Neograničeni internet u Tele2!

poruka: 9.564
|
čitano: 3.196.349
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
capetanmaliCRO kaže...
Marko :D kaže...

Imaj na umu da jedno nije flat već 100 GB mjesečno, a drugo je. Ako ti je 100 GB dosta, mogao si bez problema ostati na Vipu. Ako ti pak nije dosta, siguran sam da ćeš bit zadovoljan i s ovim...

 Marko nije 100 gb na tele 2 nego je 1 terabajt i jos jedna prednost nosis ruter gdje hoces po hrvatskoj a kod vipa samo  na 2 do 4 km od adrese di je prijavljen

Znam. Ovo prvo je speedtest od Vipa, a ovo drugo je od Tele2.

13 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Prvih mjesec dana tele2 mi je bio pre jeben. Download oko 80 mbps, upload 30. Uređaj HuaweI-B315s. Onda su krenula sranja. Brzina je i dalje bila ista ali internet je počeo pucati često. Neke dane svaki sat, neke svakih 10-20 minuta. Sada sam našao skriptu koja prebaci uređaj da radi na LTE ferkvenicji od 1800 (provjerio na wiki da tele2 lte funkcionira na toj ferkveniciji). Od onda nije pukla veza.

Zvao sam support valjda više od 5 puta i ništa nisu konkretno poduzeli. Opet zadovoljan i happy.

Treba sam nešto poduzeti i googlati :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
alscaul kaže...

Prvih mjesec dana tele2 mi je bio pre jeben. Download oko 80 mbps, upload 30. Uređaj HuaweI-B315s. Onda su krenula sranja. Brzina je i dalje bila ista ali internet je počeo pucati često. Neke dane svaki sat, neke svakih 10-20 minuta. Sada sam našao skriptu koja prebaci uređaj da radi na LTE ferkvenicji od 1800 (provjerio na wiki da tele2 lte funkcionira na toj ferkveniciji). Od onda nije pukla veza.

Zvao sam support valjda više od 5 puta i ništa nisu konkretno poduzeli. Opet zadovoljan i happy.

Treba sam nešto poduzeti i googlati :D

 Koja skripta je u pitanju? Može više informacija o tome?

8 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Bio na vipu i prešao na tele2 evo brzina pa procjenite sami

 Koji to ruter imas na vipu? I jel to na homebox turbo?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
capetanmaliCRO kaže...
Luxy2501 kaže...

Imam par pitanja pošto je tema već opširna za tražiti specifične detalje. 

Zanima me kakva je kvaliteta signala i brzina u Osijeku, konkretnije Vinkovačka cesta, te koliko izađe mjesečna tarifa pokućnog uz Xbox one? I jel ima nekakva preporuka koji modem odabrati ako se nudi izbor. Hvala unaprijed.

 Sto se tice signala najsigurnije je da se samn uvjeris jer nije svugdje isto  a sto se tice rutera nemas sta birati samo huawei ...ili kupis kvalitetniji ruter kao sto sam ja d link.

Moze i nazvati njihovu sluzbu i dobijes na 15 dana ruter i sim karticu ,ako si zadovoljan nevracas nista jer se automatski smatra da si sklopio ugovor a ako nisi zadovoljan 15 dan vratis modem i karticu u njihovo predstavnistvo tj trgovinu od tele 2 i raskine ugovor.Ovih 15 dana ce ti biti naplaceno.

 Super, hvala na informacijama. Jedino što ostaje upitno je cijena tog paketa s Xbox-om. Ima tko da je uzeo te da može reći koliko izađe mjesečno račun?

[url=http://profile.xfire.com/lux21][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/lux21.png[/img][/url]
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!

284 kune ti dođe sve skupa..

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
blackeagle29 kaže...
DDavorin kaže...

Bio na vipu i prešao na tele2 evo brzina pa procjenite sami

 Koji to ruter imas na vipu? I jel to na homebox turbo?

 huawei e5186s-22a ne to je bila stara tarifa samo za internet 25gb + noćna opcija a to ti je sad Mobilni Internet XL. homebox turbo je limitiran na 4G brzine do 112 Mbit/s

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 19:25 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Može neke informacije oko te skripte ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vik7 kaže...

284 kune ti dođe sve skupa..

 Ja sam danas mislio uzet al nisu imali Xbox one S 1T, nego onaj samo Xbox One od 500 giga sa igricom Fifa.

All truly great thoughts are conceived by walking.
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
robogo kaže...
lithiumion kaže...

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

Prema uvjetima korištenja ne možeš tarife za mobilni internet koristiti u roamingu jer je blokirano od strane Tele2.

 Nije blokiran u  roamingu imaš ograničenje na 10gb

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 20:17 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Ekipa, pozdrav svima. Uzeo sam Tele2 pokućni internet, zadovoljan sam sa signalom, a s obzirom na to da se radi o mobilnom internetu znam da brzina varira.
Pročitao sam dosta vaših mišljenja o antenama koje se priključe na router, ali sam zbunjen.

Dal bi sa vanjskom antenom dobio na brzini ili ne, samo to me zanima?!

Hvala

 evo brzine antene orginalne( router vani) i antene vanjske dvije Iskre P56 pa sam procjeni

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 19:59 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Moraju li se staviti dvije antene ili može samo jedna? Koliko je poželjno da bude duljina kabela kad se spoji antena s routerom i mora li biti optička vidljivost antene i bazne stanice?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
robogo kaže...
lithiumion kaže...

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

Prema uvjetima korištenja ne možeš tarife za mobilni internet koristiti u roamingu jer je blokirano od strane Tele2.

 Nije blokiran u  roamingu imaš ograničenje na 10gb

Internet na mobitelu se može koristiti u roamingu, ali pokujćni internet se ne može...

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...
robogo kaže...
lithiumion kaže...

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

Prema uvjetima korištenja ne možeš tarife za mobilni internet koristiti u roamingu jer je blokirano od strane Tele2.

 Nije blokiran u  roamingu imaš ograničenje na 10gb

Internet na mobitelu se može koristiti u roamingu, ali pokujćni internet se ne može...

 Imam pokućni tarifu raspali za razgovore i sms i tarifu bezbroj gb za internet, istu takvu tarifu imam na mobu raspali i bezbroj gb znači na mobu mogu u inozemstvo a na pokučnom ne mogu?? Evo što tele2 kaže Preplatnici:
Pretplatnici s obveznim podatkovnim paketom BEZBROJ GB koji se može aktivirati uz tarife RASPALI i EKIPNA te pretplatnici na staroj tarifi Unlimited 400 na raspolaganju imaju 10 GB podatkovnog prometa mjesečno za korištenje u EU/EEA roamingu. Nakon potrošenog EU/EEA paketa nastavljaju surfati po cijeni od 0,07 kn / MB, uz obračunsku jedinicu 1 kB.evo ti i link  https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/inozemstvo/roaming-u-eu/cc47/

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 20:12 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Moraju li se staviti dvije antene ili može samo jedna? Koliko je poželjno da bude duljina kabela kad se spoji antena s routerom i mora li biti optička vidljivost antene i bazne stanice?

 može i jedna ako imaš priključak samo za jednu dovoljna je za brzine do 150Mbit/s ako imaš router koji ima gigabitni lan ići će preko 100Mbit/s a svakako dvije su bolje naročito za mimo tehnologiju gdje trebaju dvije za max brzinu, Poželjna je optička vidljivost al kod mene je nema bazna stanica je udaljena 2.8 km

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 20:23 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Imam onaj router Huawei od Tele2 a bazna stanica je udaljena oko 1,2 km.
Ako je bazna stanica preopterećena (samo pretpostavka), dal bi i onda s antenom (ili sa dvije) dobio na brzini?

Te Iskrine su dovoljne ili da kupim neku drugu?
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
Imam onaj router Huawei od Tele2 a bazna stanica je udaljena oko 1,2 km.
Ako je bazna stanica preopterećena (samo pretpostavka), dal bi i onda s antenom (ili sa dvije) dobio na brzini?

Te Iskrine su dovoljne ili da kupim neku drugu?

 iskre su super al one ne mogu povečati brzinu ako je nema tj ako je bazna stanica preopterečena ali ćeš imati s njima jak signal koji ne puca i sa tvoje strane nema greške ako je router ispravan da na taj idu 2 antene iako ja isprobao i sa jednom pa dobiješ bolji signal a sa dvije još bolji

14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...
robogo kaže...
lithiumion kaže...

 Po nekoj logici bi trebao raditi :/
Jer mobilni internet šljaka bez problema u EU, s obzirom da pokućni i internet preko moba koriste isti način spajanja na mrežu ne vidim razlog zašto ne bi radio u EU.
Osobno provjereno ili?

Prema uvjetima korištenja ne možeš tarife za mobilni internet koristiti u roamingu jer je blokirano od strane Tele2.

 Nije blokiran u  roamingu imaš ograničenje na 10gb

Internet na mobitelu se može koristiti u roamingu, ali pokujćni internet se ne može...

 Imam pokućni tarifu raspali za razgovore i sms i tarifu bezbroj gb za internet, istu takvu tarifu imam na mobu raspali i bezbroj gb znači na mobu mogu u inozemstvo a na pokučnom ne mogu?? Evo što tele2 kaže Preplatnici:
Pretplatnici s obveznim podatkovnim paketom BEZBROJ GB koji se može aktivirati uz tarife RASPALI i EKIPNA te pretplatnici na staroj tarifi Unlimited 400 na raspolaganju imaju 10 GB podatkovnog prometa mjesečno za korištenje u EU/EEA roamingu. Nakon potrošenog EU/EEA paketa nastavljaju surfati po cijeni od 0,07 kn / MB, uz obračunsku jedinicu 1 kB.evo ti i link  https://www.tele2.hr/podrska-korisnicima/inozemstvo/roaming-u-eu/cc47/

Pokućna tarifa raspali ne postoji i brkaš dvije različite usluge (mobilnu uslugu i pokućni internet). Postoje dvije vrste neograničenog interneta kod Tele2;

 

1. Tarifa raspali s neograničenim internetom - tu dobiješ razgovore/SMS i neograničen internet, te nakon svakih potrošenih 5 GB dnevno moraš slati poruku za dodatna 2 GB i to možeš učiniti neograničen broj puta u danu; ovo se može koristiti u roamingu i nitko to ne osporava. Ovo je obična mobilna usluga.

2. Pokućni internet - tu je samo internet, nema nikakvih poziva/SMS-ova niti se treba slati poruka nakon potrošenih 5 GB dnevno; ovo se isto tako ne može koristiti u roamingu.

 

Znači ili imaš mobilnu tarifu raspali s neograničenim internetom ili imaš pokućni internet. Na mobilnoj tarifi se poruka šalje nakon potrošenih 5 GB dnevno, na pokućnom ne. Mobilne tarife se bez problema može koristiti u roamingu, pokućni internet ne. Ne možeš imati oboje (osim ako nemaš dvije pretplate, naravno). 

 

Jesi skužio? 😉

7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
E, a kako da znam jel opterećena bazna stanica?! Signal mi je 3/5 crtica i veza ne puca, al su oscilacije brzine osjetne, ovisno o dijelu dana.

Ako je bazna stanica preopterećena i da uzmem neku drugu antenu ne bi mi pomoglo da dobijem na brzini?!
12 godina
offline
Neograničeni internet u Tele2!

Ma da zato nisam ni uzeo pokućni al to je isto mobilna tarifa (nije fiksna) s puno manje opcija bez poziva bez sms bez roaming-a! A cijena ista

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 21:14 (DDavorin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Jel se može ta kartica od mobilnog neograničenog interneta ubaciti u ovaj Huawei router? Pretpostavljam da može ali me zanima kako onda slati poruke kad se potroši 5 GB?
12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Spallato kaže...
E, a kako da znam jel opterećena bazna stanica?! Signal mi je 3/5 crtica i veza ne puca, al su oscilacije brzine osjetne, ovisno o dijelu dana.

Ako je bazna stanica preopterećena i da uzmem neku drugu antenu ne bi mi pomoglo da dobijem na brzini?!

 slab ti signal prvo 5 crtica onda ćeš vidjeti dal je opterećena bazna stanica

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.9.2017 21:17 (DDavorin).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
DDavorin kaže...

Ma da zato nisam ni uzeo pokućni al to je isto mobilna tarifa (nije fiksna) s puno manje opcija bez poziva bez sms bez roaming-a! A cijena ista

Da, ali zato moraš slati poruke nakon 5 GB. Ljudi inače uzmu pokućni za po kući, da mogu ostale uređaje spojiti na internet. Da ubace mobilnu karticu i spoje nekoliko uređaja, 5 GB, a i ona 2 nakon poruke odu ti dok si rekao keks i nije baš praktično slati SMS svakih par minuta, zar ne?

Spallato kaže...
Jel se može ta kartica od mobilnog neograničenog interneta ubaciti u ovaj Huawei router? Pretpostavljam da može ali me zanima kako onda slati poruke kad se potroši 5 GB?

Pa valjda može. Koliko sam vidio u sučelju routera ima opcija SMS, samo ne znam kako ista funkcionira i je li ista uopće omogućena. Čekaj da ti netko drugi odgovori tko ima pokućni...

12 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Marko :D kaže...
DDavorin kaže...

Ma da zato nisam ni uzeo pokućni al to je isto mobilna tarifa (nije fiksna) s puno manje opcija bez poziva bez sms bez roaming-a! A cijena ista

Da, ali zato moraš slati poruke nakon 5 GB. Ljudi inače uzmu pokućni za po kući, da mogu ostale uređaje spojiti na internet. Da ubace mobilnu karticu i spoje nekoliko uređaja, 5 GB, a i ona 2 nakon poruke odu ti dok si rekao keks i nije baš praktično slati SMS svakih par minuta, zar ne?

Spallato kaže...
Jel se može ta kartica od mobilnog neograničenog interneta ubaciti u ovaj Huawei router? Pretpostavljam da može ali me zanima kako onda slati poruke kad se potroši 5 GB?

Pa valjda može. Koliko sam vidio u sučelju routera ima opcija SMS, samo ne znam kako ista funkcionira i je li ista uopće omogućena. Čekaj da ti netko drugi odgovori tko ima pokućni...

 Kod pokućnog nemaš sms niti ti ne treba.Poruke isto ko i na mobu

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
lavic2006 kaže...

Može neke informacije oko te skripte ?

Možeš to napraviti s Hilink Toolboxom. 

 

Ali mislim da je problem s pucanjem veze u B315s. Imam sim već tri dana u mobu i nikakvih problema, ni preko wireless hotspota, ni preko USB tetheringa - barem zasad. 

 

 

14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
x18x05x kaže...
vik7 kaže...

284 kune ti dođe sve skupa..

 Ja sam danas mislio uzet al nisu imali Xbox one S 1T, nego onaj samo Xbox One od 500 giga sa igricom Fifa.

 Ja sam uzeo to krajem 4 mjeseca , i isto su imali taj sa 500 giga i igra Fifa17... a bio je jos i onaj Nintendo Switch, al to nije mi islo u obzir...

14 godina
protjeran
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
vik7 kaže...
x18x05x kaže...
vik7 kaže...

284 kune ti dođe sve skupa..

 Ja sam danas mislio uzet al nisu imali Xbox one S 1T, nego onaj samo Xbox One od 500 giga sa igricom Fifa.

 Ja sam uzeo to krajem 4 mjeseca , i isto su imali taj sa 500 giga i igra Fifa17... a bio je jos i onaj Nintendo Switch, al to nije mi islo u obzir...

 Meni ne paše taj sa fifom. Na webu nude sa 1 terabajt i sa igrom GTA. Očito toga nemaju.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
x18x05x kaže...
vik7 kaže...
x18x05x kaže...
vik7 kaže...

284 kune ti dođe sve skupa..

 Ja sam danas mislio uzet al nisu imali Xbox one S 1T, nego onaj samo Xbox One od 500 giga sa igricom Fifa.

 Ja sam uzeo to krajem 4 mjeseca , i isto su imali taj sa 500 giga i igra Fifa17... a bio je jos i onaj Nintendo Switch, al to nije mi islo u obzir...

 Meni ne paše taj sa fifom. Na webu nude sa 1 terabajt i sa igrom GTA. Očito toga nemaju.

 ma nisu ni onda imali, mene su u cudu gledali kakvih 1 terabajt?!?!?!?

Pa reko reklamirate tako.. al eto nije bilo

16 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
KASA kaže...
alscaul kaže...

Prvih mjesec dana tele2 mi je bio pre jeben. Download oko 80 mbps, upload 30. Uređaj HuaweI-B315s. Onda su krenula sranja. Brzina je i dalje bila ista ali internet je počeo pucati često. Neke dane svaki sat, neke svakih 10-20 minuta. Sada sam našao skriptu koja prebaci uređaj da radi na LTE ferkvenicji od 1800 (provjerio na wiki da tele2 lte funkcionira na toj ferkveniciji). Od onda nije pukla veza.

Zvao sam support valjda više od 5 puta i ništa nisu konkretno poduzeli. Opet zadovoljan i happy.

Treba sam nešto poduzeti i googlati :D

 Koja skripta je u pitanju? Može više informacija o tome?

 daj skriptu i tutorial kaj i kako napravit ako nije problem :)

7 godina
offline
Re: Neograničeni internet u Tele2!
Treba googlat HiLink Toolbox i dobiješ link na sve.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice