Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.090.115
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Eto, danas sam ga montirao ..znoj me oblio od straha..

Došao je kolega, no pošto on misli da je to bezopasno kad ga se vadi iz kutije prema "gore", skoro sam ga prebio... 

 

Položili smo kutiju na pod, i lagano izvukli tv na tepih..

Poslije sam kutiju stavio na krevet, a onda smo tv lagano stavili na kutiju i montirali postolje LG55 OLED B2..

Nakon toga sam mu rekao da prvo uhvatimo dolje za rub panela, a gore pridržavamo samo dlanom gornji rub...da medvjed ne stisne prstima panel, i tako smo ga stavili na komodu..uh....

 

Poslije smo otišli na 

Sutra slijedi podešavanje mojih postavki, uz pomoć s RTINGS gdje postoje njihove preporuke... No i ovako je to preporod za gledanje.. 

Baš sam počeo gledati Južni vetar S03 i na prošlom tv-u iako je kontrast 5800:1, ovo je nevjerojatna razlika, iako je file filma tek 1,1 GB

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 21:54 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Eto, danas sam ga montirao ..znoj me oblio od straha..

Došao je kolega, no pošto on misli da je to bezopasno kad ga se vadi iz kutije prema "gore", skoro sam ga prebio... 

 

Položili smo kutiju na pod, i lagano izvukli tv na tepih..

Poslije sam kutiju stavio na krevet, a onda smo tv lagano stavili na kutiju i montirali postolje LG55 OLED B2..

Nakon toga sam mu rekao da prvo uhvatimo dolje za rub panela, a gore pridržavamo samo dlanom gornji rub...da medvjed ne stisne prstima panel, i tako smo ga stavili na komodu..uh....

 

Poslije smo otišli na 

Sutra slijedi podešavanje mojih postavki, uz pomoć s RTINGS gdje postoje njihove preporuke... No i ovako je to preporod za gledanje.. 

Baš sam počeo gledati Južni vetar S03 i na prošlom tv-u iako je kontrast 5800:1, ovo je nevjerojatna razlika, iako je file filma tek 1,1 GB

 Uplati netflix i pogledaj nesto u DV pa da vidis sta je slika. Dovoljno ti je upaliti neki demo sa YT recimo....

u stvari skini ovo

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1v3wIpPBI3mm4vY5Dz-RGudGuw3Job12n

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1SZDG55z0JS4IfjNTVFiPmyykgVAJ5mAo

 

Ovo su nekompresovani fileovi u punoj kvaliteti DV i Dolby atmosa.... Da padnes na dupe.....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2023 22:46 (Posmatrač).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posmatrač kaže...

 Uplati netflix i pogledaj nesto u DV pa da vidis sta je slika. Dovoljno ti je upaliti neki demo sa YT recimo....

u stvari skini ovo

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1v3wIpPBI3mm4vY5Dz-RGudGuw3Job12n

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1SZDG55z0JS4IfjNTVFiPmyykgVAJ5mAo

 

Ovo su nekompresovani fileovi u punoj kvaliteti DV i Dolby atmosa.... Da padnes na dupe.....

 

 

FYI, Youtube ne podržava Dolby Vision, nit išta više od 60fps-a i uvodi dodatnu kompresiju, tak da su svi ti demo videi tamo prevara.

 

Kao dobar demo preporučam A Life on our Planet na Netflixu. Uvod s mjesecom je odličan showcase za OLED, a onaj dio prve epizode u džungli s pčelom i orhidejom, pa poslije sa pticama i odličan showcase za ambiligtht na Philips OLED-u.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako su zadovoljni kolege koji su uspjeli naručiti u SD TCL QLED za 400tinjak eura?
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...

Ako tražiš TV do 50" i toliki budžet, onda je to najbolji izbor.

Btw, na slici je 55C2. 48C2 ima drugačije postolje

 Ako bi išao na dijagonalu maks 65 i taj budžet koja je preporuka?

Drone Media Hrvatska: https://bit.ly/3fs0nzL
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Chronosus kaže...
Posmatrač kaže...

 Uplati netflix i pogledaj nesto u DV pa da vidis sta je slika. Dovoljno ti je upaliti neki demo sa YT recimo....

u stvari skini ovo

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1v3wIpPBI3mm4vY5Dz-RGudGuw3Job12n

https://drive.google.com/uc?export=download&id=1SZDG55z0JS4IfjNTVFiPmyykgVAJ5mAo

 

Ovo su nekompresovani fileovi u punoj kvaliteti DV i Dolby atmosa.... Da padnes na dupe.....

 

 

FYI, Youtube ne podržava Dolby Vision, nit išta više od 60fps-a i uvodi dodatnu kompresiju, tak da su svi ti demo videi tamo prevara.

 

Kao dobar demo preporučam A Life on our Planet na Netflixu. Uvod s mjesecom je odličan showcase za OLED, a onaj dio prve epizode u džungli s pčelom i orhidejom, pa poslije sa pticama i odličan showcase za ambiligtht na Philips OLED-u.

 Zbog kompresije sam i linkao ova dva video kojizgledaju za klasu bolje od bilo cega na YT i netflixu. Netflix podrzava ali i dalje ima kompresiju i ne vidim nekakvu razliku od video na yt koji je u 4k hdr ili dv kako pise u naslovu videa.... Izgledaju i dalje impresivno ali ova dva sto linkah izgledaju klasu bolje. Pogotovo sa 5.1 zvukom.....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
joze kaže...
zuper kaže...

Ako tražiš TV do 50" i toliki budžet, onda je to najbolji izbor.

Btw, na slici je 55C2. 48C2 ima drugačije postolje

 Ako bi išao na dijagonalu maks 65 i taj budžet koja je preporuka?

 A ovisi s koje udaljenosti se gleda i šta se gleda. 48" je više za spavaće sobe, do 2m udaljenost ili ako baš namještaj ne da veće.

U Elipsu je 55OLED707 6700kn i to je svakako best buy

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U altirand trgovini C2 za 1059.00 eura, napokon neka normalnija cijena.

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo ja sam jedan od onih koji su naručili TCL za 400eur.,i koji ga je dobio (čitam da ga neki i nisu).😞
TV se koristi kojih 10-ak dana i super sam zadovoljan.
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 17:58 (sale03).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sale03 kaže...
Evo ja sam jedan od onih koji su naručili TCL za 400eur.,i koji ga je dobio (čitam da ga neki i nisu).😞
TV se koristi kojih 10-ak dana i super sam zadovoljan.

 Divno mi je čuti  Izvini na ovome, ali koji si model uzeo?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sentinelx kaže...

U altirand trgovini C2 za 1059.00 eura, napokon neka normalnija cijena.

Hm.. mene izašao B2 1.027,19 € 

 

U toj trgovini je B2 995 € ?!

 

C2 im ne ide prodaja za 1.155 €, pa je na akciji... 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano na miševima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 18:28 (Zaporožac).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da ti je samo taj model TCL QLED 65C735 bio na akciji 437,40 eura.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stvarno još je vjerujem da je bila takva cijena.
Šteta da je brzo planulo.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Stvarno još je vjerujem da je bila takva cijena.
Šteta da je brzo planulo.

 Pricaj mi. Dugo vec cekam akciju (istina ganjam oled) i to jutro sam stavio u kosaricu taj, ali dok sam se ja neckao do popodne nestalo. Budala :)

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju se ispostavilo da će svima dostaviti, ali u roku od 10-15 dana, vidit ćemo što će biti na kraju. (Ovaj TCL za 400 eura)

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2023 20:46 (polymer1234).
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tv od 55 inča

TCL 55C835 ili Philips 55OLED707 ?

 

Pretpostavljam da ćete naginjat na Philips jer je jači brand, ja naginjem na Tcl zato što je godinu dana noviji, a s Android uređajima je svaka godina važna

8 TCL 55C835
14 Philips 55OLED707
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Također sam prije 10ak dana kupio TCL QLED 65C735 na akciji za 437. Zasad TV bez greške. Jedina zamjerka je da je pod većim kutem slika dosta tamna ali to je stvar na koju ste upozoravali. Za ovu cijenu sam oduševljen i isplatilo se čekati na ovakvu akciju. Ima li netko info koliko dugo treba da nam odobre garanciju 2+3 godine? sve već preko tjedan dana stoji...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
strojar007 kaže...
Također sam prije 10ak dana kupio TCL QLED 65C735 na akciji za 437. Zasad TV bez greške. Jedina zamjerka je da je pod većim kutem slika dosta tamna ali to je stvar na koju ste upozoravali. Za ovu cijenu sam oduševljen i isplatilo se čekati na ovakvu akciju. Ima li netko info koliko dugo treba da nam odobre garanciju 2+3 godine? sve već preko tjedan dana stoji...

 Još jedan zadovoljni kupac :)

 

U Partumu i inače nisu baš najažurniji, ne žuri im se nigdje. Bitno da si ga registrirao na vrijeme. Ja ću im se svakako javit kroz tjedan dana ako ne odobre.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa kakvi su QLED u odnosu na LED što se tiče slike? Bolje/lošije?

Prvo sam gledao Philips LED The One ambilight (75'), ali nakon malo googlanja i istrazivanja, cini mi se da su QLED bolji?

 

Neki Samsung model ili drugo? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mrbean kaže...

Ekipa kakvi su QLED u odnosu na LED što se tiče slike? Bolje/lošije?

Prvo sam gledao Philips LED The One ambilight (75'), ali nakon malo googlanja i istrazivanja, cini mi se da su QLED bolji?

 

Neki Samsung model ili drugo? 

 Vidio sam par QLED modela, OK su, može se mjeriti sa OLED-om...

 

 QLED TV-e ti jedino rade TCL i Samsung, a ako baš pikiraš na QLED, ja bi ti preporučio nekog TCL-a, jer su uglavnom bazirani na Android OS-u  

 

Inače nemam niš protiv Phillipsa, imam jedan 50" model (Series 8) već 2 god., nikakvih problema za sada (u odnosu na većinu), slika fantazija i još ima svoj P5 procesor, naravno tu je i Ambilight, daje relax pri gledanju u mraku i Android OS (u protekle 2 god. sam dobijao 6 updateova, ništa nije ni gore ni bolje) 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.3.2023 14:44 (Vavoom).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvo je stanje s onom 2+3 garancijom od LG-a? Vidim da se trenutno to nigdje ne spominje, ni u jednom dućanu...

 

Uzeo bi B2 kad bude neka akcije negdje, ali 2+3 garancija mi je obavezna s obzirom na cijene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ta promocija će ti ići sad negdje na proljeće vjerojatno. Inače tu promociju imaju dva puta godišnje, jednom u proljeće i drugi puta krajem godine.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2023 10:37 (corco).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Promster kaže...

Kakvo je stanje s onom 2+3 garancijom od LG-a? Vidim da se trenutno to nigdje ne spominje, ni u jednom dućanu...

 

Uzeo bi B2 kad bude neka akcije negdje, ali 2+3 garancija mi je obavezna s obzirom na cijene.

 Mozes dokupiti uvijek....

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

to ti bude negdje 4. ili 5. mjesec tak da ces se malo morat strpit

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

50" izmedu 300-450€?

 

HiSense 50E7HQ - mjesane recenzije

 

Samsung UE50BU8072  - 3+2 garancija 

 

Samsung QE50Q67B - 3+2 isto, QLED

 

LG 50UQ8000 - 5 god garancije, NANO

 

 

Za basic koristenje, isplati li se uopce ici na NANO ili QLED? HiSense je 100€ jeftiniji od LGa ili Samsunga, jedino sto oni nude garanciju od 5 godina, pa onda visa cijena nije toliko visa.

0 HiSense 50E7HQ
1 Samsung UE50BU8072
3 Samsung QE50Q67B
10 LG 50UQ8000
0 Neki drugi model
Di2 & EPS FTW!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tražim TV do cca max 450€ jer je teško uvjeriti bolju polovicu da je nešto skuplje vrijedno 😅

 

Uglavnom, cca da je 42" i kvalitetni prikaz boja, Smart TV funkcija mi je manje bitna pošto mislim nastavit koristit Android Box

 

Trenutno sam naišao na Samsung QLED TV QE43Q60BAUXXH

Kakva su Vaša mišljenja oko ovog TV-a ili postoji bolji prijedlog? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroAtTheTop kaže...

Pozdrav, tražim TV do cca max 450€ jer je teško uvjeriti bolju polovicu da je nešto skuplje vrijedno 😅

 

Uglavnom, cca da je 42" i kvalitetni prikaz boja, Smart TV funkcija mi je manje bitna pošto mislim nastavit koristit Android Box

 

Trenutno sam naišao na Samsung QLED TV QE43Q60BAUXXH

Kakva su Vaša mišljenja oko ovog TV-a ili postoji bolji prijedlog? 

Ovaj Sammy koji si naveo je odličan za te pare gledajući reviewse i specifikacije 

 

Uz to, pogledaj i ovog Hisensea, takođe QLED: https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-43E77HQ/

 

Drugi izbor je ovaj LG, ali ima Nanocell: https://pevex.hr/led-tv-lg-43nano763qa-aeu-uhd-dvb-t2-s2-smart

 

Uz sve ove TV-ove dobijaš 2+3 god. garancije, ali samo uz nadoplatu ili registraciju...

 

Javi koji ti se sviđa i napiši utiske o njemu 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uzeo lg c2, 55 inca. Hvala svima na preporukama, linkovima jer ga vjerojatno još ne bih uzeo.

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Montezano kaže...
strojar007 kaže...
Također sam prije 10ak dana kupio TCL QLED 65C735 na akciji za 437. Zasad TV bez greške. Jedina zamjerka je da je pod većim kutem slika dosta tamna ali to je stvar na koju ste upozoravali. Za ovu cijenu sam oduševljen i isplatilo se čekati na ovakvu akciju. Ima li netko info koliko dugo treba da nam odobre garanciju 2+3 godine? sve već preko tjedan dana stoji...

 Još jedan zadovoljni kupac :)

 

U Partumu i inače nisu baš najažurniji, ne žuri im se nigdje. Bitno da si ga registrirao na vrijeme. Ja ću im se svakako javit kroz tjedan dana ako ne odobre.

 Ima li Partum neki kontakt telefon? Na emailvoe ne odgovaraju, za registraciju jednog proizvoda pisalo dolazi potvrda u roku mjesec dana, 3 mjeseca kasnije, još ništa nije...

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice