Razliciti RAM>BSOD

poruka: 8
|
čitano: 772
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Razliciti RAM>BSOD

Nakon nove instalacije windowsa primjetio sam da u igricama i heavenb dobivam bsod kada su oba keksa rama ukljucena,kada je stariji sve je ok i ne izbacuje bsod.
Oba rama su kingston hyperx jedan je 8gb 1600mhz drugi je 1866mhz 4gb. 
Prije nove instalacije windowsa nisam imao nikakvih problema niti u heavenu niti u igricama. Postoji li mogucnost kakvog popravka ili da kupujem novi ram?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Razliciti RAM>BSOD

Jesu klokani ili su na stocku ...

 

Resetiraj bios,pa vidi kak se onda ponaša ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Razliciti RAM>BSOD

Jesi provjerio je li se u redu s memorijom pomoću programa memtest86? Fora s tim programom je što si isključio Windowse i igre iz jednadžbe.

 

Također si provjeri SMART/Health od diska, da ne bi ispalo da imaš problema s diskom pa da dobivaš BSOD zbog oštećenih datoteka na disku, a ne RAM-a.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Razliciti RAM>BSOD
mbaksa kaže...

Jesi provjerio je li se u redu s memorijom pomoću programa memtest86? Fora s tim programom je što si isključio Windowse i igre iz jednadžbe.

 

Također si provjeri SMART/Health od diska, da ne bi ispalo da imaš problema s diskom pa da dobivaš BSOD zbog oštećenih datoteka na disku, a ne RAM-a.

 

Ssd je nov i provjeren, memorija takoder nova i provjerena vec.Na prijasnjoj instalacijo win na hdd nije bilo problema i dobivam bsod kada su oba unutra kada je samo jedan ili od 8gb ili od 4gb ne,bez obzira na raspored utora itd.

16 godina
moderator
online
Re: Razliciti RAM>BSOD

Jesi probao u BIOS-u ručno podesiti brzinu memorije?

 

Jesi probao isključiti dual-channel, quad-channel ili što već ima tvoja matična ploča, ako se to uopće može?

 

Čudno je to što svaki zasebno radi... Probaj odraditi memtest86.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Razliciti RAM>BSOD
mbaksa kaže...

Jesi probao u BIOS-u ručno podesiti brzinu memorije?

 

Jesi probao isključiti dual-channel, quad-channel ili što već ima tvoja matična ploča, ako se to uopće može?

 

Čudno je to što svaki zasebno radi... Probaj odraditi memtest86.

 Jesam, na svaku dostupnu i na auto. 
Malo je prestara maticna za to cini mi se. 

Pa da,cudno je. Na prosloj instalaciji windowsa sve savrseno radilo. Skupa su radili bez problema promjenim windowse prebacim se na SSD radi samo ako je jedan od njih ukljucen.

16 godina
moderator
online
Re: Razliciti RAM>BSOD

Nije sad jasno - novu instalaciju si napravio na novom SSD-u? Tj. nije da si samo napravio novu instalaciju Windowsa, nego si dodao SSD u sustav? Mislim, ne bi trebalo imati nikakve veze, ali... Kad nešto logičnoga nije u pitanju, treba razmotriti i "nelogično".

 

Imaš i dalje staru instalaciju na disku? Jesi probao bootati u nju?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Razliciti RAM>BSOD
mbaksa kaže...

Nije sad jasno - novu instalaciju si napravio na novom SSD-u? Tj. nije da si samo napravio novu instalaciju Windowsa, nego si dodao SSD u sustav? Mislim, ne bi trebalo imati nikakve veze, ali... Kad nešto logičnoga nije u pitanju, treba razmotriti i "nelogično".

 

Imaš i dalje staru instalaciju na disku? Jesi probao bootati u nju?

 stara instalacija windowsa na kojoj je sve radilo bez problema nazalia se na hdd koji sam maknuo iz sustava. Novu cistu instalaciju sam stavio na novi SSD i sad su problemi haha. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice