Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.996
|
čitano: 14.540.985
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mrki98 kaže...

Pozdrav svima,

 

Mene zanima ako bi netko mogao preporucit 40" best buy do 4000kn. Recimo da bi bitno bilo da ima dobru sliku i player...

 

Hvala

 

p.s. mozda se malo ponavljam, al na drugoj temi, koja niti nije moja, se nitko nije javio, a ova bi izgleda trebala bit prava...

EH6030 sa pravih 100Hz interpolacijom pokreta i izvrsnim kontrastom ili R470 ali lošijim playerom od Samsunga

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
chaselol kaže...
David87 kaže...

Najmeravamo kupiti neki rabljeni TV star do max godinu dana, 42" do 2500kn, pa me zanima kaj je bolje uzet, LCD, LED ili plazmu i koje modele bi mi preporučili?

 

Hvala!

Plazmu nikako, LED bih zaobisao, jer niko ne zna koliki im je radni vijek i to je dobro poznato. Moja preporuka je Philips LCD full HD, za 3k kuna mozes sigurno naci NOV, jer je najjeftiniji na trzistu trenutno.

Zasto bi Led zaobisao? Mislim LCD je "ustvari" LED i obrnuto, razlika je skoro minimalna. A i ovde ima lepo objasnjenje http://www.howstuffworks.com/difference-between-lcd-and-led.htm

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
mrki98 kaže...

Pozdrav svima,

 

Mene zanima ako bi netko mogao preporucit 40" best buy do 4000kn. Recimo da bi bitno bilo da ima dobru sliku i player...

 

Hvala

 

p.s. mozda se malo ponavljam, al na drugoj temi, koja niti nije moja, se nitko nije javio, a ova bi izgleda trebala bit prava...

EH6030 sa pravih 100Hz interpolacijom pokreta i izvrsnim kontrastom ili R470 ali lošijim playerom od Samsunga

R470 ima jednako dobru sliku ko i EH6030? Koliko je to losiji player? Sta kazete na http://www.technomarket.hr/products/09117519/samsung-ue-40eh5450

12 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
chaselol kaže...

Plazmu nikako, LED bih zaobisao, jer niko ne zna koliki im je radni vijek i to je dobro poznato. Moja preporuka je Philips LCD full HD, za 3k kuna mozes sigurno naci NOV, jer je najjeftiniji na trzistu trenutno.

 

 

hahahahaha

 

samo radi takvih kao sto si ti citam forume, iskreno se nasmijem ako nista drugo {#}

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
C3c1l kaže...

 

hahahahaha

 

samo radi takvih kao sto si ti citam forume, iskreno se nasmijem ako nista drugo {#}

Na takve postove bi se najbolje bilo ne obazirat.

Ali s druge strane, moramo, jer će netko pomislit da je savjet dobar.

Nažalost, pratim malo šta ljudi pišu, a i dotični, i vidim kolko nebuloza ima da to nisu istine.

 

Dovoljno je samo pročitat rečenicu i ostaneš bez teksta.

Čovjek ne može ni povjerovat da toliko pizxarija stane u istu rečenicu, dok je ustvari ne pročita.

 

A za kraj, još ti kaže da je dobar u tom području i da ima neke primjerke doma {#}.

I šta onda nekakav laik, koji se tek priključio forumu, može protumačit iz navedenog?

 

Uglavnom, šteta za forum da je previše članova koji mlataraju u prazno.

13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Čini li vam se ova plazma kao best buy za 4.000kn?

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
kuleee kaže...

Čini li vam se ova plazma kao best buy za 4.000kn?

 

 znam da nije najbolji rewiev ali to sam ti našao, ali ti ju moraš gledati i tražiti i druge usporedbe za tu cijenu, ali cijena je povoljna za tu velićinu.

Poželjno je stisnuti HVALA
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Evo review na engleskom za tu seriju...

Planiram kupiti TV kroz mjesec-dva, a namjena je:

 

  • spajanje na komp u svrhu gledanja filmova i serija - 95% vremena
  • regularni TV program - 5% vremena
prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2013 21:29 (kuleee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
mrki98 kaže...
roby27 kaže...
mrki98 kaže...

Pozdrav svima,

 

Mene zanima ako bi netko mogao preporucit 40" best buy do 4000kn. Recimo da bi bitno bilo da ima dobru sliku i player...

 

Hvala

 

p.s. mozda se malo ponavljam, al na drugoj temi, koja niti nije moja, se nitko nije javio, a ova bi izgleda trebala bit prava...

EH6030 sa pravih 100Hz interpolacijom pokreta i izvrsnim kontrastom ili R470 ali lošijim playerom od Samsunga

R470 ima jednako dobru sliku ko i EH6030? Koliko je to losiji player? Sta kazete na http://www.technomarket.hr/products/09117519/samsung-ue-40eh5450

Da u rangu je sa eh6030, player je bolji na samsungu jer čita mkv, a ovaj u TM je 50Hz tako da češ imati mutnu sliku pri brzim pokretima. 

13 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
kuleee kaže...

Čini li vam se ova plazma kao best buy za 4.000kn?

 

Ja bih rekao da jest...

UT50 je super telka, za te pare nemaš kaj puno razmišljat.

12 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
roby27 kaže...
mrki98 kaže...
roby27 kaže...

Da u rangu je sa eh6030, player je bolji na samsungu jer čita mkv, a ovaj u TM je 50Hz tako da češ imati mutnu sliku pri brzim pokretima. 

A sto kazete na 42LS570 i 42lm620s

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.5.2013 13:19 (mrki98).
14 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
možda je već bilo pitanje ali zna li netko hoće li doći do promjene cijena u bilo kojem smjeru nakon 1.7.?
planiram uzeti telku a ne znam je li pametno čekati
hvala unaprijed
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Pozdrav. ovak terba preporuku za neki led tv do 3500kn da je nekih 90-95cm i da ima vise od 100hz ako takav uopce postoji. koji ducani u gradu Zagrebu su najjeftiniji za televizore?

 

stavio bi si ga u sobu spajao bi ga na laptop i pc preko hdmi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Moja preporuka LG 37LS5600 ili ako mozes ugurat malo veci ekran od 42˝ jer je razlika u cijeni mozda 200-300kn. fullhd,lcd led,100Hz,tv je sta se tice slike za te pare vrh,za igranje igrica ps3 i pc nema mu mane jer ima odlican panel,jedina mana ako kome smeta je sta preko usb-a ne cita dts format zvuka ali ako ces spajat na pc onda to nije neki problem.LP

14 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

pozdrav svima. trebao bih vaše mišljenje vezano za slijedeći LED http://www.technomarket.hr/products/09127301/samsung-ue-32f4500

 

dakle, cijena mi je prihvatljiva i skuplje od toga nebih išao. ako ima neki za manju cijenu, slobodno preporučite, bitno mi je da se može kupiti u Čakovcu ili Varaždinu.

karakteristike na koje ciljam su: LED (ali nije uvjet, nekako sam se na to namjerio), 82cm, da ima wi-fi, po mogućnosti neko smart sučelje kako je kod samsunga slučaj, dvb-t/c mpeg-4, full hd nije uvjet, pristojan kontrast i rezolucija.

 

spojio bi ga na komp preko hdmi-a, dakle koristio bih ga za multimediju ponajviše (filmovi i serije, gaming, tv općenito...).

hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Za tu cijenu odlican tv mislim da im je ovo best buy tv u 2013 godini....cijena relativno povoljna za to sta nudi znaci komplet internet, wifi, reprodukicja audio video sadrzaja, i dizajn koji je po meni vrh i slika koja je sasvim zadovoljavajuca za sd signal a kamoli za hd neki...ako mos izdvojit toliko nemoj se mislit ni sekunde.LP

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.5.2013 22:55 (Smretko).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Meni se ovaj nekak sviđa LG 42LS3450 za 3200kn sasvim ok!

Maurer
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Može mišljenje o ovom LCD-u - Toshiba 39L4333DG. U technomarketu je za 3999kn. Kakva je Toshiba što se tiče puštanje filmova preko USB sticka? I SMART tv funkcije?

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Bumper...

Može i nešto drugo do 4000 krznenih.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2013 19:31 (Pero Dinamit).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

što mislite o ovom televizoru http://technomarket.hr/products/09106178/sony-kdl-37ex720 ? kakav je to 3d na njemu ? jel imate kakav bolji prijedlog za tv između 3 tis. i 4 tis. kn ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Volim Sony, imam Sony, ali nemoj taj TV uzet.

37" paneli su im losi.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Saphire kaže...

što mislite o ovom televizoru http://technomarket.hr/products/09106178/sony-kdl-37ex720 ? kakav je to 3d na njemu ? jel imate kakav bolji prijedlog za tv između 3 tis. i 4 tis. kn ?

Za 3000-4000kn imaš jako dobrih 32'' tv-a.

Iskreno, radije bi uzeo bolji 32'', nego lošiji 37''.

Ali bi uvijek gledao da uzmem što je veču moguću dijagonalu, ali da je tv kako spada.

Dijagonale nikad dosta.

 

Uglavnom, imaš recimo u elipsa nekakve rasprodaje starijih modela.

Recimo Samsung UE32ES6100 je jako dobar model.

 

Ne znam kakva je situacija kod tebe doma, gdje gledaš tv i s koje udaljenosti gledaš?

Ako je recimo prostorija oko tv-a, malo zakrivljenija, odnosno ako sjedenje nije isključivo ispred njega (frontalno), onda bi mogao razmislit i o IPS panelu (bolji kut vidljivosti).

Ako ti je najbitniji 3D, a vidim gore si ga spominjao, onda je LG sa svojim pasivnim 3D-om sigurno best choice.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 10:35 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Ja iskreno nebi nikad vise uzeo manji od 40".

Osim ako gledas sa manje od metra do jednog metra.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

Ja iskreno nebi nikad vise uzeo manji od 40".

Osim ako gledas sa manje od metra do jednog metra.

Ja recimo imam 47'', ali da me ubiješ, žao mi je što nisam išao i na 55''.

Ali, uvijek bi gledao da je tv što bolji (bolje mogučnosti, bolja slika i sl.).

Ako bi birao po tom kriteriju 32'' ili lošije od toga, ali veća dijagonala, defitnivno bi uzeo manju dijagonalu.

Zato za 3000-4000kn, ne bi gledao ništa preveliko.

 

Ne znam sad kakva je situacija sa cijenama, ali recimo onaj Samsung je jako dobar izbor za onu cijenu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 10:45 (zabranjeniples).
16 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

Da, to je istina. Bolje manje pa kvalitetno, nego veliko ŽNJ.

 

Ali 32" ces brzo vidjeti da ti je premalo.

Sad Samsung ima neku akciju u Elipsu po 40% sniženja. Vidio sam lanjsku top seriju S8000 za nekih 7k?

Tako da je S6100, S6710 ziher još jeftinije.

14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Dachande kaže...

 

Mislim da elipso ima snižene ove starije modele.

Treba bacit oko na to, na te prošlogodišnje modele.

Sad bi trebali bit na rasprodaji, pa ubost nekog od njih.

 

Treba malo i pretražit, da se vjerovatno nać i nešto sa večom dijagonalom.

Samo sam napomenuo, da za tu cijenu ima jako dobrih 32''.

Ali sigurno da bi valjalo nešto veće.

 

Recimo u emmezeti vidim LG 42LS5600 na raspordaji za 3999kn.

Nije to nekakav extra model (ako se ne varam, ne podržava audio dts, nema 3D, IPS panel (bolji kut vidljivosti, ali lošiji kontrast i slabija razina crne boje)i nešto lošiji nego recimo kod neke bolje serije LG-a, i sigurno da je lošiji od ES6100, al je 42'' i ima skroz ok sliku.

 

Neka se malo baci oko i prošvrlja okolo, šta se nudi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 11:04 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu

http://www.technomarket.hr/products/09123622/panasonic-tx-l32et5ew onda bi ovaj panasonic bio jako dobar izbor ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Saphire kaže...

http://www.technomarket.hr/products/09123622/panasonic-tx-l32et5ew onda bi ovaj panasonic bio jako dobar izbor ?

Ako gledaš 3D i IPS, onda radije idi na kakav dobar LG.

Još uz to ima i odličan media player.

Panasonic ionako uzima IPS panele od LG-a.

 

Ako gledaš 32'', onda bi ti najbolji izbor bio gore preporučeni Samsung.

Em je jeftiniji, em je dobar TV.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 15:46 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
zabranjeniples kaže...
Saphire kaže...

http://www.technomarket.hr/products/09123622/panasonic-tx-l32et5ew onda bi ovaj panasonic bio jako dobar izbor ?

Ako gledaš 3D i IPS, onda radije idi na kakav dobar LG.

Još uz to ima i odličan media player.

Panasonic ionako uzima IPS panele od LG-a.

 

Ako gledaš 32'', onda bi ti najbolji izbor bio gore preporučeni Samsung.

Em je jeftiniji, em je dobar TV.

mislio sam da su LG-evi relativno nekvalitetniji od panasonica.. jel se moze uzet sta dobro (102-107) za oko 4000 kn ? i da 3d mi nije uopce bitan

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2013 15:53 (Saphire).
14 godina
offline
Re: LCD TV ILI PLAZMA - vodič za odabir i kupovinu
Saphire kaže...

mislio sam da su LG-evi relativno nekvalitetniji od panasonica.. jel se moze uzet sta dobro (102-107) za oko 4000 kn ?

A to i je šteta što ljudi opčenito krivo misle.

Panasonic radi vrhunske plazme, dok sa LED LCD uređajima nisu u vrhu.

Ne kažem da su loši, ali ima i boljih.

 

Ne znam kakvo je trenutno stanje sa ponudom, ali vjerovatno se da nešto nać.

Pogledaj šta se nudi, pogotovo od prošlogodišnjih modela.

Em se da nać odličan model, em bude jeftiniji od ovogodišnjih slabijih serija.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice