Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.338
|
čitano: 14.150.517
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Preporuka tv do 42incha, nekih 3-4k.

Koristio se bude najvise za netflix, kodi, ps4.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
dennocro kaže...

ova cijena je cista glupost jer u drugim trgovinama je normalna cijena 10k kn ako dobijes tih 45% popusta na tu cijenu onda ok. lg bi ti trebao imati najbolji panel oled

Pricas od 10k cijeni, a onda je problem sto neka trgovina stavi 20% nizu cijenu od toga?
Btw QD OLED je superiorniji TV sto se tice panela u odnosu na C2, glavni problem Samsunga je sto nema Dolby Vision. Sama izrada je isto stepenica vise, ako je to nekome bitno.

 Ako si došao sa lcd-a na oled normalno da je vauu efekt.Bio mi je 65 s95 u kombinaciji,za zamjeniti LG CX mogu ga imati za 12 tkn 65 incha.Pričao sa Darcom sa HD televizije koji kaže da slikom nije vidljivo bolji od LG C serije.Nema Dolby Vision što mi je neprihvatljivo jer 70% programa gledam Netflix i sva nova produkcija je u DV-u.Sa druge strane LG ima bolji daljinac i operativni sustav.Nekako imam dojam da Samsung želi ovaj tv što prije zaboraviti, jer kada se pogleda koliko mu je cijena pala u par mjeseci.A njihov paneli su oduvijek bili lutrija.

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Hisense 65U7HQ mi se cini najbolja ponuda za tu cijenu (5000kn)
Sluzio bi za sve. Iptv, kodi, netflix, ps5.

Ili se varam?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
assassin.st kaže...
dennocro kaže...

ova cijena je cista glupost jer u drugim trgovinama je normalna cijena 10k kn ako dobijes tih 45% popusta na tu cijenu onda ok. lg bi ti trebao imati najbolji panel oled

Pricas od 10k cijeni, a onda je problem sto neka trgovina stavi 20% nizu cijenu od toga?
Btw QD OLED je superiorniji TV sto se tice panela u odnosu na C2, glavni problem Samsunga je sto nema Dolby Vision. Sama izrada je isto stepenica vise, ako je to nekome bitno.

 Ako si došao sa lcd-a na oled normalno da je vauu efekt.Bio mi je 65 s95 u kombinaciji,za zamjeniti LG CX mogu ga imati za 12 tkn 65 incha.Pričao sa Darcom sa HD televizije koji kaže da slikom nije vidljivo bolji od LG C serije.Nema Dolby Vision što mi je neprihvatljivo jer 70% programa gledam Netflix i sva nova produkcija je u DV-u.Sa druge strane LG ima bolji daljinac i operativni sustav.Nekako imam dojam da Samsung želi ovaj tv što prije zaboraviti, jer kada se pogleda koliko mu je cijena pala u par mjeseci.A njihov paneli su oduvijek bili lutrija.

Dugacka je prica iza QDOLEDa kojega je stvorio i gurao Samsung Display i Samsung Electronicsa koji je gurao QDLED.

Ukratko....Samsung Display je izvrsio pritisak na glavesine cjelokupne Samsung korporacije da natjeraju Samsung Electronics da kupi qdoled panele od Samsung Displaya i prodaje televizore bazirane na njima....ukratko.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Što je s LG-ijovim QNED televizorima? Nigdje ih nema za kupiti u Hrvatskoj. Prije par dana je bio jedan na Elipsu, ali i taj je ispario, a niti taj nije bio punokrvni QNED jer nije imao miniLED tehnologiju već Edge diming. Htio bih baš vidjeti negdje na polici obični LG, nanoCell i QNED pa da usporedim kolika je razlika između te tri kategorije proizvoda. Koliko sam skužio QNED kombinira nanoCell, Q dots i miniLED, iako baš ne kužim koja je razlika između nanoCell-a i Q dots. Po tome bi to trebalo biti nešto bolje od Samsungovog običnog QLED-a. Uhhh, zbunjen sam sa svim tim kraticama...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Imate kakvo mišljenje o TCL 55C735?

Ovaj ima dobar omjer cijene i kvalitete. Ne igramo igrice. Netflix i skinuti filmovi pretežno.

 

Brine me jedino kut gledanja s obzirom da se TV nalazi u prostoriji zajedno sa kuhinjom/blagovaonom...

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I meni je taj upao u oko... Gledao sam neki review na YouTubeu, pa je lik rekao da se komotno uzme 55c635 ako se ne igraju igrice, jeftiniji je 150$ a praktički isto. 

 

Ne znam ni ja više...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, gledala sam i 635. I to onaj od 65" hahaha, al ipak je nekako preglomazan za moj boravak. Jedino mi je žao jer ovi od 55 nemaju kasko (a ja imam 2 klinaca gdje se već kasko za laptop 2x isplatio ). Da, nemam pojma. 60Hz vs 144 VRR. Nemam pojma. 

 

Sad imamo Samsung od 43" sa IPS panelom. Slika je solidna. Dobra je vidljivost iz ostalih kuteva...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
Pozdrav, trebam pomoć oko TV-a za brata. Traži neki bolji TV od 43" za spavaću. Znam za OLED 42" ali tražim nešto 3000 do 5000. Ja znam modele od 55 i 65 ali u veličini 43" je sve jako slično. Cijena od 4500 do 5000 kn je ako je slika dosta bolja u odnosu na 3500 do 4500. Šteta što nema LG A1 ili A2 u 42".
Hvala

 5500kn je 43QN90B u elipsu. To je mini LED VA panel sa preko 300 zona zatamnjenja. Na tako maloj površini to je odlično. Osim OLED, ne vidim ništa drugo približno dobro na toj dijagonali

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi slabo pratim ponudu TV-a otkad ne gledam za sebe pa vas molim za pomoć.

Trebao bi roditeljima naći neki TV do 3500,4000 kn max; 50" ili 55", VA panel, TV se najviše koristi za državne programe, ponekad neki film na netflixu i HBO i sport preko IPTV-a.

Unaprijed hvala! 

 

EDIT: 

Možda ovaj Hisense? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7HQ/

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 8:59 (Trle96).
 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Danas pada konacna odluka i kupuje se tv, pa me zanima mišljenje pametnijih i iskusnijih od sebe. Sony 55X93J za 6000 kuna ili Samsung 50QN90B za 6500 kuna?

Ne smeta mi zrtvovati 5" ukoliko je ovaj samsung bas bolji.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...

Ljudi slabo pratim ponudu TV-a otkad ne gledam za sebe pa vas molim za pomoć.

Trebao bi roditeljima naći neki TV do 3500,4000 kn max; 50" ili 55", VA panel, TV se najviše koristi za državne programe, ponekad neki film na netflixu i HBO i sport preko IPTV-a.

Unaprijed hvala! 

 

EDIT: 

Možda ovaj Hisense? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7HQ/

 Isto gledam starcima kao i ti doduše mogli bi ići do 5000 kn pa sam nekako zapeo za ovaj https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55X89JAEP/?fbclid=IwAR3uvupySrTOYy2Tb6Iqz5lC51h7NywT_KpvDJPvCVm3YfQP8l4mC1-yjnI

 

Imam Sony već 6 godina i mislim da imaju jako dobru fluidnost android sustava koji će se najviše koristit (iptv,netflix,youtube,hbo....). Dosada smo imali tcl i grunding i njihov android je blago rečeno bio prespor. i često je štekalo. Zato sam skeptičan i prema Hisensu.Ne znam jel ova serija uopće ima podržan android?Provjeroio sam za seriju 8 i ona nema.Sve u svemu mislim da će konačna odluka past na ovaj gore sony uz dodatne 3 godine garancije.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako sam želio obnoviti "tv Iskustvo" stari LG CX zamjenio sam sa A95K.
Kako god bilo, i na toj kvaliteti slike kakvu je imao LG, vidi se razlika i promjena na bolje.
Slika na Netflix-u je na Sony-u daleko smirenija i nekako prirodnija dok su boje nekako izraženije a ne radi se o tome da su napadne. 
LG je definitivno po mojoj ocjeni u kvaliteti slike bio 8/10, ali Sony je ipak još bolji.
Ko ima mogućnosti, moja definitivna preporuka što se prikaza tiče. O ostalim manjkavostima samog uređaja što se tehničkih ograničenja tiće, svi već ionako znaju dovoljno.Barem oni koji su mislili ići na ovaj model.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li još kome prilikom LG 2+3 godine besplatne aktivacije jamstva putem web obrasca javlja grešku : Odabrani datum nije u okviru promocije produžene garancije!?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kanca_1 kaže...
Trle96 kaže...

Ljudi slabo pratim ponudu TV-a otkad ne gledam za sebe pa vas molim za pomoć.

Trebao bi roditeljima naći neki TV do 3500,4000 kn max; 50" ili 55", VA panel, TV se najviše koristi za državne programe, ponekad neki film na netflixu i HBO i sport preko IPTV-a.

Unaprijed hvala! 

 

EDIT: 

Možda ovaj Hisense? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7HQ/

 Isto gledam starcima kao i ti doduše mogli bi ići do 5000 kn pa sam nekako zapeo za ovaj https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SONY-KD55X89JAEP/?fbclid=IwAR3uvupySrTOYy2Tb6Iqz5lC51h7NywT_KpvDJPvCVm3YfQP8l4mC1-yjnI

 

Imam Sony već 6 godina i mislim da imaju jako dobru fluidnost android sustava koji će se najviše koristit (iptv,netflix,youtube,hbo....). Dosada smo imali tcl i grunding i njihov android je blago rečeno bio prespor. i često je štekalo. Zato sam skeptičan i prema Hisensu.Ne znam jel ova serija uopće ima podržan android?Provjeroio sam za seriju 8 i ona nema.Sve u svemu mislim da će konačna odluka past na ovaj gore sony uz dodatne 3 godine garancije.

 Da ovaj Sony je odličan! Samo što ne vjerujem da će se htjeti rastegnuti do 5000kn 
A što se tiče androida nije mi toliko bitna stavka jer će se koristiti možda 10% vremena i to samo kao što sam rekao za HBO, netflix, youtube i IPTV.

3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kile84 kaže...

Da li još kome prilikom LG 2+3 godine besplatne aktivacije jamstva putem web obrasca javlja grešku : Odabrani datum nije u okviru promocije produžene garancije!?

 Probaj sa nekim drugim web browserom

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, taman sam mislio ispraviti post i napisati da je rješenje promjeniti internet preglednik..

I potrebno je pripremiti presliku računa za upload a potvrda o osiguranju stiže u roku od 30 dana na prijavljenu mail adresu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...
Kako sam želio obnoviti "tv Iskustvo" stari LG CX zamjenio sam sa A95K.
Kako god bilo, i na toj kvaliteti slike kakvu je imao LG, vidi se razlika i promjena na bolje.
Slika na Netflix-u je na Sony-u daleko smirenija i nekako prirodnija dok su boje nekako izraženije a ne radi se o tome da su napadne. 
LG je definitivno po mojoj ocjeni u kvaliteti slike bio 8/10, ali Sony je ipak još bolji.
Ko ima mogućnosti, moja definitivna preporuka što se prikaza tiče. O ostalim manjkavostima samog uređaja što se tehničkih ograničenja tiće, svi već ionako znaju dovoljno.Barem oni koji su mislili ići na ovaj model.

 Koliko si platio A95K'

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da li je netko kupovao u zadnje vrijeme elipso bonove pa da ima pouzdanog dobavljača? Može na PP. Hvala
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pastorrr kaže...
MEGATAMA kaže...
lesonitka kaže...

danas je lg oled 65 u sancta domenici za 7500kn...kaj to nije jako dobra cijena za kupnju?

 

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-oled-oled65a1-1.html

Nije.

 Zašto? Radi 60hz? Jer sam ga i ja razmatrao.. 

 itko?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislis da je to va panel. Nikako da ga uzivo negdje nadem da pogledam

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Trle96 kaže...

Ljudi slabo pratim ponudu TV-a otkad ne gledam za sebe pa vas molim za pomoć.

Trebao bi roditeljima naći neki TV do 3500,4000 kn max; 50" ili 55", VA panel, TV se najviše koristi za državne programe, ponekad neki film na netflixu i HBO i sport preko IPTV-a.

Unaprijed hvala! 

 

EDIT: 

Možda ovaj Hisense? https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U7HQ/

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
millo kaže...
Kako sam želio obnoviti "tv Iskustvo" stari LG CX zamjenio sam sa A95K.
Kako god bilo, i na toj kvaliteti slike kakvu je imao LG, vidi se razlika i promjena na bolje.
Slika na Netflix-u je na Sony-u daleko smirenija i nekako prirodnija dok su boje nekako izraženije a ne radi se o tome da su napadne. 
LG je definitivno po mojoj ocjeni u kvaliteti slike bio 8/10, ali Sony je ipak još bolji.
Ko ima mogućnosti, moja definitivna preporuka što se prikaza tiče. O ostalim manjkavostima samog uređaja što se tehničkih ograničenja tiće, svi već ionako znaju dovoljno.Barem oni koji su mislili ići na ovaj model.

 Koliko si platio A95K'

 Puna cijena kako je kod glavnog HR uvoznika. Ni više ni manje.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I mislio sam si.Ne stoji ti baš usporedba skoro 3x skupljeg tv-a sa modelom iz 2020

 
4 0 hvala 0
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, može preporuka za neki android TV do 2000 kn, koristio bih se uglavnom kao drugi TVa u sobi za filmove i malo igranja na konzoli.

 
0 0 hvala 0
18 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Je li itko imao problema s IPTV -om na samusung tv? Jucer sam uzeo 50qn90b, kablovska, netflix, hbo rade odlicno, ali IPTV je zivi uzas, slika je mutna, motion isprekidan, negledljivo.

Na proslom TV-u IPTV je radio odlicno.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni je isto "obični" TV signal, ovaj klasični puno gori sad na novom Samsung TV-u nego što je bio na prethodnom Hisense. Ne znam isto jel ima neka fora koju ne znam ili šta. Ostalo sve radi super, sve osim tog zemaljskog signala. Radi i on sve normalno ali je loša slika baš, gora nego prije.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

I mislio sam si.Ne stoji ti baš usporedba skoro 3x skupljeg tv-a sa modelom iz 2020

Nije mi ni bila namjera uspoređivati.

Samo sam iznio svoj dojam.

A to da li se isplati dati 3x više od aktualnog C2 modela ili ne, naravno da NE.

Koliko je A95K bolji u prikazu, ne opravdava toliko višu cijenu i svaka daljnja izjava je nepotrebna.

 

No kao i svaka druga stvar ili roba koja se može kupiti, tako i C2 i A95K pa i svi ostali imaju neki svoj krug kupaca.

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
millo kaže...
Kako sam želio obnoviti "tv Iskustvo" stari LG CX zamjenio sam sa A95K.
Kako god bilo, i na toj kvaliteti slike kakvu je imao LG, vidi se razlika i promjena na bolje.
Slika na Netflix-u je na Sony-u daleko smirenija i nekako prirodnija dok su boje nekako izraženije a ne radi se o tome da su napadne. 
LG je definitivno po mojoj ocjeni u kvaliteti slike bio 8/10, ali Sony je ipak još bolji.
Ko ima mogućnosti, moja definitivna preporuka što se prikaza tiče. O ostalim manjkavostima samog uređaja što se tehničkih ograničenja tiće, svi već ionako znaju dovoljno.Barem oni koji su mislili ići na ovaj model.

Opa, najs, koji si kupio 55 il 65"?  

 

edit: e da, daj mi reci jel zvuk iz njega tako dobar kao što pricaju? A90J su jako nahvalili prošle godine da ima najbolji zvuk od bilokojeg TV-a na tržištu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 10:16 (Spike1983).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

itomic009 koliko ti je novi tv veci od staroga?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 10:23 (marinnn).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice