Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.096.215
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nema popusta na novosti u Santa Domenica.. ukinuli su to... tako da ne možeoš po 6100 dobiti xf9005
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 17:57 (lugospod).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto misliš da su ukinuli taj popust. Pauziraj ad-block i imaš popup čim odeš na njihove stranice. Imaš i formular na ovom linku gdje još uvijek stoji "Prijavom na email listu uštedi 10% prilikom sljedeće online kupnje!".

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C9 je bio na akciji u SD prije par tjedana 9500 pa prema tome B9 nije nesto previse ni pao.

کτγℓع
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 19:53 (Duje2).
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav

zanima me vase misljenje i preporuka za TV ...LG SM8600 ili Sony KD-55XF9005, nebitan android (imam box), gleda se sa udaljenosti cca 3 m i manje više se gleda IPTV i ponekad se odigra PS4.

tnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 25.12.2019 20:17 (Furci).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

TV do max u kunu 4375kn, (ili 4450, kolko je limit za odbitak odmah PDVa?) Samsung 49" Q60/Q65 je najbolji izbor koliko vidim?

Gledao sam mrvicu TVove i zakljucio da dobar VA ipak ima solidan kontrast danas u odnosu na prosjecne plazme prije desetak godina.

EDIT: Ili za prakticki istu cijenu 55" RU8000 koji ima 120Hz ali gubi mrvicu svjetline (370 vs 430nit)? Cini mi se kao logicni kompromis jer ce tak i tak 99% vremena bit spojen PC pa automatski i eliminira 3-2 pulldown.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.12.2019 1:18 (8ax).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Zašto misliš da su ukinuli taj popust. Pauziraj ad-block i imaš popup čim odeš na njihove stranice. Imaš i formular na ovom linku gdje još uvijek stoji "Prijavom na email listu uštedi 10% prilikom sljedeće online kupnje!".

 

Imaš pravo. Ad-blocker je bio uzrok, ali plus još jedan detalj... ne daju dva popusta... na TV koji sam ja gledao moraš ukucati kupon koji je fiksan i napisan iznad tog uređaja - ergo na taj način ne možeš primijeniti kupon fiksni plus kupon za newsletter odnosno utopili su newsletter popust...

 

Ili i to griješim, pa je moguće nekako primijeniti dva kupona na SD webshopu?

 

 

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislim da dva nisu moguca. Najbolje ti je njih kontaktirat pa ces znat iz prve ruke
sent via S10e
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Popust vrijedi na akcijske cijene koje već nisu izražene sa nekim drugim postotkom i na sve druge artikle u košarici. Tako da se može kombinirati XF9005 za 6120kn, neki soundbar ili nešto drugo. Ta cijena je više nego dvostruko niža u odnosu na onu koju je platio netko kada je ovaj televizor tek došao u trgovine sredinom prošle godine ili dosta niže od 8500 kn na akciji koliko je koštao sredinom ove godine.

 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Popust vrijedi na akcijske cijene koje već nisu izražene sa nekim drugim postotkom i na sve druge artikle u košarici. Tako da se može kombinirati XF9005 za 6120kn, neki soundbar ili nešto drugo. Ta cijena je više nego dvostruko niža u odnosu na onu koju je platio netko kada je ovaj televizor tek došao u trgovine sredinom prošle godine ili dosta niže od 8500 kn na akciji koliko je koštao sredinom ove godine.

 tako gledano je onda i "previsoka u odnosu kakva ce biti za 6 mjeseci" :P

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Furci kaže...

Pozdrav

zanima me vase misljenje i preporuka za TV ...LG SM8600 ili Sony KD-55XF9005, nebitan android (imam box), gleda se sa udaljenosti cca 3 m i manje više se gleda IPTV i ponekad se odigra PS4.

tnx

 

Ja bi na tvom mjestu uzeo RU8002 Samsung jer odličan je za Gejming plus fenomenalan za Moving :D (Filmove).

 

Ja imam 65 inča i za 4 metra je savršen čak bi rekao da i za tri metra može ici 65-ica :)

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Neće biti za pola godine TV-a takve kvalitete za 4000kn. Mislim, da bar griješim, ali sumnjam
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja vjerovatno uzimam 55" RU8002 (privukla me 1440p120 opcija u tom cijenovnom rangu) pa javim utiske...
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Ja vjerovatno uzimam 55" RU8002 (privukla me 1440p120 opcija u tom cijenovnom rangu) pa javim utiske...

Imam 65" taj TV i čista perverzija, naravno da je OLED bolji, ali i dobrano skuplji, a za moje potrebe i više nego dobar, a crna je hebeno crna 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da je u pitanju samo crna bilo bi lako
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Popust vrijedi na akcijske cijene koje već nisu izražene sa nekim drugim postotkom i na sve druge artikle u košarici. Tako da se može kombinirati XF9005 za 6120kn, neki soundbar ili nešto drugo. Ta cijena je više nego dvostruko niža u odnosu na onu koju je platio netko kada je ovaj televizor tek došao u trgovine sredinom prošle godine ili dosta niže od 8500 kn na akciji koliko je koštao sredinom ove godine.

 

Znaci  trebalo bi uzet TV  +  nesto drugo da bi se dobio taj dodatni popust?  Jer je XF9005 tu vec izrazen na akcijskoj cijeni.

کτγℓع
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Akcijska cijena tog XF9005 u SD je 6.800 kn što je gotovo najniža akcijska cijena tog televizora po nabava.net. Sa 10% dodatnog popusta radi newslettera televizor te izađe 6.120 kn što je najniža cijena po kojoj je se on kod nas može kupiti. Do sada najniže je bilo 6.300 kn, plus ukoliko se ne varam sa samo dvije godine garancije. "Prijavom na email listu uštedi 10% prilikom sljedeće online kupnje!" je upravo to što piše. Svi artikli u košarici pa bio to jedan televizor ili 4 televizora, 8 pegli i 12 podloga za miša bez popusta ili sa već nekim popustom a koji NIJE izražen tako da za njega moraš upisati neki kod da bi dobio 5/10/20/30% popusta imat će 10% popusta.

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Samo da javim za SM8600 (vjerovatno se odnosi na cijelu SM8xxx seriju, odnosno na sve sa novim WebOS-om),

da sam rijesio "nemogucnost" streamanja sa NAS-a.

 

Imam ZyXEL NAS326 koji nema PLEX server, ali sam istrazio sta ima, te sam nasao Twonky Media Server koji podrzava DLNA 1.5,

te sam ga ukljucio i podesio Share mape, gdje su mi snimke, i mapu gdje su mi fotografije, i radi super.

 

TV prepoznaje NAS kao eksterni "PC HDD" uredjaj, i normalno se moze navigirati po mapama,

mogu pustiti snimke sa godisnjeg, i isto tako slide-show fotografija.

 

Skinuo sam testnu datoteku 4K HDR videa, i to vrti bez problema sa NAS-a.

NAS je spojen GLAN-om na AC WiFi AP, a TV preko 2.4GHz mreze na taj isti AP.

 

Sve gotovo "plug and play", radi fino. Jednom podeseno, indeksirao je sve mape,

i prati kad nesto novo backupiram na njega.

Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ukoliko nemaš drugih 2.4 GHz uređaja na toj mreži, isključi 2.4GHz budući radi kompatibilnosti prepolovljavaš maksimalnu propusnost kao što možeš vidjeti u ovoj i svim drugim recenzijama na sajtu. Taj televizor podržava 5 GHz mrežu. Kao što je error_666 napisao "Razlika je u maksimalnoj brzini koju mogu postići, na 2,4 GHz je bilo 85-90 Mbps, dok na ovom sa 5 GHz vidim 240 sto je btw i jedini mogući način za dobit preko 100 Mbps jer u televizorima nema gigabitnog LAN-a." Ovih 1200 ili više što proizvođači reklamiraju je realno 240 Mbps kao što se može vidjeti u ovoj D-Link DIR-842 recenziji.

 

Što se tiče videa 98% njih nema tih 100 Mb/s ili više zato jer je to po BluRay specifikaciji maksimalna brzina (128 megabita ukoliko se baš idemo držati knjige). Kraće peakove preko 10/100 mreže televizor će vjerojatno uspjeti sam ispeglati. USB 2(480 Mb/s)/3(5 Gb/s) i HDMI 2.0 (18 Gb/s) nemaju problema sa propusnošću. Koliko znam ne postoji program koji će ad-hoc reći koliki je peak bitrate nekog VBR (Variable BitRate) videa. Skineš MediaINFO (iako postoji portable verziju preporučam da se MediaInfo instalira u sistem zato jer se mnogi free i open-source programi oslanjaju upravo na ovaj program tako da se update programa radi samo na jednom mjestu) i PotPlayer. Pomoću MediaInfo se može vidjeti ABR (Average BitRate), dok se pomoću PotPlayera (stisneš TAB kada pokreneš video) ima real-time bitrate očitanje. Ukoliko zaista gledaš 100+ Mbps video 5 GHz WLAN, USB i HDMI su jedina rješenja.

 

Programa koji mogu streamati video preko mreže na PC platformi ima zaista dosta. Svaki MediaCenter (Kodi, MediaPortal, VLC, itd), video katalog (Collectorz, MediaMonkey, tinyMediaManager), specijalizirani DLNA softver što je fancy name ze UpNP (Emby, LG SmartShare, Mezzmo, PlayOn, Serviio, UMS), dosta video playera (PowerDVD, WinDVD, MPC), u posljednje vrijeme driveri za matične ploče ili video kartice, pa čak i Windowsi interno imaju mogućnost mrežnog streama. Isprobaš dvije-tri stvari pa vidiš što ti odgovara.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi evo već par dana muku mučim što odabrati za sestru. Imam situaciju da će se gledati iz kuta te željeni SONY 49XG9005 s VA panelom dolazi pod upitnik. Uzeo sam u obzir još LG 49SM8600 i 49SM9000 koji imaju IPS panel.

Na Rtingsu dosta specki idu u korist SONYa pa se pitam dali je uopće problematičan taj kut gledanja kako kaže lik u videu na linku ispod.

Ako ima itko kakav još prijedlog slobodno nek napiše.. Traži se max 49"(nisam uspio nagovorit veći) i cca 6500kn

 

 

 

10 Sony 49XG9005 VA panel
1 LG SM8600 IPS panel
1 LG SM9000 IPS panel
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 14:01 (cassiopean).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Leon4rdo 

 

Kao AP koristim Edimax EW-7478APC, koji ima Dual Band simultano, tako da mi brzina na 2.4Ghz frekvencijama ne pati,

a 5Ghz koristim samo za laptop, da smanjim "sum" ostalih ruoutera/AP-a u okolici.

 

A sam 2.4GHz ne mogu iskljuciti, jer mi se on i spaja na UPC Router, koji nema mogucnosti za Dual Band simultano (ograniceno sa UPC Firmwareom, jer sam uredjaj tvornicki ima DualBand),

a na njega je Edimax spojen u WISP modu sa 2.4GHz.

 

Meni je za TV tih 300Mbit preko 2.4GHz sa NAS-a sasvim dovoljno (za sad), a lako TV "prespojim" na 5GHz, ako ikad bude potrebe.

 

Mogucnost spajanja UPS Routera direktno mrezom na Edimax AP je na zalost nemoguce,

jer Coax 100/100 konektor imam samo u dnevnoj, i to je infrastruktura od UPC-a u zgradi (sad je UPC spojen sa T-Mobileom i zove se "Magenta", al isti vrag i dalje).

 

U spavacoj imam provedenu optiku od IKB-a (infratruktura u zgradi), al to nikad nije bas "zazivilo", jer su cjene interneta dvostruko skuplje,

ne postoji pravi "flat" (bar u to doba nije postojao), i ogranicenje njihove optike je 150/150, al dijeli se sa svim stanarima,

pa je moguce da padne na mizernih 28/28, sto je za mene jednostavno premalo, osobito ako placam duplo vise nego UPC.

 

Tako da za sada se ne mogu rijesiti niti UPC-a, niti 2.4GHz mreze, a i 5GHz je nakon jednog zida neupotrebljiv.

 

Sve u svemu, ovo za sada radi dobro - bez dodatnih komplikacija i zavrzlama. Ne zelim imati i PC i laptop i UPS i sve moguce

imati poukljuceno, samo da bi mogao imati Plex server ili neki drugi/treci/cetvrti - Twonky je jednostavan, radi Out of the Box,

i dolazi u punoj licenciranoj verziji na ZyXEL NAS-u.

 

Ako zelis da isprobam nekakav "zahtjevniji" video preko 2.4GHz, slobodno mi daj link za download datoteke,

pa cu je pushati na NAS i isprobati kako streama na TV preko 2.4GHz i 5GHz mreze. Ali u svakom slucaju,

moj 2.4GHz ne pati, kad radi u DualBand modu na AP-u. AC1200 to odradjuje bez frke.

 

cassiopean

 

Iskreno, VA panel je meni oku "ugodniji" od IPS-a, ali ono sto je mene odgurnulo od Sony i Philips modela, je bas Android TV OS.

Isprobao sam ga u Saturnu, i jako je trom, nekako nedovrsen. Meni nije pasao. Tu je recimo Tizen (Bada/MeGoo naslijednik) od Samsunga mnogo

brzi, ali neusporedivo stur naspram WebOS-u, kojeg je LG kupio i usavrsio savrseno za TV platformu.

 

Na zalost, kod LG-a nemas VA u tim serijama. Kupio sam si SM8600, bas taj 49", jer 50" mi je taman preknap i nebi se uklopio (mozda nekako na silu i bi).

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

SM9000 dobijes full-aray local dimming i 40W umjesto 20W zvucnike (a ti 20W su prilicno glasni, ali i dalje "tupi" bez bass-a, al takvi ce bti i 40W, jer ne mozes dobiti od plastike dubinu i boju, osobito ne u 3cm debljine).

SM8500 je isto kao i SM8600, samo nema kruzni stalak, nego dva para nogu (a na SM8600 su cak ostali i ulazi za vijke, da mozes staviti noge od SM8500, dakle skroz isti TV-i, samo u Firmwareu se drugacije zovu),

pa si vidi ako ti je negdje SM8500 dosta povoljniji od SM8600, onda ubodi njega.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 14:27 (Čitatelj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovdje imaš link na stranicu gdje kratki video clip ide do 400 Mbps.

7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajde super, budem skinuo taj Jellyfish od 400Mbit, pa cu isprobati kako radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
cassiopean kaže...

Ljudi evo već par dana muku mučim što odabrati za sestru. Imam situaciju da će se gledati iz kuta te željeni SONY 49XG9005 s VA panelom dolazi pod upitnik. Uzeo sam u obzir još LG 49SM8600 i 49SM9000 koji imaju IPS panel.

Na Rtingsu dosta specki idu u korist SONYapa se pitam dali je uopće problematičan taj kut gledanja kako kaže lik u videu na linku ispod.

Ako ima itko kakav još prijedlog slobodno nek napiše.. Traži se max 49"(nisam uspio nagovorit veći) i cca 6500kn

 

 

 

Ja uvijek preporučam VA LCD Panel, a razlog je jednostavan "neusporedivo viši kontrast+kvalitetnija ili crnija crna boja" u odnosu na isprani IPS LCD panel.

 

Sve napisano za PC monitore manje više vrjedi i za TV LCD panele to sigurno.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/koji-monitor-kupiti/156916.aspx?page=104&jumpto=4520670&sort=asc&view=flat

 

Svi bi htjeli gledat u OLED panel(preskupo), a tu je kontrast do plafona a crna boja je mrtvački crna itd.Pa kak onda VA panel nema prednost, ako je ovo žutilo neusporedivo bolje nego na IPS LCD panelu.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=254&jumpto=5291729&sort=asc&view=flat

 

Kaj se tiče dileme oko VA LCD panel kuteva gledanja, pa eto kak tu izgleda jedan "domači Vivax TV model".Prije deset godina VA LCD paneli fakat su imali loše kuteve gledanja, a danas eto ipak je tehnologija napredovala ili jeftini Vivax primjer za 2200kn.Dakle kratko i jasno uzmi Sony, jer ja i na Vivaxu fakat ne vidim nikakvih bitnih problema.

 

https://preporucamo.com/vivax-tv-40le77sm/2018/05/20/

 

 

 https://www.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=931&jumpto=6025124&sort=asc&view=flat

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2019 14:39 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa!

 

Da li se isplati uzest ovaj 55' TV?

https://www.emmezeta.hr/toshiba-55t6863dg-ultra-hd-led-tv-624920.html

 

Pozdrav,

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Leon4rdo kaže...

Ukoliko nemaš drugih 2.4 GHz uređaja na toj mreži, isključi 2.4GHz budući radi kompatibilnosti prepolovljavaš maksimalnu propusnost kao što možeš vidjeti u ovoj i svim drugim recenzijama na sajtu. Taj televizor podržava 5 GHz mrežu. Kao što je error_666 napisao "Razlika je u maksimalnoj brzini koju mogu postići, na 2,4 GHz je bilo 85-90 Mbps, dok na ovom sa 5 GHz vidim 240 sto je btw i jedini mogući način za dobit preko 100 Mbps jer u televizorima nema gigabitnog LAN-a." Ovih 1200 ili više što proizvođači reklamiraju je realno 240 Mbps kao što se može vidjeti u ovoj D-Link DIR-842 recenziji.

 

Što se tiče videa 98% njih nema tih 100 Mb/s ili više zato jer je to po BluRay specifikaciji maksimalna brzina (128 megabita ukoliko se baš idemo držati knjige). Kraće peakove preko 10/100 mreže televizor će vjerojatno uspjeti sam ispeglati. USB 2(480 Mb/s)/3(5 Gb/s) i HDMI 2.0 (18 Gb/s) nemaju problema sa propusnošću. Koliko znam ne postoji program koji će ad-hoc reći koliki je peak bitrate nekog VBR (Variable BitRate) videa. Skineš MediaINFO (iako postoji portable verziju preporučam da se MediaInfo instalira u sistem zato jer se mnogi free i open-source programi oslanjaju upravo na ovaj program tako da se update programa radi samo na jednom mjestu) i PotPlayer. Pomoću MediaInfo se može vidjeti ABR (Average BitRate), dok se pomoću PotPlayera (stisneš TAB kada pokreneš video) ima real-time bitrate očitanje. Ukoliko zaista gledaš 100+ Mbps video 5 GHz WLAN, USB i HDMI su jedina rješenja.

 

Programa koji mogu streamati video preko mreže na PC platformi ima zaista dosta. Svaki MediaCenter (Kodi, MediaPortal, VLC, itd), video katalog (Collectorz, MediaMonkey, tinyMediaManager), specijalizirani DLNA softver što je fancy name ze UpNP (Emby, LG SmartShare, Mezzmo, PlayOn, Serviio, UMS), dosta video playera (PowerDVD, WinDVD, MPC), u posljednje vrijeme driveri za matične ploče ili video kartice, pa čak i Windowsi interno imaju mogućnost mrežnog streama. Isprobaš dvije-tri stvari pa vidiš što ti odgovara.

Da , u pravu si , sve je  tako kako si i rekao ,  samo sto su ove brzine sto sam pominjao brzine konekcije  a ovo ide lokalno,  tako da kao sto sam prije napomenuo, 2.4 GHz mi je bio i vise nego dovoljan za bilo koji bitrate (isao je  i preko 100 Mbps po potrebi) . 

Ove cifre kojim se proizvodzaci razbacuju su miljama daleko od istine , evo npr za moj pise 1300 Mbps , a najveca brzina linka sto sam dosad vidio je bilo 500 Mbps sto je naravno punooo vise nego sto ce mi ikada trebati , jer najveci bitrate sto sam dosad vidio je bio oko 120 Mbps. Bas cu probat ovaj gigantski od 400 Mbps da vidim hoce li ga sazvakat bez problema :D 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
rambox kaže...
cassiopean kaže...

Ljudi evo već par dana muku mučim što odabrati za sestru. Imam situaciju da će se gledati iz kuta te željeni SONY 49XG9005 s VA panelom dolazi pod upitnik. Uzeo sam u obzir još LG 49SM8600 i 49SM9000 koji imaju IPS panel.

Na Rtingsu dosta specki idu u korist SONYapa se pitam dali je uopće problematičan taj kut gledanja kako kaže lik u videu na linku isp

Ja uvijek preporučam VA LCD Panel, a razlog je jednostavan "neusporedivo viši kontrast+kvalitetnija ili crnija crna boja" u odnosu na isprani IPS LCD panel.

 

Sve napisano za PC monitore manje više vrjedi i za TV LCD panele to sigurno.

 

 

 

VA monitori i dalje zaostaju u kvaliteti slike za VA televizorom...
I dalje imaju prednost IPS monitori nad VA

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...

 

VA monitori i dalje zaostaju u kvaliteti slike za VA televizorom...
I dalje imaju prednost IPS monitori nad VA

 jebeno objasnjeno i argumentirano, 10/10

4 godine
neaktivan
offline
Hisense H55U8B

Da li ima netko da je kupio ovaj TV? Zanima me first hand iskustvo oko njega, konkretno oko flickeringa koji mnogi na AVFORUM-u spominju..

tnx!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
8ax kaže...
Crt True Colors kaže...

 

VA monitori i dalje zaostaju u kvaliteti slike za VA televizorom...
I dalje imaju prednost IPS monitori nad VA

 jebeno objasnjeno i argumentirano, 10/10

 Bar sto se "ispranosti" slike tice, VA je ispraniji iz vise kuteva nego IPS te nativno ima losije boje (ako se ne koriste dodatni filteri i điđe sto kosta). Ja osobno mrzim promjenu slike kod manjeg pomicanja glave (jos od starih LCD monitora), a neki modeli vec zbog velicine imaju taj efekt i kod gledanja iz centra (kutevi i centar ekrana razliciti). Nije to strasno, ali pogledaj neki VA u normalnom okruzenju i vidjet ces da nije isto ispred i malo sastrane.

 

Mene osobno to smeta, ne volim takove promjene niti znati da su moguce, a posto ne volim ni da nije per-pixel preciznost (nakon 30 godina PC-a) idem direkt na OLED. Bitno je znati sto hoces tocno, gro ljudi ima taj "problem".

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 9:48 (Mad Ant).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice