EP u nogometu 2024

poruka: 404
|
čitano: 36.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...
Pa buraz dalic je procitana knjiga.
Tko god je ozbiljnije trenirao nogomet ili sudjelovao u njemu na ikakav nacin, zna da je dalic podkapacitiran.

 Volim ovakve forumske stručnjake koji su "trenirali nogomet u osnovnoj školi" pa misle da znaju nešto o nogometu koji je prije svega biznis...

Pogotovo vole biti pametni poslije izgubljenih utakmica koje se svakom događaju, kad se pobjeđuje onda šute.

 

Potrebno je malo proučiti brojke i statistike koje sve redom kažu da je Dalić najuspješniji HR izbornik svih vremena koji je donijeo 2 medalje uzastopno:

https://sportske.jutarnji.hr/sn/nogomet/sp2022/zasto-je-dalic-najuspjesniji-hr-izbornik-svih-vremena-i-jedan-od-najuspjesnijih-u-svijetu-15287589

 

P.S. Savjetujem svim stručLJacima po forumima koji misle da znaju bolje od onoga tko sjedi na klupi da ulože pare u kladionicu.

Eto ako ste znali da će Španjolci pobjediti Hrvatsku jer smo pročitana knjiga, što niste uložili 5-10-20k eura na Španjolsku?

Zašto ne iskoristite to vrhunsko nogometno znanje?

U svakoj birtiji sjedi 10 ljudi koji znaju kakvom taktikom tko treba igrati jbt...

8 godina
offline
EP u nogometu 2024

Poljska je dobar primjer kak se može protiv jačih, nadam se da su naši gledali i nekaj naučili.

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Kakav si ti panj
Ljudi koji razume nogomet to govore od 2018 na dalje(ukljucujuci i mene)
Pogotovo ako pogledas kako sko dosli do tih medalja.

Uostalom, koje su to daliceve reference da bi opce bio izbornik reprezentacije?
Gdje se on to prije dokazao?

Dalic ima srecu i srecu sto radi sa igracima kao modric i perisic, koji imaju nogometnu inteligenciju i taktiku u malom prstu.

Za razliku od tebe koji zapravo jesi strucljak, ja kao netko tko zivi od sporta i radi za 360scouting znam sto pricam.

11 godina
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...

Za razliku od tebe koji zapravo jesi strucljak, ja kao netko tko zivi od sporta i radi za 360scouting znam sto pricam.

 

Zašto si stao na 360scouuting?

Mogao si nas vodit na Euru sad.

 

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...
Ljudi koji razume nogomet to govore od 2018 na dalje(ukljucujuci i mene)

 Znači prosipaš se od 2018. i sad si konačno došao na svoje nakon ovog poraza, cccc...

Šta se tu ima razumijeti?? Ne postoji nogometna ekipa koja pobjeđuje sve redom bez poraza, pa mi nije jasno što ti to njemu zamjeraš jer čovjek ima konkretne rezultate.

 

sporttest kaže...
Dalic ima srecu i srecu sto radi sa igracima kao modric i perisic, koji imaju nogometnu inteligenciju i taktiku u malom prstu.

 A s kim bi trebao raditi? Sa igračima Rudeša?

Svaki izbornik "ima sreću" jer ima par nadarenih pojedinaca, ne znam kakve su to blesave konstatacije...

 

sporttest kaže...
ja kao netko tko zivi od sporta i radi za 360scouting znam sto pricam.

 Ne znaš nego lupetaš, a od sporta živi par milijuna ljudi.

Jedan fizioterapeut igrača isto tako živi od sporta ali to ne znači da ima blage veze o taktici, igračima i strategiji.

 

Pošalji svoj CV tamo u HNS, očito im promiče veliki talenat ispoda radara koji bi mogao donijeti zlato sa svih natjecanja :facepalm:

9 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...
Kakav si ti panj
Ljudi koji razume nogomet to govore od 2018 na dalje(ukljucujuci i mene)
Pogotovo ako pogledas kako sko dosli do tih medalja.

Uostalom, koje su to daliceve reference da bi opce bio izbornik reprezentacije?
Gdje se on to prije dokazao?

Dalic ima srecu i srecu sto radi sa igracima kao modric i perisic, koji imaju nogometnu inteligenciju i taktiku u malom prstu.

Za razliku od tebe koji zapravo jesi strucljak, ja kao netko tko zivi od sporta i radi za 360scouting znam sto pricam.

 

sve 5, ali čovjek je postavio odlično pitanje. S obzirom na to da tvrdiš da su Dalić i repka pročitana knjiga, jesi li stavio 5-10-20k eura na pobjedu Španjolske? barem 1000 ili 500 eura?

 

Kolega Vankuver je potrefio pitanje, svaka mu čast

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
Cansee kaže...

S obzirom na to da tvrdiš da su Dalić i repka pročitana knjiga, jesi li stavio 5-10-20k eura na pobjedu Španjolske? barem 1000 ili 500 eura?

 Naravno da nije jer se radi o klasičnom generalu poslije bitke.

 

Nije čak morao niti ulagati u kladionici, nego zašto nije došao na forum prije tekme i rekao:

"Ljudi slušajte, ja vam radim u 360scoutingu, znam o nogometu bolje od svih na svijetu, Dalić je pročitan, razbit će nas Španjolci."

 

U nogometu, kao i drugim sportovima, ne postoji ništa sigurno, jedan Real popuši od zadnjeg na tablici, a jedan Brazil dobije 9 komada u golu, to ne znači da je trener loš.

Takve konstatacije može lupetat samo netko tko je na buniki.

Svatko može imati loš dan, promašenu taktiku i da je protivnik jednostavno bolji, netko tko je u sportu bi to trebao znati.

15 godina
online
EP u nogometu 2024

stoji to da svatko moze imat los dan, mozda je izabrao losu taktiku ovu tekmu, igraci odigrali lose itd itd. 

dalica osobno ne volim, al ovo da bi sad radi ove tekme on trebo dat ostavku je glupost. pa najjace repke svijeta su kiksale protiv slabijih protivnika, a di ne protiv jaceg. 

 

ono sto je bitno je kako cemo odigrat sljedece dvije tekme, hocemo se sabrat, promjenit taktiku, postavu, pristup ili nam slijede jos dva nastupa ko ovaj prvi. ako nam slijede jos dva nastupa kao protiv spanjolske(a igramo protiv dva slabija protivnika) onda mozemo pricat o dalicevoj ostavci. albanija je kljucna, to ako ne dobijemo uvjerljivo onda je los, jer nema svemira u kojem oni s onim igracima mogu konkurirat nasim igracima, tu je trener kljucan. 

4 mjeseca
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...

ono sto je bitno je kako cemo odigrat sljedece dvije tekme

 Pričekajmo čovjeka iz 360 Scouting da nam kaže ishod utakmica protiv Albanije i Italije, a da nam usput i kaže tko prolazi grupu... jer on živi od nogometa i zna te informacije.

Ali ako može da nam javi prije nego se utakmice odigraju, a ne da dođe pametovat poslije.

10 godina
offline
EP u nogometu 2024

Fascinantno mi je kak onaj trupac od Petkovića pada kao balerina propucana metkom nakon brutalnog starta, umjesto da otrese sa sebe jos 2 igraca ako treba i zakuca loptu u gol...i onda penal 

 

13 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Je, baš se izblamirao. Realno, čak i kad je pao na loptu je možda mogao s poda ugurati ju u gol umjesto da ju odmah uhvati u ruke.

Ne znam što je mislio u tom trenutku. Možda da će iznuditi i penal i crveni karton.

Iako sad kad pišem ovo mi pada na pamet da su Španjolci za takav potez prošli samo sa žutim (bio bi žuti čak i da je faul bio jači). Slažem se da je penal + crveni prevelika kazna, ali bome ni ova nije primjerena.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
EP u nogometu 2024

šteta za Slovence, bome su fino zagrizli u drugom poluvremenu iako im je ovaj bod vjerojatno ko kuća

11 godina
offline
EP u nogometu 2024

Slovenci i Srbi odlični danas. Jako lijepo igraju, i ono najbitnije "ginu" na terenu. Svaka čast. Inače, zeznuta grupa. Danska, Slovenija i Srbija su podjenake, i bit će zanimljivo vidjeti kako će se to odviti. 

11 godina
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
mmafan kaže...

Slovenci i Srbi odlični danas. Jako lijepo igraju, i ono najbitnije "ginu" na terenu. Svaka čast. Inače, zeznuta grupa. Danska, Slovenija i Srbija su podjenake, i bit će zanimljivo vidjeti kako će se to odviti. 

 

Da, odlični.

Zajedno su dali 1 gol.

Englezi su užasni i radi toga je bila egal utakmica.

Srbija je zaslužila bod ali su jalovi i nisu uspjeli složit neku opasniju šansu za 90 minuta.

2 godine
online
Re: EP u nogometu 2024
Silent horror1992 kaže...
mmafan kaže...

Slovenci i Srbi odlični danas. Jako lijepo igraju, i ono najbitnije "ginu" na terenu. Svaka čast. Inače, zeznuta grupa. Danska, Slovenija i Srbija su podjenake, i bit će zanimljivo vidjeti kako će se to odviti. 

 

Da, odlični.

Zajedno su dali 1 gol.

Englezi su užasni i radi toga je bila egal utakmica.

Srbija je zaslužila bod ali su jalovi i nisu uspjeli složit neku opasniju šansu za 90 minuta.

 Srbija nije zaslužila ništa a engleska isto, u životu nisam gledao jaloviju, statičniju i jadniju utakmicu, jedno veliko ništa... Southgateu treba dati otkaz, to što on traži je alibi nogomet, beskrvan, ziheraški, da se oni do zadnje minute grčevito brane uz takvu ekipu koja je trebala uz nekog drugog izbornika jesti protivnike kao što je valjda najstaromodnija i najstatičnija ekipa srbije, šta pak radi piksi ja ne znam, nogomet kakav igra srbija se valjda nije igrao prije 70 godina.

15 godina
online
EP u nogometu 2024

englezi imaju jedan od najboljih rostera ikad u povijesti eura valjda i odigraju 1-0 sa srbima, sramota za engleze. 

pa od klupe samo mogu sastavit ekipu koja se bori za medalju, o prvoj postavi ne treba ni pricat, zvjezda na zvjezdi. dalic je svemirski broj za njihovog trenera. 

8 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Vankuver kaže...
mar123 kaže...

ono sto je bitno je kako cemo odigrat sljedece dvije tekme

 Pričekajmo čovjeka iz 360 Scouting da nam kaže ishod utakmica protiv Albanije i Italije, a da nam usput i kaže tko prolazi grupu... jer on živi od nogometa i zna te informacije.

Ali ako može da nam javi prije nego se utakmice odigraju, a ne da dođe pametovat poslije.

 nauci nesto od nogometnoj taktici, ostavi se pive i urlikanja
nogomet pratis površno, kao dijete iz osnovne škole 

sto se tice klađenja, klađenje je za budale, općenito kocka... ne znam da li sam od 18 godine uplatio ticket više od 3 puta.

jos mi nisi odgovorio koje je to dalic imao reference za preuzeti repreznetaciju?
i reci mi svoju veliku prognozu, kakvu ce on to karijeru (klubsku?) napraviti nakon reprezentacije, gdje ga vidis?
ajde maži linoladu skupa sa njim

p.s. inace zbog svog nacina (ne)komuniciranja si i dobio ban na prošlom profilu, tako da smiri strasti, nauci se razgovarat

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 7:40 (sporttest).
4 mjeseca
protjeran
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...

jos mi nisi odgovorio koje je to dalic imao reference za preuzeti repreznetaciju?

 Koje god da je imao, on je naš najuspješniji izbornik, to su činjenice koje nitko ne može osporiti, sve ostalo je laprdanje birtijaša za šankom.

Reći da je za njegove uspjehe zaslužen Modrić je tek lupetanje.

Znači, kad HR pobjeđuje onda je to zbog Modrića, a kad gubi onda je to zbog Dalića.

Zanimljiva logika jednog nogometnog stručljaka :facepalm:

Vjerovatno je i Ancelotti osvojio Ligu prvaka samo zato jer ima Modrića, inače je nekompetentan i podkapacitiran.

 

Ajde ostavi se nogometa i odgovori na pitanja koja su ti postavljena ranije.

Reci nam rezultate sljedećih utakmica, nemoj poslije dolazit pametovat kako si znao što će biti.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 8:02 (Vankuver).
9 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
sporttest kaže...
Vankuver kaže...
mar123 kaže...

ono sto je bitno je kako cemo odigrat sljedece dvije tekme

 Pričekajmo čovjeka iz 360 Scouting da nam kaže ishod utakmica protiv Albanije i Italije, a da nam usput i kaže tko prolazi grupu... jer on živi od nogometa i zna te informacije.

Ali ako može da nam javi prije nego se utakmice odigraju, a ne da dođe pametovat poslije.

 nauci nesto od nogometnoj taktici, ostavi se pive i urlikanja
nogomet pratis površno, kao dijete iz osnovne škole 

sto se tice klađenja, klađenje je za budale, općenito kocka... ne znam da li sam od 18 godine uplatio ticket više od 3 puta.

jos mi nisi odgovorio koje je to dalic imao reference za preuzeti repreznetaciju?
i reci mi svoju veliku prognozu, kakvu ce on to karijeru (klubsku?) napraviti nakon reprezentacije, gdje ga vidis?
ajde maži linoladu skupa sa njim

p.s. inace zbog svog nacina (ne)komuniciranja si i dobio ban na prošlom profilu, tako da smiri strasti, nauci se razgovarat

 

kad si taki veliki stručnjak daj nam tip za utakmicu s Albanijom, kako ćemo proći? 

15 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Hexfire kaže...
Je, baš se izblamirao. Realno, čak i kad je pao na loptu je možda mogao s poda ugurati ju u gol umjesto da ju odmah uhvati u ruke.

Ne znam što je mislio u tom trenutku. Možda da će iznuditi i penal i crveni karton.

Iako sad kad pišem ovo mi pada na pamet da su Španjolci za takav potez prošli samo sa žutim (bio bi žuti čak i da je faul bio jači). Slažem se da je penal + crveni prevelika kazna, ali bome ni ova nije primjerena.

Možda da će iznuditi i penal i crveni karton.

Ovo je htio ali se zajebao.

11 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
evincar kaže...

Možda da će iznuditi i penal i crveni karton.

Ovo je htio ali se zajebao.

 

to je i meni palo napamet, ali trebao je biti pametniji pa znati da je to nemoguća misija jer suparnički igrač ne može biti kažnjen crvenim ako je već suđen penal (osim da mu je baš "polomio nogu" pri startu :) )

16 godina
offline
EP u nogometu 2024

Kako hrvati vole dramiti to je čudo.

 

Utakmicu sa Španjolcima smo izgubili i to zasluženo, taktički smo dosta loše ušli, duplirali bekove gdje su nam se i Majer i Kramarić u obrani spuštali na nekih 30-35 m od našeg gola i onda po osvojenoj lopti kad bi protivnik krenuo u visoki presing nije bilo jednostavno mjesta da se razigramo i prebacimo igru na njihovu stranu. Nismo imali niti hitre igrače da povuku kontru niti target-mana (Petković) koji može primiti dugu loptu i pričekati da se ostatak pridruži. Spuštanje Kove,Broza i Modrića u krilo obrambenima kod svake naše akcije jednostavno nije bila dobra taktira za Španjolce.

 

Ali nemojmo se zavaravati da je Španjolska odigrala nekakvu genijalnu utakmicu i da su nas pregazili 3-0. Dobili smo naivno tri gola, na individualne greške - prvi gol pozicioniranje i ispadanje Šutala, drugi gol neodlučnost Modrića i Brozovića i velika sreća da lopta prođe kroz blok (noge) Šutalu, i treći gol greška naših da puštaju Španjolce da centriraju sa 25 m i loša reakcija Pongračića. Još je kasnije bilo par grešaka, ali ne tako velikih, no i Španjolci su u drugom poluvremenu dosta usporili tempo i reklo bi se rutinski odradili utakmicu.

 

Isto tako smo mi mogli zabiti barem 3-4 gola. Onaj šut Kovačića sa ruba 16-ca, odigravanje Gvardiola gdje je Budimir malo zakasnio ugurati loptu u prazan gol, šut Brozovića koji se odbija Majeru gdje on pogađa vanjsku mrežu (dignuta je zastavica no zaleđa nije bilo i gol bi bio priznat da je ušlo), onaj glavomet kad Budimir nije pogodio gol i kad je Stanišić pogodio nekoga u bloku sa 6-7 m. To su sve prilike i poluprilike koje su Španjolci zabili, a mi ne. A za penal na Petkoviću da ne pričam. I ako je to prekršaj i penal, obzirom na pravila Rodri je trebao dobiti crveni budući da nije išao startati na loptu veća na igrača. Isto tako čisti crveni za Carvajala za onaj start na Majeru, ne znam zašto se tu VAR nije aktivirao.

 

Da smo u nekom trenutku zabili siguran sam da bi tempo utakmice izgledao drugačije, i barem ne bi bilo ovih ružnih 3-0 koje bi mogle biti dosta veliki uteg obzirom na gol razliku. Ma i da je Petko ugurao onaj penal sam siguran da bi unijeli neizvjesnost do kraja. Po meni smo odigrali korektnu utakmicu, šteta za ružni poraz, no izgubili smo od bolje i u ovom trenutku jače ekipe. Treba se okrenuti Albaniji i tu uzeti tri boda, a sa Talijanijma se potući onda za prolaz. Od kukanja nema ništa, a ove prepirke da je Dalić pročitan, da je Modrić prestar, Broz potrošen i slično ostaviti za birtiju nakon 4-5 pivi. 

9 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Bichanich kaže...

Kako hrvati vole dramiti to je čudo.

 

Utakmicu sa Španjolcima smo izgubili i to zasluženo, taktički smo dosta loše ušli, duplirali bekove gdje su nam se i Majer i Kramarić u obrani spuštali na nekih 30-35 m od našeg gola i onda po osvojenoj lopti kad bi protivnik krenuo u visoki presing nije bilo jednostavno mjesta da se razigramo i prebacimo igru na njihovu stranu. Nismo imali niti hitre igrače da povuku kontru niti target-mana (Petković) koji može primiti dugu loptu i pričekati da se ostatak pridruži. Spuštanje Kove,Broza i Modrića u krilo obrambenima kod svake naše akcije jednostavno nije bila dobra taktira za Španjolce.

 

Ali nemojmo se zavaravati da je Španjolska odigrala nekakvu genijalnu utakmicu i da su nas pregazili 3-0. Dobili smo naivno tri gola, na individualne greške - prvi gol pozicioniranje i ispadanje Šutala, drugi gol neodlučnost Modrića i Brozovića i velika sreća da lopta prođe kroz blok (noge) Šutalu, i treći gol greška naših da puštaju Španjolce da centriraju sa 25 m i loša reakcija Pongračića. Još je kasnije bilo par grešaka, ali ne tako velikih, no i Španjolci su u drugom poluvremenu dosta usporili tempo i reklo bi se rutinski odradili utakmicu.

 

Isto tako smo mi mogli zabiti barem 3-4 gola. Onaj šut Kovačića sa ruba 16-ca, odigravanje Gvardiola gdje je Budimir malo zakasnio ugurati loptu u prazan gol, šut Brozovića koji se odbija Majeru gdje on pogađa vanjsku mrežu (dignuta je zastavica no zaleđa nije bilo i gol bi bio priznat da je ušlo), onaj glavomet kad Budimir nije pogodio gol i kad je Stanišić pogodio nekoga u bloku sa 6-7 m. To su sve prilike i poluprilike koje su Španjolci zabili, a mi ne. A za penal na Petkoviću da ne pričam. I ako je to prekršaj i penal, obzirom na pravila Rodri je trebao dobiti crveni budući da nije išao startati na loptu veća na igrača. Isto tako čisti crveni za Carvajala za onaj start na Majeru, ne znam zašto se tu VAR nije aktivirao.

 

Da smo u nekom trenutku zabili siguran sam da bi tempo utakmice izgledao drugačije, i barem ne bi bilo ovih ružnih 3-0 koje bi mogle biti dosta veliki uteg obzirom na gol razliku. Ma i da je Petko ugurao onaj penal sam siguran da bi unijeli neizvjesnost do kraja. Po meni smo odigrali korektnu utakmicu, šteta za ružni poraz, no izgubili smo od bolje i u ovom trenutku jače ekipe. Treba se okrenuti Albaniji i tu uzeti tri boda, a sa Talijanijma se potući onda za prolaz. Od kukanja nema ništa, a ove prepirke da je Dalić pročitan, da je Modrić prestar, Broz potrošen i slično ostaviti za birtiju nakon 4-5 pivi. 

 

Odličan komentar, izgubiti utakmicu je sastavni dio sporta.

 

Meni osobno je najveći žal taj Kovačićev šut u solo prodoru odmah prva akcija nakon što smo dobili prvi gol. Čudi me da on ne može iskoristiti taj zalet, taj moment za jedan ozbiljan šut da pokida mrežu. Bila bi sasvim drugačija utakmica da smo odmah izjednačili.

Al šta je tu je, da smo se svi morali kladiti od koga ćemo u našoj grupi izgubiti mislim da bi nas 90% tipovalo na Španjolsku. 

U drugoj utakmici ćemo, kao i uvijek dosad, pokazati karakter. 

14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
mar123 kaže...

englezi imaju jedan od najboljih rostera ikad u povijesti eura valjda i odigraju 1-0 sa srbima, sramota za engleze. 

 Imaju moj k a ne jedan od najboljih rostera u povijesti. Oduvijek najprecijenjenija nacija u povijesti nogometa. Svake godine oni imaju najbolju ekipu, njihova liga 25 razina ispred ostalih bla bla bla kad ono goli k*rac kad se susretnu s bilo kime u Europi. Ta slika da oni imaju bolesnu ekipu svake godine proizlazi isključivo iz njihovih medija koji uzdižu u nebo svoje igrače pa se stvara slika da su oni nekakva ekipa koja bi trebala biti nepobjediva. A u isto vrijeme su arogantni i seru po svim drugim ekipama. Jedan od odvratnijih naroda općenito a pogotovo što se tiče nogometa.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
Cansee kaže...

 

Odličan komentar, izgubiti utakmicu je sastavni dio sporta.

 

Meni osobno je najveći žal taj Kovačićev šut u solo prodoru odmah prva akcija nakon što smo dobili prvi gol. Čudi me da on ne može iskoristiti taj zalet, taj moment za jedan ozbiljan šut da pokida mrežu. Bila bi sasvim drugačija utakmica da smo odmah izjednačili.

Al šta je tu je, da smo se svi morali kladiti od koga ćemo u našoj grupi izgubiti mislim da bi nas 90% tipovalo na Španjolsku. 

U drugoj utakmici ćemo, kao i uvijek dosad, pokazati karakter. 

 Zato jer je to Kovačić, pokaže muda jednom u 15-20 utakmica tako da mene osobno ništa ne čudi u tome. U prvom poluvremenu je od naše famozne sredine on bio najbolji, to sve govori o našima pa smo tako i završili.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Bio na utakmici naputivao se i nahodao,nije mi žao niti malo..grad pun naših,ambijent euforija na max.
Steta sta smo onako odigrali i izgubili ali to je sport,naucit nesto i pokusat okrenut ovaj poraz u nasu korist da budemo bolji!
Albanci ce se branit zadnjim atomom,moramo tu utakmicu odigrat maksimalno angažirano i poztrvovno..ako dobijemo i odigramo dobro protiv Italije cemo bit samo bolji!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 13:59 (volegradele).
14 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
Bichanich kaže...

Kako hrvati vole dramiti to je čudo.

 

Utakmicu sa Španjolcima smo izgubili i to zasluženo, taktički smo dosta loše ušli, duplirali bekove gdje su nam se i Majer i Kramarić u obrani spuštali na nekih 30-35 m od našeg gola i onda po osvojenoj lopti kad bi protivnik krenuo u visoki presing nije bilo jednostavno mjesta da se razigramo i prebacimo igru na njihovu stranu. Nismo imali niti hitre igrače da povuku kontru niti target-mana (Petković) koji može primiti dugu loptu i pričekati da se ostatak pridruži. Spuštanje Kove,Broza i Modrića u krilo obrambenima kod svake naše akcije jednostavno nije bila dobra taktira za Španjolce.

 

Ali nemojmo se zavaravati da je Španjolska odigrala nekakvu genijalnu utakmicu i da su nas pregazili 3-0. Dobili smo naivno tri gola, na individualne greške - prvi gol pozicioniranje i ispadanje Šutala, drugi gol neodlučnost Modrića i Brozovića i velika sreća da lopta prođe kroz blok (noge) Šutalu, i treći gol greška naših da puštaju Španjolce da centriraju sa 25 m i loša reakcija Pongračića. Još je kasnije bilo par grešaka, ali ne tako velikih, no i Španjolci su u drugom poluvremenu dosta usporili tempo i reklo bi se rutinski odradili utakmicu.

 

Isto tako smo mi mogli zabiti barem 3-4 gola. Onaj šut Kovačića sa ruba 16-ca, odigravanje Gvardiola gdje je Budimir malo zakasnio ugurati loptu u prazan gol, šut Brozovića koji se odbija Majeru gdje on pogađa vanjsku mrežu (dignuta je zastavica no zaleđa nije bilo i gol bi bio priznat da je ušlo), onaj glavomet kad Budimir nije pogodio gol i kad je Stanišić pogodio nekoga u bloku sa 6-7 m. To su sve prilike i poluprilike koje su Španjolci zabili, a mi ne. A za penal na Petkoviću da ne pričam. I ako je to prekršaj i penal, obzirom na pravila Rodri je trebao dobiti crveni budući da nije išao startati na loptu veća na igrača. Isto tako čisti crveni za Carvajala za onaj start na Majeru, ne znam zašto se tu VAR nije aktivirao.

 

Da smo u nekom trenutku zabili siguran sam da bi tempo utakmice izgledao drugačije, i barem ne bi bilo ovih ružnih 3-0 koje bi mogle biti dosta veliki uteg obzirom na gol razliku. Ma i da je Petko ugurao onaj penal sam siguran da bi unijeli neizvjesnost do kraja. Po meni smo odigrali korektnu utakmicu, šteta za ružni poraz, no izgubili smo od bolje i u ovom trenutku jače ekipe. Treba se okrenuti Albaniji i tu uzeti tri boda, a sa Talijanijma se potući onda za prolaz. Od kukanja nema ništa, a ove prepirke da je Dalić pročitan, da je Modrić prestar, Broz potrošen i slično ostaviti za birtiju nakon 4-5 pivi. 

 Svaka cast na komentaru, jedan od najrealnijih i najnormalnijih komentara igdje.

9 godina
offline
Re: EP u nogometu 2024
vrinho kaže...
Cansee kaže...

 

Odličan komentar, izgubiti utakmicu je sastavni dio sporta.

 

Meni osobno je najveći žal taj Kovačićev šut u solo prodoru odmah prva akcija nakon što smo dobili prvi gol. Čudi me da on ne može iskoristiti taj zalet, taj moment za jedan ozbiljan šut da pokida mrežu. Bila bi sasvim drugačija utakmica da smo odmah izjednačili.

Al šta je tu je, da smo se svi morali kladiti od koga ćemo u našoj grupi izgubiti mislim da bi nas 90% tipovalo na Španjolsku. 

U drugoj utakmici ćemo, kao i uvijek dosad, pokazati karakter. 

 Zato jer je to Kovačić, pokaže muda jednom u 15-20 utakmica tako da mene osobno ništa ne čudi u tome. U prvom poluvremenu je od naše famozne sredine on bio najbolji, to sve govori o našima pa smo tako i završili.

 

ne znam, nije mi jasan taj strah. U toj situaciji se baš vidi jedna zadrška kod njega, pa nije on balavac od jučer, ne kužim da mu fali samopouzdanja za takvu radnju. Pa nije da puca penal koji odlučuje cijelo prvenstvo. 

13 godina
online
Re: EP u nogometu 2024
Cansee kaže...

 

ne znam, nije mi jasan taj strah. U toj situaciji se baš vidi jedna zadrška kod njega, pa nije on balavac od jučer, ne kužim da mu fali samopouzdanja za takvu radnju. Pa nije da puca penal koji odlučuje cijelo prvenstvo. 

 To nikome nije jasno. U Dinamu i Interu je bio odličan, u Realu kad je stigao kao da ga je netko kastrirao i tako je ostalo. Prerijetko pokazuje svoj potencijal, ima brzinu, pas, dobro drži loptu ali prema naprijed kad treba ima reakcije nekog amatera a kad pogledaš klubove i trofeje koje je poosvojio pomislio bi netko da je rang Iniesta, Modrić.... Kad se Modrić umirovi i on ga zamjeni onda će se najbolje sve vidjeti.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.6.2024 15:21 (vrinho).
16 godina
offline
EP u nogometu 2024

Evo da se još malo nadovežem na tekmu Hrvatske i Španjolske.

 

Slika je statistika utakmice sa SofaScorea. Teško se može skužiti tko je koja ekipa po statistici, a nikako izvući zaključak da su nas "pregazili". Kad se gleda po poluvremenima prvo je malo više na strani Španjolaca, drugo očekivano na našoj, kad su oni usporili tempo. 

 

Dalić je vjerojatno išao sa ovim defanzivnim krilima umrtviti utakmicu, uzeti posjed (što je i uspio, prvi put da Španjolska nema veći posjed od finala 2008.) i svesti je na nekoliko šansi. Nažalost, oni su naše greške kaznili, mi njihove nismo, a bilo ih je. Da je ušlo štogod od onih silnih prilika sad bi isti ovi kritičari sipali hvalospjeve Daliću kako smo genijalno odigrali i ubili Španjolce njihovim oružjem. Digod uđe, digod ne uđe...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice