Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.521.412
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav svima, 

Imam problem sa samsung tv UE50NU7092U (RAZBIJEN EKRAN). 

Pošto imam jos jedan samsungov tv UE50MU6102K sa ispravnim panelom i prebacio sam ga na UE50NU7092u , nema slike sve ostalo radi...

Ima li tko kakvu ideju što bi moglo zezati?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pa različiti su paneli, ne možeš tek tako mjenjati ekrane i očekivati da će sve raditi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav,

 

zna li netko pouzdani servis lcd televizora za preporučiti u Zagrebu? Radi se o led telki LG 39LN 575S. Nestalo je slike a čuo se ton, moglo se mijenjati programe,

a nakon puno pikanja napamet po daljinskom i to je nemoguće...

 

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Pozdrav!
Imam problem s daljinskim na televizoru sony kdl 50w755c. Naručio sam i zamjenski, međutim isti problem. Malo radi, malo ne (većinom ne). Srećom aplikaciju na mobitelu sam instalirao pa putem WIFI-a upravljam tv-om. Ponekad samo uspijevam s daljinskim upaliti tv i to je to. Mijenjao baterije, mijenjao daljinski... Isti problem... Ima li netko rješenje?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

U kućnoj radinosti još jedino možeš probati ažurirati software i vratiti tv na tvorničke postavke. Kakav daljinski si kupio, original Sony ili zamjenski? Provjeri emitira li daljinski uopće signal sa kamerom od mobitela.

Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zna se odlemiti IC dioda od lupanja sa daljinskim pa otvoriš i provjeriš da li se klima u rupicama, tada nekad radi a nekad neće.

3 godine
protjeran
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Provjeri kontakte tipki na daljinskom?
Life is meant to die. Accept your fates.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Hvala vam svima na brzim odgovorima. I ja sam mislio da je do software-a. Međutim vratio sam na tvorničke, i opet isto. Što se tiče daljinskih (i jednog i drugog) zanimljivo je da oba rade slično (s tim da je zamjenski naručen sa Aliexpressa). Oba dakle, malo rade pa malo ne... većinom ne... Ne vjerujem da bih uspio nešto napraviti kupnjom originalnog... Ja pretpostavljam da je problem kod IC prijemnika na tv-u. Jer putem mobitela uspjevam radnje izvoditi (a to je wifi veza). A opet mi je glupo zbog toga tv nosit na servis...
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.4.2021 13:29 (nabujakk).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Evo, baš probao kamerom. Na svaku tipku zamjenskog daljinca pojavljuje se svjetlo. Znači da radi...
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav ekipa,

 

jučer sam kupio novi tv, model Samsung UE55TU7092. Prilikom spajanja maxtv prijemnika izbacilo mi je grešku x315-tv ne podržava hdcp. Malo sam istražio jutros i sve mi se čini da treba kupiti neki HDMI razdjelnik. Ako ima tko savjet, svaka pomoć dobrodošla.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Nevermind, dobio sam odgovor na pitanje na redditu :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.5.2021 22:28 (greysaint0).
 
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, nedavno sam prešao na novog tv operatera nakon 4 godine. Ubrzo sam primjetio da mi puca zvuk na TV-u. Ne znam kako bi to opisao, ali svakih ca. minutu prekine se zvuk na milisekundu,ali dovoljno da se primjetio. Prvo sam pomislio da ne do tog operatera, ali pošto imam IPTV, skužio sam da se i tamo događa ista stvar.

E sad, da li je i dalje moguće da je to do operatera i do loše konekcije, ili možda tv? Makar mie čini da se to ne događa dok gledam Netflix ili s IPTVa neki film iz videoteka. Tv je Samsun, ca. 5 godina star. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Poslije updatea software tva, ne prepoznaje ntfs il exfat ,samo fat32. na factory reset automatik stavi update? ima kakve pomoci izbjec automatski update? phillips smart tv

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Je li itko slao tv na servis a da je kupio tv sa garancijom 2 plus 3 godine?

Konkretno, počele su se prelijevat boje odjednom, gubi se slika, ton ostaje. Tv je star 2,5 god pa ne znam, ako je u pitanju npr. matična, je li to spada u kvar koji je pokriven svih 5 godina?

Zvat ću ujutro servis, ali evo pitam ovde jer sam malo nestrpljiv.

 

HZV
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Na androidu sam instaliro aplikaciju koje nema u playstoreu kod nas preko usba. aplikacija radi ali ju ne prepoznaje na home screenu, samo na instaliranim sistemskim aplikacijama. tamo sam dopustio sve dozvole koje nisu bile upaljene da aplikacija pristupi , i jos uvijek nemogu je vidit na home screenu. moram bas na settings, installed apps i tek tamo otvorit. postoji li mozda neki brze rjesenje?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Stavi si neki drugi launcher, možda Nova ili neki koji je prilagođeniji za daljinski.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav. 

 

Vjerojatno je razlog učestal nestanak struje, naime Philips 32PHS4001/12 je u pitanju.

Na jednom dijelu (malo lijevo od samo centra) slika titra, igra, ne znam kako drugačije objasniti, a da slikam kamera jako teško da išta snimi... Te se smiri nakon par momenata i opet počne...  Neko rješenje? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Poštovanje
Ako može pomoć,zadnja dva dana mi je na TV pola slike normalno ,pola crno stime da je jedan dan bilo crno na jednoj strani,drugi dan na drugoj i dosta se zagrije Tv na strani koja ima normalnu boju,riječ je o Samsung TV-u ,
Hvala
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dakle ovako to izgleda,hvala
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Vjerojatno je neispravna pozadinska rasvjeta

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Mislim da će nešto drugo biti u pitanju, vjerovatno vezano za napajanje jer kaže da mu je jedan dan bilo crno na jednoj strani pa se onda prebacilo na drugu. Kako ja znam diode crknu i neće se više upaliti, ostane uvijek crno na tom mjestu. Čudi me također da ne ugasi TV, kada crkne samo jedna dioda TV se upali nakratko i odmah ugasi.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da Tv normalno radi,ali ga ja ne mogu normalno gledat,zanima me samo isplati li se to servisirati ili kroz prozor

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, imam putanje. Dakle radi se o philips tvu!

Tv nema slike a zvuka ima. Dakle radi dole ona crvena lampica na tvu za paljenje i gasenje, zvuk radi normalno al ekran je cijeli crn

Pa me sad zanima koliko bi kostao popravak da vidim jel se to uopce isplati sredit kad je tv placen 2000kn

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Krepalo ti pozadinsko osvjetljenje.

Sad, isplativost - ovisi koliko ti zaračunaju popravak, obično iznad 500 kuna.

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pokupio sam ovaj tv od susjeda. Grundig 32gfw6820. Radi ali kao što vidite razbijen je. Pa samo da pitam koje je vaše mišljenje o isplativosti nošenja u servis na zamjenu ekrana.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dud kaže...

Pokupio sam ovaj tv od susjeda. Grundig 32gfw6820. Radi ali kao što vidite razbijen je. Pa samo da pitam koje je vaše mišljenje o isplativosti nošenja u servis na zamjenu ekrana.

 

U pravilu neisplativo ali kontaktiraj Grunding servis i pitaj za cijenu..

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Dud kaže...

Pokupio sam ovaj tv od susjeda. Grundig 32gfw6820. Radi ali kao što vidite razbijen je. Pa samo da pitam koje je vaše mišljenje o isplativosti nošenja u servis na zamjenu ekrana.

 Probaj naći neispravan sa dobrim ekranom pa prepakuješ ploče. Mislim da bi to bila naisplativija opcija. Druga opcija ti je da ga prodaješ u dijelove, malo po malo.

http://www.speedtest.net/result/3853013387.png Dobre hakere svi znaju, najbolje hakere niko ne zna
8 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, jedno pitanje... kupio sam Xiaomi TV 4S 55inch, bio je izlozbeni primjerak... Problem je kod paljenja, prilikom svakog paljena tv prolazi kroz 5 minutni test mrtvih pixela pa se naizmjenicno prikazuje plava,crvena i zelena slika... Napravio sam tvornicki reset, medjutim sve je i dalje isto... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pogledaj da nije u opcijama uključen izložbeni mod, dućanski mod ili tak nekaj.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Provjereno, nije. U Recoveryu napravljen factory reset, i dalje ista stvar.. Zvao servis u osijeku kazu da su imali takav slucaj i da je maticna ploca u pitanju. Ako mozda neko ima iskustva ovdje, sto napraviti sljedece... Tv je kupljen u HG spotu preko veleprodaje na firmu i isporucen je prekjucer. Imam li pravo trazit zamjenu za drugi uredaj, povrat novca.... 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice