Mrežni prilagodnik

poruka: 38
|
čitano: 31.216
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem
ihush kaže...

-hmmmm, (trebalo bi raditi..), pokušaj se spojiti žicom i omogući update, možda sami windowsi povuku odgovarajući driver.

nisi napisao konkretan model dv7 xxxxx (ili nism primjetio).

pokušaj s hp.hr str. ako ni to neda rezultata, trebalo bi reklamirati.

 

macak kaže...

Pa taj HP wireless assistant je program koji zamjenjuje funkciju ugrađenu u Windowse. Zato Windowsi ne nalaze bežične mreže, nego to moraš učiniti pomoću tog programa.

 -točno, ali po indikatoru u trayu nema wirelessa ikona za žičanu mrežu.. (greška na BT modulu, ...)

U postavkama stoji da je uključeno (  all Devices on )

belje
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 11:53 (belje).
15 godina
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem

.. i da si spojen bežično. Problem po tomu nije u wirelessu, negdje drugdje.

pokušaj pingati router (win+run CMD .. ping 192.168.1.? .. i localhost kao i svoj IP..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem
belje kaže...
ihush kaže...
belje kaže...
U BIOSU je enable wireless, driveri su sa HPove str. isključivo za ovaj model notebooka,ali još što nisam pokušao je nadograditi BIOS

 -nadogradnja BIOSa unazad par godina nije potrebna za noviji OS (bilo je potrebno za XP..) ali vrijedi pokušati.

-više sumnjam na sam driver. To što je s posisa za taj model neznači ništa... pročitaj s doljnje strane etiketu. Po regijama se razlikuju vrste-verzije kartica, pokušaj s HP-hr.. ili čak od drugog modela.

Driveri mogu biti intel, broadcom, atheros s podverzijama....

 

edit: dobar test je podizanje s liveCDa ubuntua (desktop x86) ili miniPEa, tako bi eliminirao kvar ili recimo odspojenu žicu... (dešava se).

 

Evo prilikom nove instalacije Hp wireless assistenta, računalo se restarta i prilikom podizanja sustava pokušava instalirati upravljački prog. za ethernet controller i ODSPOJEN UREĐAJ

(sad mi ništa više nije jasno )

belje
15 godina
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem
belje kaže...

Evo prilikom nove instalacije Hp wireless assistenta, računalo se restarta i prilikom podizanja sustava pokušava instalirati upravljački prog. za ethernet controller i ODSPOJEN UREĐAJ

(sad mi ništa više nije jasno )

 -.. jer ti (žičana) mrežna nije instalirana. (Takva formulacija 'ethernet' se nikad ne pojavljuje s wirelessom).

-dali mrežni priključak reagira na ukapčanje kabela (lampice)?

Moguće da je neki hw kvar s mrežom, možda neispravan kabel...

 

ni meni nije jasno, ali uvijek postoji mogućnost da je i novo neispravno... kao i mogućnost da je Kaperski nešto blokirao (ali je instalacija OSa i drivera prva po redu, pa to nije logično).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem
ihush kaže...
belje kaže...

Evo prilikom nove instalacije Hp wireless assistenta, računalo se restarta i prilikom podizanja sustava pokušava instalirati upravljački prog. za ethernet controller i ODSPOJEN UREĐAJ

(sad mi ništa više nije jasno )

 -.. jer ti (žičana) mrežna nije instalirana. (Takva formulacija 'ethernet' se nikad ne pojavljuje s wirelessom).

-dali mrežni priključak reagira na ukapčanje kabela (lampice)?

Moguće da je neki hw kvar s mrežom, možda neispravan kabel...

 

ni meni nije jasno, ali uvijek postoji mogućnost da je i novo neispravno... kao i mogućnost da je Kaperski nešto blokirao (ali je instalacija OSa i drivera prva po redu, pa to nije logično).

E svaka ti čast

Trenutno sam spojen bežično i komuniciram sa vama ali na drugom notebooku, tako da isključujem mogućnost kvara povezanog sa ruterom.

No kada se spojim žično!, da mrežni priključak reagira na ukapčanje i nema problema za povezat se na net

tnx

belje
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem

Hvala svima koji su uključeni u temu i imaju toliko strpljenja da se za.... sa mnom i mojim laptopom

Nadam se da će uz vašu pomoć ovaj problemčić će nestati.

Još jednom hvala i idemo dalje

{#}

belje
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 13:23 (belje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik problem

Bok svima

Evo opet malo pojašnjenje problema ns slici

belje
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2011 15:59 (belje).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mrežni prilagodnik
macak kaže...

Da nije možda do Kaspersky antivirusa i njegovog NDIS filtera? {#}

Evo da se zahvalim svima na pomoći. Moj problem je riješen, za nepovjerovati !!!

Ksapersky je bio glavni krivac za sve, nakon kompletne deinstalacije sve ok.

nemogu virovat

evo još jednom svima tnx

pozz. iz Drniša

MOŽE LOCK

belje
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.2.2011 6:44 (belje).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice