crucial MX 500 1tb m.2 problem

poruka: 11
|
čitano: 2.815
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

Prije mjesec dana sam uzeo novu konfu. Ugl, sve je bilo u redu do danas. Windows 10 pro, originalna licenca aktivirana, instaliran na navedeni disk. Malo prije tokom igranja mi je slika zamrznula, pokušao sam sve (alt+f4, ctrl alt delete, win tipku..itd) i ništa nije reagiralo pa sam ugasio komp. Nakon ponovnog pokretanja mi više ne prepoznaje taj crucial mx500 na kojem je instaliran Windows te svijetlo na njemu koje je blinkalo narančasto sada svijetli crveno, pa me zanima u čemu je problem? Jel postoji neki način da to popravim ili je disk pokvaren? 

 

Specifikacije ako išta znači:

Ryzen 3600, freezer 34, MSI 450 gaming plus Max, crucial 2x8gb 3000mhz, crucial mx500 1tb ssd m.2, seasonic core gc-650 gold, WD Blue 1tb, 5700xt pulse, zalman S4 plus

 

Unaprijed hvala na pomoći

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: crucial MX 500 1tb m.2 problem
Jel ga vidiš u biosu?
4 godine
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

Ne, samo WD blue

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: crucial MX 500 1tb m.2 problem

pozdrav ! za prvu pomoć isključi WD i ostavi crucial , pa pokušaj podići sistem, ako ga ne prepoznaje ( crucial ) može biti da je crkao. Iz jednog foruma sam pročitao da je takav disk proradio nakon novog firmwarea, opet AKO ga uspije prepoznati.

13 godina
offline
Re: crucial MX 500 1tb m.2 problem
fukara77 kaže...
Unaprijed hvala na pomoći

Idealno bi bilo isprobati SSD u drugom PCu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: crucial MX 500 1tb m.2 problem

apsolutno se slažem sa Valentin17 , ako imaš prijatelja, rođaka, itd.. ispitati na drugom pc. LP  

4 godine
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

probat cu obe opcije kada dodem kući s posla pa cemo vidjet, jedino sto sam probao je to sto sam ga izvadio i opet vratio ali nije pomoglo.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

Navedeni disk je SATA SDD,

a utaknut je u m.2 slot, možda

ti se m.2. slot u biosu/uefi "prebacio"

u NVMe mod. Pogledaj dobro UEFI.

 

EDIT: Vidim na službenim 

stranicama da za MSI 450 gaming plus Max

zadnji BIOS je u BETI, očito imaju problema

kada su objavili beta bios. Probaj ažurirati

bios na pred beta verziju i nadaj se najboljem.

 

Ako uspiješ bootat pregledaj ssd sa Crucial

Storage executive - pogledaj SMART i napravi

qiuck test.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 12:21 (absolon).
Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

ništa, probao sam ga stavit kod frenda u pc i ista stvar, ne vidim ga u biosu i svijetli crvena lampica cijelo vrijeme. U biosu smo probali mjenjat legacy i uefi - opet ništa. Sutra ga šaljem u trgovinu pa oni dalje ovlaštenom servisu pa šta bude.. 

hvala svima

Moj PC  
3 0 hvala 1
4 godine
offline
crucial MX 500 1tb m.2 problem

Prošle subote poslan, cini se da je krepao jer nije popravljen nego je dns ujutro stigao isti al novi. Dečkima iz future i ovlaštenog servisa svaka čast na brzini. Eto kako je prošlo ako vas zanima :)

U međuvremenu sam citao po netu recenzije za taj ssd i dosta ljudi ga hvali, čudno kakve sam nesreće i kako je baš meni krepao. Igrao sam shadow of war, otvorio onaj prozor za upgrade followera i slika zaledila /ssd krepo, a igra je bila instalirana na drugom hardu, totalno mi je nejasno šta se dogodilo.

Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: crucial MX 500 1tb m.2 problem
fukara77 kaže...

Realno je da se sve kvari i da nema pravila, nebitno bilo novo ili staro.

Zato treba kupovati kod provjerenih trgovina, pa da reklamaciju riješiš čim bezbolnije.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.7.2020 9:17 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice