Laptop - ekran ne radi

poruka: 13
|
čitano: 3.187
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Laptop - ekran ne radi

Pozdrav, imam Acer laptop star dvije godine i nije bilo problema samo mi je jednom pao i ima manju pukotinu na stražnjem dijelu ekrana. To sam ignorirao jer je laptop normalno radio. Sad ovaj vikend mi je prvi put počeo zezat, znači upalio sam ga, ali je ekran ostao crn. Zatim sam ga ugasio i opet upalio i normalno je radio. Poslije tog nije bilo problema. Danas ujutro sam bio na njemu i sve oke. Da bi se evo vratio s posla i neće nikako. Upalio ugasio i ostaje crn, ali kad ga spojim na TV slika je normalna i radi. Bi li ga trebao odnijeti na popravak, šta mislite u čemu je problem?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Laptop - ekran ne radi

1. Crko flat kabel (spoj monitora i matične)

2. crko ekran

3. vjerojatno ima još neki scenarij ali je ovo sve što mi atm pada na pamet

... vjerojatnije ovo prvo. Nije neka drama sam otvoriti laptop ako si imalo tehnički "potkovan"... imaš yt dissasembly za skoro sve laptope.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.7.2020 20:02 (miki_the_pirat).
13 godina
online
Laptop - ekran ne radi

Za početak ili sam otvori laptop ili nađi nekoga tko je dobar u tome i pogledaj da konektor video kabela ima dobar spoj na strani

matične ploče i na strani ekrana (potrebno otvoriti ekran).

Možeš probat i kad laptop upališ, a slike nema micati ekran, ako proradi, vjerojatno imaš prekid u kabelu koji prenosi sliku

s matične ploče na sami ekran.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
Valentin17 kaže...

Za početak ili sam otvori laptop ili nađi nekoga tko je dobar u tome i pogledaj da konektor video kabela ima dobar spoj na strani

matične ploče i na strani ekrana (potrebno otvoriti ekran).

Možeš probat i kad laptop upališ, a slike nema micati ekran, ako proradi, vjerojatno imaš prekid u kabelu koji prenosi sliku

s matične ploče na sami ekran.

  Je to je to, kad bih ga malo pomaknuo popravio bi se, no čini mi se da ga sve dulje trebam micat a sve mu je manje potrebno da prestane radit pa sam odlučio riješit to. To znači da trebam zamijeniti taj kabel? Mogu li uzet neki od starog laptopa ili je bitno koji je? I mogu li to sam napraviti uz YouTube tutorial ili bolje da odnesem na popravak? Hvala

15 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
Hazar kaže...

  Je to je to, kad bih ga malo pomaknuo popravio bi se, no čini mi se da ga sve dulje trebam micat a sve mu je manje potrebno da prestane radit pa sam odlučio riješit to. To znači da trebam zamijeniti taj kabel? Mogu li uzet neki od starog laptopa ili je bitno koji je? I mogu li to sam napraviti uz YouTube tutorial ili bolje da odnesem na popravak? Hvala

 ovisi. takvi su kabeli specifični (točno određene namjene), pokad imaju slobodne kontakte (i utore na ploči) na oba kraja, ponekad je jedan kraj zalemljen, drugi slobodan ... bla. ima svega. možeš iz starog laptopa samo ako je istovrsan/jednake namjene. nije svejedno. lemitr sam takve stvari nemoj. dakle, prvo vidi kakve je vrste i dimenzija a onda ... najbolje u servis. ziheraški ali si bar bez brige i nemreš niš zajebat. još ti tam i propušu kantu (prašina) i tak. načelo je: nikad ne radi sam ako nisi iskusan i 176% siguran kaj i kak radiš. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Laptop - ekran ne radi

Možeš sam zamijeniti,sigutno su konektori na obje strane ...

 

Ali moraš rastaviti sve da vidiš koji je kabel ...

 

Na kablu ti piše broj,samo i isključivo takav koristi,da si ne skuriš monitor ili još bolje ploču ...

 

U pravilu će ti pasati sa drugog laptopa samo ako je ISTI laptop u pitanju, ISTI model ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Laptop - ekran ne radi
Hazar kaže...

  Je to je to

Fino na Njuškalu za svoj model laptopa potraži flat kabel, ima dosta oglasa di se prodaju laptopi kojima je crkla matična za dijelove.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
13 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi

Odnio ja to u Zelcos, kažu treba novi poklopac, jer je ovaj puknuo na jednom dijelu da on uzrokuje taj slab kontakt, da treba zamijenit taj kabel, da će ga očistit zamijenit termalnu pastu i to i da će koštat oko 900 kn, jel to u redu. Mislim, laptop je star malo više od 2 godine, acer, novog sam ga platio 4500 HRK.

8 godina
offline
Laptop - ekran ne radi

Mnogo para ... ali Zel-cos ....

 

Meni za fleshanje biosa htjeli 1200 kn ...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
nbdy32 kaže...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

 A za koliko si ga centimetara vremena uspio popraviti? 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
nbdy32 kaže...

Mnogo para ... ali Zel-cos ....

 

Meni za fleshanje biosa htjeli 1200 kn ...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

 

Ma odbit ću ponudu i odnijet negdje drugdje, ne znam zašto se nisam prije raspitao. Vidio na stranici Micronisa, gdje sam i kupio laptop, da su im oni kao ovlašteni servis i automatski odnio i tek sam poslije skužio da ljudi uglavnom ne pišu baš lijepe stvari o njima. Osim toga, odnio sam im laptop prošli ponedjeljak, rekli dijagnostika traje 3-5 dana, ja nisam nikakvu obavijest dobio ni dan danas, dobro da sam jučer nazvao i pitao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.9.2020 12:35 (Hazar).
5 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
Hazar kaže...
nbdy32 kaže...

Mnogo para ... ali Zel-cos ....

 

Meni za fleshanje biosa htjeli 1200 kn ...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

 

Ma odbit ću ponudu i odnijet negdje drugdje, ne znam zašto se nisam prije raspitao. Vidio na stranici Micronisa, gdje sam i kupio laptop, da su im oni kao ovlašteni servis i automatski odnio i tek sam poslije skužio da ljudi uglavnom ne pišu baš lijepe stvari o njima. Osim toga, odnio sam im laptop prošli ponedjeljak, rekli dijagnostika traje 3-5 dana, ja nisam nikakvu obavijest dobio ni dan danas, dobro da sam jučer nazvao i pitao.

 Ja ko ja bi ti to naplatio 200-300 kuna, uz čišćenje i mijenjanje paste. Ako ne želiš čišćenje onda bi ti uzeo 100-200 kuna, ovisno koliko je komplicirano otvorit taj model laptopa. Na žalost više se ne bavim s tim i nemam djelova ni alata. Ovisno o tome koliko košta sam kabel, možda bi još malo korigirao cijenu za taj kabel. 

Live long and prosper.
8 godina
offline
Re: Laptop - ekran ne radi
boxer kaže...
nbdy32 kaže...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

 A za koliko si ga centimetara vremena uspio popraviti? 

 Heh, cca sat vremena ... odlemljivanje,fleshanje i lemljenje nazad

Filox kaže...
Hazar kaže...
nbdy32 kaže...

Mnogo para ... ali Zel-cos ....

 

Meni za fleshanje biosa htjeli 1200 kn ...

 

Flesher iz kine za metar dana i sve koštalo 20-30 kn (sa dostavom) :-)

 

Samo da pripomenem da sam i BIOS platio nešto sitno,jer je trebao biti bez admin passworda ...

 

Ma odbit ću ponudu i odnijet negdje drugdje, ne znam zašto se nisam prije raspitao. Vidio na stranici Micronisa, gdje sam i kupio laptop, da su im oni kao ovlašteni servis i automatski odnio i tek sam poslije skužio da ljudi uglavnom ne pišu baš lijepe stvari o njima. Osim toga, odnio sam im laptop prošli ponedjeljak, rekli dijagnostika traje 3-5 dana, ja nisam nikakvu obavijest dobio ni dan danas, dobro da sam jučer nazvao i pitao.

 Ja ko ja bi ti to naplatio 200-300 kuna, uz čišćenje i mijenjanje paste. Ako ne želiš čišćenje onda bi ti uzeo 100-200 kuna, ovisno koliko je komplicirano otvorit taj model laptopa. Na žalost više se ne bavim s tim i nemam djelova ni alata. Ovisno o tome koliko košta sam kabel, možda bi još malo korigirao cijenu za taj kabel. 

Pa sad nakon kaj imam flesher i ja to tak radim,popratnog alata imam tak ....

 

Evo danas riješena jedna z370 gaming 7 ploča, kojoj je vlasnik krivo sfleshao bios ...

 

Odlemljivanje,flashanje i lemljene,opet cca sat vremena ... 200kn

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice