SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDaudio

poruka: 9
|
čitano: 5.197
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj?

Ovako,uzeo sam si novi pc,maticna gigabyte p35-ds3 sa realtek hd audio chipsetom (ALC889A ), ali imam staru PCI SB Live! zvucnu karticu pa me zanima sta da radim? Da ostanem na integriranoj ili da stavim posebnu pci karticu (usput trebam samo 1 zvucni izlaz,nisu mi potrebni visestruku kanali).

Inace zvuk je super na integriranoj za sada,mislim koliko mozes skuziti kvalitetu zvuka ako imas obicnu liniju kod kuce,tako da...

Ali...uvijek postoji ali..cuo sam da su performanse od posebne kartice bolje,dakle manje opterecuju proc, i EAX mislim da realtek HD audio nema...ili ga barem emulira software-ski... (sto je minus jer on stvarno doda atmosferi igre...)

ako moze bilo tko pomoci, HVALA ljudi!


Pozdrav,
Calinjos
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj?

mene također isto zanima!

16 godina
protjeran
offline
SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDaudio

To koliko opterećuju integrirane zvučne CPU je smijurija. A ova tvoja SBLive!!! nju je vrijeme pregazilo. Izašao je EAX 2.0 ili nešto treće. Ako želiš financirati Creative Scum kupi si neki Audigy SE ili slično njihovo smeće, to koliko češ čuti malo reverba i sličnih efekata je upitno. Slično kao i prodavanje magle od AGEIA Physix koji su uspjeli oženiti NVDAau. Problem je u tome što Creative drži monopol  (patenti,  prava  i  slične  *darije) na EAX tehnologiju. Kupili su naprednu aureal tehnologiju  (A3D,  vortex) od propale konkurencije i sada prodaju maglu korisnicima. Večina pljuje po M$u a Creative su još veči govnari od njih uključujući Sony i EA.

 

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 0:04 (the_tux).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDaudio

Al je neko ustao na krivu nogu...

 

Enivej, s mojeg gledišta preporičam svakako da investiraš 300-400 KN u solidnu zvučnu karticu (ima ih po oglasima za te novce), jer ruku na srce, ove koje su na matičnoj rade svoj posao, ali nije to to. Ja jako puno slušam glazbu i velika je razlika u kvaliteti zvuka. (Ne čuju je svi, ali uglavnom, ako imaš sluha, razlika se čuje). Što se tiće samih performansi, mislim da tu nema nekog velikog dobitka, ali sama činjenica da je zvuk sa dodatnom zvučnom karticom osjetno bolji je meni dovoljna da se uloži još tih par stotinjak kuna za pravi doživljaj glazbe i igranja.


Život je za neka sranja jednostavno prekratak.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDa

Ili ako sam sebe uvjeris da se razlika cuje :). Imam Audigy SE i mislim da mi je to zadnje sto cu imati od creativea, a do sada sam imao Sound Blaster, Sound Blaster 16, SB Live i sada Audigy SE. Ista zvucna na XP-u i na Visti nema jednake mogucnosti. GG Creative i adio, moje pare vise nece vidjeti. A da ne govorim da drivere izdaju svake prestupne godine (ove su izdali nove za vistu i X-Fi i sada su mirni sljedece cetiri godine).

 

Evo malo kako lijepo rade

 

http://blog.wired.com/gadgets/2008/04/daniel_k-who-fi.html

http://blog.wired.com/gadgets/2008/03/creative-fixing.html

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 8:12 (Solo761).
16 godina
offline
RE: SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDa

Imam Creative X-Fi Fatal1ty i radi fantastično. Zvuk je puno bolji nego sa bilo kojom integriranom karticom, a i od bilo koje druge koju sam do sada čuo (   a krećem se u krugu ljudi koji ne žale dati i 1000+ kuna za dobru zvučnu karticu). Jasno, moraš imat i odlične zvučnike da bi se razlika osjetila. Zvuk je posebno dobar u igrama koje podržavaju X-Fi, ali i slušanje glazbe je jednostavno veći gušt. Što se tiče drivera i općenito Creative proizvoda, ja nikad nisam imao nikakvih problema. Sve se instalira od prve, kompjuter radi, ništa se ne ruši niti zamrzava, a za reprodukciju multimedije koristim Creative aplikacije koje su došle sa karticom. Sve to radi odlično na XP, a Vistu nisam probao. Zapravo, creative tako dobro radi, da sam na kraju kupio i njihov ZEN mp3 player te instalirao drivere i sve šta je došlo sa playerom i nemam nikakvih problema.

16 godina
offline
SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDaudio

Kvaliteta izlaza na Audigy i X-FI karticama je gotovo jednaka. Razlike postoje tek kod varijanti sa vanjskim boxom i cinch konektorima, i po mogucnosti vanjskim napajanjem zvog dinamickog raspona.

A sto se tice opterecenja procesora, mogu potvrditi da onboard kartica niti nema pola efekata u surroundu, live! 5.1 puno manje opterecuje procesor, efekti zvuce dosta skromno, a audigy serija je vec dosta bolja sto se tice surrounda. Spajanjem na stereo hifi sustav evidendna je "losa" kvaliteta DA konvertera, odnosno u rangu jeftinih cd playera (1000-2000kn) sto se ljepo primjeti spajanjem vanjskog DA konvertera (northstar m12) preko digitalnog izlaza kartice.


#define QUESTION ((bb) || !(bb))
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDa

aha,dakle to je kao da pitam jel bolji AMD ili IntelŠutim

Ok,onda cu si ja fino ustediti para pa si uzeti nesto malo novije od monopolista...tuzno ali istinito,sta ces!Dok to ne uzmem posluziti ce odlicno integriran HD audio.

Fala svima!


Pozdrav,
Calinjos
16 godina
neaktivan
offline
SB Live! ili integrirani zvuk na maticnoj (HDaudio

Da i ja ne odlutam od topica, TSu imao sam istu dilemu. Zaključak je, ostavi samo zvućnu na ploći, jer ova Creative je odradila svoje. Meni zbog njenih zastarjelih driver (i nemarnog programiranja), masu igara nije radilo kako treba s njom. Kvaliteta zvuka je još tu, ali koja mi korist kad mi UT3 svako malo stane dok se obradi zvuk. To je efekt kojeg donedavno nisam doživio, al eto first time for everything. Također ne radi na Glisti, jer nema drivera. Više je stvar toga da si prisiljen kupit novu ili prić na integriranu, nego što imaš stvarno pravo izbora Smijeh

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice