Državna matura 2011

poruka: 2.572
|
čitano: 560.063
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Tema je namjenjena raspravama o državnoj maturi 2011. godine.

 

Što učiti za Hrvatski jezik?

 

Dali su možda slučajno isplovile teme za esej iz hrvatskog kao prošle godine?

 

...

 

14 godina
neaktivan
offline
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
titan kaže...

Tema je namjenjena raspravama o državnoj maturi 2011. godine.

 

Što učiti za Hrvatski jezik?

 

Dali su možda slučajno isplovile teme za esej iz hrvatskog kao prošle godine?

 

...

 

Zasada nisu isplovile teme,ali mislim da trebaš učit dundu maroja,dostojevskog,suze sina azmetnoga,šimićeva preobraženja...

Ja sam Plavi zmaj.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Testovi ce biti na zaokruzivanja, hrvatski, a esej vise nece imati gornji limit rijeci..niza razina 300+ rijeci, visa 500+..tak da ako hoces mozes i 2000 rijeci, ak imas vremena..

 

A za esej, mislim da cu uzeti onaj raspravljacki, jer nisam se nacitao lektira u srednjoj.. :D

13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Testovi ce biti na zaokruzivanja, hrvatski, a esej vise nece imati gornji limit rijeci..niza razina 300+ rijeci, visa 500+..tak da ako hoces mozes i 2000 rijeci, ak imas vremena..

 

A za esej, mislim da cu uzeti onaj raspravljacki, jer nisam se nacitao lektira u srednjoj.. :D

Po mojim informacijama će biti gornji limit...

Ja sam Plavi zmaj.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Bio je, vise ne, danas mi je profa rekla, ona je jedna od ocjenjivacica eseja..bili su na tom nekom skupu u ZG

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.3.2011 22:27 (brane47).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
titan kaže...

KORISNI LINKOVI:

 

http://mojamatura.net/

Hehe, to je stranica koju su izradili moji profesori. Zlo mi je koliko sam već puta čuo za nju i bio prisiljen reklamirat je za medije.

 

Što se tiče tema za esej, u katalogu bi trebao pisat popis literature odnosno lektirnih djela koja se mogu pojavit. Mislim da ih ima 8, potraži malo na ncvvo-u.

 

 

Mene više zanima, koju literaturu koristite za pripremanje mature iz fizike?

lapy:- HP 6715b stroj: Intel core2duo E5200 [@4GHz - Scythe Zipang SCZP-1000] Gigabyte EP31-DS3L Kingmax MARS 2x2GB PC-8500 Gigabyte ATI HD4670 [Aceelero S1 v2] WD 640AALS Corsair CX-400
15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Testovi ce biti na zaokruzivanja, hrvatski, a esej vise nece imati gornji limit rijeci..niza razina 300+ rijeci, visa 500+..tak da ako hoces mozes i 2000 rijeci, ak imas vremena..

 

A za esej, mislim da cu uzeti onaj raspravljacki, jer nisam se nacitao lektira u srednjoj.. :D

Da, gornjeg limita nema. Ali mislim da si ovo u krivu. Viša 700+, a niža 550+ no ni moje nije sigurno. Navodno ne znaju ni oni sami..

lapy:- HP 6715b stroj: Intel core2duo E5200 [@4GHz - Scythe Zipang SCZP-1000] Gigabyte EP31-DS3L Kingmax MARS 2x2GB PC-8500 Gigabyte ATI HD4670 [Aceelero S1 v2] WD 640AALS Corsair CX-400
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ma niza je 300, nebrini..hehe..mene isto zanima fizika, ali i informatika, tko ovdje to polaze?

Prijavio sam, sve je smijesno lagano, osim, programiranja, problem je, jer sam informatiku imao samo prve 2 god, i sad se vise skoro niceg nesjecam vezano za to..Gdje cete vi to ponoviti?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
hara_zg kaže...

Mene više zanima, koju literaturu koristite za pripremanje mature iz fizike?

Zbavio sam odličnu knjigu koju je izdao Pomak, inače kuća koja se bavi pripremama učenika za državnu maturu.

 

Knjigu sam uploadao na TS i THR, pa nebi trebao biti problem skinuti ju.

13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Moze link? :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
Joco55 kaže...
hara_zg kaže...

Mene više zanima, koju literaturu koristite za pripremanje mature iz fizike?

Zbavio sam odličnu knjigu koju je izdao Pomak, inače kuća koja se bavi pripremama učenika za državnu maturu.

 

Knjigu sam uploadao na TS i THR, pa nebi trebao biti problem skinuti ju.

TS?
Aaa, nemam acc na THR-u! ima neko invite cod? :D

lapy:- HP 6715b stroj: Intel core2duo E5200 [@4GHz - Scythe Zipang SCZP-1000] Gigabyte EP31-DS3L Kingmax MARS 2x2GB PC-8500 Gigabyte ATI HD4670 [Aceelero S1 v2] WD 640AALS Corsair CX-400
14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

To su privatni tracker-i, a da bi tamo upao trebaš imati pozivnicu a nju ćeš zbaviti tako da pitaš LUXX-a da ti da pozivnicu za TS ili nekog drugog u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pozivnice-privatne-trackere/17257.aspx

15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
Joco55 kaže...

To su privatni tracker-i, a da bi tamo upao trebaš imati pozivnicu a nju ćeš zbaviti tako da pitaš LUXX-a da ti da pozivnicu za TS ili nekog drugog u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pozivnice-privatne-trackere/17257.aspx

Evo, pribavio pozivnicu za TS i skinuo. Thx na uploadu ;)

lapy:- HP 6715b stroj: Intel core2duo E5200 [@4GHz - Scythe Zipang SCZP-1000] Gigabyte EP31-DS3L Kingmax MARS 2x2GB PC-8500 Gigabyte ATI HD4670 [Aceelero S1 v2] WD 640AALS Corsair CX-400
13 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
hara_zg kaže...
Joco55 kaže...

To su privatni tracker-i, a da bi tamo upao trebaš imati pozivnicu a nju ćeš zbaviti tako da pitaš LUXX-a da ti da pozivnicu za TS ili nekog drugog u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pozivnice-privatne-trackere/17257.aspx

Evo, pribavio pozivnicu za TS i skinuo. Thx na uploadu ;)

Mozes ti uploadat negdje drugdje?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Mozes ti uploadat negdje drugdje?

Pa šta ti je teško zbavit pozivnicu za TS, djele se šakom i kapom bez ikakvih uvjeta, a ako upload-am negdje drugdje na neki file hosting moram svakome ko želi skinuti slati na PP link.

14 godina
offline
Državna matura 2011

Evo citat sa mojamatura.net: "Pristupnici trebaju napisati esej ograničene duljine (na osnovnoj razini od 350 do 500 riječi ) (+/- 10%, znači ne smije imati manje od 300 i više od 550 riječi)  OVO JE ZA NIŽU RAZINU!

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Nisu jos promijenili, ali bit ce ovako kako sam ja rekao, svjeza vijest..

14 godina
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...

Nisu jos promijenili, ali bit ce ovako kako sam ja rekao, svjeza vijest..

ako tako bude onda super jer mi nije tesko napisati vise od tih 350 rijeci ali se bojim da ne predem taj limit jer ja mogu filozofirat u pm.. {#}

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Državna matura 2011
brane47 kaže...
hara_zg kaže...
Joco55 kaže...

To su privatni tracker-i, a da bi tamo upao trebaš imati pozivnicu a nju ćeš zbaviti tako da pitaš LUXX-a da ti da pozivnicu za TS ili nekog drugog u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/pozivnice-privatne-trackere/17257.aspx

Evo, pribavio pozivnicu za TS i skinuo. Thx na uploadu ;)

Mozes ti uploadat negdje drugdje?

Odi na IRC irc.torrentsnatch.org #invites i zatraži tamo pozivnicu. 2 min posla :D

lapy:- HP 6715b stroj: Intel core2duo E5200 [@4GHz - Scythe Zipang SCZP-1000] Gigabyte EP31-DS3L Kingmax MARS 2x2GB PC-8500 Gigabyte ATI HD4670 [Aceelero S1 v2] WD 640AALS Corsair CX-400
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ajde nek netko bude dobar i drag pa nek mi pošalje tu skriptu,ako je ikako moguće.

Hvala! :)

14 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Broj riječi može biti –10% od zadanoga broja po razini.

 

Ovo piše u pdfu na ncvvo. Znači nesmije biti samo od 315 za nižu i 360 za višu.

 

Ako nekom treba TU ima skripta za hrv.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 0:36 (Monte Christo).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2011

Netko je gore pitao tko piše fiziku i informatiku. Evo ja pišem oboje + kemiju {#}

 

Za fiziku se još ne pripremam, ali stoji mi ŠK onaj njihov priručnik. Ovaj vikend ću malo pogledati hrvatski. Sve u svoje vrijeme,

 

Btw. evo vam link za esej, kako napisati dobar.

 

Btw.2. malo vas računica *ebe. Ako je min. 350 na nižoj, 10% od toga je 35, stoga možete imati 315 riječi na nižoj, odnosno 360 na višoj. Zar ne?

** Live 4 Music **
14 godina
offline
Državna matura 2011

Cekaj, nema gornjeg limita rijeci??

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
13 godina
offline
Re: Državna matura 2011
EZY-E kaže...

Cekaj, nema gornjeg limita rijeci??

Po novom, navodno not!

** Live 4 Music **
15 godina
protjeran
offline
Re: Državna matura 2011
EZY-E kaže...

Cekaj, nema gornjeg limita rijeci??

Nema sigurno.

http://dizanje-ratia.info
14 godina
offline
Državna matura 2011

Znaci od 350(315) pa na dalje? To je onda super :)

I predlazem da se ne zamarate previse sa citanjem stotina uputakako napisati esej jer cete ostati samo zbunjeni.

Glavno je da se sastoji od 3 dijela, da odgovorite na smijernice,da pazite na gramatiku i da pisete PISANIM slovima.

Profa nam to stalno govori, a posto je ona u ocjenivackom skupu, valjda zna nekog vraga :)

Bilo bi zgodno... ali nije potrebno.
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

I trebao bi biti jedan lektirski i jedan raspravljacki ponudjen..definitivno idem na raspravljacki, jer sam s lektirama na vi.. :)

 

I ne zaboraviti citate pisati, i sva imena strana moraju se pisati kako se i pisu, ne izgovaraju, jer je to pogreska..i moja je profa ocjenjivac..

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 0:39 (brane47).
13 godina
offline
Re: Državna matura 2011

A wtf, jeste vi svi purgeri tamo progurali svoje profesorice među ispravljače? {#}

 

Kako da se mi, provincijaši upišemo i položimo? Kako konkurirati? {#}

** Live 4 Music **
13 godina
neaktivan
offline
Državna matura 2011

Ja sam iz OS.. :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice