HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

poruka: 7
|
čitano: 1.644
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

CQ56-100SM je puno ime laptopa, gore je AMD V140 jednojezgreni procesor, 25W TDP, S1socket.

 

Zanima me ako zna netko ovdje koji bi bio najbolji procesor za ovaj laptop? Bi li išao tipa Phenom II N950, N930 koji su također 35W TDP ili P960 koji ima 25W TDP? Navedeni su četverojezgreni procesori.

Chipset : AMD M785 (RS880M) + SB810/SB850

GPU: HD4250

 

Ako nije nijedan, koji bi bio?

Svaka pomoć dobro došla

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

Na tvoj laptop bi trebao moći ići AMD Athlon II N370. Za te 35W treba vidjeti da li ti podržava ploča, grijao bi se više a i "vukao" struje, koliko ti je adapter Wati?

Ne znam iskreno što misliš time postići to je dosta star laptop, nećeš vidjet veliku razliku. Tako je i meni bilo, imao sam HP Compaq 615 i stavio dvojezgreni jači procesor, ali nema koristi to je prestaro i jednostavno ga je vrijeme pregazilo.

Pogotovo ako misliš ili imaš windows 10, koji začas pojede bilo koji procesor te generacije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 22:39 (CPU).
9 godina
offline
Re: HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

Adapter je 65W.

 

Kopao sam po internetu i našao sliku u nekom forumu da je stavljen P960 na istu ploču s istom verzijom BIOS-a, slika u prilogu (Link slike). Taj proc je 25W TDP kao i ovaj V140.

 

Laptop je mint stanje jest da je star ali ni crtice na njemu. Planirao sam onda staviti taj P960 i naci jeftino SSD. Ima 4GB RAM-a na 32bit win10 s debloatom i podešavanjem dobro bi radilo.

 

 

7 godina
protjeran
offline
HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

Napajanje nebi trebalo biti problem, jedino hladnjak na tvojem laptopu moze biti osiromasen,

jer HP radi jednu sasiju za vise modela procesora, ali hladnjenje skrati na "minimum",

tako da je na snaznijim verzijama vjerovatno i hladnjak deblji, ima vise materijala,

i to ti jedino moze biti primjetno - da se procesor i chipset puno vise griju.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

Nude mi se N390 i N950, a namjena bi bila samo za internet da to fluidnije radi.. Onda bih mogao i s tim Phenom II N950 koji je 35W TDP? Ili da idem na P960 25W TDP..

7 godina
protjeran
offline
HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

TDP nema direktne veze sa disipacijom topline,

jer nema standarda - dobra stvar je kod AMD-a sto TDP

predstavlja vrsne vrijednosti, dok kod Intela predstavljaju minimalne vrijednosti.

 

Osobno bi isao na sto manji TDP, da nebi kasnije ipak morao zamjeniti

punjac sa 65 na 90W, jer ce se sigurno nesto vise grijati, kad poraste potrosnja kod trosila,

u tvom slucaju CPU.

 

Rabljeni procesori vise nisu skupi, od 15 do 25€ na eJebu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: HP COMPAQ Presario CQ56 CPU upgrade

Nabavit ću P960 onda koji je 25W, hvala na info

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice