Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.538
|
čitano: 6.322.341
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:14 (BeLLicus).
9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Da li je tko probao koristit animal pump ?

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

kakva su iskustva (ako ih ima) sa ovim termogenicima za mršavljenje?

npr MuscleTech hydroxycut ili Scitec Nutrition Turbo Ripper.

nemam viška kila al bi htio malo istopitit salo oko trbuha, a nije da baš pretjerano pazim na prehranu, trening lagan rekreativan ne ubijam se previše, al idem skoro svaki dan.

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Nikakvi suplementi neće pomoći u skidanju sala. Jedino rješenje je kalorijski deficit i ne postoji nijedan drugi način, osim liposukcije.

9 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
KiX777 kaže...

Nikakvi suplementi neće pomoći u skidanju sala. Jedino rješenje je kalorijski deficit i ne postoji nijedan drugi način, osim liposukcije.

Neka uzme winstrol ili anavar pa da vidiš kako će se otopit 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.1.2023 11:35 (BeLLicus).
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ima li tko iskustva sa veslackim ergometrom ili sobnim biciklom?

Cini mi se bolji ergometar jer aktivira cijelo tijelo, dok bicikl mi vise djeluje za donji dio tijela + izdrzljivost.

Cilj je izdrzljivost, skidanje masnih naslaga, opcenito dobar kardio.

Cijena za ergometar je oko 2400kn, dok za bicikl je 1900kn sto mi je prihvatljivo.
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Skidanje masnih naslaga = disciplina za stolom. Ni ergometar ni bicikl neće otopiti toliko naslaga da bude čak i otprilike blizu balansiranoj prehrani. Bit će od pomoći, svakako, ali ne toliko koliko možda očekuješ.
8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Okej, koji ce uređaj vise aktivirati kardio?
7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
I jedan i drugi su OK. Osobno naginjem više ka ergometru (puno više mišićnih skupina radi u isto vrijeme)
11 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Bok ekipa,

trenutno sam na nekoj dijeti i cilj mi je smršaviti. Trenutno imam 100kg na 178cm. Cilj mi je 90 kroz 4 mjeseci.


1. Kolko je to realno?
2. Ima li smisla ići u teretanu i raditi s utezima ili cardio? (Na poslu sjedim 8h)
3. Neke preporuke namrnica koje bih najviše trebao konzumirati da me relativno zasite a da su nisko kalorične?
4. Kolko smisla imaju one 16/8 dijete ili je na kraju bitan samo kalorijski deficit? 

Hvala

13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Iamdanny kaže...

Bok ekipa,

trenutno sam na nekoj dijeti i cilj mi je smršaviti. Trenutno imam 100kg na 178cm. Cilj mi je 90 kroz 4 mjeseci.


1. Kolko je to realno?
2. Ima li smisla ići u teretanu i raditi s utezima ili cardio? (Na poslu sjedim 8h)
3. Neke preporuke namrnica koje bih najviše trebao konzumirati da me relativno zasite a da su nisko kalorične?
4. Kolko smisla imaju one 16/8 dijete ili je na kraju bitan samo kalorijski deficit? 

Hvala

1. toliko možeš skinuti za mjesec dana, tako je svakako realno

2. dobro je raditi s utezima - trošiš kalorije i radiš na mišićnoj masi (više mišića, veća potrošnja kalorija)

3. što jednostavnije i što prirodnije namirnice - jaja, piletina, posni sir, povrće, voće, složeni ugljikohidrati, orašasti plodovi

4. bitan je deficit

 

16 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

1. Realno i dapače zdravije od naglog mršavljenja, tako da go for it.

2. Da, pogotovo rad s utezima. Cardio će ti "pojesti" mišiće (koliko god blesavo zvučalo).

3. Povrće, povrće i povrće.

4. Na kraju je najbitniji kalorijski deficit. Povremeni post ima nekog smisla ali nemoj da ti to bude u fokusu. Najviše smisla ima jer ti ograničava unos količine hrane, pa te samim time i navodi na kal. deficit. Također imaj na umu da ako imaš nekih zdravstvenih problema (tipa dijabetes) ne bi baš nužno trebao ići u smjeru posta.

 

Moji savjeti:

1. Nabavi si aplikaciju za praćenje unosa kalorija tipa Chronometer (besplatna) ili MacroFactor (plaća se), ne MyFitnessPal (šit od aplikacije) i prati što jedeš barem tjedan-dva, dok stekneš neki osjećaj. Nakon toga ti više ne treba.

2. Ne izbjegavaj pojedine namirnice. Za zdravlje su ti nužni i masti i proteini i ugljikohidrati i sve bi ih trebao uzimati za kvalitetno i zdravo mršavljenje.

3. Nemoj se zaključati u mod "na dijeti sam", nego ciljaj na promjenu životnog stila, inače će ti se kile vratiti kad se vratiš starim navikama.

4. Prvi tjedan ćeš izgubiti najviše, to nisu samo masti. nakon toga ide više manje konstantan pad, ali varira tako da se ne prepadneš. Osobno se važem svaki dan i lako se vidi tendencija. Ako možeš, nabavi se vagu s bluetoothom i aplikaciju Openscale (ili sličnu), koja automatski povlači podatke iz vage u aplikaciju.

5. Prati opseg struka - to ti je najjednostavniji pokazatelj gubiš li salo.

6. Ako baš moraš cardio, idi na ergometar - aktivira skoro cijelo tijelo i istovremeno može biti vježba snage.

Gledam te!
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

650 calorija manje svaki dan i za 4 mjeseca to je 10 kila dole :) + ako uracunas jos kardio i treniranje utezima jos ces vise smrsavit, samo ti odi u teretanu i dizi utege.

Meni je trebalo godinu dana da smrsavim 10 kila jer sam stalno iso gore dole, nisam se drzao dijete, al sam skinuo ipak, sa 92kg na 82kg , ima tu jos 5-6 kila za skinut.

Poceo sam trenirati kosarku u kolicima, 2x tjedno po 2 sata.

7 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Ono što velik broj ljudi ili ne razumije ili odbija prihvatiti je da ne postoji jedna specifična dijeta ili režim prehrane koji odgovara svima, već biraš ono što tebi mentalno najbolje odgovara (vrlo važna komponenta) i na što tvoj organizam najbolje reagira. Nema što nisam probao, keto, Atkins, klinac palac, većinu psihički nisam mogao podnijeti i kile su se vraćale. Težinu sam stabilizirao tek s intermittent fastingom (16:8), što ne znači da će i tebi to pomoći. Meni je glavni problem bio što se nisam mogao kontrolirati s količinom hrane koju sam unosio, tu me IF spasio jer bih se od tih 8 sati najeo u prvih 4, i onda dok bih opet ogladnio sam ispao iz tih 8 i morao sam čekati.

30 min intenzivnijeg kardia dnevno (a više od toga i nije toliko presudno) nikako neće naštetiti mišićnoj masi.

Redukcija težine počinje s temeljem kalorijskog deficita - moraš unijeti manje kalorija nego što ih potrošiš u danu. Opet, potrošnja ovdje igra veliku ulogu. Ako ništa ne radiš po cijeli dan, mogao bi se izvući i s 1200 kalorija dnevno. Ako u sve to ubaciš utege, kardio i općenito povećaš aktivnost, 1200 ne samo da nije dovoljno, nego će ti čak i naštetiti.

Pokušaj povisiti udio proteina u prehrani na barem 35-40% i što je više moguće, proteine izvuci iz kvalitetne hrane i suplementiraj po potrebi. Ugljikohidrate rasporedi oko treninga, a masti ostavi za kasnije i danu (osobno, kad ih ostavim za kraj dana, manje se osjećam gladan pred spavanje).

Nemoj se zaustaviti samo na utezima - kreći se što je više moguće i promijeni neke stvari u svojoj svakodnevici. Do posla imaš 5-7 km? Hodaj na posao. Imaš bicikl? Provozaj se sat-dva dnevno. Imaš bazene u blizini? Plivanje čuda čini za tijelo.

O ovoj temi bi se moglo razglabati do sutra, ali sve što trebaš su dvije stvari:
1. Pokreni se
2. Pripazi za stolom

I to je sve.
12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

ovih 650 kalorija okaci macku o rep... 

 

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:15 (BeLLicus).
11 godina
protjeran
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Oj, krećem uređivati si teretanu u garaži.

 

Za početak mi treba klupa (s nagibom), da je čvrsta da izdrži mojih 85-90 kg + utege, easy bar, 5, 10, 15, 20 kg ploče u paru, i dumbbel 10, 15, 20, 25 kg.

 

Nebi htio one betonske omotane u plastiku, nego nešto ipak bolje.

 

Molim preporuku trgovine da uzmem sve u komadu s dostavom.

13 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Probaj pogledati Blue Gym

12 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Decathlon.

Know your limits.
5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Molio bi za savjet.

Imam 27 godina i idem redovno u teretanu vec dvije godine gdje radim cijelo tijelo, ne zapostavljam niti jednu skupinu misica. Zadnjih 5 mjeseci igram mali nogomet na umjetnoj travi uglavnom jednom tjedno, uz to idem u teretanu najcesce 3 puta tjedno. Prije nekih 2 mjeseca igrao sam nogomet dva dana za redom i poslije druge utakmice poceo sam osjecati lagane bolove u koljenima. Tad sam pauzirao jedan tjedan jer sam mislio da sam pretjerao pa me zato boli. Bol me prosla nakon par dana i onda sam nakon tog tjedna normalno nastavio ici. Onda prije nekih 2,3 tjedna opet mi se pojavila lagana bol u koljenima nakon utakmice. Sad vec oko 2 tjedna osjecam nesto u koljenima ali ne bol, kao da nesto nije uredu. Nisam dobio udarce u koljeno niti u noge i ne boli me za vrijeme igranja vec tek poslije. Znam nekad malo jacu bol osjecati kad mi je hladno. Mogu normalno hodati i trcati. Zadnjih tjedan dana poceo sam takodjer u misicima kvadricepsa i zadnje osjecati neki zamor ali nije onaj klasican osjecaj kao kad imam upalu misica, osjecaj je drugaciji. Bol se javlja u prednjem dijelu koljena na oba koljena

 

Da li je netko mozda imao slicna iskustva? Gdje bi trebao otici jer stvarno ne znam, nikad prije nisam imao takvih problema.

12 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...

Molio bi za savjet.

Imam 27 godina i idem redovno u teretanu vec dvije godine gdje radim cijelo tijelo, ne zapostavljam niti jednu skupinu misica. Zadnjih 5 mjeseci igram mali nogomet na umjetnoj travi uglavnom jednom tjedno, uz to idem u teretanu najcesce 3 puta tjedno. Prije nekih 2 mjeseca igrao sam nogomet dva dana za redom i poslije druge utakmice poceo sam osjecati lagane bolove u koljenima. Tad sam pauzirao jedan tjedan jer sam mislio da sam pretjerao pa me zato boli. Bol me prosla nakon par dana i onda sam nakon tog tjedna normalno nastavio ici. Onda prije nekih 2,3 tjedna opet mi se pojavila lagana bol u koljenima nakon utakmice. Sad vec oko 2 tjedna osjecam nesto u koljenima ali ne bol, kao da nesto nije uredu. Nisam dobio udarce u koljeno niti u noge i ne boli me za vrijeme igranja vec tek poslije. Znam nekad malo jacu bol osjecati kad mi je hladno. Mogu normalno hodati i trcati. Zadnjih tjedan dana poceo sam takodjer u misicima kvadricepsa i zadnje osjecati neki zamor ali nije onaj klasican osjecaj kao kad imam upalu misica, osjecaj je drugaciji. Bol se javlja u prednjem dijelu koljena na oba koljena

 

Da li je netko mozda imao slicna iskustva? Gdje bi trebao otici jer stvarno ne znam, nikad prije nisam imao takvih problema.

 Možda do doktora ??? 
Doktor za to se zove fizijatar, dakle uputnica za pregled fizijatra od dr. opće prakse. Ono što bi ti ja preporučio ako imaš novaca, da odeš kod nekog privatnika ili u bolnicu kod nekog dobrog dr. Ili pogledaj stranicu najdoktor. Jer ako naletiš na nekog lošeg kojeg nije briga kao što sam ja naletio ne budeš se nikad izlječio. Po mogućnosti da bude mlađi dr. Vidim da ovi stari dr više nemaju baš volje za radom, a kamoli učenjem novih stvari. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...

Molio bi za savjet.

Imam 27 godina i idem redovno u teretanu vec dvije godine gdje radim cijelo tijelo, ne zapostavljam niti jednu skupinu misica. Zadnjih 5 mjeseci igram mali nogomet na umjetnoj travi uglavnom jednom tjedno, uz to idem u teretanu najcesce 3 puta tjedno. Prije nekih 2 mjeseca igrao sam nogomet dva dana za redom i poslije druge utakmice poceo sam osjecati lagane bolove u koljenima. Tad sam pauzirao jedan tjedan jer sam mislio da sam pretjerao pa me zato boli. Bol me prosla nakon par dana i onda sam nakon tog tjedna normalno nastavio ici. Onda prije nekih 2,3 tjedna opet mi se pojavila lagana bol u koljenima nakon utakmice. Sad vec oko 2 tjedna osjecam nesto u koljenima ali ne bol, kao da nesto nije uredu. Nisam dobio udarce u koljeno niti u noge i ne boli me za vrijeme igranja vec tek poslije. Znam nekad malo jacu bol osjecati kad mi je hladno. Mogu normalno hodati i trcati. Zadnjih tjedan dana poceo sam takodjer u misicima kvadricepsa i zadnje osjecati neki zamor ali nije onaj klasican osjecaj kao kad imam upalu misica, osjecaj je drugaciji. Bol se javlja u prednjem dijelu koljena na oba koljena

 

Da li je netko mozda imao slicna iskustva? Gdje bi trebao otici jer stvarno ne znam, nikad prije nisam imao takvih problema.

ako si iz Zagreba, Poliklinika Life - Fizikalna medicina

 

pregled i procjena je bila 100kn prosle godine

5 godina
neaktivan
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Hvala na savjetu i preporuci

10 godina
online
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih

Moj savjet ti je isto privatno otidji kod 

 

Venier - Centar za rehabilitaciju ozljeda i boli

Origin_Steam: hrka11
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

Ima li di za uzet proteine sa dobrim okusom do 20€ kilo? uzeo sam bio od proteini.si battery whey od creamy vanilla pa je presladak, 40€ za 2kile, prije 2 godine im je bio dobar sad ne valja, izmjesam mjericu wheya sa malo vode ili mlijeka da dobijem gustu smjesu pa pojedem.



Poruka je uređivana zadnji put ned 29.1.2023 18:48 (Mr.Natural).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Pozdrav, je li tko narucivao Tesla whey charger iz Proteke, trenutno najpovoljniji whey(2270g 330kn)? Kakva je topljivost, okus..?
8 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

2016 godine su hvalili ovi nasi bilderi superior whey core iz proteka.hr za 300kn/2.27kg, jos probas da li radi kod SAMOJAKO10 za 10% popusta, planiram uzeti cokolada-ljesnjak okus kad mi ovaj moj bude pri kraju. 

8 godina
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
Cronik kaže...

Molio bi za savjet.

Imam 27 godina i idem redovno u teretanu vec dvije godine gdje radim cijelo tijelo, ne zapostavljam niti jednu skupinu misica. Zadnjih 5 mjeseci igram mali nogomet na umjetnoj travi uglavnom jednom tjedno, uz to idem u teretanu najcesce 3 puta tjedno. Prije nekih 2 mjeseca igrao sam nogomet dva dana za redom i poslije druge utakmice poceo sam osjecati lagane bolove u koljenima. Tad sam pauzirao jedan tjedan jer sam mislio da sam pretjerao pa me zato boli. Bol me prosla nakon par dana i onda sam nakon tog tjedna normalno nastavio ici. Onda prije nekih 2,3 tjedna opet mi se pojavila lagana bol u koljenima nakon utakmice. Sad vec oko 2 tjedna osjecam nesto u koljenima ali ne bol, kao da nesto nije uredu. Nisam dobio udarce u koljeno niti u noge i ne boli me za vrijeme igranja vec tek poslije. Znam nekad malo jacu bol osjecati kad mi je hladno. Mogu normalno hodati i trcati. Zadnjih tjedan dana poceo sam takodjer u misicima kvadricepsa i zadnje osjecati neki zamor ali nije onaj klasican osjecaj kao kad imam upalu misica, osjecaj je drugaciji. Bol se javlja u prednjem dijelu koljena na oba koljena

 

Da li je netko mozda imao slicna iskustva? Gdje bi trebao otici jer stvarno ne znam, nikad prije nisam imao takvih problema.

 tako i mene bolilo. kao totalni početnik krenuo lagano u gym, i mora da sam na leg pressu dizao više nego što treba. isto počelo lagano boliti i osjećaj da nešto nije kao što treba, i kao da je opala snaga u samom zglobu.

posmislio da je hrskavica se istrošila ili nešto. išao privatno na pregled i kaže doktor, izbjegavaj penjanje po stepenicama i spavaj pruženih nogu, što manje savijati u koljenu.

izbjegavao opterećivanje koljena neko vrijeme i prošlo, uzeo neke dodatke prehrani i mogu ti preporučiti ovo ANIMAL FLEX, mogu reći da je pomoglo, kao da je podmazalo hrskavicu. i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD je isto dobar.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Bodybuilding - od početnika do naprednih
HowYesN0 kaže...

 tako i mene bolilo. kao totalni početnik krenuo lagano u gym, i mora da sam na leg pressu dizao više nego što treba. isto počelo lagano boliti i osjećaj da nešto nije kao što treba, i kao da je opala snaga u samom zglobu.

posmislio da je hrskavica se istrošila ili nešto. išao privatno na pregled i kaže doktor, izbjegavaj penjanje po stepenicama i spavaj pruženih nogu, što manje savijati u koljenu.

izbjegavao opterećivanje koljena neko vrijeme i prošlo, uzeo neke dodatke prehrani i mogu ti preporučiti ovo ANIMAL FLEX, mogu reći da je pomoglo, kao da je podmazalo hrskavicu. i ovaj NUTREND FLEXIT GOLD je isto dobar.

 Steta sto nisam prije vidio prosao bi jeftinije. Jucer sam bio u ljekarni preporucili mi ovaj proizvod https://ljekarna.hr/kosti-zglobovi-misici/1552-osteo-bi-flex-tablete-80-kom.html?search_query=kolagen&results=143 pa sam ga uzeo. Koliko dugo si pio te dodatke i kad si osjetio da je prosla bol?

9 godina
offline
Bodybuilding - od početnika do naprednih

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.8.2023 22:16 (BeLLicus).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice