Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.379
|
čitano: 14.179.801
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
guls kaže...

Idem rasturiti dnevnu i pokrio bi zid drvenim panelima i velikim tv-om. Cca 75” bi bilo savrseno. Za Youtube, Netflix i HBO Max. Nemamo bas puno vremena gledati tv ali vikendom navecer jedan film pred spavanje i tu i tamo koja tekma. Ne patim na oled, pa gledam da kupim nesto cim jeftinije.
Samsung u svijetu medija kosta oko 6100, sto mi je super cijena za takvu dijagonalu (trenutno imam 50” Samsung star 5 godina i vrh je), ali me malo pali Philips radi Ambilighta (zena pati na to), kosta oko 7000kn no svi kakaju po Philipsu pa da pitam ovdje da li je to s razlogom ili bez razloga. Naravno, ako imate prijedlog - slusam 

 

Phillips je odlican. Ne znam zasto ga ljudi hejtaju toliko. Kod mene vec drugi Ambilight, ovaj put OLED. Odlican TV za te novce, plus 5g garancije. 
Nikakvih problema za sad. Inace, Phillips ti u svojim OLED ekranima koristi LG.eve panele, ako sta znaci. Android je...

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 14:24 (tanja123).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

DarK.xy  i tiki  zahvaljujem na odgovoru.

Postoje 32" TV s Androidom. Veći koje preporučuješ mi ne stane u spavaću sobu. Tako da ću morati birati između manjih. Ono što me još muči kod 32" je rezolucija, je li HD ready dovoljan ili trebam ići na FHD?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.11.2022 14:26 (tanja123).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trebao bih neki smart TV od 32''. Što da uzmem?

 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Za prijatelja, hoce uzeti tv od 65", pa razmislja izmedju Phillips 65PUS8507 ili Samsung QE65Q70B. Oba su oko 6000 kuna, pa ima li itko iskustva s ova 2 tv-a, ili mozda preporuku za neki drugi?
Unaprijed hvala.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, moze misljenje za ovaj tv https://www.sancta-domenica.hr/tv-50-samsung-50bu8072.html
koristit ce se za gledanje filmova najvise.
Ili ako imate neki drugi prijedlog do cca 3500kn
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tanja123 kaže...

DarK.xy  i tiki  zahvaljujem na odgovoru.

Postoje 32" TV s Androidom. Veći koje preporučuješ mi ne stane u spavaću sobu. Tako da ću morati birati između manjih. Ono što me još muči kod 32" je rezolucija, je li HD ready dovoljan ili trebam ići na FHD?

 

 Ako ga nećeš koristit kao monitor (čitaj, iz velike blizine), onda će i HD ready biti sasvim ok.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipee98 kaže...
Pozdrav, moze misljenje za ovaj tv https://www.sancta-domenica.hr/tv-50-samsung-50bu8072.html
koristit ce se za gledanje filmova najvise.
Ili ako imate neki drugi prijedlog do cca 3500kn

 Ja sam uzeo prošli mjesec baš taj TV i zadovoljan sam. Lijep TV, lijep daljinski, Tizen radi ok. Slika je isto dobra, ako ne gledaš ove naše jadne zemaljske kanale. To izgleda malo loše, ali ako gledaš Netflix, Youtube i tako nešto, onda je slika dobra.  Gledao sam oko televizora intenzivno i mislim da je to ok izbor u toj kategoriji. Ovaj ti je taman step up od onih baš jeftinih i početnih 4K TV-ova, a za daljeni baš step up moraš potrošiti oko 5k. Tako da ono, sredina neka za dobar TV za prosiječnog korisnika.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...
tanja123 kaže...

DarK.xy  i tiki  zahvaljujem na odgovoru.

Postoje 32" TV s Androidom. Veći koje preporučuješ mi ne stane u spavaću sobu. Tako da ću morati birati između manjih. Ono što me još muči kod 32" je rezolucija, je li HD ready dovoljan ili trebam ići na FHD?

 

 Ako ga nećeš koristit kao monitor (čitaj, iz velike blizine), onda će i HD ready biti sasvim ok.

 

Ja bi ipak išao na FullHD ako je ikako moguće... 2023.godina je na pragu.

 

Naime većina signala/materijala se emitira u 1920x1080 rezoluciji i hoćeš nećeš kod downscaliranja ćeš imat male (ali vidljive) artefakte.. one nazubljene linije i sl. (jaggies, aliasing ili kako se stručno zove), u odnosu na 1:1 jedan skaliranje sa FullHD-om.

 

Sad bi neko rekao da je situacija obrnuta sa 720p materijalom na FullHD tv-u, ali ako se kupuje uređajza par godina unaprijed realno je očekivati da će 1080p/i signal biti ćešće korišten down the road.

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2022 9:31 (Havo).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz doslo vrijeme za novi tv pa ako moze kakva preporuka znaci trebao bi biti 55 nije bitno jel ima android ili nesto drugo jer imam android box,uglavno iptv,sport,filmovi i ps4, gledao sam malo i ova dva su mi zapela za oko do 4.5k kuna.Hvala pozz.  Ps:moze i preporuka za druge proizvodace

 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55QNED813QA.AEU/

 

https://hr.hisense.com/proizvodi/televizori-i-zvucnici/uled-tv/55u7hq/20009529#manuals

 

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze misljenje za 43q60b(3499 kuna akcija).

Televizor ce bit koristen za gledanje tv, youtube, streaming servisi... lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da podijelim iskustvo kako ni cijena ni ime očito ne znači puno u današnje vrijeme.

Kako sam prije koji tjedan pisao, kupio sam A95K.
No on je bio kao korak više i kao zamjena za tek raspakirani G2 koji je stigao sa puknutim panelom po dijagonali od-do.
I što sada pitate se?
Pa eto, nakon desetak dana se pojavila okomita linija na panelu novog A95K kao što se iz fotki vidi.
Za sada sam pokrenuo pixel refresh pa da vidim jel do panela ili samo nešto zapelo u elektronici.
Uglavnom, stvarno sam ga "pogodio" i to sa dva najbolja modela.....joj joj.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...

Samo da podijelim iskustvo kako ni cijena ni ime očito ne znači puno u današnje vrijeme.

Kako sam prije koji tjedan pisao, kupio sam A95K.
No on je bio kao korak više i kao zamjena za tek raspakirani G2 koji je stigao sa puknutim panelom po dijagonali od-do.
I što sada pitate se?
Pa eto, nakon desetak dana se pojavila okomita linija na panelu novog A95K kao što se iz fotki vidi.
Za sada sam pokrenuo pixel refresh pa da vidim jel do panela ili samo nešto zapelo u elektronici.
Uglavnom, stvarno sam ga "pogodio" i to sa dva najbolja modela.....joj joj.

 Kako znas da nije fizicko ostecenje nekad prije nastalo.... Ne mora znaciti da je do samsunga ili lg-a.....

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

jucer bio u harvey normanu i gledam neo qled 8k i pokazuje mi zaposlenik kako se vec panel odljepio i promjenio boju u jednom kutu jer toliku toplinu isijava i samo 37k kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...

Samo da podijelim iskustvo kako ni cijena ni ime očito ne znači puno u današnje vrijeme.

Kako sam prije koji tjedan pisao, kupio sam A95K.
No on je bio kao korak više i kao zamjena za tek raspakirani G2 koji je stigao sa puknutim panelom po dijagonali od-do.
I što sada pitate se?
Pa eto, nakon desetak dana se pojavila okomita linija na panelu novog A95K kao što se iz fotki vidi.
Za sada sam pokrenuo pixel refresh pa da vidim jel do panela ili samo nešto zapelo u elektronici.
Uglavnom, stvarno sam ga "pogodio" i to sa dva najbolja modela.....joj joj.

Da ovo je bas bad luck zestoki.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...

Samo da podijelim iskustvo kako ni cijena ni ime očito ne znači puno u današnje vrijeme.

Kako sam prije koji tjedan pisao, kupio sam A95K.

 A čuj, paneli su svi od LG-a, a neki postotak se "mora" pokvariti. Naletio si baš na defektan primjerak i hebiga. Bolje da se to desilo par dana nakon korištenja, nego nakon što ti je isteklo jamstvo

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prika mi ima LG OLED A1 65…par mjeseci star..pojavioa mu se vertikalna linija preko cijelog ekrana..nesto slicno kao kolegi povise..ali mislim da je nestalo nakon par dana..
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

čudno za tak dobre brendove...da je Phiips sa lošim kondenzatorima rekao bi OK, loša kontrola kavlitete ali sveti LG ili Sony...pa kuda ide ovaj svijet :D

Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

gledam neki tv za ured, znači ništa fancy, veličina mi je potrebnija ako će biti neka prezentacija, a inače za nekekav nadzorni centar kao, grafovi, ovo, ono. Kakva su iskustva sa Hisense? Gledam sad ovaj na eKupi na akciji

 

https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/Hisense-LED-55A7100F%2C-UHD%2C-Smart-TV-%2B-eKupi-MAGIC-CLEANER/p/EK000470121

 

valja li to, ili ima može kakva preporuka u tom cjenovnom rangu? Hvala puno,

 

 

monetary revolution
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da ti taj nema smisla za taj novac pored boljih modela kojih ima u ponudi. Recimo, ja bi ti preporučio ovaj, pošto je IPS, pa iako nije super za filmove, bolji je za to što ti tražiš radi kutova vidljivosti. 

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ga imam u drugom stanu neke 2-3 godine i radi OK. Moram napomenuti da ga povremeno koristim, jer nisam često tamo. Ima stariju verziju Vidaa-U OSa, ali mi to ne predstavlja neki problem. Slika je prosjek, nikaj posebno dobro, ni posebno loše. Sučelje je stabilno, Yt i Netflix rade bez smrzavanja. OK prosječni TV.

 

Edit, kad sam ga kupovao, bila je neka akcija u Elipsu, kad su svi ti 7100 (43", 50" i 55") koštali isto - 2500 Kn

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 10:07 (BigD_Cro).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima netko iskustva s HISENSE 32A5700F? Tražim 80cm s Androidom. Ovo mi je zapelo za oko i reviewovi su pozitivni koliko vidim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čovječe, što je ovaj Samsung masakrirao svoj daljinski i izbornike. Pa to nisu istine. Sve je nelogično, funkcije skrivene, ne možeš jednom tipkom prebacivati između različitih HDMI izvora, emitiranje iz mobitela ne radi. Daljinski nema numeričke tipke. U pozadini stalno nešto guta preko Wi-Fi-ja iako gledam samo zemaljske programe. Užas. Čisti kretenizam.

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mjaneci3 kaže...

Jel ima netko iskustva s HISENSE 32A5700F? Tražim 80cm s Androidom. Ovo mi je zapelo za oko i reviewovi su pozitivni koliko vidim.

 Uzmi radije Grundig, em je jeftiniji em imaš 5g garancije ako ga registriraš na webu, a po izgledu isti tv-i. Možda i jesu isti, samo zaljepljeno drugo ime:

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/GRUNDIG-32GFH6933B/

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovaj je energetski razred F, a Hisense je A
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Razred je G, krivo napisano, imaš na slikama energetsku naljepnicu

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 9:52 (G20Titan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fakat, s zadnjeg u prvi razred ga stavili 😂
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To je zato jer su se mijenjale te oznake pa sad nešto što je bilo A je sad G.

 

A i kod tv-a ti nema smisla gledat energetsku naljepnicu - najveći potrošać je pozadinska rasvjeta (LED-ice koje osvjetljavaju ekran). Ako hoćeš veću potrošnju - povećat ćeš svjetlinu, ako hoćeš manju - smanjit ćeš svjetlinu...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

65" SONY Smart 4K Ultra HD TV KD65X89JAEP

 

Ili

 

Sony TV 55 inch, 4K, OLED, XR55A83JAEP

 

Sta je rec pa ovaj OLED ima istu cijenu kao i gornji LED?

Manji je ali opet...najvise ce se gledati ovi nasi lokalni kanali preko tele operatera, jel 65 ipak preveliko za ove nase signale?

Mako
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poštovanje... Da li mi netko može reći da li ima mjesta za soundbar ispred LG C2 55"? TV mi se čini dosta nisko, a nekako mi je za ne povjerovati da LG nije mislio na korisnike sa soundbarom...
Alternative su mi Sony OLED XR A83KAEP 55" ili Panasonic OLED LZ1000 55"
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.11.2022 15:20 (bore1989).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice