Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateovima

poruka: 5
|
čitano: 870
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateanju

Zanima me jel stvar toga da je hardver problem, u smislu da je nesto pokvareno/prestaro. Problem koji imam je da precesto poslije updateanja windowsa 10 ili npr drivera ili instaliranja aplikacija dode do freezanja laptopa, te nakon sto ga resetiram windowsi se ne bootaju i svaki put moram system restorat i onda laptop opet radi. Hvala unaprijed na svim odgovorima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateanj

-svi problemi koje možeš imati na računalu su ili hardware (neispravna komponenta) ili software (sve ostalo, bios-firmware, driver, os, app, malware + postavke).

-prvi korak za otkloniti problem je otkriti ga, izolirati + ne mora biti jedan problem-uzrok, može i više.

-ili je kvar ili je soft dok o tome što imaš (znanje, boot-live medij itd..) ovisi što možeš probati-provjeriti, testirati i tako potvrdili ili eliminirati kvar-ispravnost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 18:17 (ihush).
10 godina
offline
Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateovima

Hvala na odgovoru, zaboravio sam napomenuti da sam vise puta napravio clean install windowsa 10 medutim uvijek sam se susreo s tim istim problemom, ako to ista pomaze/znaci

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateanj
AGuyNamedLipa kaže...

Zadnje nadogradnje Windowsa 10 stvaraju više problema nego koristi. Da li koristiš orginalnu instalaciju Windowsa 10?

Probaj testirati RAM memoriju prema sljedećem tutorijalu te napravi dijagnostiku HDDa/SSDa prema sljedećem tutorijalu.

Za test probaj instalirati verziju 1909 umjesto 2004 sa linka i odaberi opcije kao na slici, skini i instaliraj te odmah ugasi

nadogradnje prema tutorijalu.

Ako nešto nije jasno, pitaj.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.10.2020 20:07 (Valentin17).
15 godina
offline
Re: Nestabilnost windowsa na laptopu pri updateovi

-clean install na ispravom računalu mora raditi.. to znači da ili nešto nije ispravno ili ne zadovoljava potrebne kriterije, npr cpu-ram-vga.. + driveri zbog izvacivanja supporta +10 godina starih stvari pa ovisi o sreći.

-win install mora biti 'pravi', skinut s ms-stranice, gpt ili mbr (na starijem računalu vjerojatno mbr) .. a ostalo ovisi o tvojim opcijama kao bios i ostatak softwarea, npr sve što instaliraš mora biti 'čisto' ako je nešto s virusom-malwareom tad može biti problem a pogotovo ako je to pirat os tad je logično da updateovi ne prolaze (i možda tad nije neki kvar).. dok s druge strane realno je očekivati kvar, sve se kvari... čak ako je do sad radilo :)

-pa pošto se sam od sebe kvar ne može popraviti, tad jedino što možeš je probati clean + testirati npr memtest ili ostatak kao temperatura, možda najefikasniji načine neki live, hirens-minipe ili linux.. upališ i vidiš .. no tebi nije problem da računalo ne radi nego da update uzrokuje problem i tad ne boota.. tj nemaš problem s radom ili installom win a tad recimo nije kvar-HWa, nego nešto soft+postavke+malware.

 

-ipak kroisti najnoviji win-build 2004, uskoro 2010.. tj po opisu ništa ne može pomoći stariji.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice