Matura 2017.

poruka: 262
|
čitano: 99.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Moze li se na maturu birati strani jezik tj izmedu engleskog i njemackog jezika. Hvala na odgovoru.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Moze li se na maturu birati strani jezik tj izmedu engleskog i njemackog jezika. Hvala na odgovoru.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.

Da.

9 godina
offline
Matura 2017.

I dečki kak je prošlo?

 

Frend ima MAT A 26% i neš sitno i u 17-om centilu je, znači da je prag jebeno nisko ove godine 

12 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Meni super, mat 78%, ocjena 4, a jos mi je centil 95.55, znaci samo nekih 4.5% ljudi ima preko 80% rjesenosti, ostalo petice, hrvatski iznenadujuce dobar, a evo gdje ja gubim bodove, bolje da odgovor nisam ni napisao: 

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
9 godina
offline
Matura 2017.

Evo sad su upisali i bodove iz mature

 

Kolke su promjene na ljestvici za upis moguce od danas pa do 17og? oce se to nešto puno mijenjat?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Avensac kaže...

Evo sad su upisali i bodove iz mature

 

Kolke su promjene na ljestvici za upis moguce od danas pa do 17og? oce se to nešto puno mijenjat?

Jos bi se trebalo nes sitno mijenjat. Evo znam da se prosle godine spustao prag za TVZ racunarstvo. 

 

Prvi dan je bio negdje na 750 ako se ne varam i zavrsio na 736.

 

Pretpostavljam da se slicne promjene desavaju i na drugim faksovima.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Avensac kaže...

I dečki kak je prošlo?

 

Frend ima MAT A 26% i neš sitno i u 17-om centilu je, znači da je prag jebeno nisko ove godine 

Matišom nisam zadovaljan, napravio sam dosta glupih grešaka pa je samo 61.67% MAT A, ali centil je 81.87%.  Ove godine ljudi se baš i nisu proslavili na matematici.

Fizika me izvukla pa komotno svuda upadam .

Na feru zadnji ima 740 bodova.

Na strojarstvu zadnji ima 629, po educentru je zadnji upisani lani imao 695.  Dosta su pali pragovi.

TVZ računarstvo - zadnji trenutno ima 711.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 10:53 (bačvamix).
9 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

I ja sam zadovoljan s rezultatima, moglo je bit dosta bolje, al sve u svemu - dobro je.

Ako sam sad 508. na FER-u, kolike su sanse da i na konacnoj listi upadnem? 

9 godina
offline
Re: Matura 2017.

Gotovo 100%, nema šanse da se promjeni za vise od 100 mjesta, frka je samo zadnjih 10ak mjesta

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.7.2017 12:31 (Avensac).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Avensac kaže...

Gotovo 100%, nema šanse da se promjeni za vise od 100 mjesta, frka je samo zadnjih 10ak mjesta

 To volim cuti 

11 godina
offline
Matura 2017.

Ako je netko na listi i upao je u kvotu i to mu je npr. 5. izbor i pise mu moguće pravo upisa da jel to znaci da na prvih 4. nije upao ili ?

9 godina
offline
Re: Matura 2017.

Da, upravo tako, da nije upao tamo nebi ga ni vidio na listi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.

Prije rezultata: 603/640
Poslije rezultata: 33/640
FER naravno 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2017 11:38 (makzy621).
7 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Pao sam matematiku, a na postani student na FERITU u Os mi pise da sam ostvario mogucnost upisa?!?!

 

Kako je to moguce? Greska?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
makzy621 kaže...

Prije rezultata: 603/640
Poslije rezultata: 33/640
FER naravno 

 Ti si jedan od lumena za koje govorim da su ispred mene i imaju gotovo 100% rjeseno  Svaka cast inace! Ja sam 96. na feru. Zanimljivo mi je da 100. na feru je npr 8. na strojarstvu ili 3. u Rijeci na elektrotehnici.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Diplomirani pješak kaže...
makzy621 kaže...

Prije rezultata: 603/640
Poslije rezultata: 33/640
FER naravno 

 Ti si jedan od lumena za koje govorim da su ispred mene i imaju gotovo 100% rjeseno  Svaka cast inace! Ja sam 96. na feru. Zanimljivo mi je da 100. na feru je npr 8. na strojarstvu ili 3. u Rijeci na elektrotehnici.

 Ja sam 700. na feru, a 6. na elektrotehnici u Rijeci . Idem u Ri pa ako bude sreće prebacit se sljedeće godine na fer.

12 godina
offline
Matura 2017.

Nisam stigao obaviti lječnički na vrijeme, popušio mjesto 

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Cromaki kaže...

Nisam stigao obaviti lječnički na vrijeme, popušio mjesto 

 Koji faks? 

9 godina
offline
Re: Matura 2017.
jakisa kaže...

Pao sam matematiku, a na postani student na FERITU u Os mi pise da sam ostvario mogucnost upisa?!?!

 

Kako je to moguce? Greska?

 Ne znam stvarno, vidio sam vec da je neko istu stvar imao sa fizikom bas na FERITU

 

 Btw, ak te neko pita pravi se glup 

12 godina
offline
Re: Matura 2017.
fizicar1 kaže...

 Koji faks? 

 Pomorski

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
13 godina
offline
Matura 2017.

Upravo sam rješio ovogodišnje mature iz matematike A i B razine i mogu reći da je B razin teža u odnosu na prethodne godine, dok A i nije nešto posebno.

 

Profesori u srednjoj nisu dobri (ne usmjeravaju učenike kako bi trebali), pere vas trema, možda baš to jutro niste bili spremni itd... A na kraju za sve optužite državnu maturu

 

A mora se uzeti i u obzir da sam od mature prošao još pet matematika (mat1-3, vjerojatnost i statiskiku, diskontna matematika, a možemo još ubrojati i uvod u teoriju računarstva) pa moja kritika vjerojatno nije relevantna

You have to be odd to be number one
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 17:56 (Top Bugovac).
9 godina
offline
Matura 2017.

Napokon gotovo, di ste upali na kraju? Pretpostavljam vecina FER, FOI, TVZ..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Avensac kaže...

Napokon gotovo, di ste upali na kraju? Pretpostavljam vecina FER, FOI, TVZ..

 Ja sam računarstvo u Rijeci.

 

Evo liste za buduće generacije za FER:

12 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Ja mislim da nije relevantno to sto neki skidate i recenzirate mature jer je drugo doma za foru rjesavati i to takvi profesionalaci, a drugo je vidjeti na maturi neocekivane zadatke. Sada bih i ja za 96% rjesio mat da doma uzmem, razmislim o zadatku, stvarno sam gubio bodove na gluposti kao sto sam stavio onu sliku gore, dobijem dobro rjesenje i krivo prepisem na crtu, odmah gubim bodove. Znaci koncentracija, trema, iskustvo, sreca, sve to igra ulogu.

Ne opravdavam ja tu ove sta glume da je bilo pretesko, slazem se da mora biti ovako kao ove godine, da se napravi neka razlika na rang listi, no cinjenica da tek 4% ucenika ima preko 80% govori za sebe. Mislim da ako netko nije u stanju napisati maturu iz mat za nekih 70%, nema sto raditi na feru, pmfu i sl. Isto tako, ne razumijem kako ijedan fakultet koji sebe naziva tehnickim moze traziti B razinu matematike, doslovno ko da medicina ne gleda biologiju.

 

Jedan komentar cu si dozvoliti, a to je da danas svaki konj moze na faks i to u svakom gradu, pogledajte ove ljude s grupe na fejsu, pola njih je nepismeno i nemaju osnovne informaticke sposobnosti kao sto je koristenje trazilice na internetu. Mi s ferom i sl. idemo tezim putem, kad za tamo neke "elektrotehnike i racunarstva" treba B razina matematike i jos ti ostane nepopunjeno, imam osjecaj da ce biti hiperinflacija visokoobrazovanih koje nitko nece trebati.

 

EDIT: mislim ta hiperinflacija vec jest u nekim podrucjima, ali bit ce sve vise

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 20:38 (Diplomirani pješak).
9 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Upisao FER..

 

Dipl. pjesak je sve rekao, nije isto doma rjesavat i tamo kad se dode na maturu..mene je prala nervoza da nisam mogao doc sebi dobrih pola sata...i sad kad gledam isto sam doma, realno bi imao oko 80%, al eto glupe greske se rade i po meni nije isto doma bez ikakve brige rjesavat maturu...

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Diplomirani pješak kaže...

Ja mislim da nije relevantno to sto neki skidate i recenzirate mature jer je drugo doma za foru rjesavati i to takvi profesionalaci, a drugo je vidjeti na maturi neocekivane zadatke. Sada bih i ja za 96% rjesio mat da doma uzmem, razmislim o zadatku, stvarno sam gubio bodove na gluposti kao sto sam stavio onu sliku gore, dobijem dobro rjesenje i krivo prepisem na crtu, odmah gubim bodove. Znaci koncentracija, trema, iskustvo, sreca, sve to igra ulogu.

Ne opravdavam ja tu ove sta glume da je bilo pretesko, slazem se da mora biti ovako kao ove godine, da se napravi neka razlika na rang listi, no cinjenica da tek 4% ucenika ima preko 80% govori za sebe. Mislim da ako netko nije u stanju napisati maturu iz mat za nekih 70%, nema sto raditi na feru, pmfu i sl. Isto tako, ne razumijem kako ijedan fakultet koji sebe naziva tehnickim moze traziti B razinu matematike, doslovno ko da medicina ne gleda biologiju.

 

Jedan komentar cu si dozvoliti, a to je da danas svaki konj moze na faks i to u svakom gradu, pogledajte ove ljude s grupe na fejsu, pola njih je nepismeno i nemaju osnovne informaticke sposobnosti kao sto je koristenje trazilice na internetu. Mi s ferom i sl. idemo tezim putem, kad za tamo neke "elektrotehnike i racunarstva" treba B razina matematike i jos ti ostane nepopunjeno, imam osjecaj da ce biti hiperinflacija visokoobrazovanih koje nitko nece trebati.

 

EDIT: mislim ta hiperinflacija vec jest u nekim podrucjima, ali bit ce sve vise

 Pa upravo je i u tome stvar. Trema je glavni razlog. Stvar je u tome što ste se svi raspisali da je ove godine matura iz mat najteža daleko, da je prošle godine bila 100 puta lakša itd... A kad se realno pogleda ima razlike ali su malene. Ionako bi ovakva matura trebala više odgovarati onima koji idu na FER. 


9 godina
offline
Re: Matura 2017.

A gle, prag za prolaz je najniži u zadnjih 5 godina (2012 je bio manji). 

Govorim o A razini, 24% i neš sitno je bilo dovoljno za prolaz, dok je prijašnjih godina bilo 28%.

 

Sad jel generacija malo priglupa ili su zadaci bili malo "teži" tj drugacije koncipirani nego prijašnjih godina..

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.7.2017 23:44 (Avensac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Matura 2017.
Diplomirani pješak kaže...

Ja mislim da nije relevantno to sto neki skidate i recenzirate mature jer je drugo doma za foru rjesavati i to takvi profesionalaci, a drugo je vidjeti na maturi neocekivane zadatke. Sada bih i ja za 96% rjesio mat da doma uzmem, razmislim o zadatku, stvarno sam gubio bodove na gluposti kao sto sam stavio onu sliku gore, dobijem dobro rjesenje i krivo prepisem na crtu, odmah gubim bodove. Znaci koncentracija, trema, iskustvo, sreca, sve to igra ulogu.

Ne opravdavam ja tu ove sta glume da je bilo pretesko, slazem se da mora biti ovako kao ove godine, da se napravi neka razlika na rang listi, no cinjenica da tek 4% ucenika ima preko 80% govori za sebe. Mislim da ako netko nije u stanju napisati maturu iz mat za nekih 70%, nema sto raditi na feru, pmfu i sl. Isto tako, ne razumijem kako ijedan fakultet koji sebe naziva tehnickim moze traziti B razinu matematike, doslovno ko da medicina ne gleda biologiju.

 

Jedan komentar cu si dozvoliti, a to je da danas svaki konj moze na faks i to u svakom gradu, pogledajte ove ljude s grupe na fejsu, pola njih je nepismeno i nemaju osnovne informaticke sposobnosti kao sto je koristenje trazilice na internetu. Mi s ferom i sl. idemo tezim putem, kad za tamo neke "elektrotehnike i racunarstva" treba B razina matematike i jos ti ostane nepopunjeno, imam osjecaj da ce biti hiperinflacija visokoobrazovanih koje nitko nece trebati.

 

EDIT: mislim ta hiperinflacija vec jest u nekim podrucjima, ali bit ce sve vise

 Koji tehnički fakulteti uzimaju uopče u obzir b razinu matematike? Fesb?

SpyGi je mato.
12 godina
neaktivan
offline
Matura 2017.

Da, fesb na primjer.

All rights reserved. Copyright (c) by Dipl. Pješak 2017.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice