Savjeti o nadogradnji računala izdvojena tema

poruka: 24.232
|
čitano: 3.826.990
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
abadabadu kaže...

Pozdrav, za novi komp što bih napravio trebam ostale dijelove.
Ja imam bequiet pure base 500, riotoro g2 850W, asus tuf b450m pro gaming, FSP Windale 6. Sad trebam ostalo kupiti. Mislio sam 1TB HDD, 500GB SSD, 16GB RAM. Treba mi procesor i GPU light gaming kao što su LoL, CS:GO i ostale igrice, a i trebami za programe kao što su AutoCad, Archicad itd itd. Mislio sam možda nVidia 1650 ili 1660S za i procesor ryzen 7 3700x.
Sve preporuke su dobrodošle!

Hvala!

 Dap, 3700X i GTX 1660/Super dobar izbor, ako zelis ustedit onda uzmes GTX 1650 ali Super izvedbu (non Super je bas slaba). Jedini problem je da je dosta njih nedostupno, tipa GTX 1660 sa 2 venta jedino po ok cijeni (koja je opet prevelika s obzirom prije par mjeseci) od ~1900kn no radi se o biostaru sa 24mj garancije (ne nalazim nigdje kakav je model, kakve temperature ima te buku), ako zelis bit 100% siguran imas za 200kn vise GTX 1660 Super (nesto jaca od obicne GTX 1660) Ghost model koji je solidan.

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jeli može ova? KFA2 GeForce GTX 1650 Super EX (1-Click OC)

abadabadu
10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
abadabadu kaže...

Jeli može ova? KFA2 GeForce GTX 1650 Super EX (1-Click OC)

https://hardware-helden.de/kfa2-gtx-1650-super-ex-im-test/

 

Nije bas hladna a nije nit tiha, ako ti to ne smeta, moze.

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Trebam preporuku za maticnu za 10400f procesor. Bitno mi je da ima zvucnu alc1200, ja sam gledo asrock b460m pro4 ak ima nesta bolje do 1000kn slobodno preporucite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
hahhaajaads kaže...
abadabadu kaže...

Jeli može ova? KFA2 GeForce GTX 1650 Super EX (1-Click OC)

https://hardware-helden.de/kfa2-gtx-1650-super-ex-im-test/

 

Nije bas hladna a nije nit tiha, ako ti to ne smeta, moze.

 važnije mi je da je hladno... pa koja je najhladnija onda https://www.nabava.net/graficke-kartice?q=1650+super

abadabadu
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

B460 mortar ti je najbolja.

10 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
abadabadu kaže...
hahhaajaads kaže...
abadabadu kaže...

Jeli može ova? KFA2 GeForce GTX 1650 Super EX (1-Click OC)

https://hardware-helden.de/kfa2-gtx-1650-super-ex-im-test/

 

Nije bas hladna a nije nit tiha, ako ti to ne smeta, moze.

 važnije mi je da je hladno... pa koja je najhladnija onda https://www.nabava.net/graficke-kartice?q=1650+super

 Gigabyteova za 1500kn je medju ovima najbolja...

 

https://www.techpowerup.com/review/gigabyte-geforce-gtx-1650-super-windforce-oc/32.html (u loadu na 64 stupnja pri 38 db)

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
MGloc kaže...

B460 mortar ti je najbolja.

 

Ta ploča je precjenjena, mATX ploča od 1.000kn na kojoj ni RAM ne ide preko 2666MHz ako nemaš i7 ili i9.
Rađe za te pare neku basic z490 na kojoj je barem sve otključano npr ova , također ima ALC1200.
Za te i3 i i5, ili najeftinija H410 ili barem ova Z490, po meni ove ostale su bacanje novca.

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

A je da , kasnije da uzme i7 10/11gen K jos moze i klokat.

9 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

I mislia san malo uštedit pa jel dobro da kupim 2700x i 1650 super? jer ne vjerujem da cu nadograđivati taj PC u budućnosti

abadabadu
6 godina
neaktivan
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Bok svima,

imam ryzen 3 1200, 2x4gb rama te rx 470. Isto tako imam i neki stariji HDD od 500gb.

Imam problema sto mi se zna dogadati da dosta igara laga pa me zanima mislite li bili taj problem rjesio s kupnjom jos 8gb rama? Moze li biti problem i u HDD posto je prestar.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Ovisi o kojim igrama je rijec.
Provjeri dali ti HDD ima bad sectora.

Moguće je da ti i CPU radi Bottleneck pošto je čistokrvni Quad Core bez HT-a, upali program tipa MSI Afterburner i prati CPU i GPU i RAM usage dok igraš i vidi dali ti je CPU i/ili RAM usage zakucan u trenutcima kad ti igra "laga".
Moguće da ti fali i RAM-a.

 

 

12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...

Bok svima,

imam ryzen 3 1200, 2x4gb rama te rx 470. Isto tako imam i neki stariji HDD od 500gb.

Imam problema sto mi se zna dogadati da dosta igara laga pa me zanima mislite li bili taj problem rjesio s kupnjom jos 8gb rama? Moze li biti problem i u HDD posto je prestar.

 Slaba konfiguracija, ssd bi pomogao možda i više nego još 8GB RAM-a.

Koju matičnu imaš, te koji ti je budžet za nadogradnju? Možeš za cijenu rama možda bolji CPU ubosti + SSD. (polovno, naravno)

everyday i'm shuffling...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Vidim da su polovne rx580 solidno jeftine, ima netko iskustva kakve su za gaming na 1080p, ne treba bit 60fps ultra, samo da jw medium i igrivo normalno.

Malo mi je ova moja integruša počela jaukat na cyberpunku i zadnja dva PESa

Ostalo je Ryzen 5 2400g, 16gb ram, seasonic 520w psu
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Jeftine su jer su rudarile 24/7. Inače odlična kartica, ali cyberpunk zaboravi... ostalo sve bi trebalo vrtiti bez problema. Probaj ubosti 8GB verziju.

everyday i'm shuffling...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Bili dobra odluka bila kupiti: SSD 240 GB KINGSTON A400 SA400S37/240G koji kosta 250kn
Plus jedan RAM od 8gb neki 270 kn.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Luka123 kaže...
GameFL kaže...

Bok svima,

imam ryzen 3 1200, 2x4gb rama te rx 470. Isto tako imam i neki stariji HDD od 500gb.

Imam problema sto mi se zna dogadati da dosta igara laga pa me zanima mislite li bili taj problem rjesio s kupnjom jos 8gb rama? Moze li biti problem i u HDD posto je prestar.

 Slaba konfiguracija, ssd bi pomogao možda i više nego još 8GB RAM-a.

Koju matičnu imaš, te koji ti je budžet za nadogradnju? Možeš za cijenu rama možda bolji CPU ubosti + SSD. (polovno, naravno)

 

3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Na kojim točno igrama ti laga?

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Ovo je primjer za fortnite
3 godine
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

ta konfiguracija ti ne bi smjela lagat na fortnite..Skini Msi Afterburner i očitavaj si temperature jer prvo vidim da ti cpu ide preko 70 stupnjeva a druga stvar koja je možda i najrealniji problem ti je internet brzina-testiraj na speed test svoju brzinu interneta pa se javi

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Testirao sam internet nije problem. 

 

Ukljucio sam Msi Afterburner za vrijeme igre temperatura GPU 76 stupnjeva, a cpu 65 stupnjeva.

11 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...

Testirao sam internet nije problem. 

 

Ukljucio sam Msi Afterburner za vrijeme igre temperatura GPU 76 stupnjeva, a cpu 65 stupnjeva.

 

prati cpu,gpu i ram usage dok igras i vidi jel ti cpu ili ram zakucava na 100% kad krene stutter

12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

Cpu je doslovno zakucan (89%) , rx 470 moze jos pogurat neke igre ali ne ocekuj visok fps.

Ubaci jos 8gb rama i stavi ryzen 1600af.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Sto mislis o tome da prvo kupim SSD 240 GB KINGSTON A400 SA400S37/240G koji kosta 250kn
Plus jedan RAM od 8gb neki 270 kn. I jos malo bolji cooler.
12 godina
offline
Savjeti o nadogradnji računala

SSD ce pomoci da se sve brze ucita, ali za gameplay bez stekanja ces vjerovatno trebat novi cpu koji podrzava SMT.

Probaj ubacit ssd i dodatni ram za dual channel mozda pomogne.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Jeli problem sto imam 2 RAMA od 4gb ap da sad ubacim jedan od 8gb?
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
GameFL kaže...

Bok svima,

imam ryzen 3 1200, 2x4gb rama te rx 470. Isto tako imam i neki stariji HDD od 500gb.

Imam problema sto mi se zna dogadati da dosta igara laga pa me zanima mislite li bili taj problem rjesio s kupnjom jos 8gb rama? Moze li biti problem i u HDD posto je prestar.

 

MGloc kaže...

SSD ce pomoci da se sve brze ucita, ali za gameplay bez stekanja ces vjerovatno trebat novi cpu koji podrzava SMT.

Probaj ubacit ssd i dodatni ram za dual channel mozda pomogne.

 
Već ima dual channel. Novi cpu polovni + ssd bolja opcija.

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Nisam vidio , da samo cpu i ssd.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala
Pa kolika je razlika dual channela? Jeli bolje 8 gb sa dc ili da imam tri RAMA dva od 4gb i jedan od 8?
12 godina
offline
Re: Savjeti o nadogradnji računala

Najbolje je 2x8gb a posto imas ovako ostavi sada.

Najvise te procesor koci jer ima samo 4 threada.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice