Problem s ventilatorom procesora

poruka: 6
|
čitano: 763
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Problem s ventilatorom procesora

Pozdrav, u zadnje vrijeme malo malo mi se pali ventilator procesora, doslovno svakih par minuta. To se događa čim upalim računalo tako da ne vjerujem da je razlog pregrijavanje. Događa li se to možda jer 4 godine termalna pasta nije promjenjena?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Problem s ventilatorom procesora
bruno368 kaže...

Pozdrav, u zadnje vrijeme malo malo mi se pali ventilator procesora, doslovno svakih par minuta. To se događa čim upalim računalo tako da ne vjerujem da je razlog pregrijavanje. Događa li se to možda jer 4 godine termalna pasta nije promjenjena?

 Najvjerojatnije. Nema što drugo bit, osim ako nemaš neku ludu aplikaciju ili virus koja ti pojede 100%CPU čim upališ PC.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 14:41 (Filox).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem s ventilatorom procesora

Ok, hvala na odgovoru. Ne vjerujem da imam takvu nekakvu aplikaciju, a ni virus jer redovito pregledavam računalo s razno raznim antivirusima, antimalwerima itd... Svakako još pogledam u task manageru što se pokreće kad se računalo upali.

5 godina
offline
Re: Problem s ventilatorom procesora
bruno368 kaže...

Ok, hvala na odgovoru. Ne vjerujem da imam takvu nekakvu aplikaciju, a ni virus jer redovito pregledavam računalo s razno raznim antivirusima, antimalwerima itd... Svakako još pogledam u task manageru što se pokreće kad se računalo upali.

 Baci oko svakako, ali ako si 4 godine intenzivno koristio PC, igrao igrice i slično, onda može lako bit pasta. Pogotovo ako je neka loša pasta stavljena u startu...

Live long and prosper.
4 godine
neaktivan
offline
Re: Problem s ventilatorom procesora

A što se tiče pasta jel moram posebno na nešto pazit pri odabiru? Procesor je AMD Athlon X4 860k Quad Core 3,7GHz?

7 godina
neaktivan
offline
Problem s ventilatorom procesora

Za početak ispuši ventilator, da makneš prašinu. Vjerovatno je zagušen pa ga sada čuješ ili mu odlaze ležajevi. Eto ja mjenjam pastu nakon 10godina min i ne da nemam problema s temp, nego niti ne znam kolike su.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice