Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.356
|
čitano: 14.157.078
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rijeka051 kaže...

Pozdrav, planiram uzeti OLED televizor. Udaljenost između tva i kauča je cca. 3-3,5m, tako da, koliko sam uspio skužiti, preporučena veličina je 65". Nažalost, ti modeli su mi izvan budžeta. Međutim, zapeo mi je za oko Philips OLED 65OLED705/12 koji je trenutno u Svijetu Medija za 9.899,10 kn, uz zabinu karticu. Vidim da je dosta jeftiniji od ostalih 65" OLED monitora. Zanima me vaše mišljenje. Hvala. Lp

 Nisu bas popularni Philips Oledi pa bas i nema puno misljenja o njima.

 

Sad sam vidio taj tv u Pevexu za 10k, uz bonove se onda moze dobiti za 9k sto je uvjerljivo najjeftinija opcija za 65 inch Oled.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Svi oledi imaju skoro pa identican panel...koliko identicno to moze bit u masovnoj proizvodnji.

Razlika je u procesiranju slike,ekstra gaming opcijama,operativnom sistemu,hdmi prikljucima itd...

Taj Philips moze jedino imat dobru sliku nikako losu...kao i svaki drugi oled pa proucite ostale stavke koje su vam bitne...gaming itd.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok svima,

Kupujem novi tv za dnevnu sobu i trebao bih vašu pomoć (trenutno imamo Grunding 43 VLE6621 BP koji bi prebacio u spavaću). Udaljenost gledanja bi bila oko 3,30-3,40m pa sada vidim da smo imali premali tv jer sve upućuje na 65". Dakle tv koristimo za gledanje serija, filmova, dokumentarnih emisija (sve ovo preko A1), nogomet.utakmica, i malo youtube-a. Kako sam planirao budžet do 5.500-6.000kn rekli su mi da u tom rangu su sve ulazni modeli i da bi bilo dobro ići na sljed stepenicu. Ono što su preporučili su modeli od Sony-a, LGa i Samsunga. Ovo su neki koji su ušli u uži izbor:https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh8096-android-2020g.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q70t.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano793.htmlNa LGu je onaj daljinski savršen, dok je Sony android. Nekako mi sve ukazuje da je Samsung tu "best buy"?Samo da naglasim da je ovo max.što namjeravam dati za tv, pa vas molim za savjet?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sombrero kaže...

Bok svima,

Kupujem novi tv za dnevnu sobu i trebao bih vašu pomoć (trenutno imamo Grunding 43 VLE6621 BP koji bi prebacio u spavaću). Udaljenost gledanja bi bila oko 3,30-3,40m pa sada vidim da smo imali premali tv jer sve upućuje na 65". Dakle tv koristimo za gledanje serija, filmova, dokumentarnih emisija (sve ovo preko A1), nogomet.utakmica, i malo youtube-a. Kako sam planirao budžet do 5.500-6.000kn rekli su mi da u tom rangu su sve ulazni modeli i da bi bilo dobro ići na sljed stepenicu. Ono što su preporučili su modeli od Sony-a, LGa i Samsunga. Ovo su neki koji su ušli u uži izbor:https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh8096-android-2020g.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q70t.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano793.htmlNa LGu je onaj daljinski savršen, dok je Sony android. Nekako mi sve ukazuje da je Samsung tu "best buy"?Samo da naglasim da je ovo max.što namjeravam dati za tv, pa vas molim za savjet?

To su ti ulazni modeli i nema ti bas neke razlike kupit te ili one nesto jeftinije,klasa iznad toga su fald modeli na strani lcda i oledi sa druge strane.

11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony X93J 2021. ili Sony xh950 2020.? Ima kakve razlike osim Google/android? Cijena im ne tu negdje..

I koja je fora s tim Sony X90/91/92/93 itd... Ima tu kakvih razlika? 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, iskreno ne mogu naći ni poštenu recenziju na youtube ili negdje slicno.

 

Ima li ga na stranici od Pevexa, jer ga ne mogu naci. Cak mi na nabava.hr ne prikazuje pevex, nego najjeftiniji od 9.899,10 kn u Svijet Medija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.6.2021 11:40 (Rijeka051).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jesu svi Sony televizori 55XH80XX isti po tehničkim karakteristikama?
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koji tv preporucujete do 5000-5500?
Treba mi za yt,ps5,filmove..gledam sa 3-3,5
Mislio sam uzet kakvih 55 incha ili 65 ak se moze nes dobro nac..Gledo sam u elipsu ima za 5200 SAMSUNG UE65TU8072UXX
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir



Zasto philips ima gladi fast panning od sonyja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam nekakav kvar pozadinskog osvjetljenja. TV je Samsung 55JU7000 iz 2015. Kao da jedna od ledica ne radi kako treba. Kad je scena na tom mjestu tamna, problem se ne kuži. Čim je nešto svjetlije, ledica jače svijetli. Ili u biti ledica ne svjetli jače nego više svjetla prodire kad je scena svjetlija...nemam pojma.

Ima li tko kakvog iskustva s time? Gašenje TV-a i resetiranje nije pomoglo.

PSN - darklydexter
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
sombrero kaže...

Bok svima,

Kupujem novi tv za dnevnu sobu i trebao bih vašu pomoć (trenutno imamo Grunding 43 VLE6621 BP koji bi prebacio u spavaću). Udaljenost gledanja bi bila oko 3,30-3,40m pa sada vidim da smo imali premali tv jer sve upućuje na 65". Dakle tv koristimo za gledanje serija, filmova, dokumentarnih emisija (sve ovo preko A1), nogomet.utakmica, i malo youtube-a. Kako sam planirao budžet do 5.500-6.000kn rekli su mi da u tom rangu su sve ulazni modeli i da bi bilo dobro ići na sljed stepenicu. Ono što su preporučili su modeli od Sony-a, LGa i Samsunga. Ovo su neki koji su ušli u uži izbor:https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-sony-bravia-ke-65xh8096-android-2020g.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-samsung-qled-65q70t.htmlhttps://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/tv-65-lg-nanocell-65nano793.htmlNa LGu je onaj daljinski savršen, dok je Sony android. Nekako mi sve ukazuje da je Samsung tu "best buy"?Samo da naglasim da je ovo max.što namjeravam dati za tv, pa vas molim za savjet?

 

User123654 kaže...
Koji tv preporucujete do 5000-5500?
Treba mi za yt,ps5,filmove..gledam sa 3-3,5
Mislio sam uzet kakvih 55 incha ili 65 ak se moze nes dobro nac..Gledo sam u elipsu ima za 5200 SAMSUNG UE65TU8072UXX

 Samo da usporediš cijene Lg nano 793 ......klikklik

14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi pomagajte, treba dakle 50-55" telka, bitno je jedino da je srebrna (i cijela pozadina), lova nebitna :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matecro007 kaže...



Zasto philips ima gladi fast panning od sonyja?

Ocito je ukljucen visi stupanj motio smoothing-a/interpolation-a. Bez toga je panning kod 24fps sadrzaja (filmovi) vrlo ruzan i naporan za oci, pogotovo kod OLED-a zbog jako brzog pixel response-a..

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
matecro007 kaže...



Zasto philips ima gladi fast panning od sonyja?

 Razlika u reprodukciji na 0:30 je zabrinjavajuca.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

pozdrav grupi, kako vam se čini Sony Bravia KD-49XH9505 ?jel ga možda ima netko obzirom da je model iz 2020g ?
i s kojim Samsung modelom je usporediv ?
Q80 ili možda nekim neo qledom - 85A ?
zbog prostora bih mogao staviti ili 49 ili 50.
hvala,

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tomislav10 kaže...
Jesu svi Sony televizori 55XH80XX isti po tehničkim karakteristikama?

Ako je ista logika kao kod XH90xx modela onda jesu. Razlike su jedino u boji okvira ili dizajnu stalka.

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ezio kaže...

Imam nekakav kvar pozadinskog osvjetljenja. TV je Samsung 55JU7000 iz 2015. Kao da jedna od ledica ne radi kako treba. Kad je scena na tom mjestu tamna, problem se ne kuži. Čim je nešto svjetlije, ledica jače svijetli. Ili u biti ledica ne svjetli jače nego više svjetla prodire kad je scena svjetlija...nemam pojma.

Ima li tko kakvog iskustva s time? Gašenje TV-a i resetiranje nije pomoglo.

 Pao ti je difuzor (plastična "kupola" koja ide preko ledice koja ravnomjerno raspršuje svjetlo) sa le diode. 

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa kupujem 65'' u rangu cca 8-9 000 kn

 

Sad tu je izbor pao na Sony 65XH9096 ili Samsung 65Q80T

 

Što je po vama bolji izbor, Sony se da nabavit nekih 500 kn jeftinije od Samsunga no to mi nije presudno

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HrvojeZ kaže...

Ekipa kupujem 65'' u rangu cca 8-9 000 kn

 

Sad tu je izbor pao na Sony 65XH9096 ili Samsung 65Q80T

 

Što je po vama bolji izbor, Sony se da nabavit nekih 500 kn jeftinije od Samsunga no to mi nije presudno

 Imaš u Mall.hr Sony XH9077 za 8100 + 5 godina jamstva. Link

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Switch kaže...
HrvojeZ kaže...

Ekipa kupujem 65'' u rangu cca 8-9 000 kn

 

Sad tu je izbor pao na Sony 65XH9096 ili Samsung 65Q80T

 

Što je po vama bolji izbor, Sony se da nabavit nekih 500 kn jeftinije od Samsunga no to mi nije presudno

 Imaš u Mall.hr Sony XH9077 za 8100 + 5 godina jamstva. Link

 

 

dada, vidio sam. Ima i u svijetu medija za 8100 preko Zaba kartice. Samsung je oko 8600 u Sancta Domenica. No prije svega bih volio kupiti bolji od ta dva, iako sam svjestan da su razlike male. Ne treba mi za game-ing, prvenstveno svakodnevno gledanje TV-a, Netflix, Max TV, dosta sporta tipa Formula 1 i nogomet.

2 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

novi sam iako Bug već čitam jako dugo 

 

molio bi Vas savjet, treba mi TV za cca 3000-3500KN. (ako napišem šta glupo - nemojte zamjeriti)

 

Veličina je bitna  , bilo bi lijepo da podržava 4K, i bilo bi dobro da ima ok sučelje, da mogu direktno na njega instalirati IPTV, da mi ne treba dodatni TV box?

Može li se nešto takvo naći?

 

Gledao sam Philips 55PUS7805 4K UHD TV (daju ga u A1) uz pretplatu/produljenje pretplate za cca dodatnih 130kn mjesečno ali recenziju su katastrofa.

 

Hvala Vam. 

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za oko su mi zapela dva modela za koje se vrte preporuke ovdje na forumu LG OLED55CX3 i 65XH9096 cijena je tu negdje. Ono što me dosta brine je "refleksija" pošto imam jedan krovni prozor koji mi stvara popriličnu refleksiju tokom dana. Trenutno imam LG 42LW5590 i bio bi vrlo zahvalan ako bi netko od znalaca mogao usporediti refleksiju koju mogu očekivat u gore navedenim modelima u odnosu ovaj LG koji trenutno imam (na tu seriju).
Također ukoliko imate neki prijedlog za neki model koji je u rangu ova dva gore navedena, a da se bolje nosi sa problemima refleksije (i da nije SAMSUNG) molim vas za preporuku.

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Switch kaže...
HrvojeZ kaže...

Ekipa kupujem 65'' u rangu cca 8-9 000 kn

 

Sad tu je izbor pao na Sony 65XH9096 ili Samsung 65Q80T

 

Što je po vama bolji izbor, Sony se da nabavit nekih 500 kn jeftinije od Samsunga no to mi nije presudno

 Imaš u Mall.hr Sony XH9077 za 8100 + 5 godina jamstva. Link

 

 Hvala na linku, dežuram na Nabavi već danima i čekam da netko da normalnu ponudu, a da ne zahtjeva plaćanje nekim premium karticama. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 12:08 (user2206).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tražim tv Samsung ili LG koji je u rangu sa ovim ili bolji LG 55UN711C, Znači 4k 140Cm dijagonala cijena oko 4000kn + -.

Hvala

Stari.G.A.D. @Destiny 2 StariGad_HR @battlefield , StariGAD#2592 @ BattleNet , uplay: StariGAD_HR StariGadHR@steam
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
WillyWonka kaže...

Pozdrav ekipa,

 

novi sam iako Bug već čitam jako dugo 

 

molio bi Vas savjet, treba mi TV za cca 3000-3500KN. (ako napišem šta glupo - nemojte zamjeriti)

 

Veličina je bitna  , bilo bi lijepo da podržava 4K, i bilo bi dobro da ima ok sučelje, da mogu direktno na njega instalirati IPTV, da mi ne treba dodatni TV box?

Može li se nešto takvo naći?

 

Gledao sam Philips 55PUS7805 4K UHD TV (daju ga u A1) uz pretplatu/produljenje pretplate za cca dodatnih 130kn mjesečno ali recenziju su katastrofa.

 

Hvala Vam. 

 Hisense 55A7500F, dosta je se preporučavao?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
user2206 kaže...
WillyWonka kaže...

Pozdrav ekipa,

 

novi sam iako Bug već čitam jako dugo 

 

molio bi Vas savjet, treba mi TV za cca 3000-3500KN. (ako napišem šta glupo - nemojte zamjeriti)

 

Veličina je bitna  , bilo bi lijepo da podržava 4K, i bilo bi dobro da ima ok sučelje, da mogu direktno na njega instalirati IPTV, da mi ne treba dodatni TV box?

Može li se nešto takvo naći?

 

Gledao sam Philips 55PUS7805 4K UHD TV (daju ga u A1) uz pretplatu/produljenje pretplate za cca dodatnih 130kn mjesečno ali recenziju su katastrofa.

 

Hvala Vam. 

 Hisense 55A7500F, dosta je se preporučavao?

 

Hvala na brzom odgovoru.

 

Može li tko potvrditi da je hardverski TV ok i da neće zahtjevat dodatan TV box za IPTV?

Hvala.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moji gledaju IPTV preko aplikacije SS IPTV, kada sam im instalirao to je bila jedina dostupna IPTV aplikacija.
Nije dobra kao Smart IPTV koji su imali na starom Samsungu ali je besplatna i služi svrsi.

Baci oko na ovu srpsku recenziju baš tog modela

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 12:39 (user2206).
5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam kćeri uzeo za sobu taj Hisense 7500F u 55" i TV je skroz OK. Jedino kaj su cijene otišle gore, pošto sam ga prošle godine u 10. mjesecu u Elipsu uzeo za 3000 Kn. Jedino na što skrećem pažnju je da TV ne pogoni Android sustav, tak da nema skidanja raznoraznih IPTV aplikacija, nego se može koristiti samo SS IPTV koji je instaliran na TV-u. Ako je to nekom problem, onda neka potraži nekakav Android TV. Sam OS (VIDAA-U 4.0) je vizualno privlačan, responzivan i stabilan, tak da tu nema problema.

 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Ja sam kćeri uzeo za sobu taj Hisense 7500F u 55" i TV je skroz OK. Jedino kaj su cijene otišle gore, pošto sam ga prošle godine u 10. mjesecu u Elipsu uzeo za 3000 Kn. Jedino na što skrećem pažnju je da TV ne pogoni Android sustav, tak da nema skidanja raznoraznih IPTV aplikacija, nego se može koristiti samo SS IPTV koji je instaliran na TV-u. Ako je to nekom problem, onda neka potraži nekakav Android TV. Sam OS (VIDAA-U 4.0) je vizualno privlačan, responzivan i stabilan, tak da tu nema problema.

 Sorry što smaram ali nisam najbolje upućen u sve to skupa SmartTV/AndroidTV itd.

 

Da li se može preko USB-a instalirati neka druga IPTV aplikacija ako je potrebno?

 

Hvala.

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne, Hisense ima nekakav svoj operativni sustav koji nije Android. Imaš njihovu nekakvu trgovinu s aplikacijama, i preko nje skineš SS IPTV. To ti je jedina takva aplikacija za Hisense TV. Radi ok, bez brige.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2021 14:52 (user2206).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice