Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

poruka: 3.577
|
čitano: 986.793
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
JozoBozo121 kaže....

 Ja ne mogu pratiti, odnosno prvi zahtjev kojeg sam mogao praviti preko weba je storniran pa je agent ručno popravio kad me zvao, ali sad taj novi nalog ne mogu pratiti. Možda, ali računaj da ovi koji kupe mobitel 16.3. sigurno neće dobiti isti dan nego još tjedan dana kasnije.

 Tako je i kod mene. Prvi storniran, pa sam preko chata ponovio i onda su me još zvali da prođemo kroz sve.

 

Pitao sam dvaput za status narudžbe, sve kaj su mi rekli je da je "u obradi" te da me mole za još malo strpljenja.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Capture kaže...
DukeOs kaže...
DukeOs kaže...

Pitanje koliko ce opasti kapacitet bat. nakon 12 mj. koristenja.

 

5%.

 Samo? To i nije onda tako lose .

 

Eire
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DukeOs kaže...
DukeOs kaže...

Napravio preoder, sad se ceka 9.3. Sadvim slucajno se odlucio za S9.

U biti dobio mejl od internet provajdera - Virgin Media( irski internet provajder), o ponudi za S9 .

Pocetno davanje 179€ ,te 24mj ugovor - 35€ rata.Uz to uzeo i unlimited plan za sim card od 25€ mjesecno.

Biti ce mi to prvi samsung ikad. Dosad sam imao samo kineze.

 

 Jucer stigao S9. Testiram ga i sve to ali mi nikako ne sjeda.

 

Trebam mob sa boljom baterijom ,zato se vracam natrag kinezu a zeni poklanjam S9- receno u afektu .

 

Mob je ultra brz, sve se otvara u mili sekundi sto mi se svida Ali brate guta bateriju ko blesav

 

Mislim ,traje baterija normalno za ovakav mob, ali jednostavno kada se naviknes na mob sa ogromnom baterijom nema natrag vise .

 

Dati cu mu jos jednu sansu, testirati cu ga jos 2-3 dana samo zato sto je samsung , da ne bude grof cicija ..

 

Tko zna mozda bih trebao ponovo staviti u upotrebu power bank, to mi se cini kao rijesenje mojih problema.

 

Ima kompaktan dizajn, malo preuzak za moj ukus. Ne bih se bunio da je 2mm siri i  mm deblji pa da stave bar jos 50%  vecu bateriju.

 

Kamera brutalna , a fluidnost u radu ,nikad videna.Dapace ,svemirska za moj pojam.

 

Zvucnici su strava, sluske cudnog dizajna , ispadaju iz usiju. Dodatna oprema bogata. Charger puni ko mutav.

 

Pitanje koliko ce opasti kapacitet bat. nakon 12 mj. koristenja.

 Mozda da iskljucis bixby i google assistant, pa da onda testiras?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
DukeOs kaže...

 Jucer stigao S9. Testiram ga i sve to ali mi nikako ne sjeda.

 

Trebam mob sa boljom baterijom ,zato se vracam natrag kinezu a zeni poklanjam S9- receno u afektu 

 

Pitanje koliko ce opasti kapacitet bat. nakon 12 mj. koristenja.

 Ja ne znam koliku ti bateriju želiš. S9 ima prilično veliku bateriju, više manje kao i svaki drugi flagship, od 3000mAh, pa da ima veću bateriju to bi bio power bank, a ne mobitel. Ne bi se ja žalio da ima 3500mAh, ali sve nekako više od toga mi se čini pretjerano, te i sam mobitel postaje teži.

 

Pa moj sad već stari M9 je pao ispod 2000mAh, a ima vjerojatno duplo proždrljiviji procesor nego S9, a izdrži mi cijeli dan uz power saver i navečer ga stavim punit.

 

Nakon godine dana obično padne za nekih 5% ovisno o korištenju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 10:34 (JozoBozo121).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FanBoy kaže...

Sve se nema a isporuke prednarudžbi u Sancta Domenici odgođene su za 28.3.

 Mene su zvali u četvrtak i rekli da je isporuka odgođena za 28.3, i onda su mi ponudili da umjesto plave boje uzmem crni koji je došao u petak što me iznenadilo što je tako brzo došlo pošto sam iz Osijeka

16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

stigla SMS poruka od poste da tokom dana mogu ocekivat paket od HT-a ...fakat su brzi 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Jako je dobar. Tek trebam vidjeti ima li što trzuckanja.

Nope.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

koliko cujem koji vec imaju, UI je po po fluidnosti u rangu iOS-a 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 12:26 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
4mal kaže...

stigla SMS poruka od poste da tokom dana mogu ocekivat paket od HT-a ...fakat su brzi 

 Joj, sve mi rastu zazubice, ne mogu dočekati svoj više 

Tonči kaže...

Jako je dobar. Tek trebam vidjeti ima li što trzuckanja.

 S9 ili S9+?

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 12:37 (JozoBozo121).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

S9+. Ali ne stižem baš detaljno, stoji na stolu već od četvrtka.

Nope.
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

bdw S8+ sa Oreom se vec dosta ubrzao 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 12:52 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako nekoga zanima kako najjednostavnije i najbrze da instalira najnoviji OS na svom samsung pametnom telefonu, evo kratki tutorial sto sam napravio.

 

 

 

https://www.youtube.com/channel/UCWgV7W_LmZOI8sTXRTIzfdg/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ima netko da je naručio preko weba opcija uz otkup starog mobitel? Piše tko je naručio zaključno sa 8.3. da će dobiti mob 7 dana prije početka prodaje (16.3.). A 7 dana je prošlo jučer :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
d7d8d9 kaže...

Ima netko da je naručio preko weba opcija uz otkup starog mobitel? Piše tko je naručio zaključno sa 8.3. da će dobiti mob 7 dana prije početka prodaje (16.3.). A 7 dana je prošlo jučer :D

 Pročitaj zadnje tri-četiri stranice i sve će ti biti jasnije.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Ako se nekome "slučajno" ne svidi S9 plus, slobodno se javi na PP :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Meni je dosao S9+ postom, nisam ga pokupio. Pouzece 6500kn, ako nekome treba idemo skupa po njega pa neka mi se javi.

 

Meni dolazi drugi preko tarife pa mi ne treba

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Zvao postu..ipak u pon ce biti dostava ...ovaj sms je atomatski kao priprema za isto 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

DukeOs malo se potrudi ipak je to android testiraj vidi što jede bateriju ( po recenzijama da assistant zna trošiti ) imaš app koje mogu bolje optimizirati bateriju, ako daš ženi imat ćeš za mjesec dana troškove zamjena stakla 

 

btw koliko SOT dobivaš daj ss

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.3.2018 23:24 (Jim Carrey).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Obećao sam negdje na nekoj temi da ću malo isprobati i provjeriti razlike između zadnjih s modela, pa evo sad imam mrvu vremena (odnosno izbjegavam ono što bih trebao :P ) pa par slikica. Vjerujem da ste ostalo popratili, ali nisam siguran da imate barem zadnja dva modela uz sebe, pa da malo usporedim čisto fizikalije i idiot mod fotkanja. 
Što se mene tiče, ovako na prvu (fotkano je sad u noći u sjeni sobe) meni to sve izgleda... hm, slično. Jednostavno su ti fotosenzori već neko vrijeme na visokom nivou a valjda jedino što dotjeruju je firmware. Usput, superslow motion mi j onako na prvu, klempav za upogoniti. Na iphoneu je puno jednostavnije. 
Eto da neduljim dalje. S8 ima nešto zaobljenije rubove, S9 je više "ciglast" iako su to nijanse. Dimenzije su praktički neprimjetna razlika, kao i gumbi i ekranski prostor. A i prikaz boja. 
oni animoji su bljak. Ima dvije generičke glave na koje nakelji fotkani prostor oko usta. Ostalo je generičko, za malu djecu izbor frizure, tena, kompletića odjeće i par generičkih animacija. Pušiona. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Stvarno mi nije jasno zasto se ljudi loze na te ar emojie.. ne vidim smisao toga, osim da djeci to bude zanimljivo.. ali dobro, bitno da su kopirali apple 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Od petka sam i ja postao vlasnik s9 plus.

 

Evo za ova 2 i pol dana, neke stvari koje sam zapazio, s obzirom da imam note 8 jos uvijek na raspolaganju :

 

-Kamera je bolja, nema dvojbe nikakve.. 

-Baterija zasada sto se pokazalo, moj hard use oko 5 SOT

-Bolje lezi u ruci i ljepsi je od note 8

-otisak za prst su stvarno pogodili, a postavljanje je trajalo nekih 10 sekundi

-zvucnici su strava, mislim stvarno se razlika osjeti u kvaliteti zvuka

-moj je  duos, idu 2 sim kartice sto sam ostao ugodno iznenadne, jako pozitivno

 

Ostale neke bitne razlike nisam primjetio. 

Iskreno meni bolji mobitel od note 8, pogotovo mi pase u ruci, ali dobro note je note. 

Iskreno za prelazak sa note 8 ili s8 plus na s9 plus ili s9 nema potrebe.

Meni je taman ugovor istekao pa se tako poklopilo, inace ne bi mijenjao s8 plus ili note 8 za s9.. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Od petka sam i ja postao vlasnik s9 plus.

 

Evo za ova 2 i pol dana, neke stvari koje sam zapazio, s obzirom da imam note 8 jos uvijek na raspolaganju :

 

-Kamera je bolja, nema dvojbe nikakve.. 

-Baterija zasada sto se pokazalo, moj hard use oko 5 SOT

-Bolje lezi u ruci i ljepsi je od note 8

-otisak za prst su stvarno pogodili, a postavljanje je trajalo nekih 10 sekundi

-zvucnici su strava, mislim stvarno se razlika osjeti u kvaliteti zvuka

-moj je  duos, idu 2 sim kartice sto sam ostao ugodno iznenadne, jako pozitivno

 

Ostale neke bitne razlike nisam primjetio. 

Iskreno meni bolji mobitel od note 8, pogotovo mi pase u ruci, ali dobro note je note. 

Iskreno za prelazak sa note 8 ili s8 plus na s9 plus ili s9 nema potrebe.

Meni je taman ugovor istekao pa se tako poklopilo, inace ne bi mijenjao s8 plus ili note 8 za s9.. 

 Performanse, fluidnost u radu?

9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
manipulator kaže...

Od petka sam i ja postao vlasnik s9 plus.

 

Evo za ova 2 i pol dana, neke stvari koje sam zapazio, s obzirom da imam note 8 jos uvijek na raspolaganju :

 

-Kamera je bolja, nema dvojbe nikakve.. 

 

 

Mislim ono, to si tak napisao ko da si ga usporedio sa A5. Ne vjerujem da uopće ima neke razlike između kamera, možda nešto sitno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.3.2018 12:23 (kbenzema).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
Razlike izmedu fluidnosti izmedu s8+ i s9+ ima i to osjetne. Oba imam kuci i bas sam gledao razlike (oba su na oreo i s8+ je factory reset dobio kod oreo updejta)
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
FanBoy kaže...
manipulator kaže...

Od petka sam i ja postao vlasnik s9 plus.

 

Evo za ova 2 i pol dana, neke stvari koje sam zapazio, s obzirom da imam note 8 jos uvijek na raspolaganju :

 

-Kamera je bolja, nema dvojbe nikakve.. 

-Baterija zasada sto se pokazalo, moj hard use oko 5 SOT

-Bolje lezi u ruci i ljepsi je od note 8

-otisak za prst su stvarno pogodili, a postavljanje je trajalo nekih 10 sekundi

-zvucnici su strava, mislim stvarno se razlika osjeti u kvaliteti zvuka

-moj je  duos, idu 2 sim kartice sto sam ostao ugodno iznenadne, jako pozitivno

 

Ostale neke bitne razlike nisam primjetio. 

Iskreno meni bolji mobitel od note 8, pogotovo mi pase u ruci, ali dobro note je note. 

Iskreno za prelazak sa note 8 ili s8 plus na s9 plus ili s9 nema potrebe.

Meni je taman ugovor istekao pa se tako poklopilo, inace ne bi mijenjao s8 plus ili note 8 za s9.. 

 Performanse, fluidnost u radu?

 

Nakon tri dana uz S9 mogu reći da je fluidnost odlična u svim aplikacijama, nisam primijetio nikakva trzanja osim kod jedne jedine stvari. Događaju se neki mikro trzaji kod otvaranja glavnog Bixby ekrana kad swipeaš udesno sa home screena. Ne znam zašto se to događa, vrlo vjerojatno zato što Bixby povlači tonu personaliziranih podataka na taj svoj početni screen/dashboard. Srećom taj ekran ne koristim gotovo nikad, a i Bixbyjevo detektiranje glasa sam isključio, ostavio samo pristup na hard button. Nisam neki fan pričanja s mobitelom.

 

Vrlo me ugodno iznenadila točnost i brzina očitavanja otiska prsta i činjenica da ne moraš ni uključivati ekran već se on uključi po očitanju otiska i automatski ode na home screen. Prethodni mi je mobitel bio Sony Xperia Z5, koji ima čitač otisaka na samom buttonu za uključivanje ekrana. Iako je to uglavnom radilo ok, malo prečesto se događalo da prvi li drugi put javi da nije uspio očitati otisak, bio je dosta osjetljiv na to da button bude posve čist. Na S9 u ova tri dana nijednom nije pogrešno očitao, a već sam se navikao gdje treba biti prst kod podizanja mobitela i funcionira savršeno. Tako dobro da zapravo nisam ni isprobavao intelligent scan.

11 godina
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Treba nekako opravdati kupnju novog modela. Ja koristim istovremeno S8 i S5 Neo. Baš sam išao uspoređivati brzinu otvaranja kamere, browsera i nisam primjetio da stari S5 Neo zaostaje. Možda je djelić sekunde sporiji pri zatvaranju, i to je upitno jer vjerojatno ne stisnem baš istovremeno tipku back. Na oba su isključene animacije. Dakle baš bih volio znati kako je taj S9 toliko vidljivo fluidniji od S8. CPU je naravno snažniji i to bi se moglo primjetiti jedino na benchmarku. Kakvo je taj S8 smeće ako ne prati noviju generaciju u listanju izbornika. Jučer sam baš uspoređivao svoj S8 sa jednim S9. Nikakvih velikih razlika nisam primjetio. Vjerujem da je kamera u određenim uvjetima bolja. Nisam još sreo mobitel koji slika poštene slike po mraku. Na dobrom osvjetljenju i S5 Neo slika sasvim dobre fotke. Ove stručne usporedbe kamera od N8 i S9 mi samo pokreću probavu

Moj PC  
1 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...

Treba nekako opravdati kupnju novog modela. Ja koristim istovremeno S8 i S5 Neo. Baš sam išao uspoređivati brzinu otvaranja kamere, browsera i nisam primjetio da stari S5 Neo zaostaje. Možda je djelić sekunde sporiji pri zatvaranju, i to je upitno jer vjerojatno ne stisnem baš istovremeno tipku back. Na oba su isključene animacije. Dakle baš bih volio znati kako je taj S9 toliko vidljivo fluidniji od S8. CPU je naravno snažniji i to bi se moglo primjetiti jedino na benchmarku. Kakvo je taj S8 smeće ako ne prati noviju generaciju u listanju izbornika. Jučer sam baš uspoređivao svoj S8 sa jednim S9. Nikakvih velikih razlika nisam primjetio. Vjerujem da je kamera u određenim uvjetima bolja. Nisam još sreo mobitel koji slika poštene slike po mraku. Na dobrom osvjetljenju i S5 Neo slika sasvim dobre fotke. Ove stručne usporedbe kamera od N8 i S9 mi samo pokreću probavu

 De ne lupaj gluposti.. Smijesno je s5 usporedjivati sa s8.. Imam i s5, praca stara, zastarjela..

Ako ti se ne uzima s9 nemoj, prodaj s8 i koristi s5 i stavis 3500 kn u dzep.. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
kbenzema kaže...
manipulator kaže...

Od petka sam i ja postao vlasnik s9 plus.

 

Evo za ova 2 i pol dana, neke stvari koje sam zapazio, s obzirom da imam note 8 jos uvijek na raspolaganju :

 

-Kamera je bolja, nema dvojbe nikakve.. 

 

 

Mislim ono, to si tak napisao ko da si ga usporedio sa A5. Ne vjerujem da uopće ima neke razlike između kamera, možda nešto sitno.

 Bolja je za nijansu, primjeti se razlika, a ima i vise opcija u kameri za narediti, video isto je bolji. Sad da ti tu posebno nesto ne objasnjavam, odes na YouTube i pogledas, ima vec mali milijun usporedbi.

Meni je video zapis bolji na s9 plus nego na note 8. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava

Da budem iskren nisam jos stigao sve detaljnije testirati. 

Vec sam reko, onaj tko ima note 8 ili s8 /s8 plus, nema potrebe uzimati s9 ili s9 plus, jer nema puno napretka. Ima u svezi kamere napretka (vise opcija i bolja je za nijansu), baterija je na s9 plus bolja nego sto mi je bila na s8 plus i na note 8. Evo baterija je sada mi na 71%, imam oko 2 Sot - a, sto je izvrsno usporedivsi sa note 8 sa kojim sam imao oko 4 do 4 i pol najvise i to dok ne crkne..

Bolje lezi u ruci od note 8 i manji je, dimenzija mi taman pase za ruku, otisak prsta otvara u milisekundi i na pravom je mjestu. 

Ako cete uzimati s9, uzmite s9 plus, zena je uzela s9 i nije bas zadovoljna da baterijom, s obzirom da je imala s8 plus, a najvjerojatnije da ce se i vratiti na njega..  :) 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S9 / S9+ - Rasprava
MatijaZG kaže...

Treba nekako opravdati kupnju novog modela. Ja koristim istovremeno S8 i S5 Neo. Baš sam išao uspoređivati brzinu otvaranja kamere, browsera i nisam primjetio da stari S5 Neo zaostaje. Možda je djelić sekunde sporiji pri zatvaranju, i to je upitno jer vjerojatno ne stisnem baš istovremeno tipku back. Na oba su isključene animacije. Dakle baš bih volio znati kako je taj S9 toliko vidljivo fluidniji od S8. CPU je naravno snažniji i to bi se moglo primjetiti jedino na benchmarku. Kakvo je taj S8 smeće ako ne prati noviju generaciju u listanju izbornika. Jučer sam baš uspoređivao svoj S8 sa jednim S9. Nikakvih velikih razlika nisam primjetio. Vjerujem da je kamera u određenim uvjetima bolja. Nisam još sreo mobitel koji slika poštene slike po mraku. Na dobrom osvjetljenju i S5 Neo slika sasvim dobre fotke. Ove stručne usporedbe kamera od N8 i S9 mi samo pokreću probavu

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice