Usisavac kao hladnjak CPU-a zaključana tema

poruka: 81
|
čitano: 29.594
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

Jel neko probal napu ugradit u kuciste??Cool

15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Evo me! Napravio sam test i rezultati su pozitivni!

 

Evo par slika kako je izgledalo i temperature!

 

Moram reci da sa maticnom imam problema tocnije s usb portovima. Tako da nemogu PrtSc i stavit na usb sliku. Pa sam sliko s mobom. Barem ce se vidjet da nije krivotvorema! Cool   

 

 

bez usisavaca bez usisavaca
Sa usisavacem Sa usisavacem
Tu bi trebo neš napisat???
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 12:05 (PoToKTM).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

ispravak! nije 1kW nego 1.6kW! Cool

usisavac1 usisavac1
Evo kako treba staviti cijev! Evo kako treba staviti cijev!
Moj cooler! Mrcina! Moj cooler! Mrcina!
Tu bi trebo neš napisat???
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Ma ovo je totalno promašena ideja!!

Možda bi ti bolje pomogao neki stari fen za kosu! Jednostavno izvadiš grijač  upališ namjestiš da puše na CPU i gotovo!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

stvarno nisam cuo nista bedastije od ovoga vec dugo :D

 

1. usisavac kosta vise nego neki dobar cooler

2. usisavac potrosi vise struje u par sati rada nego cooler u cijeloj godini

3. buka koju proizvodi usisavac se ne moze utisati ni sa cim

4. dodajte sami... :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
cyclone kaže...

stvarno nisam cuo nista bedastije od ovoga vec dugo :D

 

1. usisavac kosta vise nego neki dobar cooler

2. usisavac potrosi vise struje u par sati rada nego cooler u cijeloj godini

3. buka koju proizvodi usisavac se ne moze utisati ni sa cim

4. dodajte sami... :D

 Ali zato dobro hladi! I to NIJE ponavljam nije stvar za 24/7 nego tek toliko da se vide krajnji rezultati OC-a sa zracnim hlađenjem!

BTW: moj komp je star 5 godina! Rezultati su bili u loadu! Proc: AMD athleon  1.8ghz
Tu bi trebo neš napisat???
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Znaci računica je ovakva:

usisavač (neka je 200 kn polovni) + potoršena struja (samo usisavača kroz godniu 1000 kn) + jedan "mali crnac" koji ce ti to držat (500 kn) = neisplativo :D

al iskreno, zanimalo me hoce li biti manja temperatura ili ne. svaka cast

Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Idem i ja probat sa usisavačem od 1.8KW i sa 400W usisne snageNevinašce

Ima li ko kirbia da proba?Smijeh

 

EDIT: temperature pale za 2°. Javim se kasnije ako uspijem dobit bolje rezultateNamigiva

 

Pošto imam kompresor doma isključit ću vent iz struje i onda ga kompresorom poginit. Možda nešto bude

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 13:09 (BORN).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
BORN kaže...

Idem i ja probat sa usisavačem od 1.8KW i sa 400W usisne snageNevinašce

Ima li ko kirbia da proba?Smijeh

 Ako se ne varam, al zar kirbi nema klasično usisno crijevo Cool

Ajmo ljudi skupit 5 usisavača i stavit na jedan hladnjak, pa to bi temperatura bila ispod nule.
Imam jos bolju ideju!!!! Stavi cu u zamrzivač matičnu s komponentama Nevinašce
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
BORN kaže...

Idem i ja probat sa usisavačem od 1.8KW i sa 400W usisne snageNevinašce

Ima li ko kirbia da proba?Smijeh

 Ma ljudi ne radite to.... zeznut ćete cijelo računalo!

Pa znate li vi da vam taj elektromotor od usisivača može stvoriti toliki elektricitet da vam krepa monitor a i cijeli računar.
Ali ako ćete se već igrati nemojte barem uštekati u isti utikač gdje vam je PC spojen!!!!
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Sonny kaže...

Znaci računica je ovakva:

usisavač (neka je 200 kn polovni) + potoršena struja (samo usisavača kroz godniu 1000 kn) + jedan "mali crnac" koji ce ti to držat (500 kn) = neisplativo :D

al iskreno, zanimalo me hoce li biti manja temperatura ili ne. svaka cast

 Brijem da svi imaju usisavace! Bar bi trebali imati! Cool Ovo s crncem je dobra! al 500 kn je puno dat za njegaBogataš. A valjda ces moci drzat cijev 5 min! Na ovim rezultatima ja sam cijev drzo 2 min. Moro sam odustat jer mi je stara rekla da ce me zdrmat struja. Ja sam njoj lijepo reko da plastka ne provodi struju... Ali ne! Mršti se
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Sonny kaže...
BORN kaže...

Idem i ja probat sa usisavačem od 1.8KW i sa 400W usisne snageNevinašce

Ima li ko kirbia da proba?Smijeh

 Ako se ne varam, al zar kirbi nema klasično usisno crijevo Cool

Ajmo ljudi skupit 5 usisavača i stavit na jedan hladnjak, pa to bi temperatura bila ispod nule.
Imam jos bolju ideju!!!! Stavi cu u zamrzivač matičnu s komponentama Nevinašce
 I jos uz to usisavac! heheh Bolje od tekuceg vodika i helija! Cool
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
Bellatrix kaže...
BORN kaže...

Idem i ja probat sa usisavačem od 1.8KW i sa 400W usisne snageNevinašce

Ima li ko kirbia da proba?Smijeh

 Ma ljudi ne radite to.... zeznut ćete cijelo računalo!

Pa znate li vi da vam taj elektromotor od usisivača može stvoriti toliki elektricitet da vam krepa monitor a i cijeli računar.
Ali ako ćete se već igrati nemojte barem uštekati u isti utikač gdje vam je PC spojen!!!!
 Meni je sve ok bilo! Bez ikakvih smetnji!
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Imam jos jendu ideju! Za one koji imaju klimu doma. Stavis maticnu ispod klime i stavis da puse u maticnu sa komponentama. I naravno stavis na 7 stupnjava ili manje ovisi o klimi! Cool

Tu bi trebo neš napisat???
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
PoToKTM kaže...

Imam jos jendu ideju! Za one koji imaju klimu doma. Stavis maticnu ispod klime i stavis da puse u maticnu sa komponentama. I naravno stavis na 7 stupnjava ili manje ovisi o klimi! Cool

 Probao. Nejde baš
EDIT: OPA! Evo ga! Temperature sa 47° na 38° pale. Zakon.
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 13:20 (BORN).
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

malo razmislite - temperature su vam pale jer vam je kuciste otvoreno, istavite otvoreno kuciste i temperatura ce vam biti jednaka ili 2 stupnja visa nego sa tim usisavacem.

malo logike;

ako imas sobu u kojoj je 23°, imas usisavac koji se grije dok radi na 40°+ i koji zagrijava tu sobu relativno brzo, jel ga ima smisla koristiti?

Why make something easy way, when there is hard way
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
PoToKTM kaže...

Imam jos jendu ideju! Za one koji imaju klimu doma. Stavis maticnu ispod klime i stavis da puse u maticnu sa komponentama. I naravno stavis na 7 stupnjava ili manje ovisi o klimi! Cool

 Ako ćemo klimu da uključujemo u priču, zašto ne nešto ovako.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
jura131 kaže...

malo razmislite - temperature su vam pale jer vam je kuciste otvoreno, istavite otvoreno kuciste i temperatura ce vam biti jednaka ili 2 stupnja visa nego sa tim usisavacem.

malo logike;

ako imas sobu u kojoj je 23°, imas usisavac koji se grije dok radi na 40°+ i koji zagrijava tu sobu relativno brzo, jel ga ima smisla koristiti?

 Meni je komp stalno otvoren, neznam ni di mi je stranica.Smijeh
Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Odmah dogovorite reklamu na onome TV ShopCoolCoolCool

 

Ali, to nije sve... ako nazovete odmah darovat ćemo vam i upute za korištenje kako ne biste ozlijedili koju od svojih komponenata...Osmijeh

Asrcok 775 Dual Vsta Pentium D Dual Core 3,4 Ghz 2 Gb RAM ATI Radeon X1700 FSC
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
jura131 kaže...

malo razmislite - temperature su vam pale jer vam je kuciste otvoreno, istavite otvoreno kuciste i temperatura ce vam biti jednaka ili 2 stupnja visa nego sa tim usisavacem.

malo logike;

ako imas sobu u kojoj je 23°, imas usisavac koji se grije dok radi na 40°+ i koji zagrijava tu sobu relativno brzo, jel ga ima smisla koristiti?

 Temperatura je pala jer je veci protok zraka, potpuno isti efekt kao da stavis jaci/brzi ventilator na hladnjak. Istina da ce usisavac jos dodatno zagrijavati prostoriju, ali elektromotori u usisavacima su prilicno efikasni (sto znaci da ce usisavac od 1kW grijati puno manje od 1kW), tako da grijanje ne bi trebalo biti veliki problem, procesor/graficke, pa i sama osoba koja drzi usisavac/koristi racunalo griju vise od toga. Smijeh
Think locally, act globally...
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

PoToKTM je na prisilnom "odmoru" na 1 dan da se nauci pameti i prouci pravila foruma.

4 posta zaredom nema smisla bacat.

Postoji gumb "UREDI" koji zamislite.....RADI!!

Phenom II 940BE @ 3.6ghz, Biostar TA-790GX 128M, Patriot 2x2GB DDR2 800mhz 4-4-4-12, ATI HD4670 , Seasonic 430W ,
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

hehe pohvaljujem ideju, al racunica se ne isplati

i am not a spamer... allright, not a big one xd _______________________ war... war never changes
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
jojo1909 kaže...

hehe pohvaljujem ideju, al racunica se ne isplati

Ma nit je dobra ideja nit računica. Od možda nekoliko načina improvizacije hlađenja ovo je po meni najlošije!!
Kao što sam već bio rekao gore, bolje bi bilo uzeti FEN izvaditi mu grijač i usmjeriti na CPU!!
Puno bi bilo bolje nego USISIVAČ.
Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Koja genijalna ideja. Na tragu Grunfa. Ili naših ministara.

Volim kada su ljudi inovativni i kada nam predstave neku svoju ideju koja ima smisla. Ali ovo?

Čovjeće, ti si definitivno materijal barem za Sabor.

 

C2D 3,3/ 8GB/ 4870/ 2*500GB+raptor64/vista 64
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Usisavac kao hladnjak CPU-a

 Pa ideja jeste malo na tragu Grunfa ili Wallacea (iz Wallacea i Grommita) i koristi se top da bi se ubila muva, ali ovi koji su probali kažu da funkcioniše, pri čemu niko nije ni tvrdio da je stvar praktična, pa čak ni izvodljiva u 24/7 varijanti. Naprosto, airflow je airflow i ovo verovatno čak može i da posluži za postavljanje kućnih, sirotinjskih overclockerskih rekorda (uostalom, ni ozbiljni ekstremni overclockerski sistemi nisu posebno praktični niti za 24/7).

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2009 23:38 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

fora ako se inovacija pokaže dobrom, onda ona ima široku primjenu... ali overclockeri, neću ih vrijeđati, ali to je isto jedna posebna vrsta ljudi. svoj procesor nikad neće iskoristiti do kraja, jer svi mi ne zapošljavamo procesor do maksimuma, uvijek ostane neiskorišteno procesorsko vrijeme... a oni još idu podignuti takt... neš kao kada ljudi idu tunirati svoj auto da bi ispali face... ali ok, prihvatio i ja takve ljude...

 

ovaj usisavač je dobra ideja, ali isplativije je kupiti pet coolera i staviti ih u kućište, pa neka ih hladi, ili staviti komponente u jednu kutiju kvadratnog oblika, a čije su stijenke zaleđene(neš kao tekući dušik, ali dobro dođe i običan led), i dva velika coolera... to je isto efikasno... jedini problem je isparavanje, ako se temperatura spusti, i vlažnost pojedinih komponenti, ali mislim, ako se te stijenke presvuku nekakvim oblikom tkanine koja sadržava isparavanje, veoma efikasan način hlađenja... i to, nije skup.

 

jednostavno, usisavači su prebučni, a mi nismo dovoljno veliki majstori da od usisavača radimo cjevčice koje neće smetati komponentama na matičnoj...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.3.2009 0:06 (reefreemind).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usisavac kao hladnjak CPU-a

Bok ljudi evo me ponovno. Nakon crvendaca kojeg sam dobio. Za 4 posta za redom crveni je karton ipak pre stroga kazna.. al ok! nema veze. Drago mi je onima kojima se ova ideja sviđa. Nije to ideja za svakodnevnu upotrebu. Kad bi bila naravno doslo bi puno struje i bilo bi bucno kako su svi rekli. Ovo nije nesto ozbiljno. Napravljeno je iz zezancije! I to uspjesno!

Tu bi trebo neš napisat???
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

jedan frend je jednom stavio cijev u zvucnik i drugi kraj u komp da mu hladi.. i radilo je..

Nesto lijepo? ma da...
15 godina
protjeran
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a
stipica1 kaže...

Čovjeće, ti si definitivno materijal barem za Sabor.

 

 hahaha kako si se samo sjetio, ali da slazem se da bi mu ta uloga dobro stajala..

bar bi imao para za pravi hladnjak..
Nesto lijepo? ma da...
15 godina
offline
RE: Usisavac kao hladnjak CPU-a

to sam seljaci rade al probaj.ak se nea para za Extremne coolere jbg.sta ces.sve se mora.

AMD Cool & Quiet
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice