Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.087.941
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Phobius kaže...

 

Lijep pozdrav.

 

Mene najviše zanima prikaz titlova u tamnoj sobi. Naime, TV najviše gledam u večernjim satima, filmove i serije. Da li se događaju blooming i promjena osvjetljenja prilikom prikaza titlova? Konkretno, da li to naruši kontrast na crnim trakama kod filmova, svaki put kod prikaza titlova? Ovo me posebno zanima kod HDR filmova. Ako bi se mogao postaviti i jedan kraći video ovog scenarija, bio bih mnogo zahvalan.

 

Hvala unaprijed! 

Iskreno, jučer sam samo puštao par 4K YT clipova i par FHD filmova koje sam imao na NAS-u. Čekam vikend da se malo više poigram. Blooming, kao ni promjenu osvjetljenja nisam primjetio za sada (gledao sam Gozillu koja je u nekim scenama dosta mračan film.

Rvat katolik!
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

Neki su na forumu bili u strahu, oslobodili se straha i sad su sretni sto su se predomislili. 

Koji to? 

Deckard
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BTW, ja sam popricao sa Davorom o XF9005 u redakciji, uz cigaretu smo nakratko prokomentirali XF i OLED i za njegov usecase je Sony bio taman, on je vec znao prednosti i mane. Dakle izbor mu je bio dobar/tocan pa si ga je ostavio stoga.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mile kaže...

https://www.ekupi.hr/LG-UHD-TV-50UM7450PLA-1416392.aspx

 

Uz plačanje maestrom ili mastercardom Zabe, znaci 3600, bi li to bio neki bb u tom segmentu? 

 Dobra cijena trenutno te taj model dođe sa Magic remoteom.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=50um7450

 

 https://www.benchmark.rs/tv/pristupacniji_lg_4k_tv_50um7500pla-1136

 

 http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 11:43 (Mad Ant).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok, može preporuka.

Tražim 55" za ured u kojem će se gledati uglavnom sportski sadržaj, putem IPTV lista.

Budžet je do 6500 kn.

Da li je bolje kupit TV bez androida pa ga nadogradit nekim android boxom ili je to tu negdje kad se sve zbroji i oduzme?
Eto, molim preporuke... za phillips sam vidio ove PUS7304, zanima me što se nudi od ostalih.

Hvala na preporukama :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kurjeoko kaže...

Bok, može preporuka.

Tražim 55" za ured u kojem će se gledati uglavnom sportski sadržaj, putem IPTV lista.

Budžet je do 6500 kn.

Da li je bolje kupit TV bez androida pa ga nadogradit nekim android boxom ili je to tu negdje kad se sve zbroji i oduzme?
Eto, molim preporuke... za phillips sam vidio ove PUS7304, zanima me što se nudi od ostalih.

Hvala na preporukama :)

 Da li ce se gledati uglavnom po danu/svjetlu sa sirim kutem gledanja (s obzirom da je ured u pitanju)?

 

Ako da onda IPS panel TV. Za sport bi bilo dobro i da je 120Hz.

 

Od LGa preporucam 55SM8500/8600, taman za te novce, razlika u njima je stalak sa jednom i dvije noge.

 

 https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8500PLA

 

 https://www.lg.com/hr/televizori/lg-55SM8600PLA

 

 

 https://www.nabava.net/search.php?q=55sm8500

 

https://www.nabava.net/search.php?q=55sm8600

 

 

http://hdtelevizija.com/wp-content/uploads/2019/05/LG_TV-LineUp_chart_2019.jpg

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 13:12 (Mad Ant).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MadAnt@ Mene bi ovo izluđivalo. C/p iz Davorove recenzije XF90005 :
''Primjerice, nakon što pozovemo “Action Menu”, izbornik u kojem u jednom kliku možemo aktivirati sliku u slici, isključiti ekran (korisno kad, primjerice, castamo glazbu s mrežnih servisa pa nemamo potrebu za gledanjem slike) i pristupiti postavkama slike i zvuka, te odaberemo postavke slike, samo učitavanje izbornika s postavkama traje fascinantnih desetak sekundi. Relativno je sporo i prebacivanje televizijskih kanala te prikazivanje trake za glasnoću. ''
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MadAnt@ Mene bi ovo izluđivalo. C/p iz Davorove recenzije XF90005 :
''Primjerice, nakon što pozovemo “Action Menu”, izbornik u kojem u jednom kliku možemo aktivirati sliku u slici, isključiti ekran (korisno kad, primjerice, castamo glazbu s mrežnih servisa pa nemamo potrebu za gledanjem slike) i pristupiti postavkama slike i zvuka, te odaberemo postavke slike, samo učitavanje izbornika s postavkama traje fascinantnih desetak sekundi. Relativno je sporo i prebacivanje televizijskih kanala te prikazivanje trake za glasnoću. ''

Nije u pitanju 10 sekundi nego 2 sekunde. To je meni koji jedini nešto više laga.

Rvat katolik!
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MadAnt@ Mene bi ovo izluđivalo. C/p iz Davorove recenzije XF90005 :
''Primjerice, nakon što pozovemo “Action Menu”, izbornik u kojem u jednom kliku možemo aktivirati sliku u slici, isključiti ekran (korisno kad, primjerice, castamo glazbu s mrežnih servisa pa nemamo potrebu za gledanjem slike) i pristupiti postavkama slike i zvuka, te odaberemo postavke slike, samo učitavanje izbornika s postavkama traje fascinantnih desetak sekundi. Relativno je sporo i prebacivanje televizijskih kanala te prikazivanje trake za glasnoću. ''

 I mene bi isto, zato i pikiram em OLED en nonAndroid. Ali on ima dovoljno uređaja da zamijeni OS uz sami PC. Nije da nije znao za taj "problem".

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MadAnt@ Mene bi ovo izluđivalo. C/p iz Davorove recenzije XF90005 :
''Primjerice, nakon što pozovemo “Action Menu”, izbornik u kojem u jednom kliku možemo aktivirati sliku u slici, isključiti ekran (korisno kad, primjerice, castamo glazbu s mrežnih servisa pa nemamo potrebu za gledanjem slike) i pristupiti postavkama slike i zvuka, te odaberemo postavke slike, samo učitavanje izbornika s postavkama traje fascinantnih desetak sekundi. Relativno je sporo i prebacivanje televizijskih kanala te prikazivanje trake za glasnoću. ''

 

Pisao sam vec o tome pa da ne pisem ponovo evo c/p:

 

"Iz vlastitog iskustva mogu reci da uopce nije tako strasno kao sto je npr. u BUGovoj recenziji.

 

Jedino kada sam primjetio tako dugo pokretanje izbornika itd. je odmah nakon restarta samog androida na TVu te prakticki uvijek kod koristenja glasovnih naredbi preko daljinskog. Kod ostalog uobicajenog koristenja radi sasvim ok, sigurno da moze brze i fluidnije ali uopce nije nesto sto mi predstavlja problem a inace sam osjetljiv na trzanja/stekanja/laganja.

 

Od aplikacija koristim tipa Netflix, HBO GO, YouTube itd i nikakvih problema takodjer nema."

 

A to je jos bilo na Androidu 7, sad je 8 gore i nesto je jos bolje nego tada. Dakle tipa sekundu-dvije umjesto 10 navedenih, sto koliko inace provedem po menijima meni ne predstavlja nikakav realan problem.

 

Tako da i dalje smatram da za neko svakodnevno koristenje su performanse OSa sasvim prihvatljive.

 

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Meni se čini da svi koji o lagu XF9005 pišu isti nisu probali u zivo, ili barem ne sa Oreom, već se vode recenzijama preko godinu dana starim. Čim sam TV kupio, ubacio Oreo unutra i stvarno ne znam o kakvom lagu je riječ, kakvih 10 sekundi, koji menu??? Apsolutno normalan response, unutar postavki sve bez laga, mijenjanje kanala i glasnoce bez laga i kao sto je gore receno, max 1-2 sek na otbaranju action menu-a. Toliko o tom famoznom XF9005 lagu.

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

XF9005 ...Kako vrti kodi,buildove,iptv liste....btw sta se misli o ovom tv...znam sve o philipsu i garfildu...cisto misljenje o samom tv...ima ambilight,dobra colaža,i najvaznije postolje se da vrtit 15 stupnjeva sto imam i sad na lg...cijena je isto dobra...sad kolko je dobar tv za sd sliku i iptv...drugo nebitno....

https://www.mall.hr/android-tv/philips-58pus7304-12-tv-prijemnik

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 11:44 (karlito13).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Osobno mislim da je samsung 50ru7402 bolji tv za iste novce

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kako da si instaliram aplikaciju hbo go na xf9005, hvala unaprijed
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
karlito13 kaže...

XF9005 ...Kako vrti kodi,buildove,iptv liste....btw sta se misli o ovom tv...znam sve o philipsu i garfildu...cisto misljenje o samom tv...ima ambilight,dobra colaža,i najvaznije postolje se da vrtit 15 stupnjeva sto imam i sad na lg...cijena je isto dobra...sad kolko je dobar tv za sd sliku i iptv...drugo nebitno....

https://www.mall.hr/android-tv/philips-58pus7304-12-tv-prijemnik

 

Imaš thread na avforums. Ljudi koji su ga kupili nisu baš oduševljeni. Što se tiče procesuiranja slike Philips nikada nije bio nešto problematičan, čak ni na nižim serijama, međutim spoj jeftinog VA panela i lošeg osvjetljenja nikako ne može dati sliku koja će nekoga ostaviti bez daha. U takvoj kombinaciji loše je i da ćeš sa relativno malim pomakom van centra dobiti dosta vidljivu degradaciju boja u usporedbi sa televizorima sa jačim osvjetljenjem.

 

14-08-2019
I've owned the 7304 50 Inch model for two weeks now. A few things:
  • The peak brightness is 350 nits, which is essentially the same as the 7303. I did not measure this myself, but a Dutch tech site clearly stated that they do in fact use the same panels as the 7303, but aim to 'get more out of it' using the updated P5 chip.
  • Due to the P5 chip, the colors look very good on this TV, i can indeed see an improvement over the 7303 there. Ovaj prekriženi dio više je stvar novijeg čipseta (MT5599) nego procesora.
  • Only the 50 and the 58 inch models have VA panels. Taj 58PUS7304 koji tebe zanima.
  • Android TV is meh, it's slow and unresponsive. Da nije rušenja ili problema koje ima čovjek ispod recimo da bi se na ovo dalo naviknuti posebno ukoliko istovremeno ne gledaš drugi televizor.
  • Micro dimming pro is not FALD. Vratio je ovaj televizor i uzeo XF900 koji je ipak klasu-dvije iznad tako da nije neka usporedba.

Would i recommend this TV?

If you're strictly looking for a strong SDR picture, yes. Ambilight is a great feature, the colors pop and the screen delivers a very crisp image.
As for the HDR, the colors look suprisingly good, but it won't come as a suprise that its mediocre peak brightness is the real bottleneck here. I'd still rate it a bit higher than the Samsung 7400 series though.
Android TV is just a letdown, in fact, many 7304's have been returned in the past few weeks due to issues with the system, so i would not recommend picking up this TV at the moment.
15-08-2019
I've had this TV for 3 weeks and it is in my view a poor product. And what a shame as it has a few cool features, ambilight mainly. My screen has some light bleed that makes watching anything in a letterbox very annoying. The screen is not at all bright either.

My TV crashes repeatedly when just watching TV. A few times a night just watching something and the TV restarts. The basic function of a TV is something it seems to struggle with. When it restarts about 80% of the time it cannot connect to WiFi.

I have no sound from the built in apps most of the time. The recent update is meant to fix that but since installing it I have still observed the same issue. I find the Netflix app simply doesn't work. Most of the time it cant play anything. Android TV is in my view total trash.

And then the final straw for me was this morning when for the third time since owning this TV it would not switch off and had to be switched off at the mains.

I have spoken to Philips who told me the light bleed is "within spec". I've never had a TV with light bleed of any level before. I've also never had a TV where the screen and the frame don't meet at the edges. It feels like a build quality issue to me. They don't know how to fix the other issues and having spent a few hours trying to fix it, I give up.

 

PS. Vezano za probleme sa softverom. U trenutku kada određena serija izađe na tržište svaki proizvođač u pripremi ima najmanje dvije sljedeće generacije proizvoda. Android 9 je službeno izašao prije nešto više od 1 godine. Proizvođač kojemu je taj OS osnova jednostavno mora imati (ili platiti) nekoga na XDA Developers koji će još dok određena verzija nije vani imati koncept kako bi to trebalo izgledati na tvom televizoru. Uz par mjeseci za dotjeravanja Philips i ostali su već početkom godine za CES 2019 trebli imati produkcijske primjerke i dva do tri mjeseca kasnije proizvod na tržištu. No ove godine svi proizvođači koji imaju android na svojim televizorima (Grundig, Hisense, OnePlus, Philips, Sharp, Sony, TCL, Vivax, Xiaomi) ili su odlučili izaći sa starijom verzijom softvera ili su došli u trgovine mjesec-dva kasnije nego što je to uobičajeno. No to je razumljivo, jednako kao i Microsoft kada je prelazio od single tasking DOS-a na Windowse, prelazak Androida na split-screen i u budućnosti multi-screen multitasking trebat će nešto vremena. Sony se je tu koliko vidim sasvim dobro snašao barem što se tiče single-taskinga budući da izgleda da sve radi nešto brže nego ranije, ostali proizvođači tako-tako. Razvojni tim koji radi na softveru za Philips sa Pie je zaista probio rokove, no s druge strane neki drugi proizvođači vezano za devetku zasada imaju samo obećanja. Ipak, sudeći po softverskim problemima Philips televizori, koji skoro da nisu ni izašli ove godine, koliko vidim gotovo su u alfa statusu što se tiče softvera.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 8:48 (Leon4rdo).
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U novom BUG-u Šustićeva recenzija LG OLED C9 i glavni nedostatak agresivni ABL tj. vidljivo ''disanje'' slike kod bijelog sadržaja ( titlovi) .
U video recenziji HD Televizije Darco kaže da je najveći plus, u odnosu na prošlogidišnje modele, to da su kod C9 riješili problem sa agresivnim ABL-om !!!
Cijenim i poštujem obojicu, tako da čovjek stvarno ne zna što da misli ???
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
U novom BUG-u Šustićeva recenzija LG OLED C9 i glavni nedostatak agresivni ABL tj. vidljivo ''disanje'' slike kod bijelog sadržaja ( titlovi) .
U video recenziji HD Televizije Darco kaže da je najveći plus, u odnosu na prošlogidišnje modele, to da su kod C9 riješili problem sa agresivnim ABL-om !!!
Cijenim i poštujem obojicu, tako da čovjek stvarno ne zna što da misli ???

 Ne bih znao jer nisam citao Bug recenziju, ali i na C8 su rijesavali softverski ABL. Nekako sumnjam da su ponovili...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mad Ant kaže...
stipest kaže...
U novom BUG-u Šustićeva recenzija LG OLED C9 i glavni nedostatak agresivni ABL tj. vidljivo ''disanje'' slike kod bijelog sadržaja ( titlovi) .
U video recenziji HD Televizije Darco kaže da je najveći plus, u odnosu na prošlogidišnje modele, to da su kod C9 riješili problem sa agresivnim ABL-om !!!
Cijenim i poštujem obojicu, tako da čovjek stvarno ne zna što da misli ???

 Ne bih znao jer nisam citao Bug recenziju, ali i na C8 su rijesavali softverski ABL. Nekako sumnjam da su ponovili...

 Ja sam ga dobio jučer kao pretplatnik. Znam da su na C8 to riješili frimwareom. Čak mislim da je HDTV test pisao LG-u za taj problem i da su onda to riješili. Zato mi i je čudna ova Šustićava konstatacija u recenziji. Darco je to čak i na videu pokazao da nema nikakvog ''disanja'' slike.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.8.2019 23:12 (stipest).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da se ti minusi kod oled recenzija automatski stave jer svaki oled ima ABL i potpuno bijela slika bude oko 150 nits.

Mora se besto staviti pod minus.

Druga stvar koliko se to stvarno primjeti kod gledanja.

C8 je imao taj "bug" da se vidjelo kad ABL odradi , ali to su pokrpali i nakon toga nikad nisam primjetio ABL niti mi to predstavlja ikakav problem.

Na kraju 150 nits je zapravo vrlo svijetla slika .  I kao sto sam vec prije pisao skala je logaritmaska pa npr razlika izmedu 100 i 1000 nits nije 10x nego samo 2x

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim savjet oko kupnje, dvoumim se oko:

LG558600 i Sony kd55 fx 9500

 

Malo sam izluđen, ovaj lg je novi model a Sonya 9005 svi hvale.

Ako netko ima iskustva oko usporedbe neka da svijet. Tv bi sluzio za gledanje programa, i koristetnje aplikacija i broswera za online gledanje filmova

Hvala.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 10:29 (Rayban1).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rayban1 kaže...

Molim savjet oko kupnje, dvoumim se oko:

LG558600 i Sony kd55 fx 9500

 

Malo sam izluđen, ovaj lg je novi model a Sonya 9005 svi hvale.

Ako netko ima iskustva oko usporedbe neka da svijet. Tv bi sluzio za gledanje programa, i koristetnje aplikacija i broswera za online gledanje filmova

Hvala.

 ta dva televizora jednostavno nisu u istoj klasi...

ako imaš novaca svakako Sony XF ane FX ...iako me malo čudi ta cijena... 

mislim da je TNakir kupio taj sony tv po dosta nižoj cijeni....pogledaj par stranica ispred..

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da , evo nasao po 8200 u svijet medije

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 11:29 (Rayban1).
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Prodano sve u St
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, ja sam ugrabio zadnjeg zapakiranog za 7700 u elipsa u st.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/samsung-ue55nu8002txxh/?gclid=EAIaIQobChMIwbqo0Zyv5AIVk7B7Ch0c-A5MEAEYASABEgLG6vD_BwE

 

Može li se za 5300 kupiti nešto bolje?

Platio bih i više ako je dobar omjer uloženo dobiveno

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dok god LG forsira IPS u lcd domeni bit ce u zaostatku kvalitetom slike,kontrast je u konacnici najbitnija stavka za kvalitetnu sliku.

Da idem na lcd samo i iskljucivo VA bez obzira na uzak kut gledanja....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel Sony XF9005 bolji od Samsunga Q70R i Q80R ? Mislim da je dosta jeftiniji od Q80R.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Iskreno, mislim da su sve te razlike vecini korisnika neprimjetne. Tih par postotaka razlike je cisto izdrkavanje. Kupi ono sa duzom garancijom i to je to.

Rvat katolik!
 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Tu si u pravu. Al koji je bolji ? :D

 

Ma kontam zbog onih zona koliko koji ima i dal QLED daje jace boje kad se gleda priroda i dokumentarci sto najvise volim gledat da izgleda dobro. Isto refleksija dal je bolja kod Sony ili Sammy. 

 

Ja imam problem u trgovini vidjet da je OLED bolja slika nego QLED Q80R. Meni zbog jacih boja mocnije djeluje Samsung al opet te kricave nijanse se kod kuce ne gledaju ni 1%. 

 

Bio sam davnih godina i za plazme jer su kao top za sliku a od pocetka su bile pretamne i LCDi iz tih godina su i tad i dan danas davali svjetliju sliku, moja plazma Samsung E450 mislim da je se danas po danu skoro ne moze ni gledat koliko je tamna.

 

Zato se bojim da bi i OLED mogao biti slicna stvar kao plazma nekad za nas nefanatike; mogucnost burn ina, slabija osvjetljenost nego QLED a kvaliteta slike u svim sadrzaja 99,9% ista tj. 99,9% ljudi ne vidi razliku i dal je crna crna.

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice