Sve o televizorima izdvojena tema

poruka: 1.725
|
čitano: 482.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
....

4000nits nije full screen.......

Samsungovi komercijalni Micro Ledovi idu do 2000nits....

Naprimjer Q90R koji sam imao je mogao i preko 1500nits na higlightsima ali full screen oko 500nits ne vise.

Ovaj G1 radi na oko 200nits full screen.....

Samsungov novi QDOLED na full screen radi na 200nits...

 

Recimo igras GT7 na ps5 i kada odsjaj sunca bljesne na karoseriji auta tu je bitan visok peak jer ce tada taj higlight bit stvarniji,to sam opisao kad sam gledao sunce kako se bljeska kroz krosnje drveca na The Wall micro ledu....taj tv je bio 4000nits i to bljeskanje sunca kroz krosnje je bilo nevjerovatno stvarno....

 

 

 Nisam ni mislio da tv sluzi kao refčektor. Laicki gledam na to. Na mom OLEDU takve scene su presjajne a ima ne 700 nitsa max koliko se sjecam. Samo se pitam da li je uopste vidljivo 4000 naspram recimo 1500.... Ili je to samo pumpanje pimpeka i rezultata na sintetickim mjerenjima....

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
....

4000nits nije full screen.......

Samsungovi komercijalni Micro Ledovi idu do 2000nits....

Naprimjer Q90R koji sam imao je mogao i preko 1500nits na higlightsima ali full screen oko 500nits ne vise.

Ovaj G1 radi na oko 200nits full screen.....

Samsungov novi QDOLED na full screen radi na 200nits...

 

Recimo igras GT7 na ps5 i kada odsjaj sunca bljesne na karoseriji auta tu je bitan visok peak jer ce tada taj higlight bit stvarniji,to sam opisao kad sam gledao sunce kako se bljeska kroz krosnje drveca na The Wall micro ledu....taj tv je bio 4000nits i to bljeskanje sunca kroz krosnje je bilo nevjerovatno stvarno....

 

 

 Nisam ni mislio da tv sluzi kao refčektor. Laicki gledam na to. Na mom OLEDU takve scene su presjajne a ima ne 700 nitsa max koliko se sjecam. Samo se pitam da li je uopste vidljivo 4000 naspram recimo 1500.... Ili je to samo pumpanje pimpeka i rezultata na sintetickim mjerenjima....

Iskreno,morao bih imat recimo Q90R pored The Wall modela da mogu rec tocno.

Po sjecanju micro led je bio izuzetno impresivan ali sjecanje nije nikakvo tocno mjerilo.

Takodjer micro led je bio na show flooru pa je pitanje kakav bi mi bio dojam da sam ga vidio u potpuno mracnoj prostoriji.

Takodjer sam vidio i LG micro led i on je bio enormno manje svijetline nego Samsungov koncept ali je moguce da je LG prezentirao neki tocni mod slike a Samsung nabrijani vivid kao sto su izveli sa QDOLEDom.

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
....

4000nits nije full screen.......

Samsungovi komercijalni Micro Ledovi idu do 2000nits....

Naprimjer Q90R koji sam imao je mogao i preko 1500nits na higlightsima ali full screen oko 500nits ne vise.

Ovaj G1 radi na oko 200nits full screen.....

Samsungov novi QDOLED na full screen radi na 200nits...

 

Recimo igras GT7 na ps5 i kada odsjaj sunca bljesne na karoseriji auta tu je bitan visok peak jer ce tada taj higlight bit stvarniji,to sam opisao kad sam gledao sunce kako se bljeska kroz krosnje drveca na The Wall micro ledu....taj tv je bio 4000nits i to bljeskanje sunca kroz krosnje je bilo nevjerovatno stvarno....

 

 

 Nisam ni mislio da tv sluzi kao refčektor. Laicki gledam na to. Na mom OLEDU takve scene su presjajne a ima ne 700 nitsa max koliko se sjecam. Samo se pitam da li je uopste vidljivo 4000 naspram recimo 1500.... Ili je to samo pumpanje pimpeka i rezultata na sintetickim mjerenjima....

Iskreno,morao bih imat recimo Q90R pored The Wall modela da mogu rec tocno.

Po sjecanju micro led je bio izuzetno impresivan ali sjecanje nije nikakvo tocno mjerilo.

Takodjer micro led je bio na show flooru pa je pitanje kakav bi mi bio dojam da sam ga vidio u potpuno mracnoj prostoriji.

Takodjer sam vidio i LG micro led i on je bio enormno manje svijetline nego Samsungov koncept ali je moguce da je LG prezentirao neki tocni mod slike a Samsung nabrijani vivid kao sto su izveli sa QDOLEDom.

 To je bio i moj problem. Nigdje nisam mogao vidjeti Oled i Qled jedan do drugoga. A sto se tice oleda probao sam B1 model koji bi trebao biti vrlo slican C1 modelu i u radnji tje to bilo lose. Kada sam kupio C1 i podesio sliku kod kuce potpuno druga prica. 

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Kupio tv i sada me zanima mogu li baciti kutiju. Jer ne znam ako bude kakvi problema ako budem morao slati tv na servis jel mi treba kutija.?
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Mashke kaže...
Kupio tv i sada me zanima mogu li baciti kutiju. Jer ne znam ako bude kakvi problema ako budem morao slati tv na servis jel mi treba kutija.?

Cuvaj kutiju.

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
....

4000nits nije full screen.......

Samsungovi komercijalni Micro Ledovi idu do 2000nits....

Naprimjer Q90R koji sam imao je mogao i preko 1500nits na higlightsima ali full screen oko 500nits ne vise.

Ovaj G1 radi na oko 200nits full screen.....

Samsungov novi QDOLED na full screen radi na 200nits...

 

Recimo igras GT7 na ps5 i kada odsjaj sunca bljesne na karoseriji auta tu je bitan visok peak jer ce tada taj higlight bit stvarniji,to sam opisao kad sam gledao sunce kako se bljeska kroz krosnje drveca na The Wall micro ledu....taj tv je bio 4000nits i to bljeskanje sunca kroz krosnje je bilo nevjerovatno stvarno....

 

 

 Nisam ni mislio da tv sluzi kao refčektor. Laicki gledam na to. Na mom OLEDU takve scene su presjajne a ima ne 700 nitsa max koliko se sjecam. Samo se pitam da li je uopste vidljivo 4000 naspram recimo 1500.... Ili je to samo pumpanje pimpeka i rezultata na sintetickim mjerenjima....

Iskreno,morao bih imat recimo Q90R pored The Wall modela da mogu rec tocno.

Po sjecanju micro led je bio izuzetno impresivan ali sjecanje nije nikakvo tocno mjerilo.

Takodjer micro led je bio na show flooru pa je pitanje kakav bi mi bio dojam da sam ga vidio u potpuno mracnoj prostoriji.

Takodjer sam vidio i LG micro led i on je bio enormno manje svijetline nego Samsungov koncept ali je moguce da je LG prezentirao neki tocni mod slike a Samsung nabrijani vivid kao sto su izveli sa QDOLEDom.

 To je bio i moj problem. Nigdje nisam mogao vidjeti Oled i Qled jedan do drugoga. A sto se tice oleda probao sam B1 model koji bi trebao biti vrlo slican C1 modelu i u radnji tje to bilo lose. Kada sam kupio C1 i podesio sliku kod kuce potpuno druga prica. 

Ja sam imao priliku direktno usporedit svoj bivsi Q90R naspram ovoga G1.

Oled pokaze svoj puni kapacitet sto je prostorija zamracenija u biti u uvjetima kada LCD poklekne.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Nevjerovatno da ova izjava o stetnosti mini leda za oci dolazi sa samog vrha LGa uzevsi u obzir da su i njihovi top LCD modeli na mini ledu...

 

The brightness of an LCD panel using LEDs depends on how bright the backlight is," he said. "It is a device that deteriorates human eye health."

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1641970322

Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
MEGATAMA kaže...
Mashke kaže...
Kupio tv i sada me zanima mogu li baciti kutiju. Jer ne znam ako bude kakvi problema ako budem morao slati tv na servis jel mi treba kutija.?

Cuvaj kutiju.

 Zasto? Kutija mu treba samo ako vraca proizvod. Nije valjda da cuvas kutije od svega do isteka garancije?

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
MEGATAMA kaže...
Mashke kaže...
Kupio tv i sada me zanima mogu li baciti kutiju. Jer ne znam ako bude kakvi problema ako budem morao slati tv na servis jel mi treba kutija.?

Cuvaj kutiju.

 Zasto? Kutija mu treba samo ako vraca proizvod. Nije valjda da cuvas kutije od svega do isteka garancije?

Imam malu prostoriju za kutije 😁

Ako se dobro sjecam kad sam vracao B7 radi burn ina trebala je bit kutija...ali sad vise nisam siguran kad si napisao da ne treba.

Mozda nije jednako u De i Hr.....

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Ja sam u BiH 😁plus sam tržišni inspektor 😁
11 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
Ja sam u BiH 😁plus sam tržišni inspektor 😁

Znaci u BiH ne treba kutija,ja sam vracao par proizvoda unutar garancije i uvjek sam vracao u kutiji.

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Za garanciju ne. Povrat robe da. Suludo je ocekivati da neko drzi kutije 5 godina...
16 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
14 godina
offline
Re: Sve o televizorima

 Za 7k kn sam kupio u 10. Mjesecu C1.

Nađi ne njuškalu ekipu koja prodaje poklon bonove, kupi za 7k kn poklon bon za 10% manje.

Za 6300 kn mislim da se isplati.

 

11 godina
offline
Re: Sve o televizorima

Apsolutno ne.

12 godina
online
Re: Sve o televizorima

 

 

55" LG C1 je bio do prije par tjedana cca. 7800 KN na akcijama. Tako da ovo baš i nije vrhunska ponuda za 2 godine star model.

 

5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...

 

 

55" LG C1 je bio do prije par tjedana cca. 7800 KN na akcijama. Tako da ovo baš i nije vrhunska ponuda za 2 godine star model.

 

 Shit. Kod nas u bih 1550 eur sa 5 godina garancije a 1400 sa 2 godine.... 

12 godina
online
Re: Sve o televizorima
Posmatrač kaže...
greysaint0 kaže...

 

 

55" LG C1 je bio do prije par tjedana cca. 7800 KN na akcijama. Tako da ovo baš i nije vrhunska ponuda za 2 godine star model.

 

 Shit. Kod nas u bih 1550 eur sa 5 godina garancije a 1400 sa 2 godine.... 

 

Bolesno. U HR sam platio 1567 EUR (11 800 KN) LG C1 i to dijagonalu 65" u black friday akciji. Sa 5 godina jamstva.

 

11 godina
offline
Sve o televizorima

Ovo sto sam linkao iznad da mini led backlight ima toliko los utjecaj na oci,ako je to uistinu tako stetno onda bi se na te televizore trebalo stavljat upozorenje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
55" LG C1 je bio do prije par tjedana cca. 7800 KN na akcijama. Tako da ovo baš i nije vrhunska ponuda za 2 godine star model 

 Nema veze što je dvije godine star model.

Imam ga, i odličan je TV.

 

Zar misliš da će ti LG dati 5 godina na mogući burn in ?

Pet godina je za cijeli tv osim panela.

 

 

12 godina
online
Re: Sve o televizorima
@drazen99 LG daje 5 godina jamstva na sve pa i burn in. Ovo mi je osobno receno a i jedan forumas je to isto potvrdio u temi o kupnji TV-a. Jos nisam cuo za slucaj, vani ili kod nas da je LG to odbio popraviti. Stovise procitao sam o vise slucajeva izvan HR gdje su ljudima mijenjali panele ostcene burn in-om izvan garancije bez ikakvog troska.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Sve o televizorima
greysaint0 kaže...
@drazen99 LG daje 5 godina jamstva na sve pa i burn in. Ovo mi je osobno receno a i jedan forumas je to isto potvrdio u temi o kupnji TV-a. Jos nisam cuo za slucaj, vani ili kod nas da je LG to odbio popraviti. Stovise procitao sam o vise slucajeva izvan HR gdje su ljudima mijenjali panele ostcene burn in-om izvan garancije bez ikakvog troska.

 Moj stari je tu na forumu i 2017 godine je kupio OLED po preporuci s ovog foruma.

 

Lijepo je bilo rečeno da je i kad je garancija bila 2 godine, da ne pokrivaju ni te 2 godine Burn IN.

moguće da je tehnologija napredovala pa se usude dati 5 godina, ali garantiram da je tako bilo kod LG-a 2017 godine..

 

Tv i danas radi super, nema Burnina  

12 godina
online
Re: Sve o televizorima
Drazen99 kaže...

 Moj stari je tu na forumu i 2017 godine je kupio OLED po preporuci s ovog foruma.

 

Lijepo je bilo rečeno da je i kad je garancija bila 2 godine, da ne pokrivaju ni te 2 godine Burn IN.

moguće da je tehnologija napredovala pa se usude dati 5 godina, ali garantiram da je tako bilo kod LG-a 2017 godine..

 

Tv i danas radi super, nema Burnina  

 

Ne znam kakvi su bili uvijeti 2017. ali od 2021. to više nije točno. Možda i od prije.

16 godina
offline
Re: Sve o televizorima

LG akcija 2+3 god jamstva je vrijedila samo za TV-e kupljene do 31.12.2021.

Intel Core 2 Duo E6300 @3500Mhz - 1.4000V, CoolerMaster Hyper-TX, ASUS P5B deluxe, Crucial Ballistix DDR 677 2x1024MB 1000Mhz 4-4-4-8 - 2.45V, Gainward 8800GT 512MB, TV tuner ASUS P7131 Hybrid, HITACH
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.1.2022 14:07 (elvis again).
12 godina
online
Re: Sve o televizorima
Elvis ne pricam o toj akciji (koji BTW LG ima par puta godisnje) nego opcenito o garanciji koju daju.
6 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Drazen99 kaže...

 Moj stari je tu na forumu i 2017 godine je kupio OLED po preporuci s ovog foruma.

 

Lijepo je bilo rečeno da je i kad je garancija bila 2 godine, da ne pokrivaju ni te 2 godine Burn IN.

moguće da je tehnologija napredovala pa se usude dati 5 godina, ali garantiram da je tako bilo kod LG-a 2017 godine..

 

Tv i danas radi super, nema Burnina  

Službeno ne daju, ali priznaju prilikom servisiranja pod garancijom.

11 godina
offline
Sve o televizorima

Filmmaker mode 2.0

Koristenje ambijentalnog senzora...

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1642133741

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Sve o televizorima

Najveci plus ovog deala ce bit jos nize cijene oleda i vrlo moguc ulazak odredjenih modela u srednji segment trzista.

 

Moj PC  
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sve o televizorima
Imam lg c1 oled i danas mi me rade tipke na daljincu one za netflix amazon i disney .Na tv samo pise tipka nije dostupna. Do sada sve radilo ok. A kada se ude u smart tv i tamo stisne radi sve.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice