SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro 256

poruka: 7
|
čitano: 2.193
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro 256

Pozdrav,


Evo nedavno sam se počastio s novim SSD Samsung 970 Evo 1TB m.2.
E sad trenutno stanje u PCu je glavni SSD Samsung 850 pro 256 i podatkovni 1TB WD blue.

Koliko je pametno tj ima li smisla da ostavim ovakvu kombinaciju(Bez reinstalacije win) i m.2 dodati kao "bolji podatkovni"?
E sad kad budem i radio reinstalaciju je li mudrije da Main ostane SSD/SATA 256GB, storage HDD/SATA 1TB 7.200. i  Mix SSD m.2 1TB
Razlog toga da štedim novi SSD i da nema toliko pisanja i čitanja s njega, ako to ima smisla.

 

 

thx

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro
Marshall kaže...

Pozdrav,


Evo nedavno sam se počastio s novim SSD Samsung 970 Evo 1TB m.2.
E sad trenutno stanje u PCu je glavni SSD Samsung 850 pro 256 i podatkovni 1TB WD blue.

Koliko je pametno tj ima li smisla da ostavim ovakvu kombinaciju(Bez reinstalacije win) i m.2 dodati kao "bolji podatkovni"?
E sad kad budem i radio reinstalaciju je li mudrije da Main ostane SSD/SATA 256GB, storage HDD/SATA 1TB 7.200. i  Mix SSD m.2 1TB
Razlog toga da štedim novi SSD i da nema toliko pisanja i čitanja s njega, ako to ima smisla.

 

 

thx

 

 Baci oko na moj raspored diskova, pod Moj PC. Ako ćeš gledat brzine, najbolje bi bilo da ti je system na m.2, a hdd neka bude za podatke. Nema nikakvog smisla podatke, obične, držat na SSDu ili m.2, mislim možeš, ništa im neće bit, ali šteta diska.

 

Da li igraš igre? SSD ti pomaže kod učitavanja levela, bržeg pokretanja same igre, pa je preporučljivije instalaciju igre imat na SSD ili m.2, nego na HDD.

 

Ja bi m.2 koristio za sistem, programe i igre, jer je dovoljno velik. HDD bi mi bio za filmove i muziku, podatke općenito, a ovaj SSD od 256GB bi mi služio za slučaj da sve ostale popunim ili kao zamjenski u slučaju da (nedajbože) neki crkne.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro
Kod mene se u kanti sve vrtilo na 120 GB SSD te sam sve prebacio na novi 1 TB SSD. Sve radi bez greske. Cak sam staru kantu i5, staru najmanje 6 godina prebacil na novu maticnu i AMD bez reinstalacije Windowsa bez greske te jednog jedinog problema!

Ono nemres belivit da sest godina stari komp sa Intelom mozes zamijeniti sa novom plocom i AMD procesorom bez drame. Tocnije receno Intel procesor, Gigabyte maticna i AMD graficku sam zamijenio sa AMD procesorom, MSI maticnom i NVIDIA grafickom bez potrebe reinstalacije Windowsa!

Skini si Samsung Data Migration software
https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/
i migriraj sa starog diska na novi.
Program je brz i bez greske sam do sada migriral tridesetak diskova.
15 godina
neaktivan
offline
Re: SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro
Filox kaže...
Marshall kaže...

Pozdrav,


Evo nedavno sam se počastio s novim SSD Samsung 970 Evo 1TB m.2.
E sad trenutno stanje u PCu je glavni SSD Samsung 850 pro 256 i podatkovni 1TB WD blue.

Koliko je pametno tj ima li smisla da ostavim ovakvu kombinaciju(Bez reinstalacije win) i m.2 dodati kao "bolji podatkovni"?
E sad kad budem i radio reinstalaciju je li mudrije da Main ostane SSD/SATA 256GB, storage HDD/SATA 1TB 7.200. i  Mix SSD m.2 1TB
Razlog toga da štedim novi SSD i da nema toliko pisanja i čitanja s njega, ako to ima smisla.

 

 

thx

 

 Baci oko na moj raspored diskova, pod Moj PC. Ako ćeš gledat brzine, najbolje bi bilo da ti je system na m.2, a hdd neka bude za podatke. Nema nikakvog smisla podatke, obične, držat na SSDu ili m.2, mislim možeš, ništa im neće bit, ali šteta diska.

 

Da li igraš igre? SSD ti pomaže kod učitavanja levela, bržeg pokretanja same igre, pa je preporučljivije instalaciju igre imat na SSD ili m.2, nego na HDD.

 

Ja bi m.2 koristio za sistem, programe i igre, jer je dovoljno velik. HDD bi mi bio za filmove i muziku, podatke općenito, a ovaj SSD od 256GB bi mi služio za slučaj da sve ostale popunim ili kao zamjenski u slučaju da (nedajbože) neki crkne.

 PC mi je posao (puno virtualki, adobe set) ali i zabava.

Cekam Cyberpunk da izade ;)

trenutno usko grlo mi je graficka zbog monitora. LG 27GL850 a graficka je 1060 3GB

NEW_MAN kaže...
Kod mene se u kanti sve vrtilo na 120 GB SSD te sam sve prebacio na novi 1 TB SSD. Sve radi bez greske. Cak sam staru kantu i5, staru najmanje 6 godina prebacil na novu maticnu i AMD bez reinstalacije Windowsa bez greske te jednog jedinog problema!

Ono nemres belivit da sest godina stari komp sa Intelom mozes zamijeniti sa novom plocom i AMD procesorom bez drame. Tocnije receno Intel procesor, Gigabyte maticna i AMD graficku sam zamijenio sa AMD procesorom, MSI maticnom i NVIDIA grafickom bez potrebe reinstalacije Windowsa!

Skini si Samsung Data Migration software
https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/download/tools/i migriraj sa starog diska na novi.
Program je brz i bez greske sam do sada migriral tridesetak diskova.

 E vidis nisam znao. Super informacjia. Hvala

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 15:05 (Marshall).
13 godina
offline
Re: SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro
Marshall kaže...

Ja bih na tvome mjestu prodao Pro model, na 1 TB M2 model snimio OS, programe i igre, a ovaj blue ostavio za dokumente, slike, muziku, filmove.

Druga moguća kombinacija je OS na Pro modelu, a programi, igre na M2 1 TB modelu. Ovako imaš fino raspoređeno tako da se ni jedan SSD ne troši previše.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.9.2020 19:44 (Valentin17).
15 godina
neaktivan
offline
SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro 256

Prebacio sam sve na 970 a stari ssd samo isključio. Nisam sklon prodavanju hddova... skeptik oko hdd recovery i sličnih programa.

 

Rijesio dilemu može lock ;)

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 15:43 (Marshall).
 
1 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
SSD Samsung 970 1TB m.2 + stari samsung 850pro 256

Pozz ekipa, pitanje? Imam navedeni ssd ali ga win nevidi a u biosu ga pokazuje sto napravit da bi se vidio u win.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice