Wifi Miš+kb smeta gamepadu

poruka: 12
|
čitano: 1.452
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Wifi Miš+kb smeta gamepadu

Dakle koristim Logitechov Wireless Mouse/tipkovnica combo MK240.

Do sad sam za igranje na istom kompu koristio žicni gamepad i sve je bilo ok.

Uzeo sam prije par dana bežicni gamepad jer mi se nije vise dalo stalno zajebavat sa kablovima posto je komp u dnevnom boravku te se koristi vecinom kao htpc.

I sad mi se gamepad sam od sebe diskonektuje svaku minutu te moram fizicki uklonit njegov receiver iz usb porta te ga ponovo ukljucit da bi se gamepad opet povezao. I kad sam vec htio reklamirati gamepad nesto prckam i iskljucim resiver od misa i tipkovnice i odjednom sve radi kak treba. Ukljucim ga ponovo i opet isto sranje... Cim ga ponovo maknem sve 5. Dakle pretpostavljam da se frekvencije podudaraju i mjesaju jedna sa drugom i zbog toga imam smetnje.

Pitanje je ga li mogu ista napraviti da bio to sprijecio jer sad imam jos vise zajebancije nego prije sa žicanim gamepadom. Jel bi ista dobio kad bi uzeo produzni usb kabel pa fizicki odmaknuo resiver od misa i tipkovnice od resivera za gamepad i sakrio ga negdje cim dalje za ormar ili gdje vec??

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu

Ništa čudno , kad je kabal nema smetnji među njima ali kod bežičnog rada uređaja svi se smetaju međusobno , neki manje neki više jer je to gotovo isto kao da su svi na istoj žici pa ako u isto vrime šalju paketić podataka neće proći u prijemu pa se isti paketić ponavlja dok ne prođe ili ako je previše dugo diskonekta uređaj.

5 godina
offline
Wifi Miš+kb smeta gamepadu

Pa mogu li ikako rijesiti to kupovinom duljeg usb kabela i fizickim udaljavanjem resivera jednog od drugog? Da ne kupujem kabel bezveze ako necu nista dobiti...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
shecky kaže...

Pa mogu li ikako rijesiti to kupovinom duljeg usb kabela i fizickim udaljavanjem resivera jednog od drugog? Da ne kupujem kabel bezveze ako necu nista dobiti...

 Da pogodim gamepad je neki jeftinjak no name... Ja imam dva bezicna logi misa i nikad nisu smetali jedan drugom...

15 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu

svaki bežični uređaj bi trebao imati nekoliko kanala na kojima radi.. (4-7-15..) pa tad nema smetnji, dok po uredima možeš imati desetak miševa-tipkovnica i ne smetaju međusobno.. tad je prvi sumnjivac-krivac gamepad tj provjeri ima li neki prekidač-reset-reconect i sl. za svoj bežični adapter.. ili ponekad problem može biti nrp usb-kontroler, pad napona ili isti driver pa možda pomogne spajanje na drugi port-priključak (+ takve uređaje se spaja na 1.1 .. tj traže malu-nižu brzinu, ne višu tj i to može biti problem ako dijele isti usb port-kontroler i ako jedan uređaj traži npr 2.0-3.0 brzinu dok drugi spušta na 1.1 standard (brzina/struja..). itd.

-više uređaja = više problema, žica je zakon osim kad postoji razlog za bežično + prednosti i mane žice/bežičnog kao npr baterije itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Wifi Miš+kb smeta gamepadu

Da, jeftinjak je, speedlink strike nx, htio sam bas taj jer sam imao potpuno isti samo zicani i taj mi nekako najbolje lezi u ruci.

Ima reset taster iza u rupici ali ne pomaze ama bas nista osim iskljucivanja resivera i ponovog ukljucivanja. Isprobani svi usb portovi, 3.0, 2,0, iza-naprijed i stalno isto stranje... Uzet cu kabel od kakva 3 metra pa cu probati resiver od m/kb ili od gamepada udaljiti od samog kompa...

Zica mi smeta jer je dnevni boravak kao autobusna stanica, stalno netko prolazi i samo cekam da netko zapne i sve počupa...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
Na bezicnim periferijama se ne stedi. Ja imam neke no name earbuds i veza bila malo radi malo ne. Kupio huawei freebuds 3 i razlika nebo zemlja. Veza nikad ne puca...
5 godina
offline
Wifi Miš+kb smeta gamepadu

Imar par dualshock 4 kontolera, imam i par komada od xboxa, od xboxa mi ne ogovara nikako a ps4 ne koristi xinput i nemam se volje zajebavat sa tim...

Nikad ne sparam na sebi, ne radi se ovdje o ustedi, jednostavno sam htio bas ovaj kontroler jer sam imao isti takav zicni i navikao sam totalno na njega, od mekanih tipki do velicine i oblika samog kontrolera, te sam zato uzeo identican samo bezicni. Dakle ne zanima me nikakav drugi kontroler pa makar i 1000kn kostao, moje je pitanje samo kako osposobit ovaj a da ne moram stalno cupat resiver od misa i tipkovnice da bi sve radilo normalno. Sutra mi frend donosi svoju bezicnu tipkovnicu i mis pa cu vidjet da li ce i sa drugim modelom zajebavati... Ako bude tad cu uzet dulji usb kabel pa udaljiti resiver od kompa pa sta bude bude, drugo rijesenje ne vidim...

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
shecky kaže...

Imar par dualshock 4 kontolera, imam i par komada od xboxa, od xboxa mi ne ogovara nikako a ps4 ne koristi xinput i nemam se volje zajebavat sa tim...

Nikad ne sparam na sebi, ne radi se ovdje o ustedi, jednostavno sam htio bas ovaj kontroler jer sam imao isti takav zicni i navikao sam totalno na njega, od mekanih tipki do velicine i oblika samog kontrolera, te sam zato uzeo identican samo bezicni. Dakle ne zanima me nikakav drugi kontroler pa makar i 1000kn kostao, moje je pitanje samo kako osposobit ovaj a da ne moram stalno cupat resiver od misa i tipkovnice da bi sve radilo normalno. Sutra mi frend donosi svoju bezicnu tipkovnicu i mis pa cu vidjet da li ce i sa drugim modelom zajebavati... Ako bude tad cu uzet dulji usb kabel pa udaljiti resiver od kompa pa sta bude bude, drugo rijesenje ne vidim...

 Nemoj se ljutiti niko nije rekao da si stipsa. Samo kazem da se na jeftinijim modelima desavaju takve gluposti....

16 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
shecky kaže...

Pa mogu li ikako rijesiti to kupovinom duljeg usb kabela i fizickim udaljavanjem resivera jednog od drugog? Da ne kupujem kabel bezveze ako necu nista dobiti...

 da, ja sam isto imao problema sa logitech bežičnom tipkovnicom/mišem kombinacijom, gubilo je kontakt sa pc-em dok je odašiljač od tipkovnice bio priključen na usb port straga na pc-u, riješio sa usb kablom kojim sam izvukao sprijeda port i spojio odašiljač i od tada nemam problema

5 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
Wolverine kaže...
shecky kaže...

Pa mogu li ikako rijesiti to kupovinom duljeg usb kabela i fizickim udaljavanjem resivera jednog od drugog? Da ne kupujem kabel bezveze ako necu nista dobiti...

 da, ja sam isto imao problema sa logitech bežičnom tipkovnicom/mišem kombinacijom, gubilo je kontakt sa pc-em dok je odašiljač od tipkovnice bio priključen na usb port straga na pc-u, riješio sa usb kablom kojim sam izvukao sprijeda port i spojio odašiljač i od tada nemam problema

 To je stvar dometa tj kuciste smeta prijemu signala. On ima drugi problem....

16 godina
offline
Re: Wifi Miš+kb smeta gamepadu
Posmatrač kaže...
Wolverine kaže...
shecky kaže...

Pa mogu li ikako rijesiti to kupovinom duljeg usb kabela i fizickim udaljavanjem resivera jednog od drugog? Da ne kupujem kabel bezveze ako necu nista dobiti...

 da, ja sam isto imao problema sa logitech bežičnom tipkovnicom/mišem kombinacijom, gubilo je kontakt sa pc-em dok je odašiljač od tipkovnice bio priključen na usb port straga na pc-u, riješio sa usb kablom kojim sam izvukao sprijeda port i spojio odašiljač i od tada nemam problema

 To je stvar dometa tj kuciste smeta prijemu signala. On ima drugi problem....

 u mom slučaju je razlika u kojih 10cm. interferencija je interferencija bez obzira što ju uzrokuje, udaljavanje dva odašiljača će smanjiti problem

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice