Webpack ne radi na novom računalu

poruka: 6
|
čitano: 2.006
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Webpack ne radi na novom računalu

Pozdrav,

 

nakon promjene računala imam sljedeći problem sa webpackom.

Nakon instalacije XAMPP-a, trebao bi biti u mogućnosti pokrenuti neki projekt…no prilikom webpack pokretanja (npm run watch) - vrisne mi greška da SASS ne podržava novi enviroment.

(slika prilog 1)

 

Googlanjem nađem soluciju:

npm uninstall node-sass && npm install node-sass

Izvor: ionic framework - Error: Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false - Stack Overflow

No zatim mi neće uninstall sassa jer ne pronalazi zadovoljavajuću verziju webpacka: (slika prilog 2)

 

 

Volio bi riješiti problem zadržavajući zadnju verziju webpacka. (Ali ne znam kako??) …pa nastavljam putem da uninstaliram webpack i da stavim gore verziju 3 …no prilikom uninstalacije webpacka, susrećem se sa nekom windows permission greškom:

(Slika prilog 3)

 

  • - texteditor sam ugasio
  • - cmd sam pokrenuo “as Administrator”
  • - po error logu ostaje jedino opcija da antivirusni zeza. …radi se o svježoj instalaciji win11 i nemam pojma koje su mi opcije. Probao sam ugasiti Windows Security - Real time protection (Turn off Defender antivirus protection in Windows Security) …ali nije pomoglo.

 

 

Ima li netko ideju što učiniti? Hvala.

prilog+1 prilog+1
prilog+2 prilog+2
prilog+3 prilog+3
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 11:33 (bozoou).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Webpack ne radi na novom računalu
bozoou kaže...

..

  • - po error logu ostaje jedino opcija da antivirusni zeza. …radi se o svježoj instalaciji win11 i nemam pojma koje su mi opcije. Probao sam ugasiti Windows Security - Real time protection (Turn off Defender antivirus protection in Windows Security) …ali nije pomoglo.

 

 

Ima li netko ideju što učiniti? Hvala.

 -upravo to ne treba.. tj moraš promjeniti 'način razmišljanja' ako želiš nešto korisnog napraviti (ako posotji mogućnost).

.. tj sigurnosne postavke ne isključivati, previše povezanih sys-stvari, naprotiv, trebaš odgovarajuće podesiti, npr gpo ili što već nešto traži, server, itd.. nisam pomogao, vjerojatno, no to je kao da si krenuo na put u pogrešnom smjeru, dok te recimo ispravljam za smjer.. nemam odgovor-riješenje ali znam da ovo nije, naprotiv-suprotno.. i ako to prihvatiš, tako ćeš možda riješiti problem.

 

edit: .. npr jedan hint, koji možda nema nikakve veze i vjerojatno nećeš naći u problemima.. gdje instaliraš neki soft kao server, na koji disk-particiju-slovo.. na c:? .. promjeni, ne na c: na bilo što drugo, jer sve na sys-rootu ima druge dodatne sigurnosne kriterije, dok na particiji x: ili bilo koje drugo win-slovo patha nemaš taj problem, jedan manje... i možda je to riješenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2022 14:21 (ihush).
9 godina
offline
Re: Webpack ne radi na novom računalu

Pa nije ideja trajno ugasiti zaštitu, nego samo privremeno da se oslobodi taj proces, kako bi se mogao deinstalirati webpack i instalirati druga verzija. (Pošto error log kaže da je webpack zauzet ili sa nekim od texteditora ili sa antivirusnim programom)

Što se tiče promjene particije - neću seliti na drugu particiju, iz dva razloga. Prvo, to sigurno nije problem SASS-a i inicijalne greške koju riješavam. Drugo, ovako radim već preko 15 godina i ne znam koja bi me iznenađenja čekala da promjenim particiju. Nekako je uobičajeno da se XAMPP postavlja na C i nastaviti ću igrati provjerenom kartom. Osim toga, ponešto sam se i vezao uz particiju...i to bi onda trebalo raspetljavati... 

 

Nego, što se tiče problema...skužio sam jednu bitnu stvar, ali se nije puno toga promjenilo xd.

Naime krivo sam kucao naredbu ... trebalo je ići npm uninstal -g node-sass  umjesto npm uninstal node-sass -g  ...sada ispravnim kucanjem naredbe, malo drugačiji je flow greški...

 

1. Nakon ispravnog kucanja uspješno sam deinstalirao sass globalno


2. Zatim sa npm install -g node-sass ...uspješno instaliram sass globalno

ALI, prilikom pokušaja pokretanja projekta npm run watch opet lupim u istu grešku: https://wmforum.geek.hr/uploads/defa...1a4d678fc5.png

Zatim pokušam selektivno za projekt deinstalirati sass npm uninstall node-sass i tu opet lupim u grešku webpack verzije: https://ibb.co/G92ZnWJ

Naoštren novim znanjem, sada uspijem deinstalirati webpack globalno i instalirati željenu verziju v3.

Nakon toga opet kucam selektivno za projekt da deinstaliram sass i opet ista greška vezano uz webpack verziju.
Nakon toga provjera webpack verzije, i kaže da je verzija 3.12.0
Slika te greške i webpack verzije: https://ibb.co/sHgtVvK

Čini se da sam i dalje na početku, heh.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 7:31 (bozoou).
9 godina
offline
Re: Webpack ne radi na novom računalu

Uglavnom, kako se hebem sa ovime već dva dana ...odlučio sam promjeniti pristup.

 

Naime…probao sam sve žive metode navedene ovdje koje su drugima radile: ionic framework - Error: Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false - Stack Overflow
Meni naravno ne pomaže niti jedna.
Doduše na tom linku se bave nešto drugačijom greškom …tamo je greška:

Node Sass does not yet support your current environment: Windows 64-bit with false

Kod mene je geška:

Node sass does not yet support your current environment: windows 64-bit with unsupported runtime (93)

Točno svoju grešku nisam uspio izguglati, ali sam primjetio da rješavanje tog envronment problema se uglavnom svodi na metode opisane gore linkom.

E sad, kako kod mene ništa ne radi… okrećem se drugom pristupu rješavanja problema. Plan je upogoniti neki drugi sass loader? Ako ne postoji, hebo sebe …napisat ću svoj …u ova dva dana što se hebem, već bi ga pola napisao.

Prvi search baš i ne pokazuje da webpack ima neke bogate alternative, tj. kaže da njegov sass-loader ili može raditi sa node-sass ili sa dart-sass.

Nakon što uninstaliram node-sass i instaliram dart-sass (oboje globalno) …lupim u istu grešku:

Node sass does not yet support your current environment: windows 64-bit with unsupported runtime (93)

Tu mi se sada pali lampica da radim nešto generalno krivo… kako pobogu može biti greška na node-sass-u koji je uninstaliran?!

Zatim pokušavam uninstalirati node-sass lokalno nad projektom i tu lupam u neku meni nejasnu grešku: https://wmforum.geek.hr/uploads/default/original/3X/7/8/781fcc0d427a202e27938c987d2c83cba4249d18.png

Zatim pokušavam redefinirati package.json file da tamo zamjenim node-sass sa dart-sass i pokrenuti “npm install” i lupam u istu ovu gore grešku.

Ta greška je sada već druga tema, pa otvorih posebno upit: https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-softverski-problemi/webpack--npm-ne-razumijem-gresku/290669.aspx

 

Heh, ima li tko ideju o čemu se tu pak radi? Tnxxx.

9 godina
offline
Webpack ne radi na novom računalu

Case solved.

 

Naime nakon ponuđene solucije za ovu grešku Webpack/npm - ne razumijem grešku sam mogao lokalno (umjesto globalno) reinstalirati node-sass i nakon toga je proradilo.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Webpack ne radi na novom računalu
bozoou kaže...

Pa nije ideja trajno ugasiti zaštitu, nego samo privremeno da se oslobodi taj proces, kako bi se mogao deinstalirati webpack i instalirati druga verzija. (Pošto error log kaže da je webpack zauzet ili sa nekim od texteditora ili sa antivirusnim programom)

Što se tiče promjene particije - neću seliti na drugu particiju, iz dva razloga. Prvo, to sigurno nije problem SASS-a i inicijalne greške koju riješavam. Drugo, ovako radim već preko 15 godina i ne znam koja bi me iznenađenja čekala da promjenim particiju. Nekako je uobičajeno da se XAMPP postavlja na C i nastaviti ću igrati provjerenom kartom. Osim toga, ponešto sam se i vezao uz particiju...i to bi onda trebalo raspetljavati... 

 

Nego, što se tiče problema.....

 

 -zaštita.. nije AV zasebna-odvojena apps, nije obična apps, nije treća-strana.. nego ugrađena u os, na svim nivoima, mreža, firewall.. petljanje stvori druge probleme, fixevi koje tako izguglaš su 99% za igre-crack i sl. .. tj ako što vidiš riješenje nije isključiti sigurnost, štoviše uopće nije neka postavka osa ili av-a nego switchevi install-deinstalla samog web-sassa.. što je 'normalno' za nešto novo, za w11, za stalne evolucijske promjene ..

-tvoj izbor, no da sad krećeš od nule, tad bi možda poslušao i instalirao na bilo koju drugu particiju osim c: koju win posebno štiti, dok je 15 god u ITu kao doba dinosaura.. promjene, primarno sigurnosne, propertiesi-permišni i blokiranje pristupa na roootu.. za usporedbu juzer na linux osu ne radi ništa na root-u, radi u svome home-u.. odnosno može kad se ulogira kao root-admin a pod win admin više nije pravi admin itd.. pa ako ti sad nije problem c: može postati i prisjeti se tad ovog savjeta. Pošto radi za sad nema potrebe, no savjet, kod svježe instalacije bilo čega (ne običnih appsa, tetris-office itd.. one defaultno idu u programski folder..) nešto ovakvog pa i igre.. umjesto na c: instalirati na neki radni disk, npr r: ... jedan problem manje + važnije, odvojeno od c: i diska koji os-sys koristi konstantno (za temp-swap-font-driver-meni...sve) pogotovo kad nisu sparticije nego fizički diskovi, performanse, i najvažnije (za ovaj tip, web, podatci, baze..) backup! .. daleko jednostavnije + kod promjene, popravka računala, restorea.. opet daleko jednostavnije nego kad je to na c: ako ništa drugo zbog potrebnog kapaciteta diska-storagea za rad osa i ostatka .. dok su sve stare apps naučile da je c: default i poneka nije ni nudila izbor mjesta instalacije, no to je nasljeđe iz starih vremena, pravila i načina rada pa i razlika hdd-ssd (trim-trajnost) .. itd itd.. tisuću razloga za drugu particiju, bilo što osim c:.

-samo jedan za c: kad je već tako nasljeđen, tad moguć problem ako se promjeni, ali 99% bi trebalo raditi neovisno o pathu jer bi to trebao biti njegov root-mountpoint tj nevažno osim dijela konfiguracije koje imaju hardkodiran ili konfiguriran fixni-apsolutni path.. no ako se pojavi takav problem, riješi se kao i svaki drugi, istom-sličnom metodom... tj ako si ovo riješio u par dana, muvanje bi riješio u par minuta (jer si ipak juzer koji nešto zna, ne većina.. vidljivo iz ostalih postova-koraka, što ne mogu znati u prvom-pitanju..).

 

bozoou kaže...

Case solved.

 

..

 -eto, tako se to radi :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice