Bodybuilding - od početnika do naprednih izdvojena tema

poruka: 29.517
|
čitano: 6.300.112
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Ja imam 14 god u 9 mj 15, 169cm visok, 54kg.

Godinu i pol dana treniram gimnastiku i ono baš sam se ajmo reć "nabildo" al stvarno mišić na gimnastici dođu sami od sebe u jako kratkom vremenu. Imamo treninge 4 puta tjedno. Kakva teretana i utezi gimnastika rulaCool.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
tonyx1209 kaže...

Ja imam 14 god u 9 mj 15, 169cm visok, 54kg.

Godinu i pol dana treniram gimnastiku i ono baš sam se ajmo reć "nabildo" al stvarno mišić na gimnastici dođu sami od sebe u jako kratkom vremenu. Imamo treninge 4 puta tjedno. Kakva teretana i utezi gimnastika rulaCool.

I onda ostaneš tih proporcija cijeli život, a to su idealne proporcije za ženu.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

Ali nisam ni znao kako je gimnastika tako super sport ono pod treningom malo se namučiš, ali se isplati sve ostalo zahebancija. Ne treba ti ništa ni bilo kakvi proteini ni teretana. Na trening s treninga kući najedeš se ko konj i amen.

 

EDIT: Ne trebaš pazit ni na prehranu ni ništa, jedeš šta oćešCool.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.8.2010 1:37 (tonyx1209).
14 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
tonyx1209 kaže...

Ali nisam ni znao kako je gimnastika tako super sport ono pod treningom malo se namučiš, ali se isplati sve ostalo zahebancija. Ne treba ti ništa ni bilo kakvi proteini ni teretana. Na trening s treninga kući najedeš se ko konj i amen.

 

EDIT: Ne trebaš pazit ni na prehranu ni ništa, jedeš šta oćešCool.

Pa neupitno je da odlično razgiba tijelo i da budeš dosta nabildan (pogotovo na rukama), ali ostaneš nizak i lagan cijeli život.

13 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Najjači sportovi ako želite razviti mišiče i masu su rugby i hrvanje(ili jiu jitsu) ta dva sporta imaju velike razlike jer jedan je timski, a drugi ne, ali zajedničko im je to što i za jedan i za drugi morate biti fizički jaki. Na hrvanju razvijate ramena, vrat uglavnom gornji dio tijela najviše dok na ragbiju razvijate sve, ali umjereno dok mislim na ragbi ne mislim na američki nogomet da se razumijemo jer mnogi mješaju ta dva sporta. Oba sam trenirao i mogu reči iz iskustva da nema boljih sportova za razvit mišiče. U teretani nikada nisam bio što mi mnogi nevjeruju nego sam radio redovito zgibove, sklekove, trbušnjake itd., utege sam počeo dizati ove godine, ali to radim doma imam dva utega od 12kg i dižem ih svaki drugi dan u prosjeku tokom dana po 300 puta obje ruke znači svaka 150 puta, ali nekada kada mi se da dignem i više, a ponekad i manje, ali i dalje tvrdim da su prirodne vježbe najbolje za početnike koji žele dovesti tijelo u red.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.8.2010 15:41 (ZDS).
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
tonyx1209 kaže...

Ali nisam ni znao kako je gimnastika tako super sport ono pod treningom malo se namučiš, ali se isplati sve ostalo zahebancija. Ne treba ti ništa ni bilo kakvi proteini ni teretana. Na trening s treninga kući najedeš se ko konj i amen.

 

EDIT: Ne trebaš pazit ni na prehranu ni ništa, jedeš šta oćešCool.

 I ja sam ko klinac htio na gimnastiku no ona pogotovo ako početne trenirat kao klinac jako umanjuje rast tako da ga i ne preporučam ko sport ima puno drugih sportova gdje možete razvit mišiće, a da nije gimnastika no ko voli sport nek se bavi njime.

15 godina
offline
Rast mišića i visina

pojedi 10 jaja ujutro i svjezeg sira  (pogledaj di ima najvise grama bjelancevina u 100 grama svjezeg sira) i za rucak mesa,piletine.

deri hranu koja ima puno bjelancevine. prosjecnom covjeku je dovoljno svaki dan 20 grama bjelancevine. da trpas 100-200 grama i da se bavis teretanom ili bilo cime, neki hobi , misici i definicija bi dosla sama od sebe. a trea imat volju da se to i odrzava a ne kad dobies da se zapustis heh

 

 

16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: Rast mišića i visina
Sheeva kaže...

Ja isto imam slican problem ko i kolege iznad

 

naime sad imam 14/15 godina i visok sam 184-5 i imam 85 kila al ne izgledam debeo ali sve mi odlazi u butine

 

 

  Jos si mali. Tvoj testosteron jos nije kao sto valja. Ima ih razlicitih vrsta testosterona, mozda imas disbalans izmedu njih. Strpi se malo da porastes, ozbiljno! Plivaj i olabavi sa proteinima. Nemoj ni u ludilu uzimati steroide (ostajes bez potomstva garant)

Primjeti kod starih muskaraca (65+) da zbog (loseg) testosterona pada kosa i raste onamo gde ne bi trebalo..u usima, na ledima

Deus ex machina kaže...

Si siguran da nisi zensko :-D

  Pa debljanje u noge i guzicu su zenske odlike. Jbt...ima 14 godina a visok je 185 i tezak je 85 kila. Ja imam 38+  Namigiva visok sam 180 tezim 78

Cime ih hrane?

██████████████████████
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Lazarus Long kaže...
Sheeva kaže...

Ja isto imam slican problem ko i kolege iznad

 

naime sad imam 14/15 godina i visok sam 184-5 i imam 85 kila al ne izgledam debeo ali sve mi odlazi u butine

 

 

  Jos si mali. Tvoj testosteron jos nije kao sto valja. Ima ih razlicitih vrsta testosterona, mozda imas disbalans izmedu njih. Strpi se malo da porastes, ozbiljno! Plivaj i olabavi sa proteinima. Nemoj ni u ludilu uzimati steroide (ostajes bez potomstva garant)

Primjeti kod starih muskaraca (65+) da zbog (loseg) testosterona pada kosa i raste onamo gde ne bi trebalo..u usima, na ledima

Deus ex machina kaže...

Si siguran da nisi zensko :-D

  Pa debljanje u noge i guzicu su zenske odlike. Jbt...ima 14 godina a visok je 185 i tezak je 85 kila. Ja imam 38+ Namigiva visok sam 180 tezim 78

Cime ih hrane?

mora onda da je ranije uso u pubertet,al zato ce i prije izac iz puberteta. ( prije prestat rast )

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

e vako u 11. mjesecu cu navrsit 15 godina imam 45 kg i visok sam 1.63 cm :( mislio sam da se udebljam i narastem pa onda pocet s trbusnjacima i sklekovima ili sada? zanima me da li trbusnjaci i sklekovi smanjuju rast i da li se od toga puno mrsa ?? molim nekog oskusnog da odgg ? pls.. :D

kj
13 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

"Steroidi" čine čuda.Nevinašce

Stisni HVALA nije teško.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

e vako u 11. mjesecu cu navrsit 15 godina imam 45 kg i visok sam 1.63 cm :( mislio sam da se udebljam i narastem pa onda pocet s trbusnjacima i sklekovima ili sada? zanima me da li trbusnjaci i sklekovi smanjuju rast i da li se od toga puno mrsa ?? molim nekog oskusnog da odgg ? pls.. :D

Slobodno ti radi sklekove i trbušnjake, al nemoj pretjerivati. Dosta si još nizak i mlad, nemoj slučajno počinjat s teretanom il pokušavat se naglo debljat doći će to s godinama.

Johnny Jump kaže...

"Steroidi" čine čuda.Nevinašce

Steroidi čine čuda od tvoje jetre ;) Jesi li ti ikad konzumirao steroide? Ako nisi upoznat s time bolje šuti. Gadna je to stvar.

Music is my life :)
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže..

"Steroidi" čine čuda.Nevinašce

Steroidi čine čuda od tvoje jetre ;) Jesi li ti ikad konzumirao steroide? Ako nisi upoznat s time bolje šuti. Gadna je to stvar.

Radi godinu dana,dobi definiciju,uzmi ih nece ti nista biti a izgledat ces onako kako zelis.

Stisni HVALA nije teško.
14 godina
protjeran
offline
Rast mišića i visina

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

I live to die another day
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Johnny Jump kaže...
makaweli kaže..

"Steroidi" čine čuda.Nevinašce

Steroidi čine čuda od tvoje jetre ;) Jesi li ti ikad konzumirao steroide? Ako nisi upoznat s time bolje šuti. Gadna je to stvar.

Radi godinu dana,dobi definiciju,uzmi ih nece ti nista biti a izgledat ces onako kako zelis.

Za godinu dana s pravilnom prehranom i redovitim treningom, proteinima iz sirutke i mozda malo kreatina isto ces izgledat kako zelis a biti ces mnogo zdraviji.

Music is my life :)
13 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...

Za godinu dana s pravilnom prehranom i redovitim treningom, proteinima iz sirutke i mozda malo kreatina isto ces izgledat kako zelis a biti ces mnogo zdraviji.

Da 1,5 godine max sa proteinima i radom mozes biti super!

 

Ali ima exstrema poslje proteina se prelazi na ... Cool

Stisni HVALA nije teško.
15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

@Sheeva, pa ako ti rastu misici na nogi a igras nogomet, pa jednostavno radi jos neku drugu vjezbu ruku ili nekog drugog misica, jer sve ti ide u taj mišič ako samo njega koristiš.

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

@Sheeva, pa ako ti rastu misici na nogi a igras nogomet, pa jednostavno radi jos neku drugu vjezbu ruku ili nekog drugog misica, jer sve ti ide u taj mišič ako samo njega koristiš.

Ništa ne znači veličina noge. Ja nosim 48 , atleta sam i imam ogromnu šaku i opet sam najsporiji plivač :/

Music is my life :)
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

Ako mislite da su fizičke predispozicije sve što vam treba za sport, gadno se varate. Samo bih to želio naglasiti za one koji tako misle.

15 godina
offline
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

@Sheeva, pa ako ti rastu misici na nogi a igras nogomet, pa jednostavno radi jos neku drugu vjezbu ruku ili nekog drugog misica, jer sve ti ide u taj mišič ako samo njega koristiš.

Ništa ne znači veličina noge. Ja nosim 48 , atleta sam i imam ogromnu šaku i opet sam najsporiji plivač :/

Sala...Hehe, i ja nosim 48, ali daje neku prednost samo je trebas znati iskoristiti, inace obozavam plivanje i ronjenje iako samo 1 tjedno odem(ljeti).

p.s. Imam prijatelja sad će 1 srednje, visina mu je 190 cm tezina blizu 80kg, normalna kilaza za tu visinu.

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
14 godina
protjeran
offline
RE: Rast mišića i visina
markoal kaže...
SUPER :) kaže...

Neka meni neko smanji nogu!!!Bar na broj 47

A koji broj nosiš? :D mogao bi biti jako dobar plivač...

A kakvi steroidi i ta sr*nja, obicno ljudi zele dobiti ljep izgled i biti zdravi, konzumirati samo prirodno, iako u ovom svijetu sada ima svasta.

Nosin broj 50(ali ozbiljno) i iman 14 god.

I live to die another day
Poruka je uređivana zadnji put sri 25.8.2010 3:08 (SUPER :)).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina

aha,,) tnx al dal cu moci rasti dok budem radio sklekove i trbusnjake...?? ;:D......... i hocel mi se ruke prosiriti od toga ( volio bi ) ..:D

kj
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
korda7 kaže...

aha,,) tnx al dal cu moci rasti dok budem radio sklekove i trbusnjake...?? ;:D......... i hocel mi se ruke prosiriti od toga ( volio bi ) ..:D

Sklekovima primarno jačaš prsa i leđa a ne ruke. No polako, doći će sve na svoje. Radi trbušnjake i sklekove umjereno svakih par dana, uvijek ostavi mišićima dan ili dva odmora između vježbi jer mišići rastu dok se odmaraju a ne dok rade.

Music is my life :)
13 godina
neaktivan
offline
Rast mišića i visina

znaci rast cu dok radim sklekove i trbusnjake i povecat cu masu ??? prije 20 dana radio sam ujutro po 2o trbusnjaka po 3 serije i 10 -15sklekova po 3 serije i tako ujutro po danu i navecer kako da sad radim -unapred hala ;)) al tako sam radio samo 10-ak dana

kj
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
makaweli kaže...
korda7 kaže...

aha,,) tnx al dal cu moci rasti dok budem radio sklekove i trbusnjake...?? ;:D......... i hocel mi se ruke prosiriti od toga ( volio bi ) ..:D

Sklekovima primarno jačaš prsa i leđa a ne ruke. No polako, doći će sve na svoje. Radi trbušnjake i sklekove umjereno svakih par dana, uvijek ostavi mišićima dan ili dva odmora između vježbi jer mišići rastu dok se odmaraju a ne dok rade.

Jačaš i triceps isto.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Ja imam 15 godina i visok sam 175-177.Imam 82 kg.Kak da to skinem i koja je za mene najbolja kilaza ?
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Dolu kaže...
Ja imam 15 godina i visok sam 175-177.Imam 82 kg.Kak da to skinem i koja je za mene najbolja kilaza ?

Za početak odi malo trčati po stazama ili na mekšem terenu kao što je zemlja. Jedi doručak, ručak i večeru normalno...ALI...bitno je da ne jedeš ništa između. Poslije potraži neki sport ili savjet profesionalaca za fizičku spremu.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
CROshalashaska kaže...
Dolu kaže...
Ja imam 15 godina i visok sam 175-177.Imam 82 kg.Kak da to skinem i koja je za mene najbolja kilaza ?

Za početak odi malo trčati po stazama ili na mekšem terenu kao što je zemlja. Jedi doručak, ručak i večeru normalno...ALI...bitno je da ne jedeš ništa između. Poslije potraži neki sport ili savjet profesionalaca za fizičku spremu.

Prouči HIIT program. Puno pomaže.

Music is my life :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Gdje da ga vidim?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rast mišića i visina
Dolu kaže...
Gdje da ga vidim?

Ukucaj u google High Intensity Interval Training. Evo ti primjer.

Music is my life :)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice