Nemam zvuka

poruka: 14
|
čitano: 2.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Nemam zvuka

Matična asrock z77 extreme 4.. sve sam probao sto znam i zvuka nema.. sa sluzbene stranice instalirao driver , probao neke druge drivere, reinstalirao windowse i nista.. dole desno kod sata pise da zvuk uredno radi.. probao više zvučnika, slusalice, sve utore na matičnoj .. na device manager pod sound imam 4 izbora -  monitor,front mic,realtek digital output i speakers realtek high definition audio..  zvuka imam jedino preko grafičke i hdmi kabla ali onda mi monitor mora imat zvučnike ,a to ne zelim.

Jel ima netko kakvu ideju sta da jos probam? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Nemam zvuka

Pošto si probao sve i svašt ajmo probati neš kaj možda nema smisla al eto. Probaj resetirati bios na tvorničke postavke (izvadi bateriju iz matične na 5 minuta i vrati je), vidi dali imaš zvuk na Linux live USB-u/CD-u.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Nemam zvuka

99% da je kriv update Windowsa (jako česti slučaj u zadnje vrijeme).

Probaj se poigrati s postavkama default audio izlaza i slično.

I pokreni services.msc pa pogledaj jel windows audio service uključen i stavljen na automatic.

 

Kruha i igala...
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nemam zvuka
SolidSnakeCRO kaže...

Pošto si probao sve i svašt ajmo probati neš kaj možda nema smisla al eto. Probaj resetirati bios na tvorničke postavke (izvadi bateriju iz matične na 5 minuta i vrati je), vidi dali imaš zvuk na Linux live USB-u/CD-u.

 resetirat bios sam prvo probao i nista.. i neke opcije unutra sam mijenjao onboard sound eneble /disable itd..  linux nemam.. nisam nikad sa tim radio 

10 godina
offline
Re: Nemam zvuka
fer-de-lance kaže...

99% da je kriv update Windowsa (jako česti slučaj u zadnje vrijeme).

Probaj se poigrati s postavkama default audio izlaza i slično.

I pokreni services.msc pa pogledaj jel windows audio service uključen i stavljen na automatic.

 

 Probao sam sve navedeno, i jos sam jucer probao opet reinstall windows na najnoviju verziju i nista... jel moguce da je crkla zvučna kartica na ploci i da se nista ne moze? inace kad idem na option, sounds, playback i kad svira neka muzika pomicu se one crtice kao da zvuk radi ali se nista ne cuje.. ili da kupim pci-e zvučnu karticu za 100kn?

7 godina
offline
Re: Nemam zvuka

Dobro ti je kolega rekao, probaj napraviti neki bootabilni live usb s nekom linux distribucijom linuxa, pa samo pokreneš s usb sticka bez instalacije, za probu da vidiš jel do windowsa.

A ako ni na linuxu ne radi onda kupi zvučnu.

 

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: Nemam zvuka
njuskac kaže...

sve utore na matičnoj ..

 I prednje?

IT me iznevjeri
16 godina
offline
Re: Nemam zvuka
njuskac kaže...

.. dole desno kod sata pise da zvuk uredno radi.. 

 kad klikneš tamo da li imaš na izbor više opcija za zvuk? jer ako imaš grafičku onda ti je moguće postavljeno da zvuk ide kroz nju putem hdmi kabela a ne na speakers (izlaze za zvuk na matičnoj odnosno kućištu)

14 godina
online
Re: Nemam zvuka
Wolverine kaže...
njuskac kaže...

.. dole desno kod sata pise da zvuk uredno radi.. 

 kad klikneš tamo da li imaš na izbor više opcija za zvuk? jer ako imaš grafičku onda ti je moguće postavljeno da zvuk ide kroz nju putem hdmi kabela a ne na speakers (izlaze za zvuk na matičnoj odnosno kućištu)

 Pa dobro jel ti znaš čitati?. Pročitaj njegov prvi post do kraja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 18:51 (SolidSnakeCRO).
14 godina
offline
Re: Nemam zvuka
njuskac kaže...
fer-de-lance kaže...

99% da je kriv update Windowsa (jako česti slučaj u zadnje vrijeme).

Probaj se poigrati s postavkama default audio izlaza i slično.

I pokreni services.msc pa pogledaj jel windows audio service uključen i stavljen na automatic.

 

 Probao sam sve navedeno, i jos sam jucer probao opet reinstall windows na najnoviju verziju i nista... jel moguce da je crkla zvučna kartica na ploci i da se nista ne moze? inace kad idem na option, sounds, playback i kad svira neka muzika pomicu se one crtice kao da zvuk radi ali se nista ne cuje.. ili da kupim pci-e zvučnu karticu za 100kn?

To bi značilo da ti zvučna kartica vjerojatno radi. Driver dobija PCM, računa decibele (ili slično) i prikazuje.

Možda ti je 3.5mm konektor na ploči neispravan.

 

Također, netko te već pitao jesi li isprobao i prednji konektor (ukoliko je dobro spojen na MBO)?

16 godina
offline
Re: Nemam zvuka
SolidSnakeCRO kaže...
Wolverine kaže...
njuskac kaže...

.. dole desno kod sata pise da zvuk uredno radi.. 

 kad klikneš tamo da li imaš na izbor više opcija za zvuk? jer ako imaš grafičku onda ti je moguće postavljeno da zvuk ide kroz nju putem hdmi kabela a ne na speakers (izlaze za zvuk na matičnoj odnosno kućištu)

 Pa dobro jel ti znaš čitati?. Pročitaj njegov prvi post do kraja.

 znam ja vrlo dobro čitati i to sa razumijevanjem , a jel ti znaš windowse 10?

 

u windowsima 10 se odabir outputa zvuka (ako ima više mogućnosti) vrši i tu gdje sam napisao, kad klikneš na oznaku za zvuk otvara se skala za pojačavanje i stišavanje zvuka, a iznad nje je naziv outpouta - Speaker (npr.) i ako imaš više mogućnosti outputa onda kraj toga naziva imaš strelicu za otvoriti izbornik i odabrati drugi output, a novije grafičke uz grafičke drivere instliraju i hd audio zvučne drivere za zvuk kroz hdmi i možeš se slikati što ti je u kontrol panelu (ili settingsima) windowsa postavljeno na jedan output ako nije postavljeno i tu dole desno na isti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.6.2020 20:23 (Wolverine).
10 godina
offline
Nemam zvuka

sve sam probao navedeno i nemam zvuka.. pokusavam vec tjednima sve moguce solucije pa sam napisao i na forum da pitam mozda mi je nesto promaklo.. još cu probat ono sa linuxom to nisam probao i to je to.. nemam vise ideja .. 

a na am4 x470 gaming plus maticnoj mi dode zvuk zakrči i nestane.. isto pokusavam vec neko vrijeme i nista , sad cu vratit cu maticnu na garanciju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Nemam zvuka

Takve stvari se riješe za pola sata, samo treba otkriti jel uzrok softwer ili hardwer, a to se najbolje vidi da se podigne "live" verzija neke distribucije Linuxa,

drugi način, malo sporiji iako po meni bolji je uzeti drugi HDD ili SSD te na njega snimiti proverenu 1909 verziju Windowsa 10 i testirati zvuk.

Ako ne proradi, ploču na garanciju, ako proradi ipak, nekim programom za kloniranje diska samo tu instalaciju klonirati na orginalni SSD/HDD, naravno,

svakako prije napraviti backup podataka.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 1 hvala 0
14 godina
online
Nemam zvuka

Dobro i kaj si zaključio njuskac ?

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice