Nema zvuka preko HDMI kabela izdvojena tema

poruka: 56
|
čitano: 38.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Nemam zvuka preko HDMI kabela

Poz, 

 

već se 3 dana zezam i nikako na zelenu granu :(

 

kupio sam novi komjuter sa integriranom grafičkom na matičnoj, intel hd graphics 4600:

 

1.   http://www.futura-it.hr/katalog/komponente/maticne-ploce/socket-1150/asr-h97-performance/

2.   http://www.futura-it.hr/katalog/periferija/monitori/20-23/aoc-i2269vwm-(1)/

 

probao svakakve kombinacije i nemogu dobit zvuk na monitoru preko HDMI kabla. Kad ga spojim preko VGA i 3,5 mm, ima zvuka. Kombinacija 3,5 mm kabel i HDMI, nema zvuka. Samo HDMI, nema zvuka.

 

U uređajima za reproduciranje imam Digital Audio (HDMI) ikonu ali je ne mogu omogućit, piše da nije uključeno.

 

 

Molim za pomoć, bilo kakav savjet je dobrodošao.

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Odi Control Panel -> Hardware and sound -> Sound pa nabaci screenshot!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela

vjerojatno monitor ima samo analogni audio.. Provjeri na TVu. Ili opcije u driverima...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Luka123 kaže...

Odi Control Panel -> Hardware and sound -> Sound pa nabaci screenshot!

  nadam se da se vidi 

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 18:12 (Dio).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
ihush kaže...

vjerojatno monitor ima samo analogni audio.. Provjeri na TVu. Ili opcije u driverima...

 spojio sam i tv preko hdmi kabela isto nije bilo zvuka.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Zasto si u device manageru disablirao Realtekovu zvucnu? enabliraj sve, vjerojatno ne treba napominjati da usklicnika u device manageru ne smije biti!

Pogledaj Realtekove i Intelove VGA drivere da tamo nema kakve opcije za zvuk ili HDMI.

 

Edit: pogledaj i opcije napajanja da ondje nije nesto izmjenjeno... za ukljucenje dodatnog prikaza (monitora) koristis funkcijsku tipku ili?...

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 18:38 (Hardwhelper!!!).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Hardwhelper!!! kaže...

Zasto si u device manageru disablirao Realtekovu zvucnu? enabliraj sve, vjerojatno ne treba napominjati da usklicnika u device manageru ne smije biti!

Pogledaj Realtekove i Intelove VGA drivere da tamo nema kakve opcije za zvuk ili HDMI.

 

Edit: pogledaj i opcije napajanja da ondje nije nesto izmjenjeno... za ukljucenje dodatnog prikaza (monitora) koristis funkcijsku tipku ili?...

 diseblao sam je jer sam mislio da ce mozda tako prepoznat zvucnike na monitoru. nema nikakvih usklicnika na device manageru. 

Ni na intelovim ni realtekovim vga driverima nisam nasao nikakvu opciju za hdmi.

 

 

kako to mislis sa napajanjem ?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Dio kaže...
Hardwhelper!!! kaže...

Zasto si u device manageru disablirao Realtekovu zvucnu? enabliraj sve, vjerojatno ne treba napominjati da usklicnika u device manageru ne smije biti!

Pogledaj Realtekove i Intelove VGA drivere da tamo nema kakve opcije za zvuk ili HDMI.

 

Edit: pogledaj i opcije napajanja da ondje nije nesto izmjenjeno... za ukljucenje dodatnog prikaza (monitora) koristis funkcijsku tipku ili?...

 diseblao sam je jer sam mislio da ce mozda tako prepoznat zvucnike na monitoru. nema nikakvih usklicnika na device manageru. 

Ni na intelovim ni realtekovim vga driverima nisam nasao nikakvu opciju za hdmi.

 

 

kako to mislis sa napajanjem ?

 Pogledaj opcije napajanja da ondje nesto nije disablirano, ucitaj defaultne postavke profila mozda je u postavkama napajanja dodatni monitor disabliran...

Na fotki se vidi da je ikonica zvuka u trayu oznacena kao da je zvuk smanjen do kraja ili ukljucena funkcija "mute"!

 

EDIT: pokusaj nadogradnjom BIOS na najnoviju reviziju, donosi  nadogradnju VBIOS-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 19:40 (Hardwhelper!!!).
15 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

nejasno je kako je uopće spojeno.. npr s MBO HDMI? Tad mora biti u driveru opcija. Ako je npr DVI s MBO tad tamo nema audio.

Može biti i kabel, HDCP, ako je i to OK tad monitor nešto zeza jer driver/vga-audio HW detektira što je spojeno i automatski o(ne)mogući.. pa jednako kao da nije spojeno. Možda u nekom meniju monitora aktivirati npr prebaciti audio s analog na digital i sl..

-još više zbunjuje MBO, neobično da se na takvoj korsiti onboard.. postoji  mogućnost da je neispravno (jer neke topmodele serviseri obožavaju mrcvariti dok im jena lageru..) a greška npr HDMIa se možda nikad ne primjeti jer ugk koriste neku zvjer (diskretnu VGA).

.. ili uopće nisu instalirani driveri nego nešto OSovskog.. pa nema ni npr popup prozora koji bi pitao za aktivaciju, npr kad se priključe zvučnici ili slušalice. OS, verzije, updatei, driveri chipseta itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Pozdrav svima!

Inače ne tražim odmah pomoć na ovaj način ukoliko nešto ne ide, ali za ovako šta moram pitati!

Spojim laptop (hp pavilion f000sm) sa HDMI kabelom na LG TV i sve u redu...mogu prebaciti zvuk da se čuje samo na TV-u ili na laptopu..itd!

Isto tako kad ga ubodem u Philips TV...sve OK.

A kad ga ubodem na Panasonic TV, ne znam sad točno koji, ima slike, ali ne i zvuka na TV-u. I sad šta dalje?! Dakle, nemoguće da mogu driveri imat veze sa tim kad na ostalim telkama radi!

Od čega da krenem???

Hvala svima koji bar pročitaju post!

Blaž
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 21:18 (tosoblaz).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

-tad mora biti u opcijama Panasonic TVa, izbor ulaznog audia (jer prije nije bilo HMDIja pa se korstio npr stereo 3.5 jack analogni...).

 

ponekad je to prednost kad se može neovisno definirati koji ulazni signal je video koji audio.. sad to ispadne gnjavaža..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 21:22 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Ma prekopo sam mu kompletan Menu, ali ništa ne nalazim što bi moglo voditi ka tomu!!! No, vjerujem da negdje caka postoji!

Telka nije kraj mene već na poslu...tak da...!!!

Blaž
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
tosoblaz kaže...

Ma prekopo sam mu kompletan Menu, ali ništa ne nalazim što bi moglo voditi ka tomu!!! No, vjerujem da negdje caka postoji!

Telka nije kraj mene već na poslu...tak da...!!!

Panasonic, prekopaj i tipke na daljincu mozda tamo daje izbor ulaza...

Treba procitati specifikacije, manual, odgovor uvijek postoji.

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Hardwhelper!!! kaže...
Dio kaže...
Hardwhelper!!! kaže...

Zasto si u device manageru disablirao Realtekovu zvucnu? enabliraj sve, vjerojatno ne treba napominjati da usklicnika u device manageru ne smije biti!

Pogledaj Realtekove i Intelove VGA drivere da tamo nema kakve opcije za zvuk ili HDMI.

 

Edit: pogledaj i opcije napajanja da ondje nije nesto izmjenjeno... za ukljucenje dodatnog prikaza (monitora) koristis funkcijsku tipku ili?...

 diseblao sam je jer sam mislio da ce mozda tako prepoznat zvucnike na monitoru. nema nikakvih usklicnika na device manageru. 

Ni na intelovim ni realtekovim vga driverima nisam nasao nikakvu opciju za hdmi.

 

 

kako to mislis sa napajanjem ?

 Pogledaj opcije napajanja da ondje nesto nije disablirano, ucitaj defaultne postavke profila mozda je u postavkama napajanja dodatni monitor disabliran...

Na fotki se vidi da je ikonica zvuka u trayu oznacena kao da je zvuk smanjen do kraja ili ukljucena funkcija "mute"!

 

EDIT: pokusaj nadogradnjom BIOS na najnoviju reviziju, donosi  nadogradnju VBIOS-a.

 kako da vidim opcije napajanja, gdje se to gleda ? a sto se tice ikonice zvuka, zvuk nije smanjen nego pise da zvucnici i slusalice nisu prikljuceni.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
ihush kaže...

nejasno je kako je uopće spojeno.. npr s MBO HDMI? Tad mora biti u driveru opcija. Ako je npr DVI s MBO tad tamo nema audio.

Može biti i kabel, HDCP, ako je i to OK tad monitor nešto zeza jer driver/vga-audio HW detektira što je spojeno i automatski o(ne)mogući.. pa jednako kao da nije spojeno. Možda u nekom meniju monitora aktivirati npr prebaciti audio s analog na digital i sl..

-još više zbunjuje MBO, neobično da se na takvoj korsiti onboard.. postoji  mogućnost da je neispravno (jer neke topmodele serviseri obožavaju mrcvariti dok im jena lageru..) a greška npr HDMIa se možda nikad ne primjeti jer ugk koriste neku zvjer (diskretnu VGA).

.. ili uopće nisu instalirani driveri nego nešto OSovskog.. pa nema ni npr popup prozora koji bi pitao za aktivaciju, npr kad se priključe zvučnici ili slušalice. OS, verzije, updatei, driveri chipseta itd..

 da hdmi je spojen sa mbo direktno u monitor.nemam opciju u monitoru za prebacivanje sa audio na digital. koristim onboard jer mi trenutno ne treba graficka nego koristim komp radi posla .

11 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
Dio kaže...

Poz, 

 

već se 3 dana zezam i nikako na zelenu granu :(

 

kupio sam novi komjuter sa.....

 

 

 Konzultirao sam manual ploce, pokusaj ovako: odi u postavke UEFI-a >chipset configuration>Onboard HDMI HD audio>enabliraj.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.1.2015 23:05 (Hardwhelper!!!).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
Hardwhelper!!! kaže...
Dio kaže...

Poz, 

 

već se 3 dana zezam i nikako na zelenu granu :(

 

kupio sam novi komjuter sa.....

 

 

 Konzultirao sam manual ploce, pokusaj ovako: odi u postavke UEFI-a >chipset configuration>Onboard HDMI HD audio>enabliraj.

 hvala ti, pokusat cu to cim dodjem doma sa posla pa javim

 

lp

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Hardwhelper!!! kaže...
tosoblaz kaže...

Ma prekopo sam mu kompletan Menu, ali ništa ne nalazim što bi moglo voditi ka tomu!!! No, vjerujem da negdje caka postoji!

Telka nije kraj mene već na poslu...tak da...!!!

Panasonic, prekopaj i tipke na daljincu mozda tamo daje izbor ulaza...

Treba procitati specifikacije, manual, odgovor uvijek postoji.

 

 

 Naravno! Odgovor negdje je! A kad budem naišao na njega, javim gdje je bio! Onako, za sve one koji se nađu pred istim problemom!

Blaž
9 godina
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela

Ja imam Panasonic i imaš opciju za digitalni zvuk ali samo kad je prikopčan PC na odgovarajući hdmi ulaz.

Odeš na menu - zvuk hdmi1 ulaz i postaviš na digitalno. Imam maxtv na drugi hdmi ulaz i na njemu tu mogućnost ne nudi.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
Dio kaže...
Hardwhelper!!! kaže...
Dio kaže...

Poz, 

 

već se 3 dana zezam i nikako na zelenu granu :(

 

kupio sam novi komjuter sa.....

 

 

 Konzultirao sam manual ploce, pokusaj ovako: odi u postavke UEFI-a >chipset configuration>Onboard HDMI HD audio>enabliraj.

 hvala ti, pokusat cu to cim dodjem doma sa posla pa javim

 

lp

 enejblao sam Onboard HDMI HD audio i nažalost sve je ostalo po starom, dali postoji jos kakva mogučnost ?

15 godina
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
Dio kaže...
..

 enejblao sam Onboard HDMI HD audio i nažalost sve je ostalo po starom, dali postoji jos kakva mogučnost ?

 isto u driveru + možda potreban reinstall drivera. Kad PC počne signalizirati da šalje audio na hdmi (enablean izlaz + indikatori) onda ostaje samo kabel i TV. Ali mora nekako driver detektirati TV na HDMIju, npr ako je kabel problem tad nema signala i disabliran je dig.audio...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela
ihush kaže...
Dio kaže...
..

 enejblao sam Onboard HDMI HD audio i nažalost sve je ostalo po starom, dali postoji jos kakva mogučnost ?

 isto u driveru + možda potreban reinstall drivera. Kad PC počne signalizirati da šalje audio na hdmi (enablean izlaz + indikatori) onda ostaje samo kabel i TV. Ali mora nekako driver detektirati TV na HDMIju, npr ako je kabel problem tad nema signala i disabliran je dig.audio...

 kako da ga enejblam u driveru ? u zvukovima je ikonica monitor hdmi, ali nema detekcije istog.

 

 sad mi se pojavio jedan upitnik u upravitelju uređaja : HID non-user input data filter, kaže da radi probleme sustavu pa je onemogucen. dali to radi probleme?

15 godina
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela

dok nema detekcije uređaja i signala nema enablanja.. a uzrok može biti kvar, driver, kabel.. TV.. bilo što u tom lancu, pa i sam OS tj njegovi updatei (hid non user..) i .. dali ti je OS updatean i 'normalan' ili malo drugačiji?

 

edit: i ponovo, s MBO ide HDMI kabel (ne DVI i sl?) na TV s HDMI ulazom? HDMI-HDMI? Ako nije tad je sve 'normalno' tj na npr DVIu novje MBO nemaju audio jer zapravo nije dio standarda.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 0:46 (ihush).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nemam zvuka preko HDMI kabela

Skoro sve je receno, pokusaj jos u UEFI-u enablirati

opciju "IGPU Multi-Monitor" i gore već navedenu opciju "Onboard HDMI HD Audio"

Uzmi u obzir i sve sto je @ihush rekao, sve je relevantno, doslovce svaka od tih "sitnica" moze biti kljucna karika u lancu!

U manualu doslovno pise da zvuk ide na HDMI, naime ovdje se radi o HBR definici zvuka koja je podrzana na HD 4600 putem HDMI-a ali uz najnovije Intelove drivere!

Link:

 

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=eng&ProdId=3719

 

HBR definicija zvuka donosi nove specifikacije nesto viseg stupnja kvalitete zvuka, znaci veci samplerate, bitrate, neki HD-DTS certifikat.. ako je defaultno ukljucena zvuk ce pretpostavljam raditi na nekom najnovijem TV-u ili AV-receiveru visoke klase...  ta opcija definitivno je u AUDIO ili VGA opcijama drivera, nadogradi UEFI nista te ne kosta a mozda je jos poneka greska ispravljena.

Uz najbolju volju eto ponekad ne ide!, sve logicno smo pretpostavili i rekli, kod takovih vrhunskih ploca postoji i masa popratnog softvera, dosta toga automatika nadogradjuje... Sretno! i kad proradi napisi sto je bila poanta.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 6:13 (Hardwhelper!!!).
9 godina
neaktivan
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Pokušat ću sve još jednom isprobat, a OS je updejtan i original W7 64bit CRO na firmu.

 

 

ALELUJA PRORADIO ZVUK, SAD JE ODMAH PREPOZNAO MONITOR.

BIO JE POTREBAN INTELOV UPDATE.

 

NAJLJEPŠA VAM HVALA NA TRUDU !

 

SVAK ČAST !

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.1.2015 10:56 (Dio).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

 Dali ima netko ideju zašto mi monitor ne reproducira zvuk? A window prepozn da je spojen preko HDMI.

 

Kad spojim na kućno kino ili TV sve radi normalno i radi. No ne želim preko kućnog kina jer nemam zvučnu karticu nego je spojeno jednim kabelom u matičnu pa mi zvuk nije nešto. Mislim da će biti bolji preko monitora?! ili?

 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela

Jesi siguran da ti zvučnici na monitoru uopće rade? Jesu li uključeni, jesu li pojačani? Imaš 3,5 mm ulaz za zvučnike na monitoru? Ako imaš, spoji nešto na njega da se uvjeriš da ti monitor može reproducirati zvuk. Možeš li na monitoru birati izvor zvuka? Jesi probao s drugim HDMI kabelom?

15 godina
offline
Nema zvuka preko HDMI kabela

Pozdrav!

 

Tema je stara, pa sada da ne otvaram novu temu:

 

imam spojen laptop Asus GL702VM preko HDMI-ja na Panasonicov TV, star desetak godina. Ne mogu dobiti zvuk u igrama dok u Windowsima 10 radi sve uredno. Grafa je 1060 GTX a pokušao sam slijedeće:

- updateo drivere

- deinstalirao ih pomoću DDU-a pa ih instalirao ručno

- u postavkam NVIDIA pod stavkom "Set up digital audio" stoji HDMI i Panasonic TV

- u postavkama windowsa pod sound - playback: NVIDIA output mi stoji Disconnected?

- u tim istim postavkama po defaultu mi je TV Panasonic

 

Ima li još netko kakvu ideju?

 

Hvala.

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
kule kaže...

Pozdrav!

 

Tema je stara, pa sada da ne otvaram novu temu:

 

imam spojen laptop Asus GL702VM preko HDMI-ja na Panasonicov TV, star desetak godina. Ne mogu dobiti zvuk u igrama dok u Windowsima 10 radi sve uredno. Grafa je 1060 GTX a pokušao sam slijedeće:

- updateo drivere

- deinstalirao ih pomoću DDU-a pa ih instalirao ručno

- u postavkam NVIDIA pod stavkom "Set up digital audio" stoji HDMI i Panasonic TV

- u postavkama windowsa pod sound - playback: NVIDIA output mi stoji Disconnected?

- u tim istim postavkama po defaultu mi je TV Panasonic

 

Ima li još netko kakvu ideju?

 

Hvala.

 

 Dali je taj laptop dual GPU tj. koristi Intel kao video output dok za igre pali nVidiu ko high preformancne adapter? Ako je to slucaj kao na mom, onda u Intel conrol pannelu od grafe trebas postavit postavke zvuka.
Ako ne, Upravljacka Ploca->Zvuk->Nvidia HDMI output kao default ili kako vec pise

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
11 godina
offline
Re: Nema zvuka preko HDMI kabela
Na Panasonicu imam zvuk samo na jednom HDMI ulazu.Progledaj par postova prije, neko je objasnio vec...
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice