HP envy 15 nesto laptop - boot sa ssd-a problem

poruka: 3
|
čitano: 709
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
HP envy 15 nesto laptop - boot sa ssd-a problem

Ukratko, ne zanimaju me genericki odgovori kako instalirati OS na SSD.

Naime, ne mogu pronaci rjesenje na netu, vec samo identican problem.

Odnosno, kako isforsirati da boot-a sa SSD-a na tome laptopu. U BIOS-u nema opcije da ssd/nvme stavim kao primarni boot.

Ako ga pustim uvijek ce bootati sa HDD-a. Jedino da rucno saltam i onda uspijem bootati sa SSD-a.

Probao sam doslovno sve. Cak i klonirati. Kada kloniram jos je veci nered, jer mi napravi novi *.efi i onda vise ne mogu preko adv. startup u sturtup-u windoza odabrati taj SSD, jer se, jel'te, odjedno tako valjda vise ne zove. Vec je postao taj efi nesto kojeg nema u opcijama starupa windoza.

Jel' netko uspio savladati ovaj problem ili je ta serija laptopa stvarno toliko retardirana da su ugradili SSD, a zapravi OS mozes dizati po PS-u jedino sa HDD-a ?

Eto cijeli dan se ubijam i googlam i nigdje ne mogu naci rjesenje.

Prestekavanje nije rjesenje, jer je pod garancijom. Ili da savjetujem da ga odnesu njima u servis da to presaltaju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 19:23 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HP envy 15 nesto laptop - boot sa ssd-a problem

Ja bih na tvome mjestu probao ubaciti USB na kojem je instalacija Windowsa 10, pokrenuti instalaciju i nakon prvoga restarta USB otpojiti

jer on više nakon prvoga restarta nije potreban i na ovaj način laptop prisiliti da pokrene daljnju instalaciju sa SSDa jer mu je u tome slučaju

to jedina dostupna opcija.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HP envy 15 nesto laptop - boot sa ssd-a proble
Valentin17 kaže...

Ja bih na tvome mjestu probao ubaciti USB na kojem je instalacija Windowsa 10, pokrenuti instalaciju i nakon prvoga restarta USB otpojiti

jer on više nakon prvoga restarta nije potreban i na ovaj način laptop prisiliti da pokrene daljnju instalaciju sa SSDa jer mu je u tome slučaju

to jedina dostupna opcija.

 Heh. Sto je najgore nisi niti bio daleko, mada mi nista vise nije jasno.

Dakle nakon svega, skrsio sam particiju na HDD-u i pokrenuo instalaciju s USB-a na taj HDD.

Krenula instalacija nakon sto sam rucno bacio u MBR, jer nije htjelo drugacije. Nakon prvog reseta kod te instalacije na HDD, a nisam maknuo USB-a, je pocelo bootati "klona" na SSD-u.

I sada boota sa SSD-a, dok je na HDD-u ostao dio windowsa. E sada, ako je meni ista jasno vise... Nema mi nikakve logike da to radi, a jos manje znam hoce li to raditi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.9.2020 20:11 (SamoPitam3).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice