Nova grafička i smrzavanje računala

poruka: 43
|
čitano: 6.899
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Dobio sam novu graficku karticu (GTX 465) i sad, malo sam igrao CoD4 i usred igranja mi se nesto kao "smrznuo" kompjuter, ja sam restartao, pri ponovnom pokretanju javlja se ekran s nekakvim 3-4 nule koji traje 1.5 sekunde.. kada dode do welcome ekrana bude kao da mi je rezulacija najmanja, kao da izbrisem drivere graficke..probao sam sada reinstalacijom, ali nije islo, moze li mi netko pomoci?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..
Shadyman kaže...

Dobio sam novu graficku karticu (GTX 465) i sad, malo sam igrao CoD4 i usred igranja mi se nesto kao "smrznuo" kompjuter, ja sam restartao, pri ponovnom pokretanju javlja se ekran s nekakvim 3-4 nule koji traje 1.5 sekunde.. kada dode do welcome ekrana bude kao da mi je rezulacija najmanja, kao da izbrisem drivere graficke..probao sam sada reinstalacijom, ali nije islo, moze li mi netko pomoci?

Pa ni ne moraš ih brisat jer ako ih nisi instaliro onda ih ni nemaš. Odi na nvidijinu stranicu, skini drivere za svoj OS i instaliraj ih.

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Pa kak bi ih reinstalirao ak ih ne bi imao, nisam kreten skinuo sam ih odmah kad sam ugradio novu karticu..sve je radilo ok do prije nekih 20 min..

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem..

Jesi testiro u još nekim igrama/programima?

Koji OS imaš?

http://www.youtube.com/watch?v=IM9ezwvBOjo
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Win XP 32 bit, iam i 7-icu ali ju ne koristim..ne rade igre..a prozori se micu onak nekak sj*bano..nez kak da objasnim :S

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..
Shadyman kaže...

Win XP 32 bit, iam i 7-icu ali ju ne koristim..ne rade igre..a prozori se micu onak nekak sj*bano..nez kak da objasnim :S

Gluposti valjaš. Čak bi se usudio reći da igrice i bolje rade na 7ici nego XPu. 

 

A to što ti je mala rezolucija i što se prozori vuku je jasan znak da driveri nisu instalirani kako treba jer nema hardware akceleracije. Ili ti je grafička možda defektna.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..
Don Salvatore kaže...
Shadyman kaže...

Win XP 32 bit, iam i 7-icu ali ju ne koristim..ne rade igre..a prozori se micu onak nekak sj*bano..nez kak da objasnim :S

Gluposti valjaš. Čak bi se usudio reći da igrice i bolje rade na 7ici nego XPu. 

 

A to što ti je mala rezolucija i što se prozori vuku je jasan znak da driveri nisu instalirani kako treba jer nema hardware akceleracije. Ili ti je grafička možda defektna.

ovo ne rade igre nije bilo vezano za 7-icu nego na pitanje jel mi rade druge igre i programi..pa ne kuzim sta to sere kao da driveri nisu instalirani jer sam ih sad reinstalirao..dobio sam ju prosli tjedan, sve je ok bilo

13 godina
neaktivan
offline
Problem..

Ako si siguran da si instalirao dobre drivere onda grafička nije u redu jer očito je da nemaš hardware akceleracije. Probaj ju staviti na neki drugi komp i instalirati.

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Radila je ok do sad ne kuzim sta se moglo dogoditi?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..
Shadyman kaže...

Radila je ok do sad ne kuzim sta se moglo dogoditi?

Čim ti te nule na početku pokazuje i to je odmah pokazatelj da nešto s njom nije u redu. Možda imaš preslabo napajanje ili sl. Probaj na drugom kompu ili nosi na garanciju.

13 godina
protjeran
offline
Problem..

de nam reci svoju konfu 

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Intel Core 2 Duo 2.33 Ghz

nVidia GeForce GTX 465

Power Supply Corsair 550 W VX Series

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 17:01 (Shadyman).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

Sad mi se pojavilo u trayu nesto kao da hardware driveri nisu dobro instalirani il tak nes..iako ne znam kako je to moguce jer sam siguran da sam dobro instalirao..

 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Problem..
Shadyman kaže...

Sad mi se pojavilo u trayu nesto kao da hardware driveri nisu dobro instalirani il tak nes..iako ne znam kako je to moguce jer sam siguran da sam dobro instalirao..

de ti opet instaliraj drivere...ako treba formatiraj disk na kojem si driveri.....aa coji je to C2D ???

 

EDIT: Aa E6550 je

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.9.2010 17:05 (bobo_smrad).
14 godina
neaktivan
offline
Problem..

evo, reinstalirao sam OPET i opet je*ene nule..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem..

IMAM COMP STAR TRI GODINE . AMD ATHLON 3000+ / ATI RADEON 1650 PRO / ASUSOVA PLOCA CHIP SET 940 / I DVA HARD DISKA OD 160 GB I 500 GB .NA MANJEM DISKU SU INSTALIRANA TRI OPERATIVNA PROGRAMA : WINDOWS 7 / WINDOWS XP I NA KRAJU LINUX UBUNTU 10.04 . NA DRUGOM DISKU SU PODACI / SLIKE / MUZIKA / IGRICE ITD . MOJ PROBLEM JE SLEDECI : POSLE NEKORISTENJA KOMJUTERA RECIMO DVA / TRI DANA PRILIKOM PALJENJA NEMA PODIZANJA BOOTLOADERA JER KAD UDJEM U BIOS TAMO POKAZUJE DA NE PREPOZNAJE PRVI HARD DISK GDE SE NALAZE OPERATIVNI SISTEMI  A DRUGI HARD DISK VIDI . MENE INTERESUJE DAL NESTO OTKAZUJE NA PLOCI  ILI OVAJ HARD DISK OD 160 GB MAXFAKTOR OTKAZUJE . HVALA NA POMOCI UNAPRED AKO OVO NEKO ZNA . POZDRAV OD SRDJANCICA .

srdjancic
Moj PC  
0 8 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
RE: Problem..
srdjancic kaže...

IMAM COMP STAR TRI GODINE . AMD ATHLON 3000+ / ATI RADEON 1650 PRO / ASUSOVA PLOCA CHIP SET 940 / I DVA HARD DISKA OD 160 GB I 500 GB .NA MANJEM DISKU SU INSTALIRANA TRI OPERATIVNA PROGRAMA : WINDOWS 7 / WINDOWS XP I NA KRAJU LINUX UBUNTU 10.04 . NA DRUGOM DISKU SU PODACI / SLIKE / MUZIKA / IGRICE ITD . MOJ PROBLEM JE SLEDECI : POSLE NEKORISTENJA KOMJUTERA RECIMO DVA / TRI DANA PRILIKOM PALJENJA NEMA PODIZANJA BOOTLOADERA JER KAD UDJEM U BIOS TAMO POKAZUJE DA NE PREPOZNAJE PRVI HARD DISK GDE SE NALAZE OPERATIVNI SISTEMI  A DRUGI HARD DISK VIDI . MENE INTERESUJE DAL NESTO OTKAZUJE NA PLOCI  ILI OVAJ HARD DISK OD 160 GB MAXFAKTOR OTKAZUJE . HVALA NA POMOCI UNAPRED AKO OVO NEKO ZNA . POZDRAV OD SRDJANCICA .

ti stvarno oces ban

X
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..

ne razumem sta ti znaci ovo ban ?

srdjancic
15 godina
offline
RE: Problem..
provjeri kabele,zamjeni ih....mislim da ti je do harda
http://movies-monkey.blogspot.com/
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem..
srdjancic kaže...

ne razumem sta ti znaci ovo ban ?

Isključi caps lock tj. piši malim slovima i ne trebaš boldat čitav tekst jer ovako ispada da se dereš.

World Championships: 7, GP started: 264, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,415
14 godina
neaktivan
offline
Nova grafička i smrzavanje računala

Sada sam kompletno reinstalirao winze, sve izbrisao i poceo ispocetka, a nakon sto sam instalirao drivere za graficku i nakon sto sam restartao komp mi se poceo pojavljivati BSOD, i svaki put prije nego sto uopce ude u XP..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Nova grafička i smrzavanje računala

Molim vas za odgovor..bilo kakav..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova grafička i smrzavanje računala
Shadyman kaže...

Molim vas za odgovor..bilo kakav..

Prije nego što si instalirao windows XP i dali ti je normalno radila bez instaliranja drivera za grafičku?

Kada instaliraš XP i na devicu manager obavezno pogledaj dali ima žuti uskličnik, ako je ima znači da fale drivera i treba skinuti za njega. Obično kod nove grafičke više-manje trebaju ako kod XP prepozna i radi onda nisu potrebni drivera za grafičku. A ovo Bsod možda je u pitanju nekompatibilnost ili je u sukobu drivera koju neodgovaraju.

Nenad
14 godina
neaktivan
offline
Nova grafička i smrzavanje računala

Vidi, dobio sam graficku prije nekih tjedan i pol, sve je normalno radilo do prije par dana, zbrejkao mi se komp i ja sam restartao i kad su mi se ucitali windowsi nije ocitavalo uopce drivere ni nista. Nakon toga sam reinstalirao par puta drivere i nije nista radilo; onda sam reinstalirao windowse, pa nije ni to radilo, probao sam opet reinstairati windowse, ali ovaj put tako da sve izbrisem. Instalirao sam nakon toga drivere i opet nije radilo, onda mi se pojavio neki prozor za instalaciju hardware-a i pisalo je "Video, VGA Controller", ja sam izvadio neki CD iz kutije nove graficke i pokrenuo instalaciju, nakon restartanja kompjutera mi se poceo pojavljivati BSOD. Pokrenuo sam u safe mode-u i izbrisao drivere za graficku i onda se nije pojavljivao BSOD, ali odmah nakon instalacije drivera, te instalacije onog za VGA sa cd-a opet se pojavljuje BSOD..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Nova grafička i smrzavanje računala

nekako mi se taj c2d cini debelo preslab za ovu grafu...

 

mozda ti se maticna blesira? si probo na drugom kompu?

Kad bi svi znali ono što ja znam, znali bi manje od mene.
Moj PC  
0 1 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova grafička i smrzavanje računala

Ako si ispravno instalirao winse,sa formatiranjem diska, stavio najnovije drivere za karticu,a dolazi do BSOD-a, onda je valjda stvar u hardveru,tj u dotičnoj kartici...

15 godina
offline
RE: Nova grafička i smrzavanje računala

Reinstaliraj drivere iz Control Panela, nakon toga će te tražiti restart...Restartaj i otiđi u Safe Mode i tamo sa programom Driver Sweeper počisti zaostatke od Nvidia Display i Nvidia Pshyx. Nakon toga tražit će restart, odi u normalne winse i skini 260.63 beta drivere.

Instaliraj sve osim 3D i HD Audio drivera i kad je instalacija gotova odi u Nvidia Control Panel i pod Manage 3D Settings- Power Managment opciju postavi na Prefer Maximum Performance, jer je moguče da se driveri ruše zbog prečestog smanjivanja taktova na taktove iz idlea.

Probaj pa javi rezultate.

We are nothing but the stones to pave the way...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Nova grafička i smrzavanje računala
Ad4pt3r kaže...

Reinstaliraj drivere iz Control Panela, nakon toga će te tražiti restart...Restartaj i otiđi u Safe Mode i tamo sa programom Driver Sweeper počisti zaostatke od Nvidia Display i Nvidia Pshyx. Nakon toga tražit će restart, odi u normalne winse i skini 260.63 beta drivere.

Instaliraj sve osim 3D i HD Audio drivera i kad je instalacija gotova odi u Nvidia Control Panel i pod Manage 3D Settings- Power Managment opciju postavi na Prefer Maximum Performance, jer je moguče da se driveri ruše zbog prečestog smanjivanja taktova na taktove iz idlea.

Probaj pa javi rezultate.

Evo, budem to probao, pa javim kroz par sati.. Hvala na odgovorima

14 godina
neaktivan
offline
Nova grafička i smrzavanje računala

Sad sam u driver sweeperu u safe modu i kada odem na analyse on mi pronade, a kad kliknem clean javi se "Access violation at address 004FE489 in module 'Driver Sweeper.exe'. Read of address 00000000.", ili kaze samo file not found..

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2010 10:54 (Shadyman).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice