Sklapanje PC konfiguracija zaključana tema

poruka: 38.051
|
čitano: 3.439.023
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

znaci racunam oko 700kn  najjeftinije?

 

ugl hvala {#}

14 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Jel bi mogao netko složiti konfu za oko 5k kuna?
Može i preko buđeta ako je zamjetljiva razlika, ali najviše 500-600 kuna.
Samo mi kanta treba.
Hvala svima koji će slagati. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

Jel bi mogao netko složiti konfu za oko 5k kuna?
Može i preko buđeta ako je zamjetljiva razlika, ali najviše 500-600 kuna.
Samo mi kanta treba.
Hvala svima koji će slagati. 

ASRock P67 PRO3-B3 - 739kn

Intel Core I5 2500k - 1609,99kn

Scythe Ninja 3 - 330,01kn

4GB Corsair Vegnance 1600MHz - 239,99kn

XFX HD6850 1GB - 1139kn

Samsung 320GB Spinpoint F4 - 599,01kn

XFX Core 80+ 450w - 405,02kn

Thermaltake V4 Black Edition - 319,99kn

LG GH22NS - 150kn

 

Ukupno:5532kn

 

Najbolje sto sam mogao sloziti u rangu tvoga Budeta, ako ti je previse dati toliki novac, onda izbaci cooler , makar mislim da je grijeh ne imati dobar cooler za taj proc jer se jako dobro OC-a.

Uostalom da sada nije ovakvo stanje kakvo je sa Tvrdim diskovima dalo bi se to jos puno bolje sloziti....

Bilo bi idealno kada bi mogao staviti stari HDD tako da ulozis jos ovih 600kn u bolju maticnu/Gpu....

Alistair Overeem vs. Brock Lesnar - Match godine 30.12.2011<3
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 22:54 (Brega55).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

Jel bi mogao netko složiti konfu za oko 5k kuna?
Može i preko buđeta ako je zamjetljiva razlika, ali najviše 500-600 kuna.
Samo mi kanta treba.
Hvala svima koji će slagati. 

nadam se da nije problem kupnja u 2 shopa jer isplati se...

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

Jel bi mogao netko složiti konfu za oko 5k kuna?
Može i preko buđeta ako je zamjetljiva razlika, ali najviše 500-600 kuna.
Samo mi kanta treba.
Hvala svima koji će slagati. 

Ja bi to ovako.Perverzija konfa.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
13 godina
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Ili ovako sa 1GB HD 6950 Dual Fan i 8GB rama.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Za te pare bi bolje bilo ic na intel sb 

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Trebao bi neku konfiguraciju za igranje LoL-a i Css-a

- novcani iznos do nekih 6k

- ako mi netko moze sloziti samo kuciste (znaci netreba mi monitor, mis, itd itd. nego samo kucist)

unaprijed hvala na trudu, LP

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
FrezZy kaže...

Trebao bi neku konfiguraciju za igranje LoL-a i Css-a

- novcani iznos do nekih 6k

- ako mi netko moze sloziti samo kuciste (znaci netreba mi monitor, mis, itd itd. nego samo kucist)

unaprijed hvala na trudu, LP

za te 2 igre 6000k je previse, oko 3, 3ipo bi bilo dovoljno, ostalo daj u humanitarne {#}

12 godina
online
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Probavao sam ja ubacit sb tj. 2500k al nemoze nikako u kombinaciji s hd 6950 za 5.5k, jedino ako izbaci hard onda bi se moglo nesto slozit...
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
sLim95 kaže...
Probavao sam ja ubacit sb tj. 2500k al nemoze nikako u kombinaciji s hd 6950 za 5.5k, jedino ako izbaci hard onda bi se moglo nesto slozit...

moze, hard i karticu iz portia uzet, i jos neke djelove ako se nadu jeftiniji

14 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

OC-at ne planiram još, tako da slobodno izbacite aftermarket kuler.
Hvala svima na prijedlozima. 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

OC-at ne planiram još, tako da slobodno izbacite aftermarket kuler.
Hvala svima na prijedlozima. 

Imas li neku zelju?Intel proc ili AMD?Cooler sam ti stavio jer lako mozes samo unlockati ovaj 960T u X6 Thubana.Bestija od procesora.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

OC-at ne planiram još, tako da slobodno izbacite aftermarket kuler.
Hvala svima na prijedlozima. 

cak i bez obzira na overclocaknje i unlcokanje (koje bi svakako trebao probat ako ides na 960T)

aftermarket hladnjak bi ti dosta pomogao jer je onaj stock jako bucan i ne obavlja svoj posao najbolje (iz iskustva govorim)

14 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Zapravo, izbacite i hard. To je još nekih 600 kuna.
Jel se za te pare može složiti nekakve konfa za budućnost, u stilu 6 jezgri, ili neki jači Intelov proc?

EDIT:
Sad vidim da si napisao da se može unlockat.
Eh, ovo su već dileme. Iako nekako preferiram Intel. Ako se za te novce (bez harda i kulera) može staviti jači intelov proc, onda bi rađe to htio. Čak i ako je 100, 200 kn skuplji.
I da li mi se isplati čekat 7000 seriju od ATI-a? To uskoro izlazi ako se ne varam? 

Got a gun, in fact I've got two, that's okay man, cause I love God
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 1:02 (Slash 666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

bez harda bi se mogla slozit konfa sa i5 2500k, ja bi ti sad slozio al imam 2 problema, nisam nikad slagao bas intel konfe (ove novije) pa neznam izabrat maticnu, to je stvar koju moram proucit jos malo, inace ostalo otplike kako bi ti islo

Intel i5 2500k

RAM 4GB

ATI HD6950
Napajanje XFX 450W ili jace

 

znaci to bi bilo ono osnovno amo rec, dalje bi trebalo vidit sta ide tipa maticna, kuciste ako ti treba i to

 

e da , drugi problem je sta mi internet steka sad jako pa neman zivaca za ista radit 

 

i hd7000 seriju se po meni ispalti cekat samo po tome sta bi onda cijene starije generacije trebale past

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 1:07 (badboycro).
13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
Slash 666 kaže...

Zapravo, izbacite i hard. To je još nekih 600 kuna.
Jel se za te pare može složiti nekakve konfa za budućnost, u stilu 6 jezgri, ili neki jači Intelov proc?

EDIT:
Sad vidim da si napisao da se može unlockat.
Eh, ovo su već dileme. Iako nekako preferiram Intel. Ako se za te novce (bez harda i kulera) može staviti jači intelov proc, onda bi rađe to htio. Čak i ako je 100, 200 kn skuplji.
I da li mi se isplati čekat 7000 seriju od ATI-a? To uskoro izlazi ako se ne varam? 

Evo moj prijedlog.Maticna je GEN3,dakle ima PCIE 3.0,podrsku za IB i najbolja je za te novce.Tu je I5 2500K SB procesor koji ima otkljucan mnozitelj i sa coolerom ide uredno na 4.5 ghz.Super rami na 1.5V,tiho i mocno napajanje sposobno podnijeti masni OC grafe i procesora,obicna DWD przilica,best buy kuciste vrhunske kvalitete,takoder jako prozracno i kartica HD 6950 1GB Dual Fan koja zdere 99% igri na FULL HD-U.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...

Evo moj prijedlog.Maticna je GEN3,dakle ima PCIE 3.0,podrsku za IB i najbolja je za te novce.Tu je I5 2500K SB procesor koji ima otkljucan mnozitelj i sa coolerom ide uredno na 4.5 ghz.Super rami na 1.5V,tiho i mocno napajanje sposobno podnijeti masni OC grafe i procesora,obicna DWD przilica,best buy kuciste vrhunske kvalitete,takoder jako prozracno i kartica HD 6950 1GB Dual Fan koja zdere 99% igri na FULL HD-U.

eto tako nekako je i meni bilo u glavi

 

odlicna konfa {#}

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Jel može jedna za 2500 kn, bez periferije iz ADM-a...da se može nešto i odigrat. Hvala!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

sa HDDom ili moze i bez?

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Sa hdd-om, nemam ništa...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

znaci sve ti treba, i optika kuciste hdd? 

za 2500kn bit ce tesko slozit nesto tako, ako ti niko do ujutro ne slozi ja cu pokusat nesto, trenutno nisam u mogucnosti

12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Da sve mi treba, može 200 kn više....OK prika hvala ti!!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sklapanje PC konfiguracija

Pozdrav ekipo!!

 

Dakle evo jos jednog nooba  kojem treba slozit konfu..

 

Limit mi je 5000kn al moze ic malo preko ako bas mora.

 

Uglavnom bi koristio komp za radne zadatke koji vecinom uključuju poslove vezane uz web dizajn i development (znaci da mi moze tjerat najnoviji Adobe CS5, Visual Studio itd...)

 

Ajde..mozda malo popustim i odigram Arkham city..{#}..al  mi nacelno treba radna masina

 

Vazna mi je trajnost, tj da je komp dovoljno solidan da necu morat upgrade radit iducih nekoliko godina.

 

Ako je moguce, koristio bi sve komponente iz jednog ducana, da ne kompliciram, mozda najbolje iz AGM-a. kolko sam shvatio, jedino oni slazu konfiguraciju, a ja sam iskreno prelijen da bi to sam radio.

 

Vazan bi mi bio i ok sutsav hladjenja, znaci nista fancy, ali da mi bude dovoljno robustan jer sam sa proslim konfiguracijama znao imat nekih ispada, sa pregrijavanjem preko ljeta i sl.

 

Unaprijed zahvaljujem!!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
evogaa kaže...

Pozdrav ekipo!!

 

Dakle evo jos jednog nooba  kojem treba slozit konfu..

 

Limit mi je 5000kn al moze ic malo preko ako bas mora.

 

Uglavnom bi koristio komp za radne zadatke koji vecinom uključuju poslove vezane uz web dizajn i development (znaci da mi moze tjerat najnoviji Adobe CS5, Visual Studio itd...)

 

Ajde..mozda malo popustim i odigram Arkham city..{#}..al  mi nacelno treba radna masina

 

Vazna mi je trajnost, tj da je komp dovoljno solidan da necu morat upgrade radit iducih nekoliko godina.

 

Ako je moguce, koristio bi sve komponente iz jednog ducana, da ne kompliciram, mozda najbolje iz AGM-a. kolko sam shvatio, jedino oni slazu konfiguraciju, a ja sam iskreno prelijen da bi to sam radio.

 

Vazan bi mi bio i ok sutsav hladjenja, znaci nista fancy, ali da mi bude dovoljno robustan jer sam sa proslim konfiguracijama znao imat nekih ispada, sa pregrijavanjem preko ljeta i sl.

 

Unaprijed zahvaljujem!!

 

 

 

Imas 2-3 posta gore slozeno vec, ovo s Asrock Z68 Extreme3Gen3 maticnom.

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
gandy kaže...

Jel može jedna za 2500 kn, bez periferije iz ADM-a...da se može nešto i odigrat. Hvala!!

shity kučište, al što je tu je...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Upravo vidio!

 

Hvala , cini se super!

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
badboycro kaže...
FrezZy kaže...

Trebao bi neku konfiguraciju za igranje LoL-a i Css-a

- novcani iznos do nekih 6k

- ako mi netko moze sloziti samo kuciste (znaci netreba mi monitor, mis, itd itd. nego samo kucist)

unaprijed hvala na trudu, LP

za te 2 igre 6000k je previse, oko 3, 3ipo bi bilo dovoljno, ostalo daj u humanitarne {#}

 

 pa dobro jel mi mozes onda sklopiti nesto , da imam neku orijentaciju sto bi tocno trebalo, nije mi toliko vazan LoL koliko Css, i slobodno moze biti vise od 3, 3 i pol kolko si naveo... :P

13 godina
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija

Za hvala imas tipku.Evo ti i moja opcija.Malo bolja graficka kartica,veci disk ali 2GB rama koje lako nadogradis na 4GB + F3 500GB SAMSUNG iz Portia za 500 kuna.Cca 2630 kuna.Za gandy.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.12.2011 13:27 (zoharbizo).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sklapanje PC konfiguracija
zoharbizo kaže...
evogaa kaže...

Upravo vidio!

 

Hvala , cini se super!

Za hvala imas tipku.Evo ti i moja opcija.Malo bolja graficka kartica,veci disk ali 2GB rama koje lako nadogradis na 4GB.

Ne znam zasto mu slazes niskobudzetnu konfu kad momak raspolaze s 5000 kn ako mislis na @evogaa : D

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice