Wifi releji

poruka: 10
|
čitano: 3.147
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Wifi releji

Imam u planu kontrolirati paljenje/gašenje lampi pomoću wifi releja (sonoff ili shelly) pa me zanima kako se oni ponašaju kad bi struju želio ugasiti na zidnom prekidaču?

Ne kužim to previše, ali ideja je da se može paliti/gasiti i wifiem i zidnim prekidačem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi releji

Nisam električar, ali mislim da moraš imati izmjenični prekidač (možeš googlati spajanje izmjeničnog prekidača - to znači da možeš paliti/gasiti sa više mjesta). WiFi relej mora također imati mogućnost takvog spajanja. Možeš dati neki link na te releje? Oni se povezuju izravno na WiFi ili idu preko nekakvog HUB-a? Pitam zato jer ću kroz pola godine seliti u vlastiti stan pa sam imao ideju nešto takvo i sebi napraviti.

15 godina
offline
Re: Wifi releji
Ne da mi preko mobitela oostaviti link...
Ugooglaj Sonoff ili Shelly.
Ima ih još ali ove neke imam doma pa da ne stoje bez veze mislio sam ih poapajati na lampe.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.10.2020 12:40 (tintin).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Wifi releji
-
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.7.2021 21:49 (tintin).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi releji
tintin kaže...

Imam u planu kontrolirati paljenje/gašenje lampi pomoću wifi releja (sonoff ili shelly) pa me zanima kako se oni ponašaju kad bi struju želio ugasiti na zidnom prekidaču?

Ne kužim to previše, ali ideja je da se može paliti/gasiti i wifiem i zidnim prekidačem.

 Pa kad ugasis na prekidač time gasiš napajanje i releja a samim tim i svjetla.....A da li ce se svjetlo upalti na prekidac zavisi kako si podesio sonof. Ja imam sonof i preko aplikacije mozes paliti i gasiti.....Na prekidac mozes sigurno ugasiti a da li ce upaliti zavisi da li je sonof podesen da svjetlo drzi upaljenim. Ako je bilo na sonofu off kada upalis na prekidac ostat ce off....

Daj detaljnije sta i kako zelis raditi pa ti mogu reci kako ce to raditi.

Ja recimo imam sonnof sa dva izlaza za vanjski rflektor i jedan izlaz ide na senzor pa na reflektor a drugi ide direktno na reflektor i kada zelim da radi na senzor upalim taj izlaz a kada zelim da radi stalno samo upalim i drugi izlaz... Prekidac sam izbacio iz jednacine posto stalno neko gasi na prekidac i onda mi senzor i timeri ne igraju nikakvu ulogu....

15 godina
offline
Re: Wifi releji
Ne trebam ništa specijalno.
Samo paljenje i gašenje svjetala online i prekidačem.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi releji
tintin kaže...
Ne trebam ništa specijalno.
Samo paljenje i gašenje svjetala online i prekidačem.

 Sto se tice on line mozes raditi sve dok god su releji on line...

12 godina
offline
Re: Wifi releji

Ajde napiši koji točno model imaš doma, pa da vidimo što se da napraviti.

15 godina
offline
Re: Wifi releji
Imam:
Sonoff basic r3 - 3 kom
Shelly 1 - 1 kom


 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Wifi releji

Shelly nije problem. Staviš ga u razvodnu kutiju (ako imaš mjesta) i složiš to prema shemi koja se nalazi na linku link. s obzirom na veličinu možda stane i iza prekidača za svjetlo, ali u tom slučaju moraš dovesti i nulu u tu kutiju.

 

Sonof je ipak malo kompliciraniji jer nema ulaz za prekidač, ali on na sebi ima tipkalo. laganim otvaranjem i lemljenjem žica može se dodati i vanjsko tipkalo u paralelu sa postojećim tipkalom. i onda te kabele dovuć do prekidača (tipkala) na zidu.

Pošto je dimenzijama nezgrapan, ne stane u razvodnu kutiju, pa smatram da je to dosta posla. link na modifikaciju je na sljedećem linku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice