Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.332
|
čitano: 14.132.447
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

koji LED / OLED / QLED kao upgrade nakon 42" Panasonic S30 plazme a da je slika barem iste kvalitete kao navedena prastara plazma. 

 

Da li je Samsung QLED 65" Q60 / 55" Q80 ili LG OLED 55"c11 osjetno bolji od navedenog? Udaljenost je 4m, gledaju se vecinom Full HD filmovi serije + DVB-T2 signal.

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
55" je premala dijagonala za tu udaljenost. OLED je svakako najbolji, ali 65" košta barem 11-12k kn.
Trenutno je u SD (do sutra) Sony 65" XH9005 na akciji za 8000 što mislim da je najbolje za te novce
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zuper kaže...
55" je premala dijagonala za tu udaljenost. OLED je svakako najbolji, ali 65" košta barem 11-12k kn.
Trenutno je u SD (do sutra) Sony 65" XH9005 na akciji za 8000 što mislim da je najbolje za 
Bas me zanima hoce li spustiti jos taj sony kad istekne akcija :D
 
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Po mom iskustvu, sonyevi oledi su najbolji u svemu osim u gamingu.

 

Omjer cijene i kvalitete ide na stranu LG-a bez diskusije.

 

Ako nekom nije bitna cijena onda sony, bez razmisljanja, cak ispred panasonica.

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

kakvo je vaše mišljenje što se tiče Samsung Q60A serije Qleda? Vidim da su često na akciji te se mogu kupit po odličnoj cijeni.

 

Bez obzira na to šta su mislim trenutno best seller što se tiče televizora ljudi ih na internetu dosta blate;

 

1.Da je bleeding jako izražen

2.Da su zvučnici jako loši.

 

Što mislite općenito o televizoru?Lijep pozdrav

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Pozdrav,

 

kakvo je vaše mišljenje što se tiče Samsung Q60A serije Qleda? Vidim da su često na akciji te se mogu kupit po odličnoj cijeni.

 

Bez obzira na to šta su mislim trenutno best seller što se tiče televizora ljudi ih na internetu dosta blate;

 

1.Da je bleeding jako izražen

2.Da su zvučnici jako loši.

 

Što mislite općenito o televizoru?Lijep pozdrav

 Ja bih pričekao ovogodišnje Q60B modele, možda su bolji. Q60A je meh tv jer je edge lit, nema local dimming, ne može biti jako svjetli, loš HDR. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 14:06 (pqweasdyxc).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q60A vise spada u vrh nize klase, a ne u srednju kao sto QLED naziv nagovijesta. I to samo zbog 400 nita svjetline, sve ostale boljke (blooming/bleed, DSE itd.) su i dalje tu.

 

Zvuk je na takvima uvijek tek dovoljan.

 

Po tradiciji Samsunga, Q60B ce biti jos losiji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 14:20 (Mad Ant).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel bolje ić na opciju Q60a ili možda na TU8000 koja je cjenovno slična?

 

Ako imaš koju preporuku u tom rangu tv da je bolji. Uzimam starcima koji preferiraju provjerene marke(Sony,Samsung,LG,Philips).

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jt1994 kaže...

Jel bolje ić na opciju Q60a ili možda na TU8000 koja je cjenovno slična?

 

Ako imaš koju preporuku u tom rangu tv da je bolji. Uzimam starcima koji preferiraju provjerene marke(Sony,Samsung,LG,Philips).

 

 

 Ista stvar, TU8000 će biti tamniji (cca 250 nita) i bez QD filtera, ostalo sve isto. S time da je TU od predprošle godine, prošlogodišnji su AU8000.

 

I moraš napisati koju veličinu tražiš.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.4.2022 15:22 (Mad Ant).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Očajan je Samsung. Prije je svaka nova serija donosila neko poboljšanje, sad svaka nova serija donosi degradaciju modela.

Nestali su im 100hz , 10 bit paneli, a i to iz skoro pa najskupljih serija
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislio sam na AU8000, ispričavam se na pogrešci.

 

Tražim tv dimenzije 43". Koristit će se isključivo za gledanje televizije te povremeno hbo max i netflix.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo da se malo pohvalim,naručio sam 58Pus8506,nadam se da neću požaliti što nisam uzeo 65" model.

┌∩┐(◣_◢)┌∩┐
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, stari mi je odlucio kupit 75in tv, znaci gledanje tv programa, hbo, netflix, ima li ko kakvu preporuku, cijena cca 12000kn
Hvala
Bf - DevilHR
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
big_guy kaže...

Nisam u toku baš pa ne znam 😅

Nego slobodno prokomentirajtw kako vam zvuci 210 cm udaljenosti od 65"?

 

NE POSTOJI tako nešto kao što je "prevelika dijagonala", besmislice, na kraju će ti biti žao što nisi išao na 75 incha. OK možda malo pretjerujem ali mislim da je za udaljenost od 2 metra 65 incha sasvim solidno, a ako hoćeš totalni "immersive experience" onda bi i 75 incha bilo dobro (iako možda i ne baš za obično gledanje TV-a)

 

 

Mad Ant kaže...

Q60A vise spada u vrh nize klase, a ne u srednju kao sto QLED naziv nagovijesta. I to samo zbog 400 nita svjetline, sve ostale boljke (blooming/bleed, DSE itd.) su i dalje tu.

 

Zvuk je na takvima uvijek tek dovoljan.

 

Po tradiciji Samsunga, Q60B ce biti jos losiji...


Pa ne znam, moj Q60 je vrlo dobar, naravno kad vidiš razliku između OLED-a i njega to nije mjerljivo, no s druge strane kad vidiš razliku između Q60 i "običnog LED-a" to je također nemjerljivo. Jako, jako dobar TV. Znam iz osobnog iskustva jer imam i OLED i QLED i "obični LED" (Philips "the one").

 

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa ne znam, moj Q60 je vrlo dobar, naravno kad vidiš razliku između OLED-a i njega to nije mjerljivo, no s druge strane kad vidiš razliku između Q60 i "običnog LED-a" to je također nemjerljivo. Jako, jako dobar TV. Znam iz osobnog iskustva jer imam i OLED i QLED i "obični LED" (Philips "the one").

 

 

 

Zavisi koji Q60 imaš - R, T, A ... Svaki je lošiji od predhodnog... Možda sada sa Q60B stanu sa nazadovanjem pošto nije ostalo ništa za unazaditi (60Hz, EdgeLED, 8bita+FRC, 400 nita svjetline...)... Ako smanje svjetlinu na razinu niže klase (RU, TU, AU sa 250-300 nita) onda će samo QD filter ostati, a to nije dovoljno za diferencijaciju QLED-a od te niže klase...

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
devil1 kaže...
Pozdrav, stari mi je odlucio kupit 75in tv, znaci gledanje tv programa, hbo, netflix, ima li ko kakvu preporuku, cijena cca 12000kn
Hvala

 

Samsung QE75Q70A (VA, 120Hz)

https://www.nabava.net/televizori/samsung-qe75q70a-televizor-cijena-75-1905-cm-qled-ultra-hd-162731051

 

Sony KD-75X85J (VA, 120Hz)

https://www.nabava.net/televizori/sony-kd-75x85-televizor-cijena-75-1905-cm-led-ultra-hd-148766951

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Q60 serija od Samsunga je najobicniji low/mid lcd zadnjih par serija.

Q u imenu je samo za marketing i prodaju.

Samsung ulaze samo u top end modele a i tu pocesto degradira,to se bas mora pratit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ako se ne varam, 50" QN90A bi trebao imati VA panel, a ostale veličine IPS... valjda je onda OK RTINGS review američke verzije QN90A koja je kod njih sa VA...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...

 Ako se ne varam, 50" QN90A bi trebao imati VA panel, a ostale veličine IPS... valjda je onda OK RTINGS review američke verzije QN90A koja je kod njih sa VA...

 Da moguce ali ovisi i ciji je to panel...uniformiranost...DSE....

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 Da moguce ali ovisi i ciji je to panel...uniformiranost...DSE....

 

A da, ako npr. pogledas njihov review QN85A i LG QNED90, vidjet ces identicnu strukturu subpixela (Pixels Picture), znaci panel moguce kupljen od LG-a. Ali uniformiranost panela na crnoj (Black Uniformity - Native Black Uniformity Picture) kod Samsunga je ocajna, tocno vidis gdje okvir vise pritisce...

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-qn85a-qled-vs-lg-qned90/21552/21661?usage=1&threshold=0.10

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 12:57 (Mad Ant).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
MEGATAMA kaže...

 Da moguce ali ovisi i ciji je to panel...uniformiranost...DSE....

 

A da, ako npr. pogledas njihov review QN85A i LG QNED90, vidjet ces identicnu strukturu subpixela (Pixels Picture), znaci panel moguce kupljen od LG-a. Ali uniformiranost panela na crnoj (Black Uniformity - Native Black Uniformity Picture) kod Samsunga je ocajna, tocno vidis gdje okvir vise pritisce...

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-qn85a-qled-vs-lg-qned90/21552/21661?usage=1&threshold=0.10

 

Nazalost dobra uniformiranost na LCD trzistu low/med segment se danas mora trazit svijecom i zato bi kod ovih preporuka ponajvise srednjeg segmenta trebalo proucit ciji su to LCD paneli unutra i kakva im je prosjecna uniformiranost.

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hoće li tko izbaciti miniLED VA TV u budget klasi (ispod 1000€) ove godine? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pqweasdyxc kaže...

Hoće li tko izbaciti miniLED VA TV u budget klasi (ispod 1000€) ove godine? 

 Od velikih mislim da samo LG i Samsung ce biti MiniLED, ali tek sada dolaze na trziste pa cemo vidjeti. LG će većinom biti IPS, ali treba pričekati... do sada su sa VA dogurali do 50nano863 (VA, EdgeLED, 120Hz), možda ove godine bude VA u nekom QNED-u... možda

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.4.2022 13:44 (Mad Ant).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
pqweasdyxc kaže...

Hoće li tko izbaciti miniLED VA TV u budget klasi (ispod 1000€) ove godine? 

 Od velikih mislim da samo LG i Samsung ce biti MiniLED, ali tek sada dolaze na trziste pa cemo vidjeti. LG će većinom biti IPS, ali treba pričekati... do sada su sa VA dogurali do 50nano863 (VA, EdgeLED, 120Hz), možda ove godine bude VA u nekom QNED-u... možda

 Svi 50'' LG  su VA panel.

4 godine
offline
Polovni ili novi TV

Pozdrav forumašima !

 

Planiram uzeti baki novi TV, dijagonala 50" max, Full HD ili 4K rezolucija i da ima DVB-C tuner ugrađen (nije bitno da li ima DVB-T/T2). Koristio bi se najviše za gledanje obične televizije i ponekad filmova sa HDD-a.

 

E sad, da li je isplativije kupiti neki polovni stariji ili noviji TV sa Njuškala ili neki novi sa garancijom? Vidim da se na Njuški smart TV-ovi mogu naći po povoljnim cijenama, nekih 1300-2500 kn, bez obzira što nemaju garanciju.

 

Evo neki primjeri:

 

Samsung Series 7 40", 2015 god. za 2350 Kn

 

Samsung F6400 46" (ima nekakvu točkicu koja se ne vidi) za 1100 Kn

 

Samsung D6750 40" za 1800 Kn

 

Panasonic ST50 42" plazma za 1400 Kn

 

i eventualno Sony Bravia HX800 za 1750

 

Šta vi mislite o ovim polovnjacima koje sam stavio, da li se to isplati kupiti za navedene pare ili je bolje uzeti neki novi u trgovini s garancijom ?

 

Pozdrav!

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Mad Ant kaže...
pqweasdyxc kaže...

Hoće li tko izbaciti miniLED VA TV u budget klasi (ispod 1000€) ove godine? 

 Od velikih mislim da samo LG i Samsung ce biti MiniLED, ali tek sada dolaze na trziste pa cemo vidjeti. LG će većinom biti IPS, ali treba pričekati... do sada su sa VA dogurali do 50nano863 (VA, EdgeLED, 120Hz), možda ove godine bude VA u nekom QNED-u... možda

 Svi 50'' LG  su VA panel.

 To sam i napisao, najbolji VA koji su imali je bio nano863, ali nemaju nijedan MiniLED sa VA... zasada...

4 godine
offline
Re: Polovni ili novi TV
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima !

 

Planiram uzeti baki novi TV, dijagonala 50" max, Full HD ili 4K rezolucija i da ima DVB-C tuner ugrađen (nije bitno da li ima DVB-T/T2). Koristio bi se najviše za gledanje obične televizije i ponekad filmova sa HDD-a.

 

E sad, da li je isplativije kupiti neki polovni stariji ili noviji TV sa Njuškala ili neki novi sa garancijom? Vidim da se na Njuški smart TV-ovi mogu naći po povoljnim cijenama, nekih 1300-2500 kn, bez obzira što nemaju garanciju.

 

Evo neki primjeri:

 

Samsung Series 7 40", 2015 god. za 2350 Kn

 

Samsung F6400 46" (ima nekakvu točkicu koja se ne vidi) za 1100 Kn

 

Samsung D6750 40" za 1800 Kn

 

Panasonic ST50 42" plazma za 1400 Kn

 

i eventualno Sony Bravia HX800 za 1750

 

Šta vi mislite o ovim polovnjacima koje sam stavio, da li se to isplati kupiti za navedene pare ili je bolje uzeti neki novi u trgovini s garancijom ?

 

Pozdrav!

 Nitko ništa?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
3 godine
offline
Re: Polovni ili novi TV
Vavoom kaže...
Vavoom kaže...

Pozdrav forumašima !

 

Planiram uzeti baki novi TV, dijagonala 50" max, Full HD ili 4K rezolucija i da ima DVB-C tuner ugrađen (nije bitno da li ima DVB-T/T2). Koristio bi se najviše za gledanje obične televizije i ponekad filmova sa HDD-a.

 

E sad, da li je isplativije kupiti neki polovni stariji ili noviji TV sa Njuškala ili neki novi sa garancijom? Vidim da se na Njuški smart TV-ovi mogu naći po povoljnim cijenama, nekih 1300-2500 kn, bez obzira što nemaju garanciju.

 

Evo neki primjeri:

 

Samsung Series 7 40", 2015 god. za 2350 Kn

 

Samsung F6400 46" (ima nekakvu točkicu koja se ne vidi) za 1100 Kn

 

Samsung D6750 40" za 1800 Kn

 

Panasonic ST50 42" plazma za 1400 Kn

 

i eventualno Sony Bravia HX800 za 1750

 

Šta vi mislite o ovim polovnjacima koje sam stavio, da li se to isplati kupiti za navedene pare ili je bolje uzeti neki novi u trgovini s garancijom ?

 

Pozdrav!

 Nitko ništa?

Biraj! Preporuka Grundig 43 GFU 7800 B, kaj se tice specki i mogucnosti+slika, imas ga u Emmezeti za 2300 s 5g garancije!

https://www.nabava.net/televizori?se=211360%2C211366%2C211367%2C211368%2C211370%2C211373%2C211381%2C281950%2C475425%2C624543%2C634030%2C1020903

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pqweasdyxc kaže...

Hoće li tko izbaciti miniLED VA TV u budget klasi (ispod 1000€) ove godine? 

Ovaj se reklamira kao mini LED. Mada 160 zona ne zvuči puno. Samsung u 65" ima 800 zona

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice