Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.565
|
čitano: 3.049.358
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Grof-LZS kaže...

 

Prije ćete peticijom postići da se piše HAKOM-u kako minimalna ponuda interneta mora biti npr. 5 ili 8 Mbps, pa da se to unese u Zakon.

 Eh, kada bi se oni htjeli angažirati oko toga... Lakše je drviti o ZTE-u, Huaweiju i Iskrinim antenama nego napisati mail HAKOM-u ili najbližem političaru. 

 Zato što je ovako jednostavnije. Kukati je UVIJEK lakše nego se angažirati. Angažman traži puno strpljenja i vremena, a danas bi svi htjeli sve i odmah. ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
renato1977 kaže...

Niste jedini gospodo

Drago mi je da ljudi shvaćaju da imaju izbor, jer je to najjače oružje potrošača.

 

 Tako je. To je tržište: Zakon ponude i potražnje.

 

To me podsjeća i na kukanje ekipe kojima je kava skupa u Dubrovniku, na Špici i sličnim mjestima. Dok ima onih kojima to nije skupo, kava će biti te cijene i gotovo. Potražnje ima, zašto bi onda netko spuštao cijenu? Ja prvi ne bih. ;)

Ako Tele2, Telemach ili 'ko god ima tržišnu računicu bez nas koji trošimo više od 200GB mjesečno, onda je to njemu OK. Ako se preračunao u tome, opet je šteta - njegova. To je kapitalizam. Druga je stvar što bi mi Hrvati htjeli malo socijalizma, pa malo kapitalizma. Onako kako nam se sprdne to jutro. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Grofe, primjer s kavom u Dubrovniku je totalno promašen. Da je Tele rekao - evo tarifa za zahtjevnije usere, ali morate platiti više - onda bi tvoj primjer s kavom bio ok. 

 

Ovdje je slučaj da si platio skupu kavu u Dubrovniku, smiješ popiti jedan gutljaj, a nakon toga ti konobar popije ostatak. Ti i dalje smiješ sjediti u kafiću i smiješ lizati šalicu, ali cijena je ista.  A mušterije su obavijestili mjesec dana ranije tako što su napisali poruku o promjeni na dnu tanjurića. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...

Grofe, primjer s kavom u Dubrovniku je totalno promašen. Da je Tele rekao - evo tarifa za zahtjevnije usere, ali morate platiti više - onda bi tvoj primjer s kavom bio ok. 

 

 OK, moj primjer Dubrovnika bio je više općeniti primjer kako ljudi u Hrvatskoj kukaju na neke cijene ne želeći shvatiti kako sada živimo u kapitalizmu i kako vladaju tržišni uvjeti, te kako nije sve namjenjeno svima.

 

Telemach se definitivno ponio vrlo ružno prema svojim sadašnjim korisnicima na ugovornoj obavezi i po meni je sve nas trebao isfurati do kraja isteka ugovora po ugovorenim uvjetima, a tek nakon isteka ponuditi ove nove (nama neprihvatljive) uvjete. No, ovo mu je dozvoljeno od strane regulatora u HR i ponio se onako kako njemu više paše.

To što ja osobno neću više nikome preporučiti Telemach jer je pod a) ovako ružno raskinuo sa sadašnjim korisnicima koji su mu dali povjerenje i pod b) sakrio je obavijest o promjenama u PDF-u na zadnju stranicu računa i između stavio jednu praznu stranicu ispunivši tako normativ, a ujedno ga što je više moguće sakrio od oka korisnika je samo nova razina "bad publicitya" na koju će Telemach naići (+ od onih korisnika koji još nisu ni svjesni što je Telemach učinio s njihovim ugovorima). Ali, poslovanje se i tako planira godinama unaprijed, pa ovakve "lokalne štete" vjerojatno neće nešto ludo naškoditi ovoj firmi. 

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
ibarix kaže...

Grofe, primjer s kavom u Dubrovniku je totalno promašen. Da je Tele rekao - evo tarifa za zahtjevnije usere, ali morate platiti više - onda bi tvoj primjer s kavom bio ok. 

 

 

 

 

Tarifa za zahtjevnije korisnike. Ima i nema smisla. Ima da se takvima naplati 1000 kuna mjesečno, a nema jer bi mreža i dalje bila preopterećena.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...

 

To me podsjeća i na kukanje ekipe kojima je kava skupa u Dubrovniku, na Špici i sličnim mjestima. Dok ima onih kojima to nije skupo, kava će biti te cijene i gotovo. Potražnje ima, zašto bi onda netko spuštao cijenu? Ja prvi ne bih. ;)

 

 Takvima koji naplaćuju tako skupo kavu naplatio bih sve što kupuju x10. Od kruha, goriva, zdravstva. Sve. Dođe na benzinsku, ti si taj, evo ti benzin po cijeni x10, pa se vozi. Ti bi kruha? Evo ti kruh po cijeni x10, pa jedi. I tako redom. Nisu zaslužili ništa drugo. To je bolesna pohlepa i ništa više. Od mene neće više dobiti ni kunu kada budem dolazio poslom, a zidine me više neće vidjeti. I nikada to neću propustiti napisati.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
zelenapaprika kaže...
Grof-LZS kaže...

 

To me podsjeća i na kukanje ekipe kojima je kava skupa u Dubrovniku, na Špici i sličnim mjestima. Dok ima onih kojima to nije skupo, kava će biti te cijene i gotovo. Potražnje ima, zašto bi onda netko spuštao cijenu? Ja prvi ne bih. ;)

 

 Takvima koji naplaćuju tako skupo kavu naplatio bih sve što kupuju x10. Od kruha, goriva, zdravstva. Sve. Dođe na benzinsku, ti si taj, evo ti benzin po cijeni x10, pa se vozi. Ti bi kruha? Evo ti kruh po cijeni x10, pa jedi. I tako redom. Nisu zaslužili ništa drugo. To je bolesna pohlepa i ništa više. Od mene neće više dobiti ni kunu kada budem dolazio poslom, a zidine me više neće vidjeti. I nikada to neću propustiti napisati.

 

Zašto? Živimo u kapitalizmu, gdje potražnja određuje ponudu. Računaj da oni i više doprinose po pitanju državne kasice, plaćaju više poreza, imaju viša davanja, komunalne doprinose, spomeničke rente... Osobno nemam ništa protiv toga, možemo mi mudrovati koliko god želimo, ali svima nam je cilj što manje raditi i što više zaraditi, ako možeš svoju uslugu ili znanje naplatiti 10x više od nekog drugog jer znaš da ljudi čekaju u redu zašto to ne bi napravio? Nije da kupce netko tjera puškom.

16 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Kako se podesi B525 od tele2 da mu radi kartica od A1 treba neki APN?Kako se postavlja?Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
Grof-LZS kaže...

 

To me podsjeća i na kukanje ekipe kojima je kava skupa u Dubrovniku, na Špici i sličnim mjestima. Dok ima onih kojima to nije skupo, kava će biti te cijene i gotovo. Potražnje ima, zašto bi onda netko spuštao cijenu? Ja prvi ne bih. ;)

 

 Takvima koji naplaćuju tako skupo kavu naplatio bih sve što kupuju x10. Od kruha, goriva, zdravstva. Sve. Dođe na benzinsku, ti si taj, evo ti benzin po cijeni x10, pa se vozi. Ti bi kruha? Evo ti kruh po cijeni x10, pa jedi. I tako redom. Nisu zaslužili ništa drugo. To je bolesna pohlepa i ništa više. Od mene neće više dobiti ni kunu kada budem dolazio poslom, a zidine me više neće vidjeti. I nikada to neću propustiti napisati.

 

Zašto? Živimo u kapitalizmu, gdje potražnja određuje ponudu. Računaj da oni i više doprinose po pitanju državne kasice, plaćaju više poreza, imaju viša davanja, komunalne doprinose, spomeničke rente... Osobno nemam ništa protiv toga, možemo mi mudrovati koliko god želimo, ali svima nam je cilj što manje raditi i što više zaraditi, ako možeš svoju uslugu ili znanje naplatiti 10x više od nekog drugog jer znaš da ljudi čekaju u redu zašto to ne bi napravio? Nije da kupce netko tjera puškom.

Ne živimo mi u nikakvom kapitalizmu. Mi smo još u socijalizmu s natruhama feudalizma (pa i robovlasništva - čitaj crnu kroniku).

 

Takvima koji šalicu bijedne kave naplate 40 kuna treba sve naplatiti strostruko. Da malo osjete vlastiti lijek, da se tako izrazim.

 

Oni plaćaju doprinose (pitanj je koliko usput utaje) kao i oni koji kavu prodaju po 8 kuna. Pa ne znam kakav je to argument.

 

Postoji granica između zarade i nezasitne pohlepe nerijetko pokrenute nekim psihičkim poremećajem.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 14:53 (zelenapaprika).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
petric1 kaže...

Kako se podesi B525 od tele2 da mu radi kartica od A1 treba neki APN?Kako se postavlja?Hvala

 Ništa. Ja sam je samo stavio A1 SIM u B525 router od Tele2, uključio ga i sve je odmah proradilo s A1. APN se sam prebacio na A1

14 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Evo i ovdje da javim da sam i ja nakon 3 godine kod tele2 prešao na a1 flatbox, čekam opremu i odma stavljam sim u huawei b525 i maži. Imam i neku staru ebay antenu koja stoji na drvetu ispred kuće, možda više ni neće morati na drvetu stajati kao kod teletine da bi uhvatio 4/5 crtica. Tele 2 odoh ja.

Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
A majko mila i ta kava više.

Baš moraš piti kavu na Stradunu da te cijeli turistički svijet vidi da imaš i možeš, a samo dvije-tri ulice dalje kava do max. 10 kn.

Ali ne, alo, šta je meni?? Neće valjda 'rvat'na pit' kavu bilo gdje!! Na sred Straduna gdje se došeta u svom Adidasu s Arizone i dok s osmjehom balkanskog poduzetnika šereCki vadi iPhone 12 Pro i stavlja na stol da narod vidi ko ima i ko može, a onda sljedećih šest mjeseci jede pljesnivi kruh jednom dnevno jer nema za ništa drugo.

Tele2, Telemach ili tkogod nikome od vas ništa nije dužan. Je li bezveze brzina od 2 Mbit/s? Je. Je li bezvezan limit od 200 GB? Je.

Mislite da je ikoga od njih (pa i ostalih operatera) briga za vas? Nije.

Ono što na tržištu pokreće stvarnu promjenu nisu postovi na forumu, nisu glupave online peticije koje ništa ne znače i nisu prigovori na uslugu, nego PROFIT. Novac. Zarada.

Sreća nam je ta što konkurentno tržište donekle postoji. Ako hoćete da se stvari promijene nama u korist, birajte operatera koji će vam dati najbliže onome što želite i tražite. Tek kada se blagajna krene polako sušiti počinje prava promjena.
Moj PC  
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Pa kako njih nije briga za nas tako i mi imamo pravo da rečemo tu na forumu da ni nas nije briga za njih a to pokazujemo pišući sa čim smo nezadovoljni...u čemu je tvoj problem 'rugobo'!?...
Smiri se, udahni, broji do deset i sjeti se čemu forumi služe...
11 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav,

samo da pitam, kak je sa neogranicenim internetom za mobitele?

Ili su stavili ova ogranicenja samo za pokucni?

Jer znam koristiti mobitel za sheranje veze na lap i skidati.

Mozda je vec pisalo ali nisam skuzio

 

 

edit: nasao sam na netu, ostaje sve isto 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 19:05 (vex3855).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Zato što se sve svodi na piskaranje po forumima i kukanje umjesto da se poduzmu konkretne mjere.

I vidi se da si mali.
6 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Prijatelju, izabrao si pogrešno mjesto da 'mijenjaš svijet'...ovo je forum...na forumu ljudi pričaju o svemu i svačemu, postavljaju pitanja, nude odgovore, savjetuju, pokušavaju pomoći jedni drugima dobronamjernim savjetima, iskustvom...mi smo pojedinci koji žele naučiti nešto od drugih a i učimo druge...od tebe nikakve koristi ni u jednom ni u drugom smislu!

Aj se frustriraj negdje drugdje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.11.2020 23:15 (Mali322).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Pozdrav svima. Posto je tele 2 smanjio promet na 200 GB pitam vas jel moguce uzeti a1 homebox internet+telefon iako doma u iznajmljenom stanu nemamo zice i uticnice za telefon nazalost tebi koristio samo 4g router. Sad sam bio zvao Vip prodaju i oni mi kazu da se router mora ustekati u zid(like wtf)? Ps ako i uspijem uzet homebox,slobodno ubacim karticu od a1 u tele2 huawei b525 router i to radi bez promjene username-@ i passworda za wifi? Molim vas pomoc,ne znam kome drugom da se obratim,Hvala unaprijed.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 17:30 (Matej22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mali322 kaže...
Pa kako njih nije briga za nas tako i mi imamo pravo da rečemo tu na forumu da ni nas nije briga za njih a to pokazujemo pišući sa čim smo nezadovoljni...u čemu je tvoj problem 'rugobo'!?...
Smiri se, udahni, broji do deset i sjeti se čemu forumi služe...

Iskreno, ovo čita samo par ljudi, a ako si ičim nezadovoljan, onda piši provideru. Jer ćeš samo tako nešto postići. Ako se skupi više nezadovoljnih korisnika, onda ni provideri nije svejedno što radi, jer će mu korisnici otići konkurenciji. To je bit svega.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
Zato što se sve svodi na piskaranje po forumima i kukanje umjesto da se poduzmu konkretne mjere.

 Pa to i ja tvrdim. Ne razumijem kako ljudi nemaju petlju i želju sjesti i napisati e-mail provideru o tome čime nisu zadovoljni.

4 godine
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Matej22 kaže...

Pozdrav svima. Posto je tele 2 smanjio promet na 200 GB pitam vas jel moguce uzeti homebox internet+telefon iako doma u iznajmljenom stanu nemamo zice i uticnice za telefon nazalost tebi koristio samo 4g router. Sad sam bio zvao Vip prodaju i oni mi kazu da se router mora ustekati u zid(like wtf)?

 

Da.

 

Pročitaj poruke u ovoj temi, u njima piše više ili manje sve što te zanima. Kao i na Webu A1.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Jos jedno pitanje,posto koristim huawei b525 router od tele 2,hoce li mi on davat vece brzine od a1 routera. Trenutacno mi je brzina na tele 2 od nekih 6Mb do rijetko 20 Mb. Lokacija je tresnjevka,Zagreb,blizu nehajske ulice.

Ps kakve su vama brzine na a1 sto se tice routera?

Bio bih zahvalan na par odgovora

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Matej , uštekati u zid se misli na struju.

https://www.a1.hr/privatni/internet/flatbox-duo

Ne možeš unaprijed znati: uzmi besplatne SIM kartice od svih operatera i prvo probaj na svojoj lokaciji testirati brzine, a onda se odluči za operatera i uređaj... Možda situaciju možeš riješiti hotspotom sa moba bez petljanja sa ruterima i sl ( na ruteru bi ti se moglo desiti da je manja brzina nego na mobu zbog operater ovih ograničenja ).
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Besplatnu karticu uzmem u a1 prodajnom mjestu?

I sto onda,nadoplatim racun valjda i kupim par MB/GB prometa?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Matej22 kaže...

Jos jedno pitanje,posto koristim huawei b525 router od tele 2,hoce li mi on davat vece brzine od a1 routera. Trenutacno mi je brzina na tele 2 od nekih 6Mb do rijetko 20 Mb. Lokacija je tresnjevka,Zagreb,blizu nehajske ulice.

Ps kakve su vama brzine na a1 sto se tice routera?

Bio bih zahvalan na par odgovora

 Meni na drugom kraju grada (Dubrava - naselje obiteljskih kuća) Tele 2 je davao nekih 30-40 Mbps, a na A1 imam cca 7 - 15 Mbps. Znači dosta lošije. Plus što A1 ima problema sa streamanjem Netflixa i velike varijacije u pingu što otežava igranje.

Sažeto: Tele2 mi je radio bitno bolje nego A1 sada.

 

Huawei b525 mi daje veće brzine jer mogu softverski poštelati frekvencije koje su manje zauzete, a sa tim ZTE-om kojeg moraš uzeti ne možeš to raditi (bar ja nisam pronašo softver).

 

Usput, možeš uzeti uslugu na probu od 14 dana pa ako ti ne radi dobro vratiš i vrate ti novce za router, samo nemoj ni za živu glavu u tih 14 dana vaditi SIM-icu iz routera i trgati naljepnicu ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 18:27 (Grof-LZS).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Mislim da besplatni sim moraš naručiti preko webshopa. Ja probao uzeti u a1 centru besplatni sim, lik me gledao blijedo kao da sam ga pitao kilogram plutonija. I još me uvjerava da to ne postoji. Na kraju sam platio 20kn jer mi se nije dalo čekati dostavu s web shopa.
13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...
Matej22 kaže...

Jos jedno pitanje,posto koristim huawei b525 router od tele 2,hoce li mi on davat vece brzine od a1 routera. Trenutacno mi je brzina na tele 2 od nekih 6Mb do rijetko 20 Mb. Lokacija je tresnjevka,Zagreb,blizu nehajske ulice.

Ps kakve su vama brzine na a1 sto se tice routera?

Bio bih zahvalan na par odgovora

 Meni na drugom kraju grada (Dubrava - naselje obiteljskih kuća) Tele 2 je davao nekih 30-40 Mbps, a na A1 imam cca 7 - 15 Mbps. Znači dosta lošije. Plus što A1 ima problema sa streamanjem Netflixa i velike varijacije u pingu što otežava igranje.

Sažeto: Tele2 mi je radio bitno bolje nego A1 sada.

 

Huawei b525 mi daje veće brzine jer mogu softverski poštelati frekvencije koje su manje zauzete, a sa tim ZTE-om kojeg moraš uzeti ne možeš to raditi (bar ja nisam pronašo softver).

 

Usput, možeš uzeti uslugu na probu od 14 dana pa ako ti ne radi dobro vratiš i vrate ti novce za router, samo nemoj ni za živu glavu u tih 14 dana vaditi SIM-icu iz routera i trgati naljepnicu ;)

 Znaci uzmem karticu od a1 na prodajnom mjestu,nadoplatim par giga prometa i gurnem u router da isprobam? Ps prvenstveno bi koristio uslugu za filmove,igranje online igara i gledanje streamova pa mi je 200GB premalo.

Ps jesi li mozda probao gurnuzi a1 karticu u b525? I ako jesi,kakav ti je ping(jel stabilan) te kakve su ti brzine?

Ps ne znam dal sam te krivo shvatio,ovih 7-15Mbps i nestabilan ping si postigao na b525 routeru sa a1 karticom?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 19:08 (Matej22).
13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Usput,zahvaljujem svima na odgovorima i pomoci

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Matej22 kaže...

 Znaci uzmem karticu od a1 na prodajnom mjestu,nadoplatim par giga prometa i gurnem u router da isprobam? Ps prvenstveno bi koristio uslugu za filmove,igranje online igara i gledanje streamova pa mi je 200GB premalo.

Ps jesi li mozda probao gurnuzi a1 karticu u b525? I ako jesi,kakav ti je ping(jel stabilan) te kakve su ti brzine?

Ps ne znam dal sam te krivo shvatio,ovih 7-15Mbps i nestabilan ping si postigao na b525 routeru sa a1 karticom?

 Dakle, kod A1 Flatboxa moraš uzeti njihov router (taj ZTE) za 400 kn. U njemu već dođe ugrađena SIM-ica koja je preljepljena naljepnicom čijim trganjem gubiš garanciju.

Ja sam svojevoljno maknuo naljepnicu u tu A1 SIM-icu prebacio u Huawei B525 koji mi je ostao od Teleta. I to uredno radi. Ne treba ništa niti podešavati posebno u routeru.

No, u mom slučaju, bz obzira na router problemi su mi isti koristio ja ZTE ili Huawei router. Brzine su mi nešto veće. ZTE mi ej davao nekih 5-8 Mbps, a Huawi daje tih 15-tak. Slab jedno, slabo drugo.

Problemi s pingom nemaju veze s routerom. To je do njih i te probleme nećeš izbijeći. Ista stvar je i s usporom Netflixa u vršnim satima (večernjim)

 

Dobro si shvatio, tih 7-15 Mbps dobivam s A1 karticom u Huawi b525 routeru.

 

Ako nemaš mogućnost optike ili VDSL-a bojim se da ti je A1 jedina opcija trenutno. No, u zadnjih godinu dana dosta se proradilo na tim FTTC kabinetima za VDSL, pa si provjeri da li ti bakar možda može podnijeti kakvih 40-tak Mbps. To bi ti sigurno bilo bolje rješnje nego ova natezaljka s A1.

13 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Grof-LZS kaže...
Matej22 kaže...

 Znaci uzmem karticu od a1 na prodajnom mjestu,nadoplatim par giga prometa i gurnem u router da isprobam? Ps prvenstveno bi koristio uslugu za filmove,igranje online igara i gledanje streamova pa mi je 200GB premalo.

Ps jesi li mozda probao gurnuzi a1 karticu u b525? I ako jesi,kakav ti je ping(jel stabilan) te kakve su ti brzine?

Ps ne znam dal sam te krivo shvatio,ovih 7-15Mbps i nestabilan ping si postigao na b525 routeru sa a1 karticom?

 Dakle, kod A1 Flatboxa moraš uzeti njihov router (taj ZTE) za 400 kn. U njemu već dođe ugrađena SIM-ica koja je preljepljena naljepnicom čijim trganjem gubiš garanciju.

Ja sam svojevoljno maknuo naljepnicu u tu A1 SIM-icu prebacio u Huawei B525 koji mi je ostao od Teleta. I to uredno radi. Ne treba ništa niti podešavati posebno u routeru.

No, u mom slučaju, bz obzira na router problemi su mi isti koristio ja ZTE ili Huawei router. Brzine su mi nešto veće. ZTE mi ej davao nekih 5-8 Mbps, a Huawi daje tih 15-tak. Slab jedno, slabo drugo.

Problemi s pingom nemaju veze s routerom. To je do njih i te probleme nećeš izbijeći. Ista stvar je i s usporom Netflixa u vršnim satima (večernjim)

 

Dobro si shvatio, tih 7-15 Mbps dobivam s A1 karticom u Huawi b525 routeru.

 

Ako nemaš mogućnost optike ili VDSL-a bojim se da ti je A1 jedina opcija trenutno. No, u zadnjih godinu dana dosta se proradilo na tim FTTC kabinetima za VDSL, pa si provjeri da li ti bakar možda može podnijeti kakvih 40-tak Mbps. To bi ti sigurno bilo bolje rješnje nego ova natezaljka s A1.

 Hvala ti na iscrpnom odgovoru,no moj je problem sto zivim u stanu u kuci koji nazalost nema provedene zice za telefon i internet te time nista od fiksnog interneta za mene.

Izgleda da cu onda morat ostat na tele2 i tih 200GB.

Hvala na trudu jos jednom

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

Bez obzira na to što nemaš bakar u stanu, jesi probao unijeti svoju adresu na Iskonu ili A1 webu, pa da ti bar kažu kakav Internet možeš imati. Ako ti fali instalacija, danas ti bakar uvedu i zračnim vodom do kuće. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.11.2020 19:54 (Grof-LZS).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice