Problem sa sata power konektorom.

poruka: 16
|
čitano: 1.831
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Problem sa sata power konektorom.

Naime danas sam detaljno ocistio svoj komp imam tu neku naviku svakih 3-4 mjeseca. Prije ciscenja je sve bilo u redu. Poslje ciscenja kompa dok sam ga upalio pojavio se logo od maticne "Asrock" i tako je stajalo nisam ni u bios mogao uci i culo se kao neko skljocanje iz HDD-a. Bio sam siguran da hdd nije otisao nisam oko njega nista dirao, bio je cist i jos ima 100% helta u HDD sentinel-u. I sjetio sam se da sam isao napajanje ispuhivat fenom. E sad neznam dali sam uspio napravit neko sranje sto sam ispuhivao napajanje sa fenom ali problem sam rijesio tako sto sam samo zamijenio kabele za napajanje. Napajanje trenutno radi super igrao sam Battlefield 5 da vidim da se nebi gasio pod opterecenjem ali sve je ok. Sad neznam da li sam nesto uspio zajebat dok sam ispuhivao napajanje sa njim ili je jednostavno sata cabel otisao sam od sebe?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
BRKO1KROZ0 kaže...

Naime danas sam detaljno ocistio svoj komp imam tu neku naviku svakih 3-4 mjeseca. Prije ciscenja je sve bilo u redu. Poslje ciscenja kompa dok sam ga upalio pojavio se logo od maticne "Asrock" i tako je stajalo nisam ni u bios mogao uci i culo se kao neko skljocanje iz HDD-a. Bio sam siguran da hdd nije otisao nisam oko njega nista dirao, bio je cist i jos ima 100% helta u HDD sentinel-u. I sjetio sam se da sam isao napajanje ispuhivat fenom. E sad neznam dali sam uspio napravit neko sranje sto sam ispuhivao napajanje sa fenom ali problem sam rijesio tako sto sam samo zamijenio kabele za napajanje. Napajanje trenutno radi super igrao sam Battlefield 5 da vidim da se nebi gasio pod opterecenjem ali sve je ok. Sad neznam da li sam nesto uspio zajebat dok sam ispuhivao napajanje sa njim ili je jednostavno sata cabel otisao sam od sebe?

 

 U 90 posto slučajeva kad poslije čišćenja ne radi komp je neki kabel na pola ištekan - tresnut kod čišćenja.

Vjerojatno si samo trebao provjeriti sve kablove :D

 

Ako sad radi, to je to.

Vjerojatno su i oni drugi kablovi ispravni. Ali za svaki slučaj, nemoj isprobavati :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
14 godina
offline
Problem sa sata power konektorom.

90 posto problema na forumu su uzrokovani čišćenjem kompa ili idiotizmom mjenjanja paste na grafi ili procu

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Problem sa sata power konektorom.

Moram komentirati ...

 

Čišćenje fenom ????

 

Ono neznam ... pa samim time se grije,fen može upuhivati i preko 300 stupnjeva, samim time je moguće i da se nešto odlemi ...

 

Između ostalog i zagrijavaju se komponente ...

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
Diablo86 kaže...

90 posto problema na forumu su uzrokovani čišćenjem kompa ili idiotizmom mjenjanja paste na grafi ili procu

Idiotizam mjenjanja paste?

Mozes li pojasniti?

Ovako ispada da paste ne treba mjenjati.

nbdy32 kaže...

Moram komentirati ...

 

Čišćenje fenom ????

 

Ono neznam ... pa samim time se grije,fen može upuhivati i preko 300 stupnjeva, samim time je moguće i da se nešto odlemi ...

 

Između ostalog i zagrijavaju se komponente ...

Fenom za kosu se može ispuhivati-doduše loše,ali može.

Ne,fen daje maximalno 50-tak stupnjeva i nikako ne može odlemiti lemove,te to njegovo zagrijavanje komponenti ne moze naštetiti.

Uostalom,gotovo svi fenovi mogu puhati hladno,vjerujem da je kolega ukljucio tu opciju

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.

-odspoji sve kablove, provjeri gdje koji ide i ponovo spoji, čvrsto .. + počisti koliko možeš (konektori, može i gumicom za olovke, utore malo teže, sve oksidira prašina je manji problem).

-odspajanjem i isključivanjem struje može se resetirati bios, tad trebaš podesiti potrebne opcije ovisno o potrebama-kompatibilnost s osom tj onako kako je bilo prije resetiranja. Default j emožda dobar, možda nije, npr ide-ahci mod kontrolera, neki powermanagment, win8-key-licenca, sec.boot itd.. uefi-gpt ili legacy-mbr. Sve mora biti podešeno, kako? .. ovisi ali kad jednom nešto podesiš i imaš os, tad ne možeš promijeniti nešto bez posljedica-problema, npr dovoljno da ms-win posumnja u licencu i neće upaliti win mada je sve ispravno.. ili da je pogrešno vrijeme-datum pa da nešto ubije killswitch ili antivirus itd itd..

 

-čišćenje... ovisi. Treba kao održavanje ali uvjek je moguć problem i nije isto kad se ima iskustva ili kad se nešto radi prvi put.

-pasta? kad se nešto otvara tad se sve što je potrevbo radi, pasta je samo dio procedure tj ako se već skida hladnjak s cpu-gpu tad ovisno o stanju paste treba dodati ili počistiti staro i zamijeniti novu, to ovisi o pasti, original je tvrda + radom se 'zapeče-osuši' i skidanjem je problem, mrvi se + ne može više idealno sjesti nazad .. a to je smisao paste.

 

-pasta ne hladi, teoretski je pasta višak (poliranje..) tj 'amortizer' koji amortizira neravnine-nepravilnosti između dvije površine tj veći površinki kontakt koji je uvjet za prijenos topline. U idealnom spoju je višak, tj samo smetnja prijenosa topline no život nije idealan i zato se koristi pasta, kao dihtung za cijev-vodu/gorivo i sl.

-'majstori' koji vole naplatiti nepotrebne poslove po servisu čišćenje i zamjenu paste navode rutinski.. kao i autoservis za ulje i vodu u brisaču.. no koliko je bilo potrebe često onaj tko plaća ne može biti siguran. Preporuke s interneta su svakakve.. imamo i trumpa s dezinficijentima.. nađe se svega, pogotovo gluposti. Jednako s čišćenjem, pastom i sl.

 

-hoće li 'generičko pitanje/hipotetsko' neki PC raditi bolje nakon čišćenja i/ili zamjene paste? Pa i kad ne znamo ništa, odgovr 'da' ima statistički bolje šanse nego 'ne'. Odgovor ne je točan, tj računalo će raditi jednako a ovisno što je problem hlađenje može i ne mora biti bolje .. npr jel prašina na dnu kućišta smeta cpu? ne.. jel pasta koju je zamjenio bolja, bolje prianja, bolji transfer?.. možda, no ovisi i o kvaliteti paste, rutine postavljanja-ugradnje pa tad statistički početnik bez dovoljno rutine možda ne zategne dovoljno.. i tad je veća šansa da ja hlađenje lošije nego prije čišćenja tj da je krpicom obrisano kućište isti efekt.. 'ne vidi se prašina'..

-ako j eprije rastavljanja/čišćenja hlađenje bilo ok-normalno, tad ni nakon čišćenja neće biti bolje-jače nego će biti isto i to samo ako je onaj tko to radi sve napravio kako treba, ako nije dovoljno zategnuo već ima problem. Ako je prije čišćenja problem bio s hađenjem-pregrijavanjem, tad je to uprvo razlog čišćenja i ako je dobro napravljeno tad se temperature vrate u 'normalu' s povišenih prije.. tj računalo čišćenjem i pasotm ne radi 'bolje' nego samo ako je sve ok, tad radi 'normalno' dok može biti samo lošije od tog.. tj loš spoj-problem itd.

-jedno od starih KISSovskih pravila + murphy + okam.. ne popravljaj ono što radi, ne popravljaj ako ne znaš itd.. i uvjek se može desiti problem, čak ne mora biti povezan.. npr disk može crknuti bilo kad u rasponu vremena od binbanga do beskonačno.. a može i baš sad, da ništa ne radimo s diskom.. 'da ga samo gledamo', moguće kao i dobiti na lotu. Naravno, kad je ovako nešto, tad ćemo prvo pomisliti na npr loš spoj-kontakt-kabel.. jer to je logično ali treba se prisjetiti da je to samo prvi refleks traženja uzroka i moućeg fixa, ne mora biti samo vjerojatno je.. itd itd.. :)

 

(treba pokušati ''pravilno'' razmišljati, logički. Donositi odluke-mišljenja na zdravim temeljima s dobrim informacijama.. tek tad je zaključak ili rezultat ok, sve ostalo, bilo što iz formule ili informacije i imamo promašaj (ako je samo jedan moguć točan odgovor, svi ostali su netočni, statistički je tad upravo to šansa, 2+2=4, sve ostalo-beskonačno, pogrešno..).

-hlađenje, paste i sl.. ne postoji bolje hlađenje od idelanog, tj transfer topline. Korisnik koji nema iskustva.. hoće li popraviti ili pokvariti trenutno hlađenje? Treba li to raditi onako redovito? Bolje ne tj treba kad postoji konkretan razlog, tj pregrijavanja-viša temp od 'normalne'. U svim ostalim kombinacijama može biti isto ili će pokvariti.. i tad je odgovor da pastu ne treba mijenjati tj ne zbog promjene paste skidati hladnjak, obrnuto, ako već moramo skidati tad obavimo sve potrebno, pastu-dihtung.. i zato je odgovor za 'pastu' = ne, ne treba. Popravlja se ono što treba popraviti kad je pokvareno. KISS :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 10:37 (ihush).
14 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
Milka30 kaže...

Idiotizam mjenjanja paste?

Mozes li pojasniti?

Ovako ispada da paste ne treba mjenjati.

ihush kaže...

i zato je odgovor za 'pastu' = ne, ne treba. Popravlja se ono što treba popraviti kad je pokvareno. KISS :))

 What he said

12 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
ihush kaže...
Diablo86 kaže...

JBG,ja je uvjek promjenim i niti ju ne smatram pod extra posao koji treba dodatno naplatiti.

Nas su ucili u skoli da ju treba obavezno mjenjati,pogotovo ako je zacementirala proc za hladnjak.Koristim uvjek istu pastu koju kupim u Makromediji,nekakvu srebrenu,15 kn šprica.

Davno sam testirao bjelu i tu srebrenu i da,bolja je srebrena,temperature su niže od bjele i srebrena se ne ljepi nikada-barem ova koju ja koristim!

Eh sada,dosta puta naletim na komp koji uopce nema paste(to valjda ove konfiguracije koje se kupuju u trgovačkim centrima) i taj komp radi bez problema.

Nikada nisam testirao staru pastu i novu pastu,a da sa time da ne ispuhujem hladnjak

 

Vjerovatno ne treba mjenjati pastu,ali nece stetiti ako se nanese

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
7 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
Milka30 kaže...

Fenom za kosu se može ispuhivati-doduše loše,ali može.

Ne,fen daje maximalno 50-tak stupnjeva i nikako ne može odlemiti lemove,te to njegovo zagrijavanje komponenti ne moze naštetiti.

Uostalom,gotovo svi fenovi mogu puhati hladno,vjerujem da je kolega ukljucio tu opciju

 Fen za kosu daje prek 100 °C, do 120.

Kad netko suši kosu onda taj vrući zrak isparava vodu, a voda ima vrelište na cca. 100°C.

A ovo da možeš puhati hladbo, da, većina fenova ima tu opciju, premda je i tak skoro beskoristan za malo temeljitije ispuhivanje, ali bolje išta nego ništa...

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
Diablo86 kaže...
Milka30 kaže...

Idiotizam mjenjanja paste?

Mozes li pojasniti?

Ovako ispada da paste ne treba mjenjati.

ihush kaže...

i zato je odgovor za 'pastu' = ne, ne treba. Popravlja se ono što treba popraviti kad je pokvareno. KISS :))

 What he said

 -pa opet, da-i-ne .. nema pravila unaprijed nego po potrebi ili ..

 

Milka30 kaže...
ihush kaže...
Diablo86 kaže...

JBG,ja je uvjek promjenim i niti ju ne smatram pod extra posao koji treba dodatno naplatiti.

Nas su ucili u skoli da ju treba obavezno mjenjati,pogotovo ako je zacementirala proc za hladnjak.Koristim uvjek istu pastu koju kupim u Makromediji,nekakvu srebrenu,15 kn šprica.

Davno sam testirao bjelu i tu srebrenu i da,bolja je srebrena,temperature su niže od bjele i srebrena se ne ljepi nikada-barem ova koju ja koristim!

Eh sada,dosta puta naletim na komp koji uopce nema paste(to valjda ove konfiguracije koje se kupuju u trgovačkim centrima) i taj komp radi bez problema.

Nikada nisam testirao staru pastu i novu pastu,a da sa time da ne ispuhujem hladnjak

 

Vjerovatno ne treba mjenjati pastu,ali nece stetiti ako se nanese

 -kad to rade 'serviseri', tad je i 'školski primjer' rutina ok, ali s druge pozicije-razloga, jednako kao što će svaki autoservis promijeniti ulje (i naplatiti).

-npr, zašto ne provjeriti hlađenje prije skidanja hladnjaka? bios ili utils i vidimo vrtnju ventilatora, temperature +idle/opterećenje tj to je tad pravi servis i preventivna diagnostika.. npr promjena paste ne popravlja loš ventilator i problem ostaje + svaki posao je i umjerneni rizik, kvar-lom, platika stari i postaje krhka-lomljiva itd. i nije poželjno bez razloga nešto rastavljati, banalno i šaraf-maticu ćemo tako razglodati dok su svi MBO lemovi 'nježni' itd. tad 'rutinski/redoviti' servis može napraviti više štete nego koristi tj sve ovisi o tome jel uopće potrebno kao što se npr remen u autu mijenja nakon cca 50.000km ne svaki mjesec ili ulje tj razlika je kad redovito godišnje ideš u autoservis ili pc ili kad dođeš prvi put pa majstor 'za svaki slučaj' nešto napravi tj naplati.. :) .. ili kad to radiš sam, kad imaš iskustva itd. + uvjek su moguće greške jer ljudi griješe + kvarovi-lomovi i sl. jer nešto mora puknuti kad-tad, čak ne mora biti to uzrok, teoretski može već nešto biti puknuto i prije ali se drži 'zapečeno' dok ne počneš popravljati itd. itd..

-treba razlikovati pravu diagnostiku, 'poštenu' gdje nije cilj naplatiti, treba raditi kad je to potrebno, ne svaki dan jer time napravimo suptorno-problem itd.. sve s mjerom, čak i umjerena količina otvova tad postaje protuotrov :) .. + gornja rečenica, nema da-ne nego je oboje točno-netočno ovisno o potrebi i kvaliteti posla-znaja-truda + malo (ne)sreće.

+kao btw, original tvornička pasta je 90% dovoljne kvalitete ili bolje nego što će average-juzer napraviti, obično tvrda, koja se zagrijavanjem malo otopila i nakon tog zapekla... time kao ljepilo teoretski najbolje dihtanje dok se to prvi put ne rastavi. Ta pasta se mora očisititi jer je takva, zapečena i više se ne može idealno rasporediti tj ostvariti kontakt, nazovimo je 'jednokratna' do skidanja hladnjaka. Obična-meka se razmaže (kap-zrno riže..) i kod nje nema tog problema, možemo rastaviti i vratiti.. no zbog smeća-prašine opet je bolje počistiti i staviti novu, ali samo ako je nova jednake-bolje kvalitete od postojeće. Višak iscuri, na tvrdoj nema curenja tj rub se stvrdne (kao ohlađena lava..).

 

+ ponoviti osnove termodinamike-fizike i sl., idelano je bez paste :) .. tj ako su dvije površine idealno glatke-ravne, što manje izolatora-posrednika i imaš primjere kako se to radi (poliranje fini šmirgl.. glatko kao ogledalo što je i 'test' za poliranje..) ali pasta služi da to ne moramo raditi, npr ako je polirano =maximum100% od mogućeg prijenosa topline, tad je nepolirano + pasta dovoljno dobro ili recimo 90% ali daleko brže-poslovno isplativije jer za poliranje treba vrijeme + majstor mirne ruke + rizik oštećivanja dok ovo može tudum koji prvi prut vidi cpu.. karikirano, možeš postaviti cpu+hladnjak s pastom za manje od minutu, za to vrijeme nisi ni započeo poliranjem, vrijeme=novac i ta je pasta 'bolja' (čitaj isplativija, kao što to naplati servis-majstor..).

-pravila? pravila postoje da bi ih kršili, pa tako ni ovaj odlomak nije 'pravilo'.. :) + vidi dalje :)))

 

fer-de-lance kaže...
Milka30 kaže...

Fenom za kosu se može ispuhivati-doduše loše,ali može.

Ne,fen daje maximalno 50-tak stupnjeva i nikako ne može odlemiti lemove,te to njegovo zagrijavanje komponenti ne moze naštetiti.

Uostalom,gotovo svi fenovi mogu puhati hladno,vjerujem da je kolega ukljucio tu opciju

 Fen za kosu daje prek 100 °C, do 120.

Kad netko suši kosu onda taj vrući zrak isparava vodu, a voda ima vrelište na cca. 100°C.

A ovo da možeš puhati hladbo, da, većina fenova ima tu opciju, premda je i tak skoro beskoristan za malo temeljitije ispuhivanje, ali bolje išta nego ništa...

 

-ne 'fudbal' nego stadion, promašaj.. :)) .. hmm, kako ti to nježno reći? -kuhaš glavu?

-ne suši se kuhanjem (vrelištem vode) nego apsorcijom zraka-vlage, količinom-protokom pa tako zrak koji gledaš oko sebe mada ga ne vidiš, ima u sebi recimo 30% vlage, bez kuhanja na 100c :)

-kvadrat udaljenosti itd. ili znaš da kosu možeš osušiti npr ručnikom, koji nema izvor topline +100c ... i time već možeš demantirati tu teoriju da je to uvjet sušenja.

-no i to je normalno, desi se svima pa i onima koji inače znaju, zato sam ja tu.. :)) nhf.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 14:00 (ihush).
14 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
Ako sve prođe dobro, onda nije štetilo mijenjanje paste. Forum je pun slika pomotanih pinova i spaljenih kompova, jer je netko negdje čuo nešto o nekakvim pastama. Najbolje što možete napraviti za komp je da ga ne dirate
7 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.

I da i ne.

Istina je da i manjom temperaturom ubrzavaš sušenje kose, ali 2kW fen (tj. oni za brzo sušenje) npr. ti sigurno puše zrak topliji od 100°C.

Uostalom, i u uputama mu piše da ga treba držati na udaljenosti bar 15 cm i da je onda na najvišoj postavki na toj udaljenosti temperatura cca. 80°C, a sigurno i je, jer sam uspio termobužir koji se stišće iznad 80 stisnuti s velikim fenom za kosu.

Mali fen da, on ima do 70 temperaturu na manjoj udaljenosti.

Btw, u 2 kW fenu je bimetal koji iskapča na 120°C, a termoosigurač mu je oko 150°C.

A one kupole u frizerajima ti pušu čak do 300°C, ali koliko sam čuo da ih obično najviše na 200 namještaju, više postavke su valjda za neke brzinske egzibicije.

I ne, ne znači to da je na površini kože tolika temperatura, ni na kosi, to je temperatura zraka.

 

Edit: ni mi vrag dal mira pa sam potražio:

 

Maksimum je 260 °F, to je oko 120°C (0:20-0:40 na videu).

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 17:35 (fer-de-lance).
15 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
fer-de-lance kaže...

I da i ne.

Istina je da i manjom temperaturom ubrzavaš sušenje kose, ali 2kW fen (tj. oni za brzo sušenje) npr. ti sigurno puše zrak topliji od 100°C.

..

 

- gle, već ti je jasno u čemu griješiš.. dok ćeš na 'internetima' pronaći što god želiš naći + trumpov recept s domestosom :))

- ili ovako 'laički', bi li fen bio sušilo za kosu da:

a) ne puše zrak, sporedno topli-hladni

b) grije, bez 'puhanja' (usmjerena sturja zraka ili ventilacija, suprotno od usisavača).. -tad bi ga zvali grijalica + pa i tad grijalica ima vent i nazovemo to kalorifer i sl. :)

 

-toplina na izvoru je nevažna, odnosno, sunce je dovoljno toplo pa nam ipak ne služi kao fen po noći i sl. iz banalne činjenice što je malo udaljenije dok se šunka suši na (poogodi) zraku-vjetru-buri.. ne na suncu itd. Pošto pada kao i ostala el.mag zračenja s kvadratom udaljenosti, već na pola metra nema opasnosti od opekotine, šibica na udaljenosti od par cm ... ali na oba izvora topline se možeš opeći + svaki stvara +200-300c .. pa du-d-mat :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
ihush kaže...
 pa du-d-mat :)

 

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 19:28 (Valentin17).
7 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.
ihush kaže...
fer-de-lance kaže...

I da i ne.

Istina je da i manjom temperaturom ubrzavaš sušenje kose, ali 2kW fen (tj. oni za brzo sušenje) npr. ti sigurno puše zrak topliji od 100°C.

..

 

- gle, već ti je jasno u čemu griješiš.. dok ćeš na 'internetima' pronaći što god želiš naći + trumpov recept s domestosom :))

- ili ovako 'laički', bi li fen bio sušilo za kosu da:

a) ne puše zrak, sporedno topli-hladni

b) grije, bez 'puhanja' (usmjerena sturja zraka ili ventilacija, suprotno od usisavača).. -tad bi ga zvali grijalica + pa i tad grijalica ima vent i nazovemo to kalorifer i sl. :)

 

-toplina na izvoru je nevažna, odnosno, sunce je dovoljno toplo pa nam ipak ne služi kao fen po noći i sl. iz banalne činjenice što je malo udaljenije dok se šunka suši na (poogodi) zraku-vjetru-buri.. ne na suncu itd. Pošto pada kao i ostala el.mag zračenja s kvadratom udaljenosti, već na pola metra nema opasnosti od opekotine, šibica na udaljenosti od par cm ... ali na oba izvora topline se možeš opeći + svaki stvara +200-300c .. pa du-d-mat :)

 

 Ma da, išao sam pogledat o čemu se zapravo radi.

Zapravo si u onome prvom bio u pravu, ali je toplina zapravo važna.

Uglavnom, sistem je sličan kondenzaciji.

Zbog razlike u relativnoj vlažnosti, stvara se sila koja pokušava izjednačiti relativnu vlažnost.

I čim je veća razlika temperatura tim je veća sila i brže se dolazi do ekvilibrijuma (zato u frizerajima koriste 200°C za brzo sušenje, ali je i protok zraka onda adekvatno veći).

A mene je bunilo zakaj su baš stavili temperaturu da bude ista kao vrelište vode, a zapravo je stvar da je to granična temperatura na kojoj se riskiraju opekline (120).

Uglavnom, bio si u pravu, osim da je temperatura zraka iz fena nevažna, zapravo je najvažnije jer inače ne bi bilo ubrzanog sušenja.

 

 

Kruha i igala...
15 godina
offline
Re: Problem sa sata power konektorom.

-naravno.. + nhf za pametovanje.

 

+ kao btw, po ciči zimi je lako suštiti drva na planini.. -vlaga, tj nema vlage.. kao dodatni indikator u kojem grmu je zec ili kapacitivnost zraka (bilo kojeg moedija-kondenzatora/sturje i sl pa i naziv kondenzat..). Naravno da topli zrak tu pomaže, no više je stvar što bi se hladnim zraom-fenom prehladili kao na propuhu tj temperatura na kojoj ljudi funkciniraju ne mora nužno biti povezana s kemijskim i ostalim procesima mada je to sve dio prirode i prirodnih znanosti pa naravno donekle i povezano. Voda je čudno-čudnovato 'stvorenje', statistički blesavo ali upravo zato i osnova života (položaj atoma 120 stupnjeva je matematički blesav... a upravo to stvara npr površinsku napetost tj membranu stanice i život, hrđa-vodljivost struje s malo soli itd.. pa do tog da su sastojci zapravo na normalnoj temperaturi plinovi što pak s osobinom da tekućine ne možemo tlačiti prikazuje sasvim suprotna svojstva od recimo očekivanih-statističarski kad kao referencu gledmao plin H+O2.. itd.

-to je nešto kao primjer kako logika može navesti na sasvim suprotan zaključak, slično je s toplinom i sušenjem kao što za frižider kažemo da hladi, mada ne postoji hlađenje, samo grijanje i odvođenje topline ili entropija ili treći zakon termodinamike.. :) ili reducirajmo to na dio riječi, tj dinamiku, kretanje molekula-atoma.. bez kretanja nema ničeg, energije, topline, ništa ili apslolutna nula. Razlika između potencijala je samo to, razlika ili 'nagib', no kretanje je uvjek isto po istom pravilu, nikad 'uzbrdo' (osim u kvantu i izuzetcima..) :)

 

-sad znamo sve? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2020 23:46 (ihush).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice