Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.099.861
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U zadnjim koracima, nakon što se upiše broj kartice. S tim da je navedeno kao da mora biti Visa kartica, ali mislim da ju svi s tekućim računom imaju jer su sada nedavno mijenjali Mastercard s Visom.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,planiram kupiti TV Samsung 65" Q70A 2021 vidim da ima i Q75A 2021 za 100-200 kn više u čemu je razlika nemogu nači nigdje dali je bolji ili?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zecokc kaže...

Pozdrav,planiram kupiti TV Samsung 65" Q70A 2021 vidim da ima i Q75A 2021 za 100-200 kn više u čemu je razlika nemogu nači nigdje dali je bolji ili?

 Isti panel i tehnologija, samo izgleda dizajn kucista i postlja.

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q70a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q70aatxxh/

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q75a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q75aatxxh/

 

Kad vec spominjemo razliku, ipak potegni do Q80A jer ima FALD. To je razlika.

Kill or be killed!
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
janiq kaže...
zecokc kaže...

Pozdrav,planiram kupiti TV Samsung 65" Q70A 2021 vidim da ima i Q75A 2021 za 100-200 kn više u čemu je razlika nemogu nači nigdje dali je bolji ili?

 Isti panel i tehnologija, samo izgleda dizajn kucista i postlja.

 

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q70a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q70aatxxh/

https://www.samsung.com/hr/tvs/qled-tv/q75a-65-inch-qled-4k-smart-tv-qe65q75aatxxh/

 

Kad vec spominjemo razliku, ipak potegni do Q80A jer ima FALD. To je razlika.

 

Ne mogu se složiti sa ovom preporukom. Q80A je FALD TV, da. Međutim koristi IPS panel i ima očajan kontrast, čak i kad koristi local dimming. Q70A s druge strane koristi VA panel i ima skoro 5x veći kontrast od Q80A.

 

Samsungova gotovo cijela 2021. serija je teži fušeraj. Po meni daleko je bolji izbor dobar VA panel sa dobrim kontrastom bez local dimminga nego loš IPS panel sa local dimmingom.

 

Evo usporedbe:

 

https://www.rtings.com/tv/tools/compare/samsung-q80-q80a-qled-vs-samsung-q70-q70a-qled/21559/21556?usage=1&threshold=0.10

 

Doduše, Q80A ima bolji zvuk i veći peak brightness. Ali ruku na srce, oba TV-a nemaju specijalno dobar zvuk a peak brightness na Q70A je dovoljno dobar da prikaže pristojan HDR. Džabe ti dobar HDR na Q80A kad će ti boje izgledati isprano a crna neće biti crna nego sivkasta.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam bio pito vec dali se moze kod nas jos gdje kupiti serija tv-a iz 2020 modeli koji su bili best by, ali niko mi nije odgovorio?

 

Nekad nemora uvijek nova serija biti bolja od stare serije 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bongy kaže...

Ja sam bio pito vec dali se moze kod nas jos gdje kupiti serija tv-a iz 2020 modeli koji su bili best by, ali niko mi nije odgovorio?

 

Nekad nemora uvijek nova serija biti bolja od stare serije 

 

LG CX je genijalan OLED, u nekim stvarima čak bolje od C1 (veći peak brightness u nekim slučajevima, ako se dobro sjećam).

 

Samsung Q80T/Q90T su sigurno kvalitetniji (po pitanju panela) od ovog fušeraja pod nazivom QN90A i QN85A (oba Samsung top QLED-a u EU koriste ADS panele umjesto VA panela). Samo oba Q80/90T modela imaju često problema sa scan linijama u game modu, dosta televizora iz te serije je pogođeno tom greškom. Nisam siguran da Samsung uopće zna što to uzrokuje jer je to odavno poznati problem za koji nikada nije došao fix - s obzirom na to, rekao bi da se radi o hardverskoj grešci a ne softverskoj.

 

Za ostale ne znam.

 

Idealno bi bilo uzeti LG CX ali ne znam da li se uopće igdje više prodaje.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo i "mali" Philips oled na recenziji.

Izvrstan tv po svim kategorijama 🥂

 

https://www.avforums.com/reviews/philips-48-inch-806-48oled806-oled-tv-review.19272

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije ni cudo da Samsung sad gura svoj oled,micro led je u manjim dijagonalama ocito prevelik zalogaj...manje dijagonale su 75inch pa na nize u ovom slucaju.

 

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1636369689

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedan moj osvrt na izbor tv-a buduci da sam sada sav u tome i istrazujem materiju, doduse samo povrsno.

Startao sam sa tv-om entry levela jer nema se bas para. I kako sam proucavao tako su mi rasle zelje. Rastezao sam budjet svakim danom. 

Prvo sam htio Hisense 56u7qf kao nekakav best buy, dok nisam cuo da se dosta kvare. 

Nakon toga sam malo nategnuo budjet i poceo gledat samsunge q60 i q70 linije. Ali q80 je tolika bolja...a jos su tu philips i lg koje ne kuzim oznake ...

Na kraju sam nasao samsungov au9000 65" za ispod 6000kn ali taj nema dolby vision, a netflix kojeg cesto gledam na vecer u polu mraku je u dolby vision kvaliteti. U tom trenutku sam bio izgubljeniji i neodlucniji nego ikad. Onda sam isao na youtube i pogledao razliku izmedju hdr i dolby vision i skuzio da ne vidim razliku zbog koje bih dao 200kn vise, a kamo li koju tisucicu. Onda sam isao pogledat koju verziju netflixa imam. I imam onu najjeftiniju koja nije niti Hd vec 720p, a koji meni izgleda dobro. Tako da sam odahnuo jer em sam ćorav na kvalitetu, em sam siromasan za kvalitetu :D I mislim da cu na kraju samsung au9000 koji nema doldy ali zato ima hdmi2.1 ako sam dobro shvatio , a ps5 bi kroz koju godinu mogao udomiti. Osim ako me nekakav majstor ovdje ne okrene od tog samsunga :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pa kad si siromasan uvijek je problem, kad imas pare nikad nema problema... Lako je sa parama napravit poso ajd ti bez para napravi poso 😭

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Malo mi se vrti u glavi od cijena i dijagonala koje se spominju u ovom threadu, jer nisam pretjerano zahtjevan korisnik.

 

Trazim 50-55", nije mi bitno:

 - je li i kakav je Smart TV (spojio bi na MiBox)

 - game mod (nemam konzolu)

 - zvucnici (imam Sony soundbar sa SW (2.1))

 

Treba mi za HBOGO, Netflix i ostalo sa spojenog MiBoxa, audio izlaz toslink (optika) i/ili ARC, min dva HDMI ulaza (+ARC), cca 3,5k - 5k kn.

 

Gledam LG-eve kojih ima oko 4k kn, ali ima milijun varijanti i shopovi su skrti na detaljima i specifikacijama, pa mi je tesko prosuditi... Ima li tko kakav savjet? 

 

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 18:36 (Beno).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
greysaint0 kaže...
bongy kaže...

Ja sam bio pito vec dali se moze kod nas jos gdje kupiti serija tv-a iz 2020 modeli koji su bili best by, ali niko mi nije odgovorio?

 

Nekad nemora uvijek nova serija biti bolja od stare serije 

 

LG CX je genijalan OLED, u nekim stvarima čak bolje od C1 (veći peak brightness u nekim slučajevima, ako se dobro sjećam).

 

Samsung Q80T/Q90T su sigurno kvalitetniji (po pitanju panela) od ovog fušeraja pod nazivom QN90A i QN85A (oba Samsung top QLED-a u EU koriste ADS panele umjesto VA panela). Samo oba Q80/90T modela imaju često problema sa scan linijama u game modu, dosta televizora iz te serije je pogođeno tom greškom. Nisam siguran da Samsung uopće zna što to uzrokuje jer je to odavno poznati problem za koji nikada nije došao fix - s obzirom na to, rekao bi da se radi o hardverskoj grešci a ne softverskoj.

 

Za ostale ne znam.

 

Idealno bi bilo uzeti LG CX ali ne znam da li se uopće igdje više prodaje.

 Ja imam cx i slika je dobra al opet za cijenu C1  za kojeg kazu da ima bolji motion te da je upscaling nesto bolji mislim da je bolje ici na C1.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.11.2021 20:18 (Belick1).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolega je pitao za 2020. modele pa sam tako i odgovarao… ocekujem da je CX jeftiniji od C1 ako ga se uopce igdje prodaje.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Gore sam pročitao da kolega govori kako mu firestick bolje prikazuje sadržaj od TV-a / OSa TV-a.
Kakva je situacija s C1?
Dolby vision na Netflixu i HDR sadržaj je stvarno dobar, ali imam osjećaj da može to i bolje?!
Ne znam dali je do Netflixa ili TV-a?
Tipa, na YouTube (konkretno Will Smith gamini man) bolje izgleda nego bilo koji DV content na Netflixu.
PS5 isto puno bolje u igrama izgleda nego Netflix.
Dali bi box ili firestick nešto poboljšao?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Gore sam pročitao da kolega govori kako mu firestick bolje prikazuje sadržaj od TV-a / OSa TV-a.
Kakva je situacija s C1?
Dolby vision na Netflixu i HDR sadržaj je stvarno dobar, ali imam osjećaj da može to i bolje?!
Ne znam dali je do Netflixa ili TV-a?
Tipa, na YouTube (konkretno Will Smith gamini man) bolje izgleda nego bilo koji DV content na Netflixu.
PS5 isto puno bolje u igrama izgleda nego Netflix.
Dali bi box ili firestick nešto poboljšao?

 U velikoj većini slučajeva Streaming sadržaji u su komprimirani na neki način,i dolazi do gubitka kvalitete.Streaming UHD sadržaj nikad neće izgledat tako  dobro ko UHD bluray dicc(bar za sada).....možeš eventualno provat podesit postavke kvalitete na netflixu,a kvaliteta ovisi i o drugim faktorima kao šta je brzina interneta

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jasno mi je to da neće biti kao na BR disku.
Ali kažem - na yt (koji bi trebao imati veću kompresiju) izgleda bolje nešto, nego na Netflixu. Čudno.
Ali bi mi bilo i čudno da high end TV kao C1 ne prikazuje sve "maxed out" tjst da bi box od 500 kn bolje radi procesiranje slike.
Što se tiče brzina neta, 200 mbps mi je, ne bi smjelo biti problema.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jesi probao u postavkama Netflix kvalitete  staviti na Automatski,s obzirom na tu brzinu neta trebao bi dobiti maximum koji trenutno Netflix pruza

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stavljeno je na automatski po defaultu.
Sad sam stavio Max kvalitetu ručno, pa ću vidjeti za vikend :)
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Crkao mi 8 god Philips tv i sad trebam uzet nesto novo.

Ali šta...

50-55 velicina, filmovi, sport, max tv, to je sve sto ce se koristiti.

Do 3500kn par popularnih modela sto se sad prodaju bih molio.

LG i Samsung bih od brendova.

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Gore sam pročitao da kolega govori kako mu firestick bolje prikazuje sadržaj od TV-a / OSa TV-a.
Kakva je situacija s C1?
Dolby vision na Netflixu i HDR sadržaj je stvarno dobar, ali imam osjećaj da može to i bolje?!
Ne znam dali je do Netflixa ili TV-a?
Tipa, na YouTube (konkretno Will Smith gamini man) bolje izgleda nego bilo koji DV content na Netflixu.
PS5 isto puno bolje u igrama izgleda nego Netflix.
Dali bi box ili firestick nešto poboljšao?

Recimo sadrzaj na Disney+ je klasu iznad Netflixa po kvaliteti Dolby Vision streama.

Netflix je u nekim regijama gadno degradirao kvalitetu streama kao na racun korone  a ljudi i dalje placaju jednaku pretplatu...sta mozes.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz ekipa. 

Bliži se vrime kupnje novog tv-a

Moran ga kupit u pevexu jer iman 1700kuna na kartici. 

Ugl. Gledan neki midrange do gornji midrange znači buđet od 5-6 tisuća kuna mi je otprilike. Protega bi i do 7 za neku veliku razliku.

Tcl55c715 se spominje po recenzijama ka dobar midranger. Međutim baš nekidan san iša u pevex izvidit šta imaju i bija je i taj tv i na njemu upaljen rtl. Slika je bila malo je reć katastrofalna. Ka da ima neki lag pa ne obrađuje dobro sliku nezz kako bi to opisa.

Ima li neko od vas savjet za best buy u spomenutoj firmi za moj buđet.

Bija bi zahvalan na svakoj pomoći. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Silent horror1992 kaže...

Crkao mi 8 god Philips tv i sad trebam uzet nesto novo.

Ali šta...

50-55 velicina, filmovi, sport, max tv, to je sve sto ce se koristiti.

Do 3500kn par popularnih modela sto se sad prodaju bih molio.

LG i Samsung bih od brendova.

Hvala unaprijed.

 Moras navesti par stvari za posteni odgovor, npr. da li VA (bolji kontrast, losiji kut gledanja) ili IPS (losiji kontrast, bolji kut gledanja).

 

Npr. LG od 50" su VA, od 55" su IPS...

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I ja isto mogu kazati, primijetio sam da je malo bolja kvaliteta slike preko fs-a nego preko internog media playera kako na netflixu tako i preko ostalih aplikacija ( npr smart tv eon app, you tube, razlika je primjetna čak i u fs meniju). TV je LG UH85, malo sam prčkao po display postavkama sticka, mijenjao modove, rezolucije i došao do zaključka da je to zbog toga što je fs uvijek u Dolby Vision modeu neovisno koji ulazni signal dobije što za posljedicu ima bolji prikaz. Znam da se ne može pita od vnago pravit, i da sdr ne može čudom postati Dolby Vision ali pri navedenom načinu rada, očito fs malo boosta signal i ispegla dodatno sliku..
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 11:52 (error_666).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
error_666 kaže...
I ja isto mogu kazati, primijetio sam da je malo bolja kvaliteta slike preko fs-a nego preko internog media playera kako na netflixu tako i preko ostalih aplikacija ( npr smart tv eon app, you tube, razlika je primjetna čak i u fs meniju). TV je LG UH85, malo sam prčkao po display postavkama sticka, mijenjao modove, rezolucije i došao do zaključka da je to zbog toga što je fs uvijek u Dolby Vision modeu neovisno koji ulazni signal dobije što za posljedicu ima bolji prikaz. Znam da se ne može pita od vnago pravit, i da sdr ne može čudom postati Dolby Vision ali pri navedenom načinu rada, očito fs malo boosta signal i ispegla dodatno sliku..

Nije to bas pametno, drzati stick uvijek u dv-u. Vise razloga za to.

 

1. DV ti je u biti na 100 niti svjetla sto znaci da po danu ne mozes dobiti SDR dnevni sa vise svjetla (samo highlighti idu preko).

2. Tone mapping nad SDR u DV pa natrag u SDR. Nema previse smisla za SDR sadrzaj.

3. Ako je sadrzaj u HDR-u gubis potpuno highlighte u konverziji HDR - SDR - DV.

4. Cak i kod dolby vision sadrzaja imas nepotrebnu konverziju sto isto nema previse smisla.

 

Po meni najbolje je staviti stick na auto rezoluciju, dynamic range settings adaptive(sam odredjuje mode sdr, hdr, dolby vision, nikako staviti na always HDR sto ga drzi u DV-u ili HDR-u uvijek), color format auto (samo odredjuje da li je osnovni color range ili dci / bt  2020), match frame rate on (DRR).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 12:09 (vRay).
12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 43UJ6517.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

Udaljenost gledanja je oko 3,2 m.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:23 (0v3rl0rd).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:12 (DarK.xy).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

 

Slučajno sam kopirao krivi model (gledao svašta po netu, pa eto, zalomilo se). 

TV koji imamo je LG 43UJ6517. 

 

Ostatak posta i dalje vrijedi, nadam se da će biti jasnije ako pročitaš još jednom, pliz :) :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.11.2021 13:30 (0v3rl0rd).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A budzet ti dozvoljava 55 OLED, imas izbor LG ili Philips, webOS valjda radi dosta brze nego na tvojoj sadasnjoj tv, neznan da li ti podrzava sta ti triba od navedenog uvik mozes firestick 4k dokupiti na amazon de je svako malo neka akcija, Philips je android, Sony isto ali van budzeta. Za bluetooth spajanje provjeri specificno za model, uvik mozes soundbar kabel spojiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
Silent horror1992 kaže...

Crkao mi 8 god Philips tv i sad trebam uzet nesto novo.

Ali šta...

50-55 velicina, filmovi, sport, max tv, to je sve sto ce se koristiti.

Do 3500kn par popularnih modela sto se sad prodaju bih molio.

LG i Samsung bih od brendova.

Hvala unaprijed.

 Moras navesti par stvari za posteni odgovor, npr. da li VA (bolji kontrast, losiji kut gledanja) ili IPS (losiji kontrast, bolji kut gledanja).

 

Npr. LG od 50" su VA, od 55" su IPS...

 

A neam pojma, radije bi vjernije boje i prikaz od kuta gledanja.

Generalno, taj dio nije toliko bitan.

Uzeo bi ono sto je u tom trenutku isplativije.

Znam da je bilo rih nekih LG i Samsung modela oko 3000kn sto su se preporučivali ali pojma vise nemam koji točno su to.

 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
0v3rl0rd kaže...

 

DarK.xy kaže...
0v3rl0rd kaže...

Pozdrav

 

Trenutno imam LG 65U7QF.

 

TV je odličan, rezolucija super, prikaz boja odličan, sve pet. Ali imam 2 zamjerke:
1) WebOS na njemu je spor, tj. nije brz kao šta bih to ja želio
2) premali je za trenutni dnevni boravak

Pa sam u potrazi za nekim novim TV-om koji je veći od trenutnog. Širina elementa na raspolaganju je 120cm (mislim da je to 55" dijagonala), mada mogu izući koji milimetar tu i tamo, tako da nije u glavu.

 

Must have:
1) WiFi + LAN port
2) želim "true black", znači, OLED ili nešto komparabilno - nije nužno OLED, ali ako ima nešto što dobro prikazuje crne, super. 99% puta kada je TV upaljen = gledamo većinom filmove navečer, u mraku. Znači da ne bude baš preočito da crna nije crna nego siva.
3) po mogućnosti da radi na Android-u - trenutno imam Emby server (planiram instalirati i Jellyfin), pa novi TV (tj. novi OS) mora podržavati to
4) da nije spor kao trenutni WebOS
5) VESA mount - za montažu na zidni nosač
6) bluetooth za spajanje na vanjski zvučnik / soundbar
7) jamstvo čim duže (trenutno imamo 5 godina)

 

Kut gledanja mi nije nešto previše bitan, jer uvijek gledamo direktno sa kauča.


Koristimo TV za 4 stvari:
- gledanje TV signala
- streamanje filmova sa kućnog servera (Emby)
- tu i tamo YouTube
- tu i tamo screen cast sa mobitela
- Netflix, Amazon, i slične gluposti nam nisu uopće bitne.

 

Trenutno imamo taj gore spomenuti LG jer ima dosta dobar panel, ali nismo vezani za ime.

A cijena, pa ono, ako može do 1000-i-nešto-sitno-€, mrak.

Svaka preporuka je dobrodošla.

 

 

 Dosta kontradiktornih informacija.. jel taj 65U7QF LG ili Hisense? Zatim 55" dijagonala, a već imaš 65"?? I za kraj OLED veći od 65", dakle 77" za 7.500 kn? i ja bi!! :) Najjeftiniji je oko 25.000 kn :D  

 

Slučajno sam kopirao krivi model (gledao svašta po netu, pa eto, zalomilo se). 

TV koji imamo je LG 43UJ6517. 

 

Ostatak posta i dalje vrijedi, nadam se da će biti jasnije ako pročitaš još jednom, pliz :) :D

 LG C1 55" ima garanciju 5g (provjeri do kada ti je akcija), cijene su oko 1.000 eura, TV je proglašen za najbolji TV 2021 g. i dobiti ćeš skoro najbolju moguću sliku.  Za problem sa WebOS predlažem da uzmeš Google Chromecast sa Google TV (oko 500kn)  na kojem je najnoviji android, podržava sve standarde uključujući i Dolby vision, te možeš na njega sve android appove po želji.. Inače možeš ga upravljati i sa LG daljinskim.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice