MSI cr620

poruka: 9
|
čitano: 1.241
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Laptop MSI CR620 problem

Pratim forum vec par godina i nikako da se registriram i napokon sam odlucio na taj potez jel trebao bih vasu pomoc...

 

Dakle, radi se laptopu MSI CR620 i zadnjih pola godine imam problem sa njim...Sta se desava? Dakle, laptop se sam od sebe u jednom trenutku smrzne i nemogu nista nego prisilno ga ugasit...radi jedino normalno u biosu ako uspijem laptop ukljucit iz jedno 3-4 pokusaja. Izvadio sam HD i spojio na komp, provjerio u kakvom je stanju i on je bez bad sector-a, evo jos uvijek radi u pc-u.

Posto ima 2 utora za ram, probao sam rotirat u krug plocicu po plocicu, nabavio nove plocice i isti problem iako ih uredno prepozna u biosu...

Nebitno da li je laptop spojen na punjac ili radi na bateriji, na punjacu bez baterije isti problem se javlja...

Pomislio sam ok, mozda je u pitanju sata konektor i probo sam live Ubuntu, isti problem, neuspijem ni uc u linux...probo install win na novi hd par puta i isti problem...nekad dode samo do pocetka instalacije, nekad do 70% nekad do 3%...cak sam uspio jednom i instalirat sto mi jos uvijek nije jasno kako, ali u win nemogu nikako uc...

Izmedu ostalog da se zna, laptop je i otvoren i ociscen od prasine i stavljena nova pasta tako da to nemoram odradit ponovo...

E sad, posto je laptop podosta star, pocinjem sumnjat da nije maticna u pitanju...

Stoga svaki savjet sta da pregledam/zamjenim dobro bi doso...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: MSI cr620
Testirat disk, RAM module, i akonsi prvi vlasnik, razmisliti dalo se laptop pregrijavao, gasio sam od sebe itd, ili je bio redovno ciscen.

620 serija je veoma nepoderiva, al ako se sjecam, to je sa AMD procesorom, i jako se grije.

Jedan poznanik ga koristi i danas, jer rasi super sa XP-om, i ima sve potrebne konektore za auto-dijagnoatiku, ali ne stavlja vise poklopac na donjoj strani, jer a godinama je ili proceaor degradirao, ili tko zna sto tocno, no znam da i punjac nije originalan, pa moze biti i do toga.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: MSI cr620
Čitatelj kaže...
Testirat disk, RAM module, i akonsi prvi vlasnik, razmisliti dalo se laptop pregrijavao, gasio sam od sebe itd, ili je bio redovno ciscen.

620 serija je veoma nepoderiva, al ako se sjecam, to je sa AMD procesorom, i jako se grije.

Jedan poznanik ga koristi i danas, jer rasi super sa XP-om, i ima sve potrebne konektore za auto-dijagnoatiku, ali ne stavlja vise poklopac na donjoj strani, jer a godinama je ili proceaor degradirao, ili tko zna sto tocno, no znam da i punjac nije originalan, pa moze biti i do toga.

ja sam drugi vlasnik, kupio sam ga od prijatelja...kad sam ga uzo, bio je star cca pola godine a u mom vlasnistvu je vec poprilicno dugo...

 

kao sto sam i napisao...testiran je hd, stavljen potpuno novi hd, stavljeni potpuno novi rami, vrtili se u krug posto ima samo 2 utora i dalje isti problem...

i ovdje se nalazi i3 procesor i ddr3 ram memorija...vrtio mi je win10 bez problema jel je unutra bilo 2x4 gb ddr3 1066 MHz, tocno kolko max moze i prihvatit...

 

Sto se tice grijanja, osobno mi se nije nikad pregrijavo jel se nije koristio za gaming, tu i tamo se znao malo LoL odigrat ali nista pretjerano i imao je dodatni hladnjak tako da s tim nisam imo problema...adapter mi je jos uvijek originalni...

7 godina
protjeran
offline
MSI cr620

Treba testirati sve komponente - ako ne nesto "novo", ne znaci niti da je ispravno,

niti da je kompatibilno. HDD je uglavnom kompatibilan, RAM - moze biti, ne mora, treba provjeriti.

 

Najbolje staviti originalan RAM koji je dosao sa laptopom i prvo testirati s njim. A onda sve dalje

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
MSI cr620

sve komponente su testirane....islo se po kompatibilnosti ram memorija a ne na prve koje su naisle...tako da sam tu proveo malo vremena prije nego sam ih nove uzeo...

isto tako sam ih sa MemTest86 testiro na burazovom laptopu i stare i nove memorije i nijednu gresku nije izbacilo na nijednoj i svaka je testirana zasebno...

 

kao sto sam reko, on sve prepozna ali jednostavno se u nekom trenutku sam od sebe smrzne...sve funkcionira u BIOS...u njemu mogu bit sat vremena ako treba i nema problema...jesam li izaso iz njega, gotovo...

cak sam otpojio i wifi karticu, iskopco cd-rom...sve sto sam mislio da bi moglo ajmo rec stvarat neki problem sam iskljucio...

znaci jedina opcija sto mi jos ostaje samo ili da je CPU otiso vrit ili da je cijela maticna otisla vrit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
MSI cr620

Koliko je procesor vruc na dodir, preko hladnjaka, i koliko je topal "radijator" kod ventilatora?

Ako je kod procesora vruce, a kod ventilatora hladno, znaci da se toplina ne prenosi, tj. da negdje

ima ostecenje cjevcice, i da je plin iscurio - pa bi trebalo kupit polovni hladnjak i promjeniti, ima sigurno na eBayu ili AliExpressu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
MSI cr620

provjeren i taj dio..hladnjak uredno provodi temperaturu i uredno ventilator radi...cak i dok u biosu budem, ako se krene malo grijat odmah pojaca ventilator da ga ohladi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MSI cr620
spox kaže...

provjeren i taj dio..hladnjak uredno provodi temperaturu i uredno ventilator radi...cak i dok u biosu budem, ako se krene malo grijat odmah pojaca ventilator da ga ohladi...

Ti si koliko vidim ovdje sve detaljno provjerio, ovdje nema što biti osim same matične ploče.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
3 godine
offline
Re: MSI cr620

dobro vidis...sve sam provjerio osim procesora jel nisam nigdje uspio nac procesor da probam njega zamjenit...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice