Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.146.507
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mersimh kaže...
MEGATAMA kaže...
CyberDemonVZ kaže...
MEGATAMA kaže...

Ekipa vi koji imate QLED seriju 2019 provjerite se dali vam je danas dosao fw update,velika novost je da mi od sad radi gsync na rtx3080 i Q90R ❤❤❤❤

 Cool, thanks. Ja sam na svome stavio da se ažurira kad je TV ugašen :) Ako istovremeno stiže i za model Q70R.

 

Btw, kako sad ta frekvencija na tom modelu? Nije bilo rečeno da ovo modeli nisu dobri za PS5 jer su ograničeni na 60Hz 4K?

Tko je to rekao?.....

 gdje si nasao changelog za update.

vidim da mi je danas TV uradio update na 1403.1

 

TV je 2020 Qled Q80T 55 Inch

 

jel jos nesto uradjeno osim Gsynca?

 Nisam nasao,lik na Avforums je napisao da je moguce da su fixali hdmi forum vrr pa sam isao probat.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na Samsung stranici kad klikneš na upitnik

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.11.2020 18:56 (CyberDemonVZ).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Stavio 1403.1. Manual update.

Model : Q950T, Q900T, Q850T, Q800T, Q90T, Q80T, Q8DT, Q70T, Q7DT, LS03T, LS01T
- Version : 1403.1
- Improved usability 1. Improved picture quality 2. Improved browser performance 3. Improved app performance 4. Improved stability 5. Improved usability of input devices

Činilo mi se jučer da je slika još bolja u Movie/Filmmaker mode... Al igral sam se sa postavkama pa nisam bil siguran...
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 8:56 (Nick_Diamond).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Možda bedasto pitanje ali kako mogu TV spojiti s bežićnmim slušalicama?

 

Imam SONY KD65XG8596BAEP

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

Možda bedasto pitanje ali kako mogu TV spojiti s bežićnmim slušalicama?

 

Imam SONY KD65XG8596BAEP

 Slušalice trebaju biti Bluetooth, TV treba podržavati Bluetooth zvučnike i slušalice. I onda u opcijama pronađeš spajanje.

 

Ako je bilo koja druga kombinacija (wifi, usb stick kao wireless transmitter, 3.5mm konektor na bazu pa veza sa slušalicama..) onda moraš tražiti po netu..

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nick_Diamond kaže...
Stavio 1403.1. Manual update.

Model : Q950T, Q900T, Q850T, Q800T, Q90T, Q80T, Q8DT, Q70T, Q7DT, LS03T, LS01T
- Version : 1403.1
- Improved usability 1. Improved picture quality 2. Improved browser performance 3. Improved app performance 4. Improved stability 5. Improved usability of input devices

Činilo mi se jučer da je slika još bolja u Movie/Filmmaker mode... Al igral sam se sa postavkama pa nisam bil siguran...

Samsung je digao kvalitetu slike na par serija,svaka cast na tome.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Došao mi kineski android box.Naručio x96 max+ sa EU skladišta za 250kn, kod mene bio DHL-om za 4dana.

Odmah na SD karticu stavio CoreELEC, android funckionanosti mi pored Tizen-a uopće nisu potrebne, glavni razlog kupnje je bio što nisam zadovoljan samsungovim internim playerom.

Sav sadržaj streamam u LAN-u sa NAS-a, box ima 1gbps lan što je nužno za dobar 4k playback pa na to treba paziti prilikom kupnje.Samsung one remote radi preko hdmi cec bez problema te sam daljinski koji dolazi uz uređja nije potreban.

 

Ovo su neke prednosti i razlozi zbog kojih sam se odlučio na ovakav uređaj (nekome manje bitno, nekome više):

 

1) DTS podrška + podrška za sve moguće audio formate uključujući atmos

 

2) pgs subtitlovi u Bluray ripovima

 

3) automatic frame rate matching

 

4) automatic resolution matching (dakle upscaling uvijek vrši tv)

 

5) CoreELEC ima jednu jako zgodnu opciju koja se zove "include LFE in audio downmix". Naime, kako imam 2.1 sistem spojen na tv optičkim kabelom sav output mora mi biti namješten na PCM, te tada prilikom downmix-a uvijek izgubim LFE track.Prije nisam tome pridodavao puno pažnje, ali tek sada vidi da je razlika ogromna.Naravno od ovoga ćete koristi imati samo ako imate subwoofer te ste osuđeni na PCM jer nemate avr.

 

6) Jos jedna audio opcija, ova postoji u KODI-u oduvijek, a zove se "boost center channel".Isto mnogo korisno.

 

Sve u svemu, kome je potreban isključivo dobar player, za 250kn kombinacija s905x3 boxa i CoreELEC-a je bez premca najbolji mogući odabir.Čak je i meni nevjerojatno koliko to dobro radi.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, 

 

Evo prijatelj trazi novu televiziju pa me pita da mu pomognem. 

Narucia je PS5 i sad gleda sebi kupit i neku tv da ga spoji na to, budzet je do nekih 3500kn +-100kn 

Glavna upotreba mu je gaming pa onda netflix i sve ostalo. 

Velicina nije nuzno bitna ali sta veci to bolji. 

 

Hvala

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 11:47 (Kelam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jučer naručeno, danas stiglo 

Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

javi dojmove :)

pretpostavljam da je VA panel ?

vjerojatno je bolji od hisensa,tcl-a,voxa,tesle itd. za tu lovu?

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam za ostale modele ali lik na AVforums vec ima XsX i spojio je na svoj Q90R i radi mu normalno 4K/120hz HDR VRR....hvala Samsung ❤❤❤❤❤

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upravo na popustu narucio ovaj LED Tv -  https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-TV-75TU7172%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000326613.

 

Stize kroz dva dana, ima da netko zna vise i ako je bila isplativa kupnja? Inace se pita prije nego sto se naruci ali eto gotovo je vec 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Balvan8 kaže...

Jučer naručeno, danas stiglo 

 Jel dolazi onaj One Remote s njim (bez brojeva)?

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, taj model ide s One Remoteom.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
XVII Mini kaže...

Upravo na popustu narucio ovaj LED Tv -  https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/SAMSUNG-LED-TV-75TU7172%2C-UHD%2C-SMART/p/EK000326613.

 

Stize kroz dva dana, ima da netko zna vise i ako je bila isplativa kupnja? Inace se pita prije nego sto se naruci ali eto gotovo je vec 

 

Bolje da si dodao 445kn pa uzeo bolji model serije 8 odnosno UE75TU8072.

 

https://www.allmall.hr/led-televizor-samsung-ue75tu8072uxxh-crystal-uhd-4k-smart-tv/0101012390/product/

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
Balvan8 kaže...

Jučer naručeno, danas stiglo 

 Jel dolazi onaj One Remote s njim (bez brojeva)?

 

Za neka tržišta u paketu idu dva daljinska, uz ovaj one remote ide i onaj klasični TM1240A.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, moze preporuke za tv do 10000 kn? 
Nebi isao preko 140,150 cm? I po mogucnosti da ima ambilight al nije nuzno.

lijep pozdrav.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
Balvan8 kaže...

Jučer naručeno, danas stiglo 

 Jel dolazi onaj One Remote s njim (bez brojeva)?

 da, došao je s tim daljinskim.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
McMaster kaže...

Pozdrav, moze preporuke za tv do 10000 kn? 
Nebi isao preko 140,150 cm? I po mogucnosti da ima ambilight al nije nuzno.

lijep pozdrav.

 https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-oled55cx3la-televizor?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

8 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima netko ovaj model, kakva su iskustva i preko kojih app ide iptv a da je app u njegovom storeu

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue55tu8502-uhd.html

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupujem tv, 70 ili 75". Gledam najviše tv program, eventualno neki film. Bitno mi je da slika nije zrnata i da prilikom pokreta nema onog razmazivana slike ( to sam vidio kafiću, neki obični tv lcd). Oko 1000 eura je limit.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Na 75" i 3-4 metra razdaljine ce ti vecina tv programa biti razmazana :-) 4k sadrzaji s Netflixa budu vec druga prica.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Danas neplanirano uzeo Samsung UE55TU8502 UHD, usao u Santa Domenicu u Remetincu, vec par komada mi ispred ociju otisla i kaze sve rasprodano (velika je potraznja za njima), otisao u west gate u Zapresicu i imali 5 komada slobodnih, pretpostavljam da sad niti jedan vise nije slobodan jer su ljudi radili isto sto i ja (isli iz Remetinacke Santa Domenice pa do west gatea)  TV je inace vrhunski, mislim da za 4000kn nisam nista bolje mogao piknut. Jedno pitanjce, jel ima Samsung kakvo produzeno jamsto na ove UHD modele ? Sve sto sam nasao je da ima na one QLED i Lifestyle modele.

 

Edit: i ako bi volio netko privatno pojasnit (ili ima link na temu), zbog cega se koristi i sto imaju oni nekakvi smart boxovi ili iptv ? 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.11.2020 21:58 (hahhaajaads).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim pomoć oko izbora tv-a do 3000kn. Nekako na brzinu izbor se sveo na ova 3 modela:

LG 43UM7450PLA

SAMSUNG 43RU7172

Philips 43PUS7555

 

Svakako bi htio da ima HbbTV, CI+ (za Evotv modul) i fluidnu sliku (ne znam o čemu to ovisi, o frekvenciji osvježavanja ili nekakvom procesoru?), wlan i nekakvu mogućnost neke iptv aplikacije.

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Gledam neki 55" TV do 7-8t kuna.

 

Trenutno sam se nekako odlučio za ovog:

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html

 

Gledao sam i novi LG CX Oled ali on je 10000 kuna i nekako si nemogu opravdati izdvajanje toliko novca za TV.

 

Ima tko neki savjet da podjeli? Također da li je 55" dovoljno za dnevnu gdje se sjedi nekih 3 metra od TV-a (uzmite u obzir da je dosad na tom mjestu bio 32" TV :) )

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

55 ti je sasvim dovoljno. Računaj da će ti trebati neko (kratko) vrijeme prilagodbe.

Također računaj da neke serije više nećeš moći gledati, jer ćeš vidjeti koliko loše glume ima. Na 32 si se mogao koncentrirati na priču, al na 55 ćeš početi značajnije primjećivati glumu, pokrete kamere...

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
naPerk777 kaže...

Pozdrav svima.

Gledam neki 55" TV do 7-8t kuna.

 

Trenutno sam se nekako odlučio za ovog:

 

https://www.sancta-domenica.hr/qled-tv-samsung-qe55q80ta-2020-uhd.html

 

Gledao sam i novi LG CX Oled ali on je 10000 kuna i nekako si nemogu opravdati izdvajanje toliko novca za TV.

 

Ima tko neki savjet da podjeli? Također da li je 55" dovoljno za dnevnu gdje se sjedi nekih 3 metra od TV-a (uzmite u obzir da je dosad na tom mjestu bio 32" TV :) )

 

Mogao bi si pratiti i BX ili B9 ovih dana ako te zanima OLED. Oba su na 8500 kn pa bi se moglo dogoditi da ti ulete u budžet. I Philipsov OLED 754 je bio oko 7600 zadnjih dana, sad vidim da je skočio opet.

4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Treba mi mali help, jos sam u dilemi za tv, reci cemo da je budjet fixan, sad sto uzeti 55" sa 4k/120hz hdmi 2.1 ili 65" 4k/60hz...udaljenost tva od tocke gledanja je 3-4m, nisam siguran hoce mi 55 bit mal ili 65 prevelik, kad gledam razliku uzivo u trgovini ne mogu dobiti nikakav dojam koliko bi to bilo kod mene iako sam gledao s te udaljenosti...namjena tva gledanje 4k filmova, vikend igranje ps5, opcenito multimedija...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
mali.kresho kaže...

Treba mi mali help, jos sam u dilemi za tv, reci cemo da je budjet fixan, sad sto uzeti 55" sa 4k/120hz hdmi 2.1 ili 65" 4k/60hz...udaljenost tva od tocke gledanja je 3-4m, nisam siguran hoce mi 55 bit mal ili 65 prevelik, kad gledam razliku uzivo u trgovini ne mogu dobiti nikakav dojam koliko bi to bilo kod mene iako sam gledao s te udaljenosti...namjena tva gledanje 4k filmova, vikend igranje ps5, opcenito multimedija...

 Ako ćeš gledati puno  4K materijala, onda bih na toj daljini obavezno išao na 65". A ako te baš šarafi PS5 na 120 Hz, onda bez 2.1 nema ništa. 55" i 4K su OK do nekih 2,5 m udaljenosti, stvarno možeš vidjeti razliku između 4K i FHD. Na većim udaljenostima od TV-a bi trebala biti i veća dijagonala. To ne znači da je 55" na 4-5 metara neupotrebljiv, ali ako nemaš oko sokolovo nećeš vidjeti, ajmo ih tako nazvati "4k detalje".

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice