Tajne, kvarovi i popravak televizora! izdvojena tema

poruka: 1.647
|
čitano: 1.520.971
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Servis tu ne može na žalost ništa napraviti, eventualno napraviti zamjenu aparata (ukoliko proizvođač to dozvoljava). Nekog popravka tu baš i nema.

 

Trebaš vidjeti sa Philipsom koliko su oni tolerantni što se tiče tog problema...

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

mozda tu neko moze pomoci da ne otvaram temu ili nesto, imam lg tv sa web os, nije kvar nikakav nego pomoc, jel ima nacina da instaliram vpn da mogu gledati netflix americki?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Jedan tip za sve vlasnike Hisense kojima je OS posto dost spor. Ocistite predmemoriju i kolacice(imam UI na hrvatskom), ja sam to slucajno naso i sad mi opet normalno funkcionira, tv bi se trebo restartat nakon ciscenja svakog cuda.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Bok ekipa!

 

Tv na par mjesta blinka, sve izrazenije...

Vjerojatno odlaze diode.

 

Ima li smisla to voditi na servis odnosno koliko bi to moglo kostati na kraju?

 

Radi se o 42LF652V 3D modelu.

 

 

http://hdtelevizija.com/2015/10/22/lg-42lf652v-webos-2-full-hd-televizor-recenzija/

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Zovi i pitaj. Ali naravno pitaj koliko košta zamjena kompletne pozadinske rasvjete, a ne samo tih par dioda što trepere.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Matrix87 kaže...

LG LED TV 47LM615S, kupljen 2013.

 

Bok!

 

Trebam sugestiju za popravak neuobičajenog kvara.

 

Jučer su ukućani palili LG televizor, ali nakon par minuta on se gasio, pa ponovo upalio, pa gasio i palio u nedogled.

 

Pokušavao sam stići do menija sa postavkama, ali nisam biovdovoljno brz da resetiram na tvorničke postavke.

 

Uspio sam otkriti trik reseta dužim pritiskom na on/off tipku, i moram priznati da uspijem scrollati po meniju vezan uz kvalitetu slike, multimedije i slično, ali kad kliknem na "aktovku" radi ulaska reseta na tvorničke postavke, on se automatski gasi!

 

Čitao sam da postoji mogućnost hard reseta ulaskom u servisni meni tipkajući kodove na daljinskom upravljaču, ali ne mogu ih naći za navedeni model.

 

Ako držim pritisnute istovremeno tipke settings ili OK na daljinskom upravljaču i TV uređaju, ništa se ne mijenja.

 

Na inozemnim stranicama piše da postoji mogućnost da su pregorjeli tranzistori.

 

Molim stručnjake za pomoć.

 

Televizor je do jučer čak imao tvorničku zaštitnu foliju na tipkama osjetljivim na dodir. 😅

 

Ista stvar se događa i meni.

 

Na nekom forumu sam našao ovo rješenje:

Probaj lagano udariti rukom po naponskom kablu gdje ulazi u tv.

Meni je pomoglo.

Tv radi normalno neko vrijeme ali kad opet krene gašenje i paljenje jednostavno se ponovi postupak.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.11.2020 10:26 (Mumbly).
14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Sony tv kdl 805c android

Tv radi ali android dio ima 'žive' kockice (raspadnut prikaz na proizvoljnom dijelu ekrana), ako se pokuša ući u meni i ako se nekim čudom dogura do settingsa Tv se restarta (ili zablokira na cca minutu).
Tv Slika radi dobro kao i HDMI ulazi ali problem je samo u pokušaju rada bilo čega u android dijelu.
Isplati li se to popravljati ?
Moze li se zamijeniti samo dio koji se odnosi na android ?

 

nadopuna:

završio u bootloopu i sad ne radi ništa, najvjerojatnije memorija.  Probao sam i factory reset više od jednom...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2020 11:22 (sand).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj samo factory reset tog dijela.

Potraži na internetu upute kak se napravi factory reset androida na tom tv-u.

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ne može se mjenjati "samo dio koji ima android" jer je to cijela matična ploča sa videoizlazima/ulazima, procesorom, memorijom itd.

 

Probaj napraviti reset: dok je tv isključen iz struje na njegovoj tipkovnici (iza) drži tipku za paljenje i VOL - tipku, te dok to držiš ga uključi u struju te drži još malo. Ako si uspješan, LEDica bi trebala zeleno svjetliti i tv bi se trebao vratiti na tvorničke.

 

Možeš i pokušati staviti novi software na USB, pa instalirati:

 

https://www.sony.hr/electronics/support/lcd-tvs-android-w75xc_w80xc-series/kdl-43w755c/downloads/00016208

 

Što se tiče zamjene matične ploče računaj na cifru veću od 1000kn...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 8:01 (tiki).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Chriss! Ja sam mjenjao komplet pozadinska osvjetljenje, 1200 kuna +300 za mjenjanje. Sad je ko nov! Moj je LG 42 LB 650 v. Prije toga mi je mjenjao neke čepiće koji stoje ispred diode, ali se to uvijek vidjelo na tom mjestu, pa su za par dana crkle još 3,onda sam išao na promjenu kompletnog pozadinskog. Bug je u nekim pl. čepićima koji se od lijepe i otpadnu. Oni stoje ispred dioda. Same diode nisu krepale nego onda svijetle preko slike(kad nema tih čepića) . Pa je lijepio to, ali se uvijek vidjelo na tom mjestu, a kad je opalo još par, i sve u 3-4 mjeseca išao sam na zamjenu. To me sve skup koštalo oko 1400-1500 kn. Ali sad sam miran već više od godinu dana, ko nov je. Taj tv se isplati popraviti, ima HEVC na Češkoj republici ;)
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 8:58 (mucamica).
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
tiki kaže...

Zovi i pitaj. Ali naravno pitaj koliko košta zamjena kompletne pozadinske rasvjete, a ne samo tih par dioda što trepere.

 

Kaze serviser da nema sanse da vise mijenja samo traku po traku :)

 

Uglavnom, kaze posto su bistre(ako sam dobro upamtio :) ) diode da su nesto skuplje, uglavnom sve diode s rukama 800-1000kn...

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

 

Nedavno sam kupio Hisensse 65 U8QF i imam problem s rasporedom tv programa.

Složim si raspored, ali on mi nakon nekog vremena vrati natrag.

Na 1 mi je CMC i nikako ga maknuti

Ima li pomoći?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Iskljuci automatsko skeniranje i postavljanje programa

8 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Da li je netko imao problem s Grundig smart tv-om model 49gdu7504 u smislu da tv za gotovo sve postavke traži 4-znamenkasti pin? Htjela sam preskenirati programe zbog prelaska na novi signal, ali ne mogu uopće doći do te postavke jer me traži pin. U uputama samo stoji pin za roditeljsko zaključavanje 1234, ali mi javlja da je to krivi pin. Probala sam i one najčešće kombinacije 0000, 1111 i ništa... za vraćanje na tvorničke postavke opet traži pin...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Otvorila bih novu temu, no trenutno nisam na kompjuteru već mobitelu i teže se snalazim. Ako treba, molim vas da je premjestite. Problem:imam philipsov analogni dvd snimač. Do sinoć je funkcionirao, spojen ma tv preko htvb recivera sa 2 scarta. Na drugom tv izlazu bio je drugi reciver, tako da sam tu mogla gledati program, dok na prvom snima. I namjestila bih timer snimača da snima dok me nema, uskladila s programiranjem recivera(buđenje, gašenje). Sada ovi novi dvbt2 reciveri nemaju 2 scarta i nemam ga kako spojiti. Kupila sam novi tv koji ima u sebi ovo (da ne kažem što☹️) novo, misleći dvd snimač spojiti na novi tv preko dvbt2 recivera, ali ne ide. Snimač ima 2 scarta, stari tv 1.Što mogu još probati, postoji li igdje htvb2 sa 2 scarta za spojiti na stari tv ili neki pretvarač analogno-digitalni preko kojeg bi ga spojila na novi tv? Osim scarta, ima rf i činčeve? Bila bih presretna ako mi netko pomogne savjetom. 

 
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Evo, ljudi dragi, nakon masu popušenih cigareta i grintanja, uspjela sam riješiti problem sama, spojila analogni snimač na digitalni tv i ponosna sam na sebe! 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Kad su kod mene došli HD programi, nemogu ih snimit na HDD. Piše: Time mašina ne podržava snimanje. Znači mogao je snimati prije, a sada ne. Možda bi trebalo formatizirati disk, tj. izbrisati filmove koji su na njemu ili šta, neznam. Dali netko zna što o tome?
Samo Canon priznam
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 21:31 (mucamica).
15 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Programi su vjerojatno zasticeni

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, 

 

Ako može tko ustanovit koji kvar bi ovo bio... Na ekranu se pojavljuje crna sjena kao crni oblak s donje desne strane... Led TV je sa rubnim osvjetljenjem iz 2014g. Samsung H5500 serije 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
mucamica kaže...
Chriss! Ja sam mjenjao komplet pozadinska osvjetljenje, 1200 kuna +300 za mjenjanje. Sad je ko nov! Moj je LG 42 LB 650 v. Prije toga mi je mjenjao neke čepiće koji stoje ispred diode, ali se to uvijek vidjelo na tom mjestu, pa su za par dana crkle još 3,onda sam išao na promjenu kompletnog pozadinskog. Bug je u nekim pl. čepićima koji se od lijepe i otpadnu. Oni stoje ispred dioda. Same diode nisu krepale nego onda svijetle preko slike(kad nema tih čepića) . Pa je lijepio to, ali se uvijek vidjelo na tom mjestu, a kad je opalo još par, i sve u 3-4 mjeseca išao sam na zamjenu. To me sve skup koštalo oko 1400-1500 kn. Ali sad sam miran već više od godinu dana, ko nov je. Taj tv se isplati popraviti, ima HEVC na Češkoj republici ;)

 

Nez zasto tek sad vidim poruku...

Ma tako sam stricu nosio na po popravak isto LG, isto nakon nekih 5god otisle diode, mijenjao samo jednu traku i otpao cepic i kao sto kazes vidi se, kao neki burn in.

 

 

Hvala na odgovoru i savjetu na kraju :)

Nisam se stigao informirati za HEVC, sta prakticki dobijem na ovom?

12 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Problem sa Samsung UE55RU8002 (ima garanciju, star 1god)

 

Kod gledanja Netflixa na UHD kvaliteti nekada slika na pola sekunde ili sekundu zna postati siva

Je li to do app ili ? Sve je update-ano

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pitanje... imam TV Vivax (nepitajte!) star niti godinu dana, model 40LE78T2S2SM , bio je na nekoj akciji, a ima i Android 7.1 (nije se ništa instaliravalo)

 

Kad se upali izbacuje ovu poruku ispod...

 

Piše "tvapi-service keeps stopping"... ne može se ući u postavke niti promjeniti input ni kanal. Dakle pošto se ne može u settings, ne može se ni do tvorničkog reseta.

 

Ima li kakva fora kao na mobitelu npr. volume down i power ili slična kombinacija tipki kod paljenja da napravi hard reset?

 

Hvala i lp!

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.12.2020 18:39 (dakky).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Mozda postoji kombinacija tipaka na samom TV-u, sa soft-reset.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Provjeri uputstva koja si dobio uz televizor.

14 godina
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Lenac kaže...

Po prvi puta se javljam na ovaj forum i imam problem sa SAMSUNG UHD 4K televizorom. Naime unazad nekoliko dana na  doljnjem rubu ekrana pojavile su se tri sjene koje se šire prema gore. Kontaktirao sam Samsung.hr i oni su odgovorili da ako se ne vidi na testnoj slici , a ne vidi se nego samo kod nogometa ili hokeja ili na svjetlijoj podlozi, tada se ne radi o kvaru nego o manjkavosti u tehnologiji i oni navodno ne mogu ništa. Da li je neko imao takav problem i kako je to riješio ili što je to. Šaljem i sliku na zelenom ekranu koju Samsung ne priznaje.

 Jel si reklamiro tv? 

13 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav.  Da li bi ovo bio jednostavan i jeftin popravak za nekoga tko zna malo sa lemilicom i ima neko junior znanje elektronike?  Ima li value uopće u ovoj cijeni za TV? 

 

Oglas

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 16:07 (MarioArt).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Ukratko: ne.

 

Treba promijeniti pozadinsku rasvjetu. Ne znam koja joj je cijena, ali hajmo pretpostaviti da je oko 500kn.

Sam popravak nije pretjerano kompliciran (obično ne treba ni lemilica) - osim jednog dijela. Dizanje LCD matrice. Znači u jednom trenutku moraš dići staklo debljine 2mm koje je uz to savitljivo i negdje ga odložiti. Jedan krivi korak i razbio si matricu i tv može u smeće. Otprilike ovako to izgleda:

 

(oko 4 minute)

 

Dakle ovdje to radi na 42" pa još nekako je i uspio, ali ovako ne možeš raditi sa matricom od 65". Možeš je pokušati ručno skinuti, ali šansa da ti se nešto razbije ako nemaš iskustva je velika. Plus trebaš puno prostora. 

 

Postoje i alati za skidanje, ali i s njima je nezgodno te su skupi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Pozdrav, potrebna mi je pomoć vezano za VIVAX TV!

 

 Posijedujem VIVAX LED TV 40LE74SM, te je je model iz 2016 godine, te prije mjesec dana se prešlo na ovaj novi signal DVBT-2 HEVEC 265 i imam problem, bio sam zvao Rugvicu u Zagrebu gdje proizvode te TV-e i rekli su mi riješiti problem, ali nisu, te sam prisiljen probati i pokušati na ovaj način riješiti u čemu bi bila kvaka sa TV-om, možda netko ima sličan problem ili zna u čemu bi bio problem... Radi se o sljedećem: TV je radio OK i kada se prešlo na novi signal DVBT-2 Hevec 265, prvi problem mi je bio da nisam mogao pronaći programe na TV-u, pošto je zemlja pretraživanja  bila Hrvatska, te sam pogledao u papire i na kutiju istog TV, piše da podržava taj sistem, međutim pošto i ja nešto znam o tome, odredim mu zemlju pretraživanja Njemačka, te mi je pronašao sve te programe, ali pošto je bio još probni signal, pa sve što je bilo u rezoluciji 720p radilo je bez probčema, a ostali što su bili u rezoluciji 1080p slika je letjela tj. titrala, potom kada je prešlo na 1080p svi programi, svi programi su titrali tj. letjeli, ton radi normalno, što prvi put vidim na digitalnoj televiziji.... Iste godine kao i ja, moja setra je kupila isti TV Vivax, ali 32 inča i nije FULL HD kao moj, već samo HD, model: VIVAX LED TV-32LE74SM i otišao sam kod nje i isto skenirao na Njemačko područje i kod nje sve radii OK, mislio sam da je problem kod mene antena da izaziva neke smetnje, otišao sam kod nje sa svojim TV-om i opet isto kao i kod kuće... Malo sam surfao po netu i otkrio SERVICE CODE za njega 11147 i unišao sam u postavke TV-a i nisam ništa uspio napraviti...Kasnije sam naišao i na netu da isti service code i meni ima SENCOR TV, a kada sam mojim mještanima štimao TV-e na novi signal, naišao sam i na GRUNDIG TV i STRONG TV da imaju isti meni i service code...

Mislim da je kod mene u pitanju softwerski problem ili možda netko zna u čemu je problem mog TV, kažem sve radi OK, ispravan, ali slika na 1080p rezuluciji titra, leti, a na ostalim sistemima kao što je Hevc 264 radi i na 720p i 1080i na kojima je bila slika do prelaska na Hevc 265, tamo je radilo OK na rezoluciji 720p, a na 1080p slika titra, leti, a tu je največi problem... Na service codu kada odem u postavke prikazuje da je rezolucija 1080p ali zamrznuta ne može se prepraviti... Ovih mjesec dana sam pokušavao svega i svačega, ali nije išlo, mislim da bi trebao Update ili je neka greška od matične prema panelu, možda matična ne može podržati veći panel, jer matična ploča kod moje sestre na TV-u od 32 inča je potpuno ista kao kod mene (Mislim broj matične ploče što piše kada se ode na Service code)... U Rugvici su mi obečali pomoći, pa su mi rekli da za taj TV od 40 inča nema updatea, već samo za 32 inča, ali u Rugvici kažu da ne smiju privatno davati Softwere, a kao što na njihovim stranicama nema ni podrške... Tako su mi rekli da TV-i stariji od 2 godine ne mogu primati novi signal, pa sam se uvjerio da TV-i iz 2016 godine primaju taj signal, samo što se mora prebaciti na Njemačko područje pretraživanja...Molio bih ako je moguće i ako itko zna u čemu bi bio problem da mi se javi...Pozdrav...

Stargate
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:39 (Stargate).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!
Košta će te oko 1500 kuna. Ja am to prošao. Zamjena kompl. pozadinskog i ruke
Samo Canon priznam
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tajne, kvarovi i popravak televizora!

Probaj ovako : na Palenje(Gašenje i na zvuk stišavanje...kao na videu..

 

 

 

Stargate
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.12.2020 18:50 (Stargate).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice