Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.716
|
čitano: 15.163.265
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
MimiXXX kaže... 

 S obzirom da su Sony androidi dosta skuplji preporuka je TCL ili neki Philips Ambientlight(ako se ne bojite pljuvača Philipsa, a sami ga nikad nisu imali, bar ne nove modele)... Tko se želi zezati i malo više platiti "komplet" može ići i na LG ili Samsung pa koristiti Firestick ili Android Box. Meni je malo neprirodno imati na TVu jedan sustav, a na boxu original android pa stalno prebacivati s jednog na drugi. 90% ljudi koristi KODI i nema pretplate na nikakve servise, tako da im je TV bez originalnog androida ništakoristi.

 

 Da, mogu se složiti  Ja sam se u početku (a i dan danas) plašio da ako okačim nekog Phiću kao preporuku, odmah nakon posta će mi ili netko nabacit crven kartončić ili banovati 

 

Nego, kada smo već kod TV-a, reci mi da li ti još uvijek rade oni tvoji mili CRT-ovi ? 

 Rade, ne znam što bi s njima. Nekako se čovjek zaljubi u njih. Još osjetim miris onih drvenih koje sam imao kao klinac, na kojima je tabletić heklani stajao. Crno-bijeli. Eto to mi jedino bilo žao što OI u Sarajevu nisam mogao gledati u boji... Jbg... Ćovjek se teško rješava tehnike... Imam i stari PC koji mi se gasi i monitor CRT koji radi dobro.... Ne da mi se mjenjat pastu na starom compu i gledati zašto se gasi.. No da ne širim temu...Tko nema love na bacanje i prosječni je gledatelj TVa neka si kupi oo što si može priuštiti, OLEDI su preskupi. Šteta junicu prodavati za TV.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da, ne žele plaćati licence dolby-u jbg,isto važi i za samsung , oni su odustali od dts i prije lg-a.
Nažalost, tako je, samo Sony ti ostaje od ovih poznatijih, bar koliko znam:)
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2023 11:47 (error_666).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, koji su komentari na TV LED Philips 65PUS8807/12? S obzirom da je 120hz, a 65", djeluje mi mrak tv. Koja mu je konkurencija u tom cjenovnom rangu i koje su mu eventualne mane...? Hvala!

BattleTag - Yovitssa-2302; PSN - Yovitssa; Steam - jovica0106
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Yovitssa kaže...

Ekipa, koji su komentari na TV LED Philips 65PUS8807/12? S obzirom da je 120hz, a 65", djeluje mi mrak tv. Koja mu je konkurencija u tom cjenovnom rangu i koje su mu eventualne mane...? Hvala!

Po meni, može proći, ali ostali će ti reći da pronađeš nešt drugo uz 120Hz refresha još ima i Android OS i Ambilight 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Ljudi gledam ovaj LG G2 OLED, kolko čitam, nema podršku za dts.. Ali, to ne bi trebalo imat veze, ukoliko je soundbar spojen na telku a potonji može propuštat dts signal?

 https://www.displayspecifications.com/en/news/1fe38ee

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
endoki kaže...
zvonac kaže...

Ljudi gledam ovaj LG G2 OLED, kolko čitam, nema podršku za dts.. Ali, to ne bi trebalo imat veze, ukoliko je soundbar spojen na telku a potonji može propuštat dts signal?

 https://www.displayspecifications.com/en/news/1fe38ee

 Citao sam negdje da ce LG imat podrsku za dts, na modelima za aktualnu godinu.. Ovo da mi je neko rekao, me bih vjerovao, banalna stvar, a i zna bit kljucna kod odabira televizora, ovo je glupost epskih razmjera sto LG radi.

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene nedostatak DTS-a uopće ne dira.Već dugo za filmove koristim vanjski player. Veći je hendikep izostanak dolby visiona na Samsungu, kada je 90 % sadražaja na Netflixu u Dolby Visionu.

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je čak i dts dealbreaker, imam sony iz 2017te god. pa ima podršku za dts, da LG nije mogao uglavit dts, to je laž. 

 

Ništa, čekamo pad cijena G3 oled tv-a..  

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2023 19:19 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Meni je čak i dts dealbreaker, imam sony iz 2017te god. pa ima podršku za dts, da LG nije mogao uglavit dts, to je laž. 

 

Ništa, čekamo pad cijena G3 oled tv-a..  

 Dobro ti veli čovjek gore, da firma poput Samsunga ne želi implementirati DV već gura svoj standard koji nitko ne podržava niti neće, to je ono "Bud Light" odluka....

 

DTS su svi odustali masovno od njega a sada razmišljaju o povratku.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zvonac kaže...

Meni je čak i dts dealbreaker, imam sony iz 2017te god. pa ima podršku za dts, da LG nije mogao uglavit dts, to je laž. 

 

Ništa, čekamo pad cijena G3 oled tv-a..  

slazem se , def nebulozna odluka , brat ima LG iz 2018 i on vrti čak i DTSx , a noviji superiorniji model nema ???

Kad smo kod toga ,imam neko starije LG  kkino , i nažalost kupovinom LG OLED-a ostao bez DTS-a , imam samo DD i DD+ od 5.1 formata koji su btw primjetno inferiorniji od DTS-a . Sad mi samo  ostaje  da se baziram na atmos i nabavit neki soundbar  .  

Sto se samsunga tiče slažem se s ostalim , samsung puno toga nema i  osobno , puno lakse mi se bilo  odreći dts.a nego DolbyVisiona ... e to je već ozbiljan nedostatak preko kojeg ne bih mogao ,  a ni želio  preći :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2023 20:06 (error_666).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...

slazem se , def nebulozna odluka , brat ima LG iz 2018 i on vrti čak i DTSx , a noviji superiorniji model nema ???

Kad smo kod toga ,imam neko starije LG  kkino , i nažalost kupovinom LG OLED-a ostao bez DTS-a , imam samo DD i DD+ od 5.1 formata koji su btw primjetno inferiorniji od DTS-a . Sad mi samo  ostaje  da se baziram na atmos i nabavit neki soundbar  .  

Sto se samsunga tiče slažem se s ostalim , samsung puno toga nema i  osobno , puno lakse mi se bilo  odreći dts.a nego DolbyVisiona ... e to je već ozbiljan nedostatak preko kojeg ne bih mogao ,  a ni želio  preći :)

 Izbacivanje dts je najveća glupost koja postoji! A kaj je najgore, čak i neki soundbarovi nemaju podršku za isti, i onda dođem ovdje i pročitam da G2 nema podršku za dts očito je ta bolest zahvatila ne samo soundbarove nego i neke oled telke, ne znam jel postoji koja veća glupost od toga ili propust od nepodrške tom poznatom audio formatu, a pribjegavanje alternativnim rješenjima mi ne dolazi u obzir, radije otpišem određenog proizvođača televizora te se orijentiram na neki drugi koji ima podršku.. Očito kod kupnje tva, čovjek trebe sve četiri oči otvorit, jer, počeli su micat stvari koje se praktički podrazumijeva da tv ima.. Ne znam kak da nazovem tu epsku budalaštinu..

 Brzo splasne veselje dok čovjek skuži da tv nekaj nema, a trebalo bi imat Za mene je to bilo: "pa logički da oled ima podršku za dts".

 

Aj, LG se izgleda predomislio pa je stavio dts na oled telke na 2023.modele tu će samo bit problem cijena, al brzo ću zaboravit na sve probleme ako će i cijena s vremenom bit prihvatljivija masama

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2023 20:23 (zvonac).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da , gore sam napisao da su vratili u ovog. modele . ostaje ti Sony ili da čekaš G3, a što se mene tiče znao sam i prije kupovine za to , svjesno sam išao na LG jer najkvalitetnije  pokriva moje potrebe :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma inace mi je sony bio u fokusu, al su cijene napuhane..

A vidim da se o LGu pise naveliko, znaci da vrijedi nekaj

 

Nasao recenzije i za filips 908 za kojeg vele da puno obecava, pa vrijedi pricekat, uglavnom ponuda je velika, a konkurencija ne spava..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ima li neko iskustva sa Hisanse H85 OLED? Vidim da je cijena ~960e trenutno na eKupi. Daleko najjeftiniji 65" OLED. Malo sam skeptičan prema marki, pa bi pomoglo ako neko ima iskustvo iz prve ruke. TV bi se većinom koristia za Netflix, HBO Max i PS5. Na papiru više manje sve izgleda OK. Međutim na netu baš i nema recenzija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I aj sam ostao neugodno iznenađen kako moj C1 nema DTS a B8 je imao..dts je po meni najkvalitetniji audio kodek ali rat formata između njih i Dolby Atmosa je ocito prevagnuo na potonjeg!
Svi IMAX filmovi imaju DTS a koliko je to otislo govori cinjenica da na Disneyu svi ti filmovi konvertirani u Dolby Atmos!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neo dD. kaže...
Ima li neko iskustva sa Hisanse H85 OLED? Vidim da je cijena ~960e trenutno na eKupi. Daleko najjeftiniji 65" OLED. Malo sam skeptičan prema marki, pa bi pomoglo ako neko ima iskustvo iz prve ruke. TV bi se većinom koristia za Netflix, HBO Max i PS5. Na papiru više manje sve izgleda OK. Međutim na netu baš i nema recenzija.

 Dobar je ako ćeš ga samo koristiti za gaming, jer Hisense TV-ovi iliti Vidaa OS nema licencu za HBO Max, znači probaj naći neš u istom rangu a da ima licencu za HBO Max 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala. HBO imam rijeseno priko PS5. Više ne zanima kako radi skaliranje i općenito kakva je slika?
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neo dD. kaže...
Hvala. HBO imam rijeseno priko PS5. Više ne zanima kako radi skaliranje i općenito kakva je slika?

 Trebala bi biti iste kvalitete kakva je na bilo kojem LG OLED-u, no za provjeru otiđi u neku trgovinu koja ga ima izložbenog, pa ga usporedi ako je neki poznatiji brand do njega (npr. Sony ili Phillips)  Ja kada sam zadnji put gledao TV-ove u Elipsa, nisu imali izložen A85, ali su imali U8QF ULED i ostale LED modele od Hisensea, slika je bila fantastična, skoro ista kao na OLED-u 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.4.2023 21:32 (Vavoom).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neo dD. kaže...
Ima li neko iskustva sa Hisanse H85 OLED? Vidim da je cijena ~960e trenutno na eKupi. Daleko najjeftiniji 65" OLED. Malo sam skeptičan prema marki, pa bi pomoglo ako neko ima iskustvo iz prve ruke. TV bi se većinom koristia za Netflix, HBO Max i PS5. Na papiru više manje sve izgleda OK. Međutim na netu baš i nema recenzija.

 Hisense OLED-i su generalno dobri i u principu best buy opcija za ovakvu cijenu.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok,

 

Odmah da se zahvalim svima na pomoću unaprijed, par puta sam pisao na ovoj temi i uvijek dobro prođe :)

 

Tražim tv za starije penziće, do 400€, 43", 4K, 3x hdmi i 1-2x usb. i da ima SNIMANJE programa... 

Dosad su imali neki hitachi 43HK6000 i na njemu su imali snimanje programa (PVR ako se ne varam). 

I na to su se naučili i fora im je nekad snimiti nešto što bi htjeli poslije pogledati i tako to. 

Međutim taj hitači je doživio fizički kontakt sa unucima i ode u vječna lovišta. 

 

Moj problem je što sam sad gledao televizore, suzio izbor na par samsunga, LG-a i philipsa, ali ništa osim LG u tom cjenovnom rangu nema PVR.

Trenutno mi je pao izbor na ovaj LG 43UQ81003LB

 

Htio sam ovo jer je jednostavno, imaju moji doma slican i zadovoljni smo svi s njim, ali nema PVR - Philips 43PUS7607

Cini mi se da ni ovo nema SAMSUNG 43BU8072

 

Moje pitanje, postoji li nešto drugo osim ovih LG da ima PVR, do 400€?

Oni samo gledaju TV, švapski satelit i tu i tamo nešto snime... 

hisense i tcl jos kako tako, al ovo drugo (vox, vivax, grundig, telefunken) me baš puno ne zanima

Rodio se mali ja, i svi su zažalili!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 9:42 (booster).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...

Tražim tv za starije penziće, do 400€, 43", 4K, 3x hdmi i 1-2x usb. i da ima SNIMANJE programa... 

 

Trenutno mi je pao izbor na ovaj LG 43UQ81003LB

 

Htio sam ovo jer je jednostavno, imaju moji doma slican i zadovoljni smo svi s njim, ali nema PVR - Philips 43PUS7607

Cini mi se da ni ovo nema SAMSUNG 43BU8072

 

Moje pitanje, postoji li nešto drugo osim ovih LG da ima PVR, do 400€?

hisense i tcl jos kako tako, al ovo drugo (vox, vivax, grundig, telefunken) me baš puno ne zanima

 Koliko vidim, PVR imaju samo LG-evi modeli, niš drugo nisam našo a da ima PVR 

 

 Evo, još jedan koji ima PVR, ali nažalost ima "pileće" nogice, a ne normalno postolje kao 81003: https://pevex.hr/led-tv-lg-43uq75003lf-aeu-uhd-dvb-t2-s2-smart

 

 Ovo zadnje šta si napisao (da te ne zanima), mogu se složiti. Javi koji si na kraju uzeo, pa napiši utiske 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 11:01 (Vavoom).
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...

Bok,

 

Odmah da se zahvalim svima na pomoću unaprijed, par puta sam pisao na ovoj temi i uvijek dobro prođe :)

 

Tražim tv za starije penziće, do 400€, 43", 4K, 3x hdmi i 1-2x usb. i da ima SNIMANJE programa... 

Dosad su imali neki hitachi 43HK6000 i na njemu su imali snimanje programa (PVR ako se ne varam). 

I na to su se naučili i fora im je nekad snimiti nešto što bi htjeli poslije pogledati i tako to. 

Međutim taj hitači je doživio fizički kontakt sa unucima i ode u vječna lovišta. 

 

Moj problem je što sam sad gledao televizore, suzio izbor na par samsunga, LG-a i philipsa, ali ništa osim LG u tom cjenovnom rangu nema PVR.

Trenutno mi je pao izbor na ovaj LG 43UQ81003LB

 

Htio sam ovo jer je jednostavno, imaju moji doma slican i zadovoljni smo svi s njim, ali nema PVR - Philips 43PUS7607

Cini mi se da ni ovo nema SAMSUNG 43BU8072

 

Moje pitanje, postoji li nešto drugo osim ovih LG da ima PVR, do 400€?

Oni samo gledaju TV, švapski satelit i tu i tamo nešto snime... 

hisense i tcl jos kako tako, al ovo drugo (vox, vivax, grundig, telefunken) me baš puno ne zanima

 Grundig ti ima sve nabrojano kao i snimanje, 55" IPS verzija je brutalna(s razlogom jer je najpopularnija dijagonala), ostali su sve Va paneli no mislim da ti je to starcima totalno nebitno. Sad samo smisli kaj buš starcima rekao jer eto telku o kojoj pojma nemas nezelis u samom startu

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 20:25 (Boris grozni).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Boris grozni kaže...
 Sad samo smisli kaj buš starcima rekao jer eto telku o kojoj pojma nemas nezelis u samom startu

 Pa kak ja nemam pojma, ajde mi to objasni 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2023 21:51 (Vavoom).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hisense 65A85H na ekupi je sad 960€, redovna cijena, a do jučer je bio 960 s 20% popusta. Da li vam se to čini nekako sumnjivo ili su to nekakvi njihovi trikovi? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivan7 kaže...

Hisense 65A85H na ekupi je sad 960€, redovna cijena, a do jučer je bio 960 s 20% popusta. Da li vam se to čini nekako sumnjivo ili su to nekakvi njihovi trikovi? 

 Ne nužno, praksa je da prije trajnog smanjenja cijene proizvod ide na akciju po cijeni na koju će biti trajno snižen.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
booster kaže...

 

 

Moje pitanje, postoji li nešto drugo osim ovih LG da ima PVR, do 400€?

Oni samo gledaju TV, švapski satelit i tu i tamo nešto snime... 

hisense i tcl jos kako tako, al ovo drugo (vox, vivax, grundig, telefunken) me baš puno ne zanima

 Ovdje imaš popis 43 inch televizora koji podržavaju PVR..

Samo pogledaj koji od modela se prodaju kod nas..

 

Imaš tu svih marki televizora, a ne samo LG.

 

https://www.pricerunner.com/cl/2/TVs?attr_57474184=60045811#s_60428760=_43

 

 

合氣道 Ne možete naučiti ono što mislite da već znate.
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 5:56 (Zaporožac).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ma mislim da danas više manje svi imaju PVR odnosno snimanje, samo se više ni ne hvale time jer je to postalo potpuno sporedno. To koriste penzioneri, ja i još šačica korisnika valjda :D

 

Npr. za gore navedeni Samsung kad se skine manual u njemu se vidi da ima snimanje:

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4k-tv/bu8000-43-inch-crystal-uhd-4k-smart-tv-ue43bu8072uxxh/

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne mogu poverovati sta se ovde pise, tv nema podrsku za DTS, a izvinite molim vas, gde to vi slusate Dts???? Na tv-u, ili gde????, Kje veze ima tv sa DTS-om ako film pustate lepo preko AVR-a na kome sve ima, pa playera (obicno je to neki android boks) koji ima podrsku za DTS. Svaki filmofil zna o cemu pricam, jer nijedan od nas koji imamo takve tlevizore, tj. Olede, a pritom smo i filmofili, necemo gledai i slusati filmove preko tv-a, kada za to postoje pomocni uredaji koji daju posebno zadovpoljstvo u svemu tome. Na kraju krajeva i ako nema DTS, a nemate takav urdjaj, vec striming servis gledate direknto preko tv-a, Netflix na primer, sve vise je audio formata u dolby atmos varijanti kojeg iole pristojniji sound bar moze pokretati, ali to nije to. Samo AVR, dobar android boks i uzivaj brate.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.4.2023 10:01 (levca5).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni već godinama TV služi kao monitor i treba mi samo odlična slika. Ostalo sve ide preko AndroidTV boxa i Dreamboxa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
booster kaže...

 

 

Moje pitanje, postoji li nešto drugo osim ovih LG da ima PVR, do 400€?

Oni samo gledaju TV, švapski satelit i tu i tamo nešto snime... 

hisense i tcl jos kako tako, al ovo drugo (vox, vivax, grundig, telefunken) me baš puno ne zanima

 Ovdje imaš popis 43 inch televizora koji podržavaju PVR..

Samo pogledaj koji od modela se prodaju kod nas..

 

Imaš tu svih marki televizora, a ne samo LG.

 

https://www.pricerunner.com/cl/2/TVs?attr_57474184=60045811#s_60428760=_43

 

 

 

Hvala na linku, dobro ce doc.

 

tiki kaže...

Ma mislim da danas više manje svi imaju PVR odnosno snimanje, samo se više ni ne hvale time jer je to postalo potpuno sporedno. To koriste penzioneri, ja i još šačica korisnika valjda :D

 

Npr. za gore navedeni Samsung kad se skine manual u njemu se vidi da ima snimanje:

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/uhd-4k-tv/bu8000-43-inch-crystal-uhd-4k-smart-tv-ue43bu8072uxxh/

 onaj link gore kaze da ovaj model nema snimanje,

iako ima recording u uputama, u uputama također piše "This function may not be supported depending on the model or geographical area."

 

Tak da jebga, philips ispod serije 8500 nemaju isto... bar po ovom linku, a tako ispada kad ides proucavat detalje...

Tak da izjava svi imaju, nije istina... imaju, ali svi skuplji modeli koji nisu u budgetu... 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice