštrb kvalitete koju maskiraju popularnim brendom koji su preuzeli

na forumu se posebno gleda na pilips ispod oka zbog trola garfielda koji ih je besramno reklamirao, muljao i uvaljivao ih toliko da je tema televizora postala pilips tema

10 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

..neznam za novije tipove , ali 2016 uzeo Philips 32" i za 4 god. 3 puta crko ...svi djelovi made in China , a na naljepnici straga "assembled in Poland" , sada skuplja prašinu .

12 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Za casual korisnika je gotovo svaki UHD TV i više nego dovoljno dobar. Izbjegavaj skroz lijeve brendove poput Mante, Noe, Tesle itd. i biti će ti skroz ok.

 

Kod televizora je jednako bitno što gledaš, znam ljude koji su dali 10+ soma kn na televizore na kojima gledaju klasičnu televiziju i Yify ripove filmova koji očajno izgledaju na mobitelu a kamoli ne na 65" televizoru.

 

Da moram birati uvijek bih radije uzeo ok televizor i kvalitetan sadržaj nego vrhunski televizor i tragediju od sadržaja poput "HD" ripova filmova od dvije gige.

15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
ja imam philips 6 god star, model za aktivnim 3D-om, ambilightom, androidom itd itd.....no nisam zadovoljan, doduše star je naravno ali on šteka skoro od kak je godinu dana star a ne sad 6 ili 7 god.....sad imam samsung qled i prezadovoljan sam, bolje uzet obicne smart tve sa kombinacijom firetvstick nego dernut philips koji ima sve u sebi ali nije najbajniji
battletag:MasnaKrvavic#2275
15 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
AF139 kaže...

* * * a na naljepnici straga "assembled in Poland" * * *

Svi Televizori su sklopljeni u Poljskoj, radi EU regulative da se izbjegne carina.

Nez nam zašto netko razmišlja od 32" TV-u, za mene više ni 55" nema smisla... 65" minimum ili 75" optimalni minimum.

6 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Mislim da se philips dosta pogoršao. Tkogod da ga je kupio u zadnjih 5-6-7 godina - svima je krepao (najčešće ekran)

NULL!=NULL
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Slazem se, philipsu mjesec dana nakon isteka garancije slika pocela titrati. Imamo u kucanstvu sony, samsung i lg. Svi ostali rade ok.
[URL=http://www.speedtest.net/my-result/3857327931][IMG]http://www.speedtest.net/result/3857327931.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Evo ne znam, vidim u sancta domenici da trenutno Philips televizori imaju produženu garanciju od 5 god. To može biti marketinški trik, ali sumnjam da bi stavljali to a da nisu sigurni da će velika većina tih televizora izdržati 5 god bez problema.

https://www.sancta-domenica.hr/promotions/savrsena-xxl-slika-uz-produzenu-sigurnost

 

Zato i pitam za novu generaciju njihovih tva

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 14:51 (Somebody).
7 godina
neaktivan
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Ja ga imam vec 3 godine 7303 50 ekran. Nikakvih problema dere pere svaki dan!

dododomba
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Nevezano za kvalitetu Philipsa (pošto nisam upućen u to), u Pevecu imate na akciji od danas 65" OLED 65OLED705 za 10999kn ako je netko zainteresiran.

Vidim da je u Sancti cijena na snizenju 12.499

 

EDIT:

Isto uz 2+3 godine jamstvo

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 15:11 (tutanjkamen).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Kupio Philips usisavač, svake godine je crknuo unutar garancije. Čim je došao s popravka crknuo nakon 3 mj., pošto je istekla garancija stoji i skuplja prašinu dok ga ja ne otvorim da pogledam što je otišlo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 15:47 (ivanzu).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Kupi ga u Njemačkoj, nećeš pogriješiti.

Naravno šalim se, ali modela za Njemačku u nas nema. Za naše tržište model je identičan kao za Srbiju, Crnu Goru i Rusiju. (Možda i šire ali za ove znam). Philips i idalje ima besprijekornu tehnologiju najviših standarda ali neki sitni dijelovi elektronike kao da broje paljenja i gašenja TV-a i onda crknu. Tada ne radi čitava ploča sa elektronikom. Takvih ploča u TV-u prosječno ima 3 kom. Do servisa trošimo vrijeme, gorivo ili poštarinu. U servisu dijagnostika ide i plaća se zasebno. Nakon dijagnostike (koja košta barem 150,00Kn) serviser vam pokaže "Ovo vam je otišlo" .Koliko bi to koštalo? A 600,00Kn bez ruku. Evo vaših 150,00Kn za dijagnostiku i Zbogom. 

Kod mene je Philips nakon 5 godina starosti i ustinu mizernih broja sati gledanja crkao. Kupio sam par "zrna elektronike" (Jedan IC i jedan Optokulper) za 7 USD. Toliko namjeravam potrošiti za pokušaj popravka. Kod pomisli da moram kupiti novi TV naježim se... Ne zbog novca... 

15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Imam 75 pus7534  već godinu i po dana i za sada prezadovoljan. Plejka, aplikacije, ambilajt sve radi savršeno. Nikakvih ama baš nikakvih zamjerki.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Moj PC  
1 0 hvala 2
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
AF139 kaže...

..neznam za novije tipove , ali 2016 uzeo Philips 32" i za 4 god. 3 puta crko ...svi djelovi made in China , a na naljepnici straga "assembled in Poland" , sada skuplja prašinu .

Nema televizora na tržištu EU koji nije made in China u djelovima a da su assembled in EU (s time da neki napišu made in EU umjesto assembled što bi trebali).

5 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
Somebody kaže...

Ali rijetko itko navede razlog zašto da se izbjegava Philips. 

philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli kinezi i nikako ne spada u klasu sony, lg ili samsunga, bore je povoljnijom cijenom nauštrb kvalitete koju maskiraju popularnim brendom koji su preuzeli

na forumu se posebno gleda na pilips ispod oka zbog trola garfielda koji ih je besramno reklamirao, muljao i uvaljivao ih toliko da je tema televizora postala pilips tema

 Grdo brate, ako ne spada ni u klasu "sony". Oni/sony su se srozali debelo jos tamo prije 20ak godina. I to po svim segmentima... Nikada nisam platio skuplji tv (tada), a dobio vece govno da mi prostis. Sada je jos i gore.

Danas je sve lutrija i treba ici sa sto vecom garancijom. Uostalom, gotovo niti ne gledam tv. Meni i "turski" Grundig posluzi svrsi. Aj sada nesto zanimljivo. Imam philipsovovo susilo (fen) za kosu. Proizvedeno prije ravno 24 godine i to u Rumunjskoj. Radi i dan danas...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 1:30 (SamoPitam3).
3 godine
protjeran
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Jedini razlozi da  danas netko kupi Philips tv je

da ne kuži da je zaostao za vodecima. Kinezi

kupili ime. Ili ako se zoveš Filip, pa kupiš Philips

radi fore.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
SamoPitam3 kaže...
 Aj sada nesto zanimljivo. Imam philipsovovo susilo (fen) za kosu. Proizvedeno prije ravno 24 godine i to u Rumunjskoj. Radi i dan danas...

Nije zanimljivo nego očekivano.

4 godine
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Neka ljudi pišu šta god hoće, ali mrni će Phillips biti i ostati #1. Za mene su OK televizori za te pare, daljinci izgledaju odlično, tasteri nisu mekani, vrlo dobra slika, i najvažnije, serija 8 ima cak 4 HDMI portova šta je nevjerovatno, dok ostali brandovi imaju samo 2 ili 3.

 

Čak i jedan moj drug ima Phillips seriju 6 iz 2013, 3D, AmbiLight 2, i dan danas radi več 8 god, bio mu je jednput bootloop ali je servis to sve rješio, jedino samo mu YT vise ne radi no to nema veze jer i na ostalim starijim Smart TV-ima isto više ne radi. 

 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
2 5 hvala 0
14 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Nikad više Philips TV

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???

Imao sam Samsung CRT 20god. do 2016. a danas već sve manja kvaliteta i kraće trajanje. Roditelji su imali CRT Philips koji je nakon 10 god. crko pa su uzeli prije 3 god. Grunding LED. Kad sam uzimao (iza tog CRT Samsunga) prvo je bio Philips LED 32" pa mi u 4 god. triput crko . Problem je što Nizozemci nisu više vlasnici jer su ga prodali pa se sad radi nimalo bolje od ostalih a po kvarovima i daleko lošiji nego prije.

4 godine
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Evo još jedn issue sa Phillipsom: rodtelji imaju Phillips PerfectCare Elite parnu več 4 god, radi bez ikakvih mana, izglača perfectno, ali se radi o CH modelu pa je na original šuko vilama adapter na običan evropski standard.

 

Uskoro mi stiže Phillips Series 8 (PUS8545) jer prelazim na 4K, a sadašnji (Samsung Series 7 iz 2012) ravno u viksu sa Samsung MB540TL prijemnikom.

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.6.2021 17:58 (Vavoom).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto izbjegavati Philips???

stvarno - zašto? svaka firma je u nečem dobra, nekima se potrefi i više, nekima manje. meni sve od gorenja, končara, panasonica i philipsa (itd. - birani proizvodi od svakoga) radi od prvog dana, godinama, bez frke. češki sencor je dobar za male kućanske. beko klima - mila majka. jednako s kompovima i periferijom. nisu svi za sve (što bi prosječan, neinformiran kupac, kojem na čelu neonski - script font - blješti "papak", htio). informirajte se i pažljivo birajte, osim ak lovu nalazite na cesti ili muzete/tučete starce/baku. onda je svejedno. trgovci obožavaju neznalice, povodljive (za reklamama poglavito), bedake i nalikujuće. zbog njih i postoje (i masno zarađuju, usprkos državi) i izvrsno ih prepoznaju. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Zašto izbjegavati Philips???

Slažem se nije svaka firma u svemu dobra.  Obavezno treba danas bez obzira uzet nešto što više servisni period.  Staroj uzeo za božić Samsung 43tu70 nešto 2500 kn na akciji i nekim bonovima kao super je prošla a evo tv već bio na servisu doslovno ekran crkao...

Aut inveniam viam aut faciam
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Tim više jer su pilips televizori i philips kućanski uređaji dvije potpuno različite firme, veze nikakve nemaju otkako su nizozemci tv proizvodnju prodali kinezima
3 godine
protjeran
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
Tim više jer su pilips televizori i philips kućanski uređaji dvije potpuno različite firme, veze nikakve nemaju otkako su nizozemci tv proizvodnju prodali kinezima

 Samo TV odjel je prodan?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli kinezi i nikako ne spada u klasu sony, lg ili samsunga, bore je povoljnijom cijenom nauštrb kvalitete koju maskiraju popularnim brendom koji su preuzeli

na forumu se posebno gleda na pilips ispod oka zbog trola garfielda koji ih je besramno reklamirao, muljao i uvaljivao ih toliko da je tema televizora postala pilips tema

 nisu kinezi krivi, već kineski vlasnik koji ugrađuje nekvalitetne dijelove.. (ako ćemo o televizorima)

 

žena mi ima philips smart "parnu postaju" za glačanje koja već treću godinu radi bez greške... vrhunska roba.

ja opet kupio kineski šišač za kosu (mislim, skup 450kn, pa kvalitetan) i samo čupa kosu>smeće, bacio ga. 

kupio za 370kn Braun i preporodio se.

 

imao LG G5 mobitel (na rate 2800 kn preko tadašnjeg tele2), pregrijava se, zadnje staklo kamere kod 80% modela puca (nekvalitetno napravljeno)...

 

kupio na ugovor Xiaomi redmi note 9 pro koji će me kad ga otplatim izaći 840 kn ...telefon je predobar, ne za te novce već ako je LG G5 u trgovini koštao 4 t kn ovaj bi trebao koštati 6 tkn.

11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Drazen99 kaže...

 nisu kinezi krivi, već kineski vlasnik koji ugrađuje nekvalitetne dijelove.. (ako ćemo o televizorima)

 da, jer sam ja zapravo mislio na cijeli kineski narod, a ne na one kineze koji su preuzeli marku 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
picajzla0707 kaže...
 da, jer sam ja zapravo mislio na cijeli kineski narod, a ne na one kineze koji su preuzeli marku 

 svašta..

nisam ni pomislio da si ti spomenuo cjelokupan kineski narod niti bilo što politički.

 

problem je taj što se u kini proizvodi i kvalitetna a ima 40% krš robe pa tvoj upis philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli kinezi 

može nekim ljudima zvučati da je sva kineska roba smeće....

 

osim toga, da su philips kupili Francuzi ti bi se sigurno drukčije izrazio i ne bi francuski stavio u negativnu konotaciju kao kineski...

 

ako te boli glava uzmi lekadol 500 mg

11 godina
offline
Re: Zašto izbjegavati Philips???
Drazen99 kaže...

 svašta..

nisam ni pomislio da si ti spomenuo cjelokupan kineski narod niti bilo što politički.

 

problem je taj što se u kini proizvodi i kvalitetna a ima 40% krš robe pa tvoj upis philips je niža klasa televizora otkako su iz preuzeli kinezi 

može nekim ljudima zvučati da je sva kineska roba smeće....

 

osim toga, da su philips kupili Francuzi ti bi se sigurno drukčije izrazio i ne bi francuski stavio u negativnu konotaciju kao kineski...

 

ako te boli glava uzmi lekadol 500 mg

nisi pomislio, a točno to kažeš - nisu kinezi, nego kineski vlasnik 

na što si onda pomislio s rečenicom 'nisu kinezi krivi, već kineski vlasnik koji ugrađuje nekvalitetne dijelove.. '

 

moja rečenica se odnosi na kineze koji su preuzeli philipsov odjel za televizore, ni više ni manje

to što ti zaključuješ nešto sasvim treće i četvrto iz jednostavne rečenice je tvoj problem

niti sam naveo kineze u cjelini, niti sam naveo 'svu kinesku robu', to su tvoje projekcije koje si izvukao od tamo gdje te sunce ne obasjava

 

ako umišljaš ono čega nema posjeti psihijatra

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice