Displayport nema signala

poruka: 6
|
čitano: 1.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Displayport nema signala

Korisio jučer kompjuter, švrljao po netu, otišao ručat bez da sam ugasio kompjuter, vratim se i crni ekran. Mislio kompjuter/monitor otišao u standby, ali klik klik i neće se upalit.

Sad što je otišlo, monitor ili gpu? Probao sam na hdmi i sve radi.

Probao sam na drugi DP priključak na grafi i slična stvar. Na jednom DP portu kada uključim kompjuter monitor je u standby, na drugom lampica za uključivanje se uključi i piše no signal na monitoru. Probao sam sa drugim DP kabelom, kojeg sam bio mjenjao zbog flickeringa(koji btw nije riješen, isto komplicirano) i ista stvat - ne radi.

Meni se čini da je dio zadužen za DP u GPUu otišao k***. Imate li vi iskustva sa time?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Displayport nema signala
bruno03 kaže...

Korisio jučer kompjuter, švrljao po netu, otišao ručat bez da sam ugasio kompjuter, vratim se i crni ekran. Mislio kompjuter/monitor otišao u standby, ali klik klik i neće se upalit.

Sad što je otišlo, monitor ili gpu? Probao sam na hdmi i sve radi.

Probao sam na drugi DP priključak na grafi i slična stvar. Na jednom DP portu kada uključim kompjuter monitor je u standby, na drugom lampica za uključivanje se uključi i piše no signal na monitoru. Probao sam sa drugim DP kabelom, kojeg sam bio mjenjao zbog flickeringa(koji btw nije riješen, isto komplicirano) i ista stvat - ne radi.

Meni se čini da je dio zadužen za DP u GPUu otišao k***. Imate li vi iskustva sa time?

 Nisi napisao što si do sada probao napravit, pa ćemo krenut s osnovnim pitanjima. Jesi li isključio računalo iz struje i pokušao ponovno uključiti? 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Displayport nema signala

pa nisam iz struje, ali sam kad nije radilo napravio prisilni shutdown

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Displayport nema signala
bruno03 kaže...

pa nisam iz struje, ali sam kad nije radilo napravio prisilni shutdown

 Probaj 10 sekundi ispraznit komp, isključit iz struje. U nekim rijetkim i čudnim situacijama mi je i to pomoglo.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.10.2020 11:01 (Filox).
14 godina
offline
Displayport nema signala

Evo sad mi je proradio. Ostavio sam ga 1min isključenog iz struje i radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Displayport nema signala
bruno03 kaže...

Evo sad mi je proradio. Ostavio sam ga 1min isključenog iz struje i radi.

 Kod čudnog ponašanja, uvijek je preporuka isprazniti čudne napone iz kompjutera. 

 

Live long and prosper.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice