Ogrebana maticna x570

poruka: 11
|
čitano: 2.764
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Ogrebana maticna x570

Pozz ekipa,

 

imam problem s maticnom,koristio sam je u racunalu i presto sam koristit racunalo 2-3mj u medjuvremenu sam nabavio novu grafu spojio je u komp ali nista,samo ramovi svitle.

Oprobao sam sve zivo ali dzaba.

Na kraju sam kupio novu maticnu,a ovu poslao na servis da bi se oni javili nakon odredjenog vremena da su nasli neke ogrebotine i da je to uzrok zbog kojeg ne radi.Raspitivao sam se i receno mi je da ovo ne moze bit uzrok prestanka jer nije uopce ovo dovoljno steceno niti je doslo do vodova,jer vidio bi se bakar.

 

https://photos.app.goo.gl/s3xs8WgY8fPHVnaWA

 

Evo na linku slike,pa ako netko ima iskustva s istim problemom da se javi.Mislim nije bas jeftina ploca da bi je tako zaboravio,ali oni i dalje po svom.

 

Poslao sam im mail gdje sam napisao da su me savjetvali da se javim ovima za zastitu potrosaca i da pisem prigovor,e tad su rekli kao da bi se moglo slat na ovlasteni servis ali mala je sansa da ce ovi prihvatit.

Iskreno nemam pojma,ali cisto me zanima je li ovi mene jebu samo da ne odrade reklamaciju ili je ovo stvarno nesto sto ne prolazi na garanciju bez obzira je li to stvarno uzrok kvara ili ne.

 

Origin_Steam: hrka11
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Ogrebana maticna x570

Neka je šalju MSi-u ako treba yebe ti se. Ako nece oni pošalji je ti bitno da dobijes sluzbeni odgovor od njih! Ali prvo probaj nek oni to riješavaju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 14:40 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ogrebana maticna x570

Pogledaj sliku u prilogu,tu su mi kopirali odgovor od ovlastenog servisa,ovo citiran odogovr moze bit da su i sami sklepali da im je odogovrio dobavljac.

I druga slika pitao sam ih gdje se salje.

Mislim da mi malo seru ali ok,moja greska je sto nsiam donio komplet kuciste,ali sami su mi napisali u mailu da mogu slobodno samo maticnu donit.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 14:51 (hrka11).
15 godina
offline
Re: Ogrebana maticna x570
hrka11 kaže...

Pozz ekipa,

 

imam problem s maticnom,koristio sam je u racunalu i presto sam koristit racunalo 2-3mj u medjuvremenu sam nabavio novu grafu spojio je u komp ali nista,samo ramovi svitle.

Oprobao sam sve zivo ali dzaba.

Na kraju sam kupio novu maticnu,a ovu poslao na servis da bi se oni javili nakon odredjenog vremena da su nasli neke ogrebotine i da je to uzrok zbog kojeg ne radi.Raspitivao sam se i receno mi je da ovo ne moze bit uzrok prestanka jer nije uopce ovo dovoljno steceno niti je doslo do vodova,jer vidio bi se bakar.

 

https://photos.app.goo.gl/s3xs8WgY8fPHVnaWA

 

Evo na linku slike,pa ako netko ima iskustva s istim problemom da se javi.Mislim nije bas jeftina ploca da bi je tako zaboravio,ali oni i dalje po svom.

 

Poslao sam im mail gdje sam napisao da su me savjetvali da se javim ovima za zastitu potrosaca i da pisem prigovor,e tad su rekli kao da bi se moglo slat na ovlasteni servis ali mala je sansa da ce ovi prihvatit.

Iskreno nemam pojma,ali cisto me zanima je li ovi mene jebu samo da ne odrade reklamaciju ili je ovo stvarno nesto sto ne prolazi na garanciju bez obzira je li to stvarno uzrok kvara ili ne.

 

 ovo s fotografijama ne samo da ne prolazi pod jamstvo, nego i nema nikakve veze s eventualnim problemima. ako je samo to. nadam se da nisi mačku dao oštriti kandže na ploči. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
10 godina
offline
Re: Ogrebana maticna x570
Ajar kaže...

 ovo s fotografijama ne samo da ne prolazi pod jamstvo, nego i nema nikakve veze s eventualnim problemima. ako je samo to. nadam se da nisi mačku dao oštriti kandže na ploči. 

 Ma nemam pojma sta da ti kazem,oni su naveli da je to razlog radi kojeg maticna ne radi,a kazem ti radila je normalno sve i onda nekih 2-3mj nisam dirnio racunalo dok nije grafa dosla,ja spojim grafu kontam sad cu zaigrat stogod,a ono kita nece da pali.

Zato me i zanima ako je netko imao slican problem,a gledao sma na int ostecenja pa ovo po tom sto sam procitao nije ni blizu voda zagrebano,a lako je to prepoznat radi bakrene boje kad se osteti.

 

Ako netko ima savjet kako ih natrat da to rijese moze i to ili evo mu maticna pa ako uspije rijesit jamstvo dijelimo popola pare prodat cemo maticnu 

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 15:10 (hrka11).
7 godina
neaktivan
offline
Ogrebana maticna x570

Meni više izgleda kao pukotina, od prejakog stezanja. Ako sam u pravu, šanse za poravak su skoro nikakve, zato jer ploča može imati 7 ili više slojeva. nitko se neće zezati s time i izgubiti 2-3 sata za upitnim rezultatom. Ako su samo površinski traceovi potrgani, to nije nikakav problem za popraviti.

Svatko sposoban za mikro lemljenje tko ima opremu to može popraviti za 100-200 kuna.  

Nije istina da je takvo grebanje bezazleno, to što ne vidiš bakar ne inači ništa, jer ogrebotine nisu niti očiščene da možeš provjeriti. A za provjeriti treba ti povečanje od 15/30x, barem po mom iskustvu.

Na garanciju zaboravi.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ogrebana maticna x570

Ok,hvala ti,takav odgovor mi je i trebao.

Ma nije pukotina 100% kakva pukotina....ok ako je tako kako kazes,onda ako ima netko ko moze to popravit placam 100-200kn.

Ploca je u adm servisu rec cu im da dostave na adresu ako ima netko ko moze popravit.Ovo su samo ogrebotine i znam da ima vise slojeva,ova cak najveca ogrebotina ne dodiruje nikakve spojeve,naveli su da je po njima problem jedino ova na slici.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Ogrebana maticna x570

Radim u servisu mobitela te svakodnevno lemim PCB komponente, ovo ne bi trebao biti problem nikome popraviti tko ima imalo znanja, pogledaj i servise mobitela koji su ti blizu pa ih zamoli, objasni im problem i pokaži.
Samo neće biti pomoći ako su oštećeni vodovi ispod ovoga.

Ovako po slici svakako mislim da može doći do oštećenja jer nije problem samo gornji sloj, problem je i ako se nagnječi sa težinom i sloj ispod.

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Ogrebana maticna x570
sirka666 kaže...

Radim u servisu mobitela te svakodnevno lemim PCB komponente, ovo ne bi trebao biti problem nikome popraviti tko ima imalo znanja, pogledaj i servise mobitela koji su ti blizu pa ih zamoli, objasni im problem i pokaži.
Samo neće biti pomoći ako su oštećeni vodovi ispod ovoga.

Ovako po slici svakako mislim da može doći do oštećenja jer nije problem samo gornji sloj, problem je i ako se nagnječi sa težinom i sloj ispod.

 Zivim u manjoj sredini i ne vjerujem da ovo znaju napravit,ako si ti voljan platit cu ti i rec im da ti posalju direkt,ako ne hvala ti svejedno.

Nije mi zurba jer imam drugu,ali steta da se baci.

Origin_Steam: hrka11
8 godina
online
Ogrebana maticna x570

Pregledao sam slike, i mogu samo utvrditi da vodovi nisu oštećeni nigdje ... (koliko se da iz slika vidjeti) ...

 

Nego ajd kad ti dostave ploču, uzmi malo medicinskog alkohola, pa na tim mjestima gdje su označili "pobriši", mislim da bi trebale te crtice nestati ...

 

BTW. Ako ti je bliže Bestovje/sv.Nedelja, javi se pa ćemo ispitati te takozvane "crtice" ...

 

Naravno možemo onda i ploču ispitati,nebi bio prvi kojemu to radim ...

 

I da jasno mi je da nekaj vele za donji dio ploče kad se stavlja ili vadi iz kućišta, ali za gornji mi baš nisu jasni ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 13:16 (nbdy32).
Moj PC  
6 0 hvala 1
8 godina
online
Ogrebana maticna x570

Evo da se nadovežem ...

 

Znači ploča je došla do mene ...

 

osim kaj su mi naplatili "besplatnu" dostavu mogu samo reć da nisu niti ispitali ploču, toliko o servisu ...

 

Znači sve oznake koje su označili kao oštećene, i dalje rade, oštećenja su površinska i uopće nisu dotakla bakar na samoj ploči ...

 

Naravno sve ispitano običnim unimerom sa zujalicom ... naravno da je u igri bio i još jedan par povečala ...

 

Čekam proc ovaj tjedan, pa javim daljnje detalje ...

Moj PC  
7 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice