Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.523
|
čitano: 15.088.112
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Treba mi neki TV do 3200 kn max, full HD, SZO veca dijagonala to bolje.

Hvala.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 21:32 (KiX777).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mucamica kaže...

Molim one koji znaju više o tv-ima da me rješe dileme između:

1.Samsung UE40H6200 T2

2.LG42LB650V

 

Pogotovo ako netko ima koji od ovih televizora neka mi pomogne da se odlučim. Hvala!

 

Zar nitko nema koji od ovih televizora??

 

Samo Canon priznam
14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mucamica kaže...
mucamica kaže...

Molim one koji znaju više o tv-ima da me rješe dileme između:

1.Samsung UE40H6200 T2

2.LG42LB650V

 

Pogotovo ako netko ima koji od ovih televizora neka mi pomogne da se odlučim. Hvala!

 

Zar nitko nema koji od ovih televizora??

 

Zar nitko????

 

 

Samo Canon priznam
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

A da procitas par strana vec sam napisao par puta, Samsung VA panel znači bolji kontrast manji kut bolji za nočno gledajne iz fiksirane pozicije, LG suprotno znači bolji kut gledanja majni kontrast bolji za dnevi boravak i dnevno gledanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav,

Trebao bi preporuku nekog jako povoljnog, a kvalitetnog TV. TV bi uzeo na rate. Pošto ću TV stavljati u sobu i spajati s pc dovoljan bi mi bio rezolucije 1360*768

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mucamica kaže...

Molim one koji znaju više o tv-ima da me rješe dileme između:

1.Samsung UE40H6200 T2

2.LG42LB650V

 

Pogotovo ako netko ima koji od ovih televizora neka mi pomogne da se odlučim. Hvala!

 Imam ovaj LG , pitaj što te zanima

14 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Zanima me dali si zadovoljan slikom,zatim me živo zanima dali taj tv može SNIMATI na prenosni tvrdi disk (Transced 500GB USB 2.0) Znaš ono ,najbolji filmovi su u pola noći,a sutra treba na posao,pa bi ga gledao onda kad mi paše. Dali imaš kakvih zamjerki,tj.što misliš da bi po tebi trebalo biti bolje na njemu. Hvala.

Samo Canon priznam
10 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mucamica kaže...

Zanima me dali si zadovoljan slikom,zatim me živo zanima dali taj tv može SNIMATI na prenosni tvrdi disk (Transced 500GB USB 2.0) Znaš ono ,najbolji filmovi su u pola noći,a sutra treba na posao,pa bi ga gledao onda kad mi paše. Dali imaš kakvih zamjerki,tj.što misliš da bi po tebi trebalo biti bolje na njemu. Hvala.

 Može snimat na sve diskove, osobno probao u firmi. Slika je fantastična, nema zamućenja u brzim scenama....

Smart tv isto odličan, nemam zamjerke

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 23:08 (eXtreme69).
12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

S TVom sam zadovoljan , generalno nemam nekih većih zamjerki , ima snimanje koje si pitao ( Time Machine opcija ).....

 

prednosti :

-dobar SD s digitalne , HD odličan i nema zamućenja nikakvih , BRRipovi sa neta da ne govorim

-3D jako dobar ,

-dobar media player , čita sve moguće i nemoguće, osim ovog najnovijeg H265 kodeka  , titlove unutarnje i vanjske ( vanjski moraju biti identični s nazivom filma )

-SMART dobar , ima dosta aplikacija i poprilično fluidno sve radi 

 

mane :

-mada meni nije važno , ali nekima  jeste , ugrađeni web pretraživač nema flash podršku u ovoj seriji ( nejasan potez LGa mnogima )

-slabija crna u potpunom mraku , po danu jako dobro

- ne dolazi magic remote u paketu , ja sam ga dokupio posebno ( ima app za  Android koja ga može zamjeniti )  a klasični upravljač poprilično nespretan za naprednije opcije TVa

 

 

 

to su neke najbitnije stvari , ako te još što zanima slobodno pitaj

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 3:03 (error_666).
9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ponavljam moju poruku pošto nitko ne odgovara na nju.

Pozdrav,

Trebao bi preporuku nekog jako povoljnog, a kvalitetnog TV. TV bi uzeo na rate. Pošto ću TV stavljati u sobu i spajati s pc dovoljan bi mi bio rezolucije 1360*768

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Memhis kaže...

Kupujem tv za dnevni boravak, udaljenost gledanja cca 3m. Smart opcije, 3d, igre i sl. je nebitno, gledat će se pretežito hrvatska televizija i filmovi preko usb-a ili nekog media centra u budućnosti. Budžet 4000-5000kn.

Dvoumim se između PANASONIC TX-48AS640E i SAMSUNG UE48H6400. Može koji komentar upućenijih? Ili prijedlog nečeg trećeg? Također, da li isplati dati 1000kn više za SAMSUNG UE48H6500?

Unaprijed hvala na komentarima.

Greška, nisam vidio poruku ispod.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 21:49 (mrki_tua).
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Rocker747 kaže...

Ponavljam moju poruku pošto nitko ne odgovara na nju.

Pozdrav,

Trebao bi preporuku nekog jako povoljnog, a kvalitetnog TV. TV bi uzeo na rate. Pošto ću TV stavljati u sobu i spajati s pc dovoljan bi mi bio rezolucije 1360*768

 Svašta, pa valjda si mogao zaključiti zašto, ako je tako dođeš u npr. Elipsa i pitaš koja je najjeftinija TV i kupiš je.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
15 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav! U nedoumici sam već par dana koji TV za dnevni odabrati. Naime, veličina prostorije je 5x5x2.5 (d-š-v) i na raspolaganju imam budžet od recimo 7000kn (100-200-300 više mi ne igra značajnu ulogu, može proći). Veličina dijagonale koja me zanima je 140cm (može proći i 127 ako baš nema ništa ok od 140cm za tu cijenu). Gledao sam svakakve modele od Samsung-a, Sony-a, LG-a, Panasonic-a... i totalno sam izgubljen.

 

Još jedna stvar koja me zanima - Isplati li se uopće kupovati 4K (tj. UHD) TV trenutno za cijenu do 7000-8000kn ili jednostavno kupiti FHD model bolje kvalitete? Kakav je upscaling SD sadržaja (HRT/RTL, DVB-T programi općenito kod nas) na UHD TV-u, je li gledljivo uopće?

 

Zanimao bi me i neki dobar jeftin soundbar uz TV - do 1500kn.

 

Stvarno bi volio da mi netko tko ima iskustva iz prve ruke odgovori jer od silnog googlanja nisam siguran više u ništa.

 

Puno hvala na pomoći, unaprijed

 

EDIT: Gledati će se s udaljenosti od otprilike 3m (kauč), biti će na wall mountu.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 8:37 (mrsmith).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ne isplati ti se kupovati UHD jer nema sadržaja za to, mislim da je to bacanje para.

Takodjer na udaljenost od 3m sve ispod 140 ne dolazi u obzir, a pogotovo za filmove mislim da je što veće to bolje, još kad se slika izreže zbog kino formata.

Druga stvar je ako ćeš TV držati na zidu onda izbaci iz formule Samsung, čitao sam dosta negativnih iskustava zbog lošije izrade kako se prilikom montiranja na zid zna javljat probijanje panela.

Takodjer ako ti je bitno skaliranje SD signala izbaci i Philips, iako se dosta popravio u tome osjetno je lošiji od konkurencije u skaliranju SD signala.

Moje preporuke od bolje prema goroj (da ne pišem zbog čega i sl.):

1. Sony 55 W805BBAE 7000 kn u eDigital

2. Panasonic 55 AS640E 6500 kn u Elipsa

3. LG 55 LB 730V 6763 u eDigital

 

Prvo možda bi trebalo provjeriti za garanciju tko u eDigital to zaprima, vjerujem da imaju servis na području RH, al su zaista dosta povoljniji od nas, recimo LG je 1400 kn jeftiniji nego u Sana Domenice.

 

 

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mrki_tua kaže...

Ne isplati ti se kupovati UHD jer nema sadržaja za to, mislim da je to bacanje para.

Takodjer na udaljenost od 3m sve ispod 140 ne dolazi u obzir, a pogotovo za filmove mislim da je što veće to bolje, još kad se slika izreže zbog kino formata.

Druga stvar je ako ćeš TV držati na zidu onda izbaci iz formule Samsung, čitao sam dosta negativnih iskustava zbog lošije izrade kako se prilikom montiranja na zid zna javljat probijanje panela.

Takodjer ako ti je bitno skaliranje SD signala izbaci i Philips, iako se dosta popravio u tome osjetno je lošiji od konkurencije u skaliranju SD signala.

Moje preporuke od bolje prema goroj (da ne pišem zbog čega i sl.):

1. Sony 55 W805BBAE 7000 kn u eDigital

2. Panasonic 55 AS640E 6500 kn u Elipsa

3. LG 55 LB 730V 6763 u eDigital

Najljepša ti hvala na odgovoru. Da, tako sam i mislio - izgleda da ću ipak na FHD ostati. Nisam znao to za Samsung i zidne nosače (a nekako sam njega preferirao).. hmm. Sad kad gledam ovu listu ovaj Panasonic je dobio stvarno odlične ocjene, a pošto mi ED definitivno ne ulijeva povjerenje kao prodavač ni sada ni ikada prije (nešto sam i načuo da propadaju) mislim da ću u Elipsu odabrati jedan od modela.

Moj Portfolio: http://3docean.net/user/tomislavn -- twitch.tv/Gaapster -- Origin: MrSmith_Cro -- Steam: MRSmith
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mrki_tua kaže...

Ne isplati ti se kupovati UHD jer nema sadržaja za to, mislim da je to bacanje para.

Takodjer na udaljenost od 3m sve ispod 140 ne dolazi u obzir, a pogotovo za filmove mislim da je što veće to bolje, još kad se slika izreže zbog kino formata.

Druga stvar je ako ćeš TV držati na zidu onda izbaci iz formule Samsung, čitao sam dosta negativnih iskustava zbog lošije izrade kako se prilikom montiranja na zid zna javljat probijanje panela.

Takodjer ako ti je bitno skaliranje SD signala izbaci i Philips, iako se dosta popravio u tome osjetno je lošiji od konkurencije u skaliranju SD signala.

Moje preporuke od bolje prema goroj (da ne pišem zbog čega i sl.):

1. Sony 55 W805BBAE 7000 kn u eDigital

2. Panasonic 55 AS640E 6500 kn u Elipsa

3. LG 55 LB 730V 6763 u eDigital

 

Prvo možda bi trebalo provjeriti za garanciju tko u eDigital to zaprima, vjerujem da imaju servis na području RH, al su zaista dosta povoljniji od nas, recimo LG je 1400 kn jeftiniji nego u Sana Domenice.

 

 

 Stvarno Samsung ima problema sa monitranjem na zid? Inače svuda čujem da je današnji sony lošiji od samsunga, u istom cjenovnom razredu.

Ja sam prije 3 tjedna kupio samsung 4k tv iako nema baš nešto 4k materijala osim youtube-a, netflixa (koji kod nas i nije službeno podržan). TV kupujem cca svakih 5 godina, za to vrijeme će se valjda i pojaviti više materijala.

 

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 11:51 (Ezio).
11 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Kaj se tice procesiranja SD signala tu su Pani i Sony bolji od LG-a i Samsunga.

 

Samsung H6400 ima dosta bolji smart, media player koji cita pored sveg zivog i H265 codec, bolje sucelje, izvrstan smart daljinac i dosta konektora HDMI i USB.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja se ispričavam na onakvom posto malo sam prebrzo reagirao. Znači došlo je do promjene. Uzeo bi TV do 3000/3100/3200kn. Znači najbolje što se za taj novac može dobiti(znači samo se držite cifre)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Ezio kaže...
mrki_tua kaže...

Ne isplati ti se kupovati UHD jer nema sadržaja za to, mislim da je to bacanje para.

Takodjer na udaljenost od 3m sve ispod 140 ne dolazi u obzir, a pogotovo za filmove mislim da je što veće to bolje, još kad se slika izreže zbog kino formata.

Druga stvar je ako ćeš TV držati na zidu onda izbaci iz formule Samsung, čitao sam dosta negativnih iskustava zbog lošije izrade kako se prilikom montiranja na zid zna javljat probijanje panela.

Takodjer ako ti je bitno skaliranje SD signala izbaci i Philips, iako se dosta popravio u tome osjetno je lošiji od konkurencije u skaliranju SD signala.

Moje preporuke od bolje prema goroj (da ne pišem zbog čega i sl.):

1. Sony 55 W805BBAE 7000 kn u eDigital

2. Panasonic 55 AS640E 6500 kn u Elipsa

3. LG 55 LB 730V 6763 u eDigital

 

Prvo možda bi trebalo provjeriti za garanciju tko u eDigital to zaprima, vjerujem da imaju servis na području RH, al su zaista dosta povoljniji od nas, recimo LG je 1400 kn jeftiniji nego u Sana Domenice.

 

 

 Stvarno Samsung ima problema sa monitranjem na zid? Inače svuda čujem da je današnji sony lošiji od samsunga, u istom cjenovnom razredu.

Ja sam prije 3 tjedna kupio samsung 4k tv iako nema baš nešto 4k materijala osim youtube-a, netflixa (koji kod nas i nije službeno podržan). TV kupujem cca svakih 5 godina, za to vrijeme će se valjda i pojaviti više materijala.

 

 U istom cjenovnom razredu možda Samsung nudi bolju sliku, ali samo u nižem-srednjem segmentu, doduše što se tiče materijala izrade TV, uvijanje i rupice, slično ima i Philips čak i na najskupljim modelima, rizik sa panelima, npr. Samsung ima bar 4 vrste panela u modelu koji sam ja gledao za kupiti i slično. To je velika lutrija i rizik što ćeš dobiti. Osobno sam prevrnuo sve televizije prije kupovine i odlučio se za dizajnerski najružniju televiziju, ali slikom perfektnu, Panasonic.

Sony mi je bio vrh, ali mrvicu preskup.

I što se tiče smart mogućnosti nijedan TV dostupan na tržištu neće zadovoljiti nekoga iole tko ima jači smartphone ili solidan laptop/pc, jer je to sve usko i sporo.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
12 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Treba mi TV do 3100 kn max. Poželjan sto veci ekran.

29.11.2010= Barcelona-Real Madrid 5:0
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...

Kaj se tice procesiranja SD signala tu su Pani i Sony bolji od LG-a i Samsunga.

 

Samsung H6400 ima dosta bolji smart, media player koji cita pored sveg zivog i H265 codec, bolje sucelje, izvrstan smart daljinac i dosta konektora HDMI i USB.

 

 

 S prvim se slažem, al s drugim i ne baš, mada je magic remote od Samsunga bolji, ipak je i Panasonicov drugi upravljač osjetljiv na dodir ok, mada ima aplikacija za mobitel koje ih sve izbace iz rada.

Takodjer Samsung nema DVB T2 tuner, što je veliki minus u mojim očima, doduše kod Panasonica ne dobiješ 3D naočale.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
11 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.6.2015 14:36 (roby27).
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 Svakako uzet ovaj sa T2 jer će, po mojim saznanjima, za koju godinu biti neophodan za gledanje programa.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
10 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
KiX777 kaže...

Treba mi TV do 3100 kn max. Poželjan sto veci ekran.

 To ti je najbolje pitat u trgovini, moja preporuka Elipso i Santa Domenica te eventualno Emmezetta ako je šta na akciji.

Postoje samo dvije beskonačne stvari: svemir i ljudska glupost, ali za svemir baš nisam potpuno siguran. (Albert Einstein)
11 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
KiX777 kaže...

Treba mi TV do 3100 kn max. Poželjan sto veci ekran.

 ako kojim slucajem jos nađeš sony 40w605b ili malo prije gore sam spomenuo samsung 40h5500 t2

9 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

 puno hvala

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Koji je best buy tv-a od 1000 do 15000 kn?
nisam pio 9 mjeseci, a onda sam se rodio
11 godina
online
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

mislis 1500kn???

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice