Soft. /hard. Problem? Crte po monitoru

poruka: 2
|
čitano: 611
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 tjedna
offline
Soft. /hard. Problem? Crte po monitoru

Dali je netko imao isti problem... Imam 2 monitora jedan je pripolovljen da izgleda kao 2 s ljeve strane i glavni u sredini... 

Monitor 8miseci star a pc misec dana

Ne virujem da je ista do monitora jer su radili na proslom PC-u bez problema (5600x i 3080)

Sad na novom pc pocele su mi se desavat bile crte vecinom najbolje vidljive na crnoj i plavoj podlogi te bi nekad screen zatreperia ili bi ako je chrome upaljen na njemu otisa skroz u crno dok nebi maka chrome s njega

Zatim sam pocea chrome koristit na donjem odsjecenom dijelu istog monitora(problem nebi zahvaca sve monitore samo taj) iste stvari bi se dogadjale na njemu kao i na tome povise i sad mi se pocelo dogadjat i na main monitoru(na njega bi zna upalit serije/filmove preko chroma) problem se ne dogadja samo na chrome nego i u startu sta se moze vidit na slikama ili u bilo kojem programu gdje ima zatamnjeli profil(na  biloj nevidim jer su crte bile boje pa nez)

Monitor mi otisao u sleep mode dok sam bia afk i kad sam ga probudia crte su nestale i nebi se vracale dok nebi restarta pc isto se dogodilo i kad sam updejta windows ili gpu driver nakon kojeg bi me trazilo restartat pc i na kraju se nebi boota nego bi sta upaljen(20min cekao nakon toga iskljucia sklopku i normalno se upali) pc sam sam spaja i sve su komponente nove i dobro ustekane(provjerava par puta) windows licenca povucena sa starog pc-a na starom izbrisan windows pa nez u cemu moze bit problem.. Moje misljenje je da je softverski problem a moze bit i hardverski jer koristim hyte 70 kutiju koja ima svoj vertical gpu mount... Prije toga svega sam ima problem u igri tipa space enginers jer je bila prva na novom pc da sam igra i izbacilo bi mi gpu is overclocked i crashala bi igra i bile bi iste bile crte po monitoru te sam to otkria da je do dovoda struje u gpu tada sam to rijesia sta sam uklonia lian li strimer v2 16 na 16 pin(spojen bia na originalni kabel od psu ne direktno u psu) sad je direktno spojen psu kabel na graficku iako ni tu neznam zasto je nastao problem jer sam vidia da puno ljudi koristi te sam lian li v2 provodi 600w

Gpu-4090 rog strix white

Cpu- 7800x3d

Psu-corsair hx1000i 80+ platinum 3.0 modular

Mbo-gigabyte b650 aorus elite ax-ice

Ram-dominator titanium 2x16 6000 cl30

Ssd-990 pro 2t

video na linkovima

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.10.2024 18:05 (Cija).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Soft. /hard. Problem? Crte po monitoru

Treba probati prvo obrisati driver grafičke kartice sa DDU u safe modu pa ga instalirati ponovno-probati različite verzije. Zatim probati drugi kabel pa drugi monitor, a onda i drugi GPU.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2024 10:41 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice