Hrvatska slova

poruka: 4
|
čitano: 1.460
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Hrvatska slova

Poštovanje,

 

imam programčić za faks, exe datoteka, ne instalira se nego se pokreće, uglavnom hrvatska slova ili neka hrvatska slova ne prikazuje korektno, i da bi stvar bila blesavija u nekim svojim podizbornicima ih prikazuje korektno, a u nekima (glavni"gumbi") ne...

 

Nema nikakve encoding postavke u samom programčiću, a u windowsima sam stavio regionalne postavke na hrvatski sve i uzalud...

 

Ima li netko ideju?

 

dankešen unaprijed!

 

LP

 

I.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska slova
Ivo5poena kaže...

Poštovanje,

 

imam programčić za faks, exe datoteka, ne instalira se nego se pokreće, uglavnom hrvatska slova ili neka hrvatska slova ne prikazuje korektno, i da bi stvar bila blesavija u nekim svojim podizbornicima ih prikazuje korektno, a u nekima (glavni"gumbi") ne...

 

Nema nikakve encoding postavke u samom programčiću, a u windowsima sam stavio regionalne postavke na hrvatski sve i uzalud...

 

Ima li netko ideju?

 

dankešen unaprijed!

 

LP

 

I.

nećeš to riješiti na razini widowasa, osobito ako programčić ne nudi mogućnost promjene fonta. očito je autor ugradio "display" font koji ne podržava dijakritike (jučer sam se s takvim zajebavao - nekakav optimistic display, mislim da je s maca - uglavnom nije kompatibilan s windows kodiranjem), odn. nije dio sistemskih tt fontova, pa ti jedino preostaje u programskom kôdu zamijeniti default font (samo ako znaš što činiš! ili daj nekome tko zna - ima tu na forumu majstora) ili "uvući" program u sotver za prevođenje, prevesti sve stringove za prikaz i potom spremiti s drugačijim kodiranjem (ovo ne preopručujem ako nisi jako dobro verziran u tome). ili trpi tako kako jest. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 9:09 (Ajar).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Hrvatska slova
Pretpostavljam da autor nije dostupan da ti da novu verziju?

Onda:
Ako si rekao da exe ne vuče postavke iz systema.
Jedino ti preostaje da patch napraviš.

Što ćeš dobiti ako u hex editoru izmjeniš ta slova, ako samo tražiš string?

Ako to ne pali, možda možeš pronaći gdje je lik definirao encoding u kodu, pa to patchirati.
Te izmijeniti string.

Lik je možda i ugradio font u exe, pa možeš i to editirati. To vidiš sa resource editorom.

Samo ne mijenjaj size exea da ne sjebeš neke parametre u headeru, i bit će sve u redu.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.4.2021 10:24 (ccc2002).
 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Hrvatska slova

auu momci, pa nisam ja toliko načitan...želi li netko da mu pošaljem zip?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice