Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.375
|
čitano: 14.176.705
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
macgyver kaže...
700 eura sam rekao okvirno. Poanta je dal se isplati dati cca 1000 eura više za high end TV?

 Najlakse cu ti objasnit ovako....

Na vrhu imas olede koji su self emmisive tojest mozes rec da je svaki piksel dimming zona sto ti je na 4k ekranu 8+ milijuna zona,dobijes najbolji zamislivi kontrast i opcenito sliku.

Ispod toga imas mini led koji ovisno o broju zona i dimming algoritmu stvara dobru do izvrsnu sliku.

Ispod toga imas FALD modele koji su predhodnici mini led tehnologije i ima manji broj vecih zona,slika je ok do odlicna.

I onda ispod toga imas ove klasicne edge lit isl LCDove koji imaju izrazene sve nedostatke LCD tehnologije.

To je sto se tice same slike,sve ostalo poput antireflektivnih premaza,wide filtera itd itd je individualno za pojedini model TVa.

 Hvala, ali i dalje nije bas 100% ogovor na moje pitanje. To sto si ti napisao su tehnologije displaya. Mene zanima da li je ta razlika izmedju najbolje oled slike i nekog jeftinog LCD-a sa osrednjom slikom stvarno tolika da se isplati dati 1000 eura vise, ili su to samo neke nijanse koje samo entuzijasti koji gledaju 4k sadrzaj primjecuju, dok vecina ljudi nebi primjetila razliku dok gleda normalnu TV ili 1080p filmove.

 

I jos me zanima da li televizori s anti reflexion slojem (npr. Samsung QN90B ili QN90C) stvarno nemaju nikakav odbljesak ili samo malo umanje odbljesak. To mi je bitno jer se TV nalazi u dosta svjetloj sobi, nasuprot velikih staklenih vrata od balkona koja gledaju na zapad i popodne vidim samo sunce i krajolik u televizoru. Zbog toga bih uzeo QLED jer pise da je bolji za svijetle sobe, ali me zanima da li da iskesiram dodatno za tv s anti reflexion slojem.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...
...

 Hvala, ali i dalje nije bas 100% ogovor na moje pitanje. To sto si ti napisao su tehnologije displaya. Mene zanima da li je ta razlika izmedju najbolje oled slike i nekog jeftinog LCD-a sa osrednjom slikom stvarno tolika da se isplati dati 1000 eura vise, ili su to samo neke nijanse koje samo entuzijasti koji gledaju 4k sadrzaj primjecuju, dok vecina ljudi nebi primjetila razliku dok gleda normalnu TV ili 1080p filmove.

 

I jos me zanima da li televizori s anti reflexion slojem (npr. Samsung QN90B ili QN90C) stvarno nemaju nikakav odbljesak ili samo malo umanje odbljesak. To mi je bitno jer se TV nalazi u dosta svjetloj sobi, nasuprot velikih staklenih vrata od balkona koja gledaju na zapad i popodne vidim samo sunce i krajolik u televizoru. Zbog toga bih uzeo QLED jer pise da je bolji za svijetle sobe, ali me zanima da li da iskesiram dodatno za tv s anti reflexion slojem.

 1. do sada si mogao otici do trgovine i pogledati

2. DA. I to ne najbolje vec najlosije OLED slike vs srednje kvalitete LCD...Otidji u bilo koju trgovinu i sa vrata ces vidjeti koji je osrednji LCD. O QLED vs OLED se da razgovarati.....

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...
MEGATAMA kaže...
macgyver kaže...
700 eura sam rekao okvirno. Poanta je dal se isplati dati cca 1000 eura više za high end TV?

 Najlakse cu ti objasnit ovako....

Na vrhu imas olede koji su self emmisive tojest mozes rec da je svaki piksel dimming zona sto ti je na 4k ekranu 8+ milijuna zona,dobijes najbolji zamislivi kontrast i opcenito sliku.

Ispod toga imas mini led koji ovisno o broju zona i dimming algoritmu stvara dobru do izvrsnu sliku.

Ispod toga imas FALD modele koji su predhodnici mini led tehnologije i ima manji broj vecih zona,slika je ok do odlicna.

I onda ispod toga imas ove klasicne edge lit isl LCDove koji imaju izrazene sve nedostatke LCD tehnologije.

To je sto se tice same slike,sve ostalo poput antireflektivnih premaza,wide filtera itd itd je individualno za pojedini model TVa.

 Hvala, ali i dalje nije bas 100% ogovor na moje pitanje. To sto si ti napisao su tehnologije displaya. Mene zanima da li je ta razlika izmedju najbolje oled slike i nekog jeftinog LCD-a sa osrednjom slikom stvarno tolika da se isplati dati 1000 eura vise, ili su to samo neke nijanse koje samo entuzijasti koji gledaju 4k sadrzaj primjecuju, dok vecina ljudi nebi primjetila razliku dok gleda normalnu TV ili 1080p filmove.

 

I jos me zanima da li televizori s anti reflexion slojem (npr. Samsung QN90B ili QN90C) stvarno nemaju nikakav odbljesak ili samo malo umanje odbljesak. To mi je bitno jer se TV nalazi u dosta svjetloj sobi, nasuprot velikih staklenih vrata od balkona koja gledaju na zapad i popodne vidim samo sunce i krajolik u televizoru. Zbog toga bih uzeo QLED jer pise da je bolji za svijetle sobe, ali me zanima da li da iskesiram dodatno za tv s anti reflexion slojem.

Sa jedne strane navodis televizore koji su najnizi segment i kostaju 300eu a sa druge strane to zelis usporedjivat sa klasom od 1500eu?

Odi u trgovinu i pogledaj par modela.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

Trenutno imam GRUNDIG LED TV 49VLX7810BP koji bi dao sinu u sobu,a ja bih uzeo neki od 140cm tj 55 incha.

Nisam nesto zahtjevan sto se tv-a tice a vidi se i po ovom sto trenutno gledamo,mada bi mogao biti malo brzi.

 

Ne razumijem se bas nesto u tv,pa vas trazim savjet sto kupiti do max 550 eura

Vecinom gledam obicni Ht program i imam spojen Pc na njega preko kojeg idem na net i pogledam koji film na Netflixu

Imam i spojen receiver Pioneer koji sluzi za slusanje youtuba i 5+1 zvuk za filmove

 

Naravno trazim nesto bolje od staroga ako se za tu lovu moze kupiti

Od marki gledam Samsung,Lg,Pfilips,Grundig

 

Molim savjete ili linkove sto se najbolje za tu lovu moze uzeti

 

robi
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greathander kaže...

 Osobno imam 55C845 i TV je prva liga, slika vrhunska, funkcije isto, google TV...

 

Sve zavisi za sto ces koristiti, nekakav all arounder onda TCL + tih 200 300 E uzmes neki kvalitetan atmos soundbar, ako su vecinom filmovi po noci onda OLED.

 

I dalje picture quality OLED je najbolji, ali ne zaostaje MiniLED puno, slika je takodjer vrhunska + puno svjetljiji panel i nepostojeca mogucnost burn ina.

 

Ja bih rekao ovako MiNiLED 90 posto slike OLEDa (moje misljenje), ako ti je bitno tih 10 posto (crna, nema bloominga i sl...) onda svakako OLED.

 

U svakom slučaju, s niti jednim nećeš pogriješiti.

 

Neki dan je kolega Megatama stavio link na recenziju za TCL pa si škicni.

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2023 22:13 (BioZZG).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robif kaže...

 

Ne razumijem se bas nesto u tv,pa vas trazim savjet sto kupiti do max 550 eura

Vecinom gledam obicni Ht program i imam spojen Pc na njega preko kojeg idem na net i pogledam koji film na Netflixu

Imam i spojen receiver Pioneer koji sluzi za slusanje youtuba i 5+1 zvuk za filmove 

Molim savjete ili linkove sto se najbolje za tu lovu moze uzeti

 

 Evo, pogledaj ovog TCL-a 731-cu, baziran je na GoogleTV-u (ak oćeš gledat neš prek Kodija), ima HDR10 i Atmos zvuk (šta je bitno ak gledaš filmove prek Netflixa i sličnih streaming appova, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i mislim da će ti biti mrsko za prebaciti u postavkama na običan DD 5.1 ), 3 HDMI porta verzije 2.1 i čak 2 daljinska od kojih su svi BT: https://pevex.hr/led-tv-tcl-55p731-uhd-dvb-t2-s2-android

 

Drugi izbor je ovaj LG, unutra je Nanocell panel , nažalost nije baziran na GoogleTV-u ni Android OS-u, već ima svoj WebOS i nema Atmos (znači da će ti biti mrsko za prebaciti na DD 5.1 ili DD+) i malo ti je van budžeta https://pevex.hr/led-tv-lg-55nano763qa-aeu-uhd-dvb-t2-s2-smart

 

A kao zadnji izbor upada ovaj Phillips, takođe je baziran na Android OS-u, ima HDR10+ i Atmos zvuk  (ali nadam se da ćeš imati sreće sa njim, većina ljudi ima negativna iskustva i govore da treba izbjegavati): https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/PHI-55PUS8007-12/

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz registraciju na netu ili nadoplatu 

 

Javi koji ti se od ovih sviđa, koji si uzeo i napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.7.2023 22:45 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greathander kaže...

 Od ovih koje si naveo preporučio bi ti ovog TCL-a 845-icu, jer je unutra QLED panel, baziran je na GoogleTV-u, ima HDR10+, Quad Core procesor i Atmos zvuk (bitno ak gledaš najviše Netflix i ostale streaming appove), te još ima ugrađen 2.1 Onkyo soundbar, ali ima samo 2 HDMI porta verzije 2.1, a kao drugi izbor ovog LG B2, jer je u pitanju OLED model 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na savjetima

Pogledao sam ova 3 tv-a

Samo me jos zanima ima li razlike izmedu ova dva tv-a 

 

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/30455535/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tcl-led-tv-55p735

 

i ovog gore ponudenog https://pevex.hr/led-tv-tcl-55p731-uhd-dvb-t2-s2-android

 

Posto je ovaj iz prvog linka dosta jeftiniji

Hvala

robi
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robif kaže...

Zanima ima li razlike izmedu ova dva tv-a 

 

https://www.jeftinije.hr/Proizvod/30455535/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tcl-led-tv-55p735

 

i ovog gore ponudenog https://pevex.hr/led-tv-tcl-55p731-uhd-dvb-t2-s2-android

 

Posto je ovaj iz prvog linka dosta jeftiniji

Hvala

Nisam baš našao neke reviewe za ovaj 731, po slikama se vidi da imaju identičan design, ali 735 ima 60Hz refresha, kontrast mu je 5000:1 i DirectLED osvjetljenje, te mislim da ima samo 2 HDMI porta verzije 2.1 Svakako, s bilo kojim TCL-ovim modelom nećeš pogriješiti, neki su kolege ovdje pisali svoja iskustva i rekli su da su se pokazali vrlo dobrim, za razliku od loših reviewa sa AVForumsa i ostalih stranih foruma

 

Ako neko od kolega uspije iskopat neš vezano za ovaj P731 (review ili detaljne specifikacije), nek me ispravi, jer kad googlam baca mi jedino Pevexov website o tom modelu

 

Edit: Po onom linku šta si okačio, jedina razlika između 731 i 735 je u broju HDMI portova, 735 ima 1 port više, dok su na 731 svi verzije 2.1, a 731 još dolazi sa 2 daljinca dok za 735 nisam vidio, to je jedino šta sam našo

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.7.2023 16:33 (Vavoom).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav je Tizen OS sto se tice aplikacija koje se mogu istalirati na njega? Dal mogu negdje vidjeti app store bez da kupim Samsung TV? Konkretno, zanima me da li ima aplikacije za MaxTV i A1 Xplore TV

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje sam nasao mozda nesto vise o tom tv-u

https://tehnoplus.me/artikli/tv-led-tcl-55p731-4k-smart-googletv/

 

Sad me zanima ima li uopce razlike izmedu a dva tv-a

Ja je ne vidim,pa zato pitam vas jer ja ipak nista mne kuzim o tome

 

Koji uzeti ?

robi
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...

Kakav je Tizen OS sto se tice aplikacija koje se mogu istalirati na njega? Dal mogu negdje vidjeti app store bez da kupim Samsung TV? Konkretno, zanima me da li ima aplikacije za MaxTV i A1 Xplore TV

 Koliko sam vidio na netu, niko se dosad nije žalio na Tizen (osim onih šta gledaju neš prek Kodija), kažu da je brz OS i ne zakucava, a koliko znam, noviji Samsung TV-ovi više ne podržavaju MAXtv2Go (ak se neš promijenilo nek me ispravi), jedino moš nabaviti neki Android Box ili Fire TV Stick pa onda gledat, a na A1 stranici sam čitao da je Xplore TV podržan i za Tizen i WebOS

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Obisao sam danas malo dućane i ostao sam šokiran koliko je jak odbljesak u samsung qn90b, za kojeg sam na netu čitao da ima odličan anti refleksivni sloj. Ne samo da se u njemu vide sva svijetla koja su okolo, nego kao i da se prelijevaju nekako po ekranu. Nije odbljesak bio nista manji nego u televizorima koji nemaju anti refleksivni sloj. Jedino kad se odbljesci nisu toliko vidjeli je kad je bila svijetla slika na ekranu, ali čim je bila malo tamnija slika je kao ogledalo.

Jedini tv koji mi se činio stvarno dobar po tom pitanju je samsung the frame jer ima matirani ekran i stvarno se ne vide odbljesci u njemu nego samo mozda malo svjetlije ako je nešto bas jako svjetlo u pozadini.

Nakon toga sam malo gledao usporedbe ta dva i manje vise svi pišu da je qn90b puno bolji, sa puno boljom slikom, i da je frame fashion tv. Ali džabe mi puno bolja slika ako vidim samo prozor i krajolik iza u tvu.

Jel ima netko frame pa da napiše iskustva iz prve ruke?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

kupujem TV za dnevni boravak budget oko 600Eura

može preporuka u tom cijenovnom rangu za 55" i 65"(65" vjerujem da nema bas izbora)

Na tv se uglavnom vrte serije, utakmice i crtici, i mozda 1 film tjedno isto preko IPTV, hvala

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dudu9 kaže...

Pozdrav,

kupujem TV za dnevni boravak budget oko 600Eura

može preporuka u tom cijenovnom rangu za 55" i 65"(65" vjerujem da nema bas izbora)

Na tv se uglavnom vrte serije, utakmice i crtici, i mozda 1 film tjedno isto preko IPTV, hvala

 Pogledaj ovog TCL-a 735-icu, bazirana je na GoogleTV-u (moš instalirat bilo koju aplikaciju), ima QLED panel unutra, HDR10, Atmos zvuk (bitno ak gledaš filmove prek Netflixa i sličnih streaming appova) i vjerovatno 2 daljinca od kojih su oba BT, ali samo 2 HDMI porta verzije 2.1 (dok su ostali 2.0): https://www.jeftinije.hr/Proizvod/30455535/audio-video/televizori/lcd-led-tv/tcl-led-tv-55p735

 

 

Drugi izbor je ovaj Hisenseov model, unutra je takođe QLED panel i takođe ima HDR10+, Atmos zvuk i quad core procesor, ali nije baziran na GoogleTV-u ni Android OS-u, već ima svoj Vidaa OS za koji se zna da i nema baš ogroman izbor appova: https://pevex.hr/qled-tv-hisense-55e7hq-uhd-dvb-t2-s2-smart

 

 

A kao zadnji izbor upada ovaj Phillips, takođe baziran na Android OS-u, isto ima Atmos i HDR10 i uz to Ambilight ak ti se dojmi (ali nadam se da ćeš imati sreće sa njim, većina ima negativna iskustva i govore da treba izbjegavati): https://pevex.hr/led-tv-philips-55pus8007-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambilight

 

Uz sve ove TV-ove koje sam ti preporučio dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz registraciju na netu ili nadoplatu

 

Javi koji ti se od ovih sviđa, koji si na kraju uzeo, napiši utiske

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 8:24 (Vavoom).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.7.2023 11:19 (dudu9).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Koliko sam čito neki kolege su kupili taj C735 i vele da su prezadovoljni, daje puno više od TV-a za te pare, GoogleTV radi bez štekanja i bugovanja, appovi se otvaraju u sekundi, slika je fantazija, zvuk isto, jedino postoje neki loši reviewi na AVForumsu i ostalim stranim websiteovima, ali sve u svemu - nećeš pogriješiti sa njim

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo ja narucio po preporukama TCL LED TV 55P735 pa kako bude.

Hvala na savjetima

Javim se kad stigne da javim dojmove

robi
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Obisao sam par ducana, najbolji mi se cini Samsung S95B ili S90C. Znam da OLEDi nisu preporucljivi za svijetlu sobu kao sto je moja (velika balkonska vrata direktno nasuprot TV), iako bih vecinu vremena vjerojatno gledao s navucenim zastorima pa ne bi bilo toliko svijetlo. Ali ta dva OLEDa mi se cine kao da imaju puno slabije refleksije od QLEDa, vecina QLEDa ima jaci odbljesak, a neki i rainbow effect. Npr. QN90B me bas sokirao koliki ima rainbow effect.

S90C je 1800 i poklon Odyssey 27" monitor, S95B je 1500. Oba 65 inca.

 

E sad, citajuci komentare, TCL C735 mi se cini kao jako dobar omjer novaca i kvalitete. S tim da je C735 75"/85" 1200/1300 eura. Znaci za 500 eura manje dobijem veci TV.

 

Nisam neki snob za kvalitetu slike i mislim da bih puno prije primjetio tu razliku od 10/20 inca nego neke nijanse u kontrastu i razini crne boje.

 

TV bih koristio za gledanje normalne TV sto samo po sebi nema neku brutalnu kvalitetu slike, jedino za sto bih trebao malo bolji kvalitetu slike je gledanje 1080p BluRay rip filmova i igranje Switcha. Ali i za to ne znam da li bi u potpunosti iskoristili svu raskos OLEDa. Plus za Switch (Mario kart 4 player split screen) bi mi bilo super imati sto veci TV (iako, realno, vjerojatno bi i 65 inca bilo ok).

 

Budem danas isao pogledati i TCL C735 u ducan da ga vidim uzivo.

 

Al eto, nisam pametan sto da radim. Dati vise novaca za brutalnu kvalitetu slike ili manje novaca za veci ekran. Realno, vjerojatno mi je i 65 inca dosta jer bih gledao s nekih 2-2.5 metara, ali opet, vece je vece.

 

Kod TCLa me jos brine i to sto je max brightness ispod 400 nita, dok je na S90C oko 1400. Znaci 3.5 puta manji brightness od OLEDa, a za OLEDe kazu da nisu preporucljivi za svijetle sobe.

Plus sto nikad do sad nisam cuo za TCL i kao brand mi ne ulijeva povjerenje, a imam Samsung TV i monitor vec 13-ak godina i oba rade super. Tako da sam u samom startu vise naginjao prema Samsungu ili Sonyju nego nekim od ovih manje poznatih brandova.

 

Znam da imam dosta pitanja zadnjih par dana, al ipak TV kupujes za narednih 10 godina ili vise, pa hocu biti 100% siguran da odaberem sto mi najvise odgovara.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa nađi se negdje na pola puta.

Gledaj C845 seriju...

Moj PC  
4 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...

Obisao sam par ducana, najbolji mi se cini Samsung S95B ili S90C. Znam da OLEDi nisu preporucljivi za svijetlu sobu kao sto je moja (velika balkonska vrata direktno nasuprot TV), iako bih vecinu vremena vjerojatno gledao s navucenim zastorima pa ne bi bilo toliko svijetlo. Ali ta dva OLEDa mi se cine kao da imaju puno slabije refleksije od QLEDa, vecina QLEDa ima jaci odbljesak, a neki i rainbow effect. Npr. QN90B me bas sokirao koliki ima rainbow effect.

S90C je 1800 i poklon Odyssey 27" monitor, S95B je 1500. Oba 65 inca.

 

E sad, citajuci komentare, TCL C735 mi se cini kao jako dobar omjer novaca i kvalitete. S tim da je C735 75"/85" 1200/1300 eura. Znaci za 500 eura manje dobijem veci TV.

 

Nisam neki snob za kvalitetu slike i mislim da bih puno prije primjetio tu razliku od 10/20 inca nego neke nijanse u kontrastu i razini crne boje.

 

TV bih koristio za gledanje normalne TV sto samo po sebi nema neku brutalnu kvalitetu slike, jedino za sto bih trebao malo bolji kvalitetu slike je gledanje 1080p BluRay rip filmova i igranje Switcha. Ali i za to ne znam da li bi u potpunosti iskoristili svu raskos OLEDa. Plus za Switch (Mario kart 4 player split screen) bi mi bilo super imati sto veci TV (iako, realno, vjerojatno bi i 65 inca bilo ok).

 

Budem danas isao pogledati i TCL C735 u ducan da ga vidim uzivo.

 

Al eto, nisam pametan sto da radim. Dati vise novaca za brutalnu kvalitetu slike ili manje novaca za veci ekran. Realno, vjerojatno mi je i 65 inca dosta jer bih gledao s nekih 2-2.5 metara, ali opet, vece je vece.

 

Kod TCLa me jos brine i to sto je max brightness ispod 400 nita, dok je na S90C oko 1400. Znaci 3.5 puta manji brightness od OLEDa, a za OLEDe kazu da nisu preporucljivi za svijetle sobe.

Plus sto nikad do sad nisam cuo za TCL i kao brand mi ne ulijeva povjerenje, a imam Samsung TV i monitor vec 13-ak godina i oba rade super. Tako da sam u samom startu vise naginjao prema Samsungu ili Sonyju nego nekim od ovih manje poznatih brandova.

 

Znam da imam dosta pitanja zadnjih par dana, al ipak TV kupujes za narednih 10 godina ili vise, pa hocu biti 100% siguran da odaberem sto mi najvise odgovara.

 Ti si vec odlucio.... Kupi brutalnu kvalitetu slike neces se pokajati.... Oled je buducnost..... Malo ko zali za manjim ekranom a boljom slikom...... Ja imam C1 i ne zalim ni sekunde sto sam ga kupio i skupo platio..... Sto se tice odbljeska na C1 ga maltene nema. Laserski metar ne moze pokupiti signal. Laserska tacka bukvalno nestane na njemu.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Poz, izbilo mi osvjetljenje na nekom Samsungu 40" pa bi uzeo drugi neki jeftini TV, nikad vise Samsung, velicina 43", neki Hisense, TCL, 300-350E. Gleda se samo i isključivo zemaljska TV na njemu.

 

Sta je najbolje za te pare ? Vidim da se hvali TCL C735, on je 380E, jel bolji od ovih ?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UQ81003LB.AEU/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43NANO763QA.AEU/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E7KQ/

 

Hvala

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Karanba kaže...

Poz, izbilo mi osvjetljenje na nekom Samsungu 40" pa bi uzeo drugi neki jeftini TV, nikad vise Samsung, velicina 43", neki Hisense, TCL, 300-350E. Gleda se samo i isključivo zemaljska TV na njemu.

 

Sta je najbolje za te pare ? Vidim da se hvali TCL C735, on je 380E, jel bolji od ovih ?

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43UQ81003LB.AEU/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-43NANO763QA.AEU/

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E7KQ/

 

Hvala

 Od ovih šta si naveo, preporučio bi ti onog TCL-a 735-icu, jer je unutra QLED panel, baziran je na GoogleTV-u i ima Atmos zvuk (bitan za Netflix i ostale streaming appove, koliko vidim to te ne zanima), a kao drugi izbor ovaj Hisense, jer takođe ima QLED panel i Atmos zvuk, a kao zadnji ova 2 LG-a, i oni su dobri ak te samo zanimaju TV kanali, ne i streamanje, i uz to dobijaš 2+3 god. gare 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 16:51 (Vavoom).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
robif kaže...

Evo ja narucio po preporukama TCL LED TV 55P735 pa kako bude.

Hvala na savjetima

Javim se kad stigne da javim dojmove

 Kolega, čestitam na kupnji, dabogda te služio 100 god., jednako kao neka Sony Bravia ili LG OLED 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
macgyver kaže...

Obisao sam par ducana, najbolji mi se cini Samsung S95B ili S90C. Znam da OLEDi nisu preporucljivi za svijetlu sobu kao sto je moja (velika balkonska vrata direktno nasuprot TV), iako bih vecinu vremena vjerojatno gledao s navucenim zastorima pa ne bi bilo toliko svijetlo. Ali ta dva OLEDa mi se cine kao da imaju puno slabije refleksije od QLEDa, vecina QLEDa ima jaci odbljesak, a neki i rainbow effect. Npr. QN90B me bas sokirao koliki ima rainbow effect.

S90C je 1800 i poklon Odyssey 27" monitor, S95B je 1500. Oba 65 inca.

 

E sad, citajuci komentare, TCL C735 mi se cini kao jako dobar omjer novaca i kvalitete. S tim da je C735 75"/85" 1200/1300 eura. Znaci za 500 eura manje dobijem veci TV.

 

Nisam neki snob za kvalitetu slike i mislim da bih puno prije primjetio tu razliku od 10/20 inca nego neke nijanse u kontrastu i razini crne boje.

 

TV bih koristio za gledanje normalne TV sto samo po sebi nema neku brutalnu kvalitetu slike, jedino za sto bih trebao malo bolji kvalitetu slike je gledanje 1080p BluRay rip filmova i igranje Switcha. Ali i za to ne znam da li bi u potpunosti iskoristili svu raskos OLEDa. Plus za Switch (Mario kart 4 player split screen) bi mi bilo super imati sto veci TV (iako, realno, vjerojatno bi i 65 inca bilo ok).

 

Budem danas isao pogledati i TCL C735 u ducan da ga vidim uzivo.

 

Al eto, nisam pametan sto da radim. Dati vise novaca za brutalnu kvalitetu slike ili manje novaca za veci ekran. Realno, vjerojatno mi je i 65 inca dosta jer bih gledao s nekih 2-2.5 metara, ali opet, vece je vece.

 

Kod TCLa me jos brine i to sto je max brightness ispod 400 nita, dok je na S90C oko 1400. Znaci 3.5 puta manji brightness od OLEDa, a za OLEDe kazu da nisu preporucljivi za svijetle sobe.

Plus sto nikad do sad nisam cuo za TCL i kao brand mi ne ulijeva povjerenje, a imam Samsung TV i monitor vec 13-ak godina i oba rade super. Tako da sam u samom startu vise naginjao prema Samsungu ili Sonyju nego nekim od ovih manje poznatih brandova.

 

Znam da imam dosta pitanja zadnjih par dana, al ipak TV kupujes za narednih 10 godina ili vise, pa hocu biti 100% siguran da odaberem sto mi najvise odgovara.

 Pogledaj si c845 seriju, ja ju imam i slika je mrak i nema reflectiona jakog(bar meni je OK).

 

Usporedjivat top OLED model i neki budget midrange QLED je ludost, nema nikakvog smisla.

 

TCL ti proizvodi panele i za Samsung i Sony cisto da znas u nekim modelima tako da nepoznati su samo u Hrv tj EU, u USA su br.2.

 

Imao sam svakog samsunga do sada i na svakom  su otisli ledice pojedine nakon 2 godine tako da iz moje perspektive sam dao sansu drugome.

 

Flatpanels ti ima recenziju tog TCLa pa si pogledaj...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 18:09 (BioZZG).
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!
Tražim tv koji bi koristio i kao monitor, za surfanje, gledanje filmova i takve stvari. Gledao bi se s udaljenosti od cca 3 metra. Spojen bi bio cijelo vrijeme na komp, tako da su mi totalno nebitni smart TV featuri, zvuk bi išao na zvučnike, tako da ni to nije bitno. Znači samo što bolja slika.
Ako išta znači, imam balkonska vrata u toj prostoriji na desnom zidu, ako to utječe na izbor panela.

 

Do nekih 5-6 tisuća kuna, 700-800 eura maksimalno (što manje to bolje naravno)

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cimet kaže...

Pozdrav ekipa!
Tražim tv koji bi koristio i kao monitor, za surfanje, gledanje filmova i takve stvari. Gledao bi se s udaljenosti od cca 3 metra. Spojen bi bio cijelo vrijeme na komp, tako da su mi totalno nebitni smart TV featuri, zvuk bi išao na zvučnike, tako da ni to nije bitno. Znači samo što bolja slika.
Ako išta znači, imam balkonska vrata u toj prostoriji na desnom zidu, ako to utječe na izbor panela.

 

Do nekih 5-6 tisuća kuna, 700-800 eura maksimalno (što manje to bolje naravno)

Hvala unaprijed!

 Pogledaj ovog TCL-a 735-icu, unutra je QLED panel, baziran je na GoogleTV-u, ima Atmos zvuk (bitno ak gledaš filmove prek Netflixa i ostalih streaming appova, tamo većina filmova ima Atmos zvuk i mrsko će ti biti za prebaciti na običan DD 5.1 na TV-u koji to nema), HDR10+ i 2 daljinca od kojih su svi BT, ali ima samo 2 HDMI porta verzije 2.1: https://www.links.hr/hr/led-tv-50-tcl-50p735-android-tv-4k-uhd-dvb-t2-c-s2-hdmi-wi-fi-usb-bt-energetski-razred-f-020101027

 

Drugi izbor je (malo manji) LG sa Nanocellom, nažalost nije baziran na GoogleTV-u ni Android OS-u,već ima svoj WebOS i uz to nema Atmos (znači da će ti biti mrsko za prebaciti na običan DD 5.1 ili DD+ ): https://pevex.hr/led-tv-lg-43nano763qa-aeu-uhd-dvb-t2-s2-smart

 

A kao zadnji izbor upada ovaj Phillips, takođe baziran na Android OS-u, ima Atmos i HDR10 i uz to još Ambilight (ali nadam se da ćeš imati sreće sa njim, većina ljudi ima negativna iskustva i govore da treba izbjegavati): https://pevex.hr/led-tv-philips-50pus8517-12-uhd-dvb-t2-s2-android-ambiilight

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. gare, ali samo uz registraciju na netu ili nadoplatu 

 

Javi koji si od ovih uzeo i napiši prve utiske 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.7.2023 20:06 (Vavoom).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Super, hvala na preporuci! Isplati li se dati koju stotinu eura više na neki drugi bolji/skuplji model od ovih ili nema neke razlike što se tiče slike?

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cimet kaže...

Super, hvala na preporuci! Isplati li se dati koju stotinu eura više na neki drugi bolji/skuplji model od ovih ili nema neke razlike što se tiče slike?

 Koliko sam zadnji put uspoređivao, s bilo kojim TV-ovom poznatog branda nećeš pogriješiti 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice